Montreal – Ottawa 5:4 (po pr.) | Tampa – New Jersey 3:0 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 4:1 (kon.)
Nashville – St. Louis 1:4 (kon.) | Minnesota – Columbus 1:2 (2:3 po s.n.) | Arizona – Calgary 3:2 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (kon.) | Florida – Vancouver 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – Toronto 4:2 (kon.) | Carolina – Edmonton 1:2 (kon.) | NY Rangers – San Jose 0:1 (kon.)

Aleš Hemský (OTT) 1+0, 4 střely, čas na ledě 14:03
    Milan Michálek (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:46 (03:28:29)

1. Francis Bouillon (MTL) 1+0
    2. Brian Gionta (MTL) 1+1
    3. PK Subban (MTL) 0+3

Zápas s neuvěřitelným rozuzlením zná svého vítěze. V první třetině dominovali na svém ledě montrealští, přesto se do kabin šlo za nerozhodného stavu 1:1. Ve druhé části jakoby domácí přestali hrát, navrch začali mít hosté a zvýšili ve svůj prospěch. Třetí část začala v režii hostů, kteří pokračovali v dobré hře a přidali další dvě branky. Montreal však načal necelé tři a půl minuty před koncem třetí třetiny svůj závěr snů, kdy nejprve snížil, poté přidal další branku a jen dvě setiny vteřin před závěrečnou sirénou srovnal na 4:4. V prodloužení překonali domácí Lehnera popáté a ottawští nevěřili svým očím.

61:26
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácím se dostali do pásma, okupovali prostor kolem Lehnerovy klece, po střele Paciorettyho však ottawský gólman puk neudržel a na opačné straně brankoviště se nejrychleji zorientoval FRANCIS BOUILLON – 5:4. Asistence: Max Pacioretty, David Desharnais.

60:55
    Hra ve středním pásmu.

60:38
    Ottawa se pouští na Priceho klec, ten je ale ve střehu.

60:01

60:00

59:59
    Tak to je neuvěřitelné!! Se závěrečnou sirénou se domácí fanoušci přece jen dočkali a po střele DAVIDA DESHARNAISE je čeká prodloužení!!!! 4:4. Asistence: PK Subban, Andrei Markov.

59:45
    Obrovský závar u Lehnera, ten neví, kam dříve skočit.

59:17
    Domácí se drží před brankou Ottawy, Subbanova střela letěla mimo.

58:46
    Ottawa posílá puk na prázdnou klec, ten míjí levou tyč jen těsně.

58:27
    Domácí hráči se drží v pásmu, Lehner si hledá dobrý výhled.

58:12
    Price zůstává na střídačce.

58:12
    Oddechový čas pro domácí.

58:12
    Ještě se bude vylučovat, za hákování je vyloučen Turris (OTT).

57:56
    A je to tady! Domácí snižují na rozdíl jediné branky, po několika pokusech se kotouč ocitá v síti po střele BRIANA GIONTY – 3:4. Asistence: PK Subban.

57:35
    Domácí se ujímají puku a přesouvají se do útočného pásma.

Monika Baloghová

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 1. Brier, 57. Elleer (Gionta, Subban), 58. Gionta (Subban), 60. Desnarhais (Subban, Markov), 62. Bouillon (Pacioretty, Desharnais) – 4. Spezza (MacArthur, Karlsson), 38. Smith (Karlsson), 42. Hemský (Spezza), 46. MacArthur (Turris, Ryan)

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Jemelin, Markov, Subban, Bouillon, Tinordi, Murray – Vanek, Desharnais, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Briere – Gallagher, Eller, Galchenyuk – Weise, Prust, Moen
    Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Karlsson, Methot, Ceci, Phillips, Gryba, Cowen – Hemský, Spezza, Michálek – Ryan, Turris, MacArthur – Condra, Zibanejad, Hoffman – Neil, Smith, Greening

Rozhodčí: Furlatt, Morton – Pancich, Murphy