Montreal – Ottawa 5:4 (po pr.) | Tampa – New Jersey 3:0 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 4:1 (kon.)
Nashville – St. Louis 1:4 (kon.) | Minnesota – Columbus 1:2 (2:3 po s.n.) | Arizona – Calgary 3:2 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (kon.) | Florida – Vancouver 3:4 (0:1 po s.n.)
Washington – Toronto 4:2 (kon.) | Carolina – Edmonton 1:2 (kon.) | NY Rangers – San Jose 0:1 (kon.)
Ottawa – Colorado 1:3 (kon.)
New York Islanders
4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Buffalo Sabres
Neděle 16.03.2014, 00:05 • Nassau Coliseum, New York • NHL

To je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek dne. (02:53:00)

Trestné minuty: 19 – 13

Je dobojováno. Domácí si připisují další vítězství. Na začátku této dvacetiminutovky to vypadalo, že by se Buffalo mohlo vrátit do hry a notně Ostrovany potrápit, ale ti na jejich branku stačili do minuty zareagovat a vrátit dvoubrankový rozdíl. Hosté to v závěru zkusili bez brankáře, ale to se jim stalo osudným.

60:00

59:50
    Domácí dohrávají přesilovku v útočném pásmu, kombinace Hickey – Višňovský ke střele zatím nevedla, dokonce to vypadá, že domácí Enrotha ani ohrozit nechtějí.

59:00
    Ještě jedna minuta chybí domácímu k zisku dalšího vítězství.

58:16
    Scott poslal nevybíravě na hrazení Sundströma a dostává 2 minuty za krosček. rozhodčí poslali hostujícího hráče raději do sprch.

57:47
    Enroth se vrací do branky.

57:47
    Islanders právě vstřelili branku!
    CAL CLUTTERBUCK dojel ve středním pásmu kotouč, v útočném pásmu jej posunul na opuštěnou klec, kterou trefil přesně. Asistence: Lubomír Višňovský.

57:30
    Buffalo v útočném pásmu a kombinuje.

57:08
    Tak je to tu, Buffalo to zkouší se šesti bruslaři.

56:25
    Cizikas spěchal za vyhozeným kotoučem, ale Enroth se rozhodl pro rozehrávku, kterou mu málem napadající útočník vystihl.

56:11
    Do konce třetí části chybí necelé 4 minuty, domácí vedou o dvě branky. Hosté možná ještě zkusí odvolat brankáře a zdramatizovat utkání. Toto může přijít každou chvíli. Ale zatím nic nenasvědčuje tomu, že by dnes Ostrované neměli vyhrát.

55:49
    Buffalo je dnes absolutně bezradné, nedaří se mu vůbec přechod útočné modré čáry.

55:00
    Je po přesilovce, navíc Clutterbuck dostal výhodu, když naskočil na led a hned zamířil za vyhazovaným kotoučem, Tím zrušil zakázané uvolnění.

54:30
    Hamonic zasáhl do rozehrávky, ale nedokázal vyhodit.

David Sochor

Branky a nahrávky: 4. Nielsen (Lee, Okposo), 18. Okposo (Nelson, Višňovský), 42. Strome (Martin, Višňovský), 58. Clutterbuck (Višňovský) – 41. Ennis (Stafford, Ehrhoff)

New York Islanders: Nilsson (Nabokov) – Hamonic, de Haan, Višňovský, Hickey, Carkner, Strait – Okposo, Nielsen, Lee – Clutterbuck, Nelson, Bailey – McDonald, Strome, Martin – Sundström, Cizikas, Halmo.
    Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Ehrhoff, Ristolainen, Tallinder, Ruhwedel, Weber, McBain – Stafford, Ennis, Conacher – D'Agostini, Hodgson, Foligno – Leino, Flynn, Deslauriers – Ellis, Konopka, Scott.

Rozhodčí: LaRue, O'Halloran – McElman, Sericolo

Diváci: 14 388