NY Islanders – San Jose 3:4 (kon.) | Washington – Vancouver 4:3 (kon.) | Florida – New Jersey 5:3 (kon.)
Detroit – Edmonton 2:1 (1:0 po s.n.) | Chicago – Nashville 2:3 (kon.) | Winnipeg – NY Rangers 2:4 (kon.)
Dallas – Calgary 3:4 (1:2 po s.n.) | Colorado – Anaheim 4:6 (kon.) | Boston – Carolina 5:1 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 4:0 (kon.)
Philadelphia Flyers
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Pittsburgh Penguins
Sobota 15.03.2014, 18:12 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Československá stopa v utkání:
    Jakub Voráček (PHI): 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:44 (20:39:56)

1. Matt Read (PHI) 2+0
    2. Sean Couturier (PHI) 0+2
    3. Luke Schenn (PHI) 0+1

Střely na branku: 40 (12, 17, 11) – 25 (7, 11, 7)
    Trestné minuty: 10 (4, 4, 2) – 8 (4, 2, 2)

Hladké vítězství pro Philadelphii! Domácí hokejisté měli v průběhu celého utkání zřejmou herní převahu, kterou také v prvních dvou třetinách dokázali korunovat čtyřmi brankami. Dokázali navíc ubránit hned pět přesilovek Pittsburghu a Mason si může připsat čisté konto. Dva zásahy si připsal Matt Read, po jedné brance pak vstřelili Scott Hartnell a Vincent Lecavalier.

60:00

59:13
    Despresovo nahození do pásma si za vlastní brankou zastavuje Mason.

58:18
    Glassův pokus z ostrého úhlu Masona nemohl zaskočit.

57:55
    Hráči Philadelphie kontrolují hru, v útočné fázi už ale hrají na půl plynu.

57:03
    Teď už Mason musel zasahovat po Glassově pokusu. Následuje vhazování v obranném pásmu Flyers.

56:55
    Megna pálil bez přípravy, prostor mezi tyčemi ale minul.

56:33
    S Grossmannovým pokusem neměl Fleury větší potíže a kotouč vyráží.

56:15
    Ofsajd přerušuje útočné počínání Crosbyho formace.

55:32
    Malkin vybojoval puk za brankou Philadelphie, jeho zpětná přihrávka před ni už ale nebyla tak úspěšná.

54:55
    Mason zasahuje proti Jokinenově střele zápěstím a teď to nebyl vůbec špatný pokus.

54:44
    Niskanen si teď připsal tvrdý hit ve střední třetině a tribunami to jen tak zahučelo.

54:04

53:39
    Sutter se vydal do útočného pásma a v rohu ledové plochy ušetřil několik vteřinek z Vitaleho trestu.

53:23
    Hosté se osvobozují a můžou vystřídat.

52:53
    Lecavalier teď možná trochu nepočítal s přihrávkou z rohu kluziště a v dobré pozici nedokázal zakončit.

Marek Kratochvíl

Branky a nahrávky: 4. Hartnell (Giroux, Simmonds), 9. Read (Couturier), 34. Lecavalier (L. Schenn, Grossmann), 40. Read (Couturier, Giroux)

Philadelphia Flyers: Mason (Heeter) – Coburn, Timonen, Streit, Grossmann, MacDonald, L. Schenn – Hartnell, Giroux, Voráček, Lecavalier, B. Schenn, Simmonds, Read, Couturier, Downie, VandeVelde, Hall, Raffl
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Maatta, Orpik, Scuderi, Niskanen, Bortuzzo, Despres – Cunitz, Crosby, Stempniak, Jokinen, Malkin, Gibbons, Glass, Sutter, Goc, Pyatt, Vitale, Adams

Rozhodčí: St. Laurent, L'Ecuyer – Shewchyk, Driscoll