Kladno – Třinec 3:4 (kon.) | HC Plzeň – Vítkovice 3:4 (kon.) | Liberec – Olomouc 4:1 (kon.)
Chomutov – Pardubice 1:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 4:0 (kon.) | Slavia – Vsetín 6:3 (kon.)
Sparta – Zlín 1:2 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
4:1 (1:1, 0:0 -:-)
HC Olomouc
Pátek 14.02.2014, 17:30 • Svijanská aréna • DHL Extraliga juniorů

Po vyrovnaném průběhu prvních dvou třetin se Libereckým podařilo ve třetí třetině vstřelit tři branky a loučí se tak v poslední domácím utkáním před domácím publikem výhrou. Skončilo poslední utkání základní části, Severočeši postupují do nadstavbové části. (19:38:03)

60:00

59:44
    Domácí dohrají zbytek utkání ve čtyřech. Dvě minuty dostává Matuš Belovič za vysokou hůl.

58:03
    Liberec právě vstřelil branku!
    JAKUB KALFIŘT trefil prázdnou bránu a pojistil domácím výhru. Bez asistence.

57:18
    Hostující tým hraje bez bránkáře.

56:29
    Osobní trest pro brankáře Jakuba Urbishe za nesportovní chování.
    Trest odsedí Zbyněk Hradil.

56:29
    Skrumáž před brankou soupeře využil DANIEL SVOBODA, který se výborně zorientoval a posla puk za záda brankáře.

Olomoučtí se snaží vyrovnat. Nahazované puky však domácí hned posílají ze svého pásma pryč.

54:42
    Liberečtí teď rychle střídají, únava je ke konci zápasu na domácích opravdu vidět.

52:40
    Libereckým se přesilovou hru nepodařilo využít. Nevytvořili si žádnou vážnější příležitost.

50:40
    Olomoučtí budou hrát v oslabení. (OLO) Jan Brandýs vyloučen na dvě minuty.

Olomoučtí se nechtějí z výsledkem zápasu smířit a vrhají se do útoku, libereckým se daří výborně napadat v obranném pásmu.

47:45
    DOMINIK VLK přejel modrou čáru a vystřelil tvrdě na lapačku brankáře, ten nestačil včas zareagovat. A tak se Tygři ujímají v polovině třetí třetiny těsného vedení 2:1
    Asistence: Jan Ordoš, Vojtěch Havlas.

46:40
    Olomoučtí se nemohou vymanit z libereckého obležení a tak se opět osvobozují zakázaným uvolněním.

46:30
    Zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před hostující brankou.

45:20
    Na Tygrech se projevuje únava, nedokáží se propracovat do útočného pásma.

44:30
    Oba týmy se snaží o kombinační hru, ani jednomu se to však nedaří.

43:31
    Hra je plná nepřesných přihrávek na obou stranách.

40:53
    Hned první šance domácích, slibnou příležitost měl Havlas, akci se mu ale nepodařilo ideálně zakončit. Brankář ji bez problému chytil.

Radoslav Vavřina

Martin Szentkiralyi

Branky a nahrávky: 19. Kratochvíl (Žďárský), 48. Vlk (Ordoš, Havlas), 57. Svoboda (Belovič), 59. Kalfiřt – 7. Beták (Ostřanský)

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Sobotka) – Mrázek (C), Arlt, Havlín, Pálek, Zedek – Hrníčko, Belovič, Kalfiřt, Vlk, Svoboda, Kratochvíl, Ordoš, Žďárský, Havlas, Pilař.
    HC Olomouc: Urbisch (Kochta) – Škůrek (C), Hradil, Kraigher, Soukal, Nesvadba, Brandýs – Markl, Bauer, Fibrich, Jergl, Rajnoch, Kočiřík, Králík, Ostřanský, Vrána, Beták, Zezula, Konečný, Hánl.

Rozhodčí: Jebavý – Nepomucký, Zavřel