Lev – Doněck 3:4 (po pr.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Barys – Ufa 5:2 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 22.03.2014, 12:00 • Sport Complex • Play-off KHL

Slovenská stopa v zápase:

Kristán Kudroč (1+0) (14:27:24)

Třetí třetina byla opravdu hektická. K vidění bylo hned 13 vyloučení, které z drtivé většiny vyplynuly ze strkanic a šarvátek. Domácí na začátku navýšili skóre a Ufa už nedokázala na tento nepříznivý vývoj zareagovat. Stav série je tak 1:1. To je ode mne vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.

60:00

59:32
    Astana právě vstřelila branku!
    DUSTIN BOYD ujížděl sám na branku, avšak byl faulován. Je mu ale uznán technický gól. Asistence: Brandon Bochenski.

59:17
    Bude se vhazovat v útočném pásmu Barysu. O dnešním vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto.

58:43
    Hostující gólman už chce odjet na střídačku, jenže jeho spoluhráči nejsou v útočné třetině.

58:18
    Bochenski využil volného prostoru na pravé straně. Napřáhl a prověřil levý beton číhajícího Vasilevského.

57:52
    Domácím se daří bránit a pokud dostanou kotouč s poklidem ho vyhodí do středního pásma.

57:12
    Tým Ufy se sice drží před domácí brankou, avšak k nějakému vážnějšímu zakončení to zatím nevede.

54:15
    Hosté to budou mít velmi těžké. Musejí se dostat do herního tempa a pokusit se stáhnout dvoubrankové manko.

54:11
    Neuvěřitelné! Ve třetí části se vylučuje už po třinácté a opět je na obou stranách. Kulda dostane dvě minuty za podražení a společně s ním putuje na trestnou domácí Puškarjov.

52:59
    Před chvíli se opět dlouze nehrálo. Byl nějaký problém se dveřmi na trestné lavici. Už je vše opraveno a hraje se dál.

52:20
    Tak snad už se zápas dohraje v klidu a nebude se muset zbytečně vylučovat a tím pádem přerušovat.

52:04
    Vrátka na trestné se opět otvírají. Na dvě minuty si tam posedí Proškin za hosty a na domácí straně taktéž za hrubost dostanou menší tresty Antropov a Barker.

52:04
    Jenže je hra opět přerušena, když se do bitky pustil Barker se Zubarovem.

51:48
    Někteří vyloučení jsou již na hrací ploše. Pokračuje krátká přesilovka domácích pět na čtyři.

51:22
    Savčenko napřáhl z prostoru mezikruží. Tažnou ranou poslal puk do hrudi pozorného Vasilevského.

50:51
    Po dlouhém přerušení se opět hraje. Bude se vhazovat před hostující brankou.

50:40
    A opravdu se vylučuje. Na domácí straně putuje na trestnou Starčenko. Na hostující straně naopak Hartikainen.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 18. Kudroč (Boyd, Bochenski), 33. Ruděnko, 40. Barker (Gavrilin), 47. Gavrilin (Bochenski, Boyd) – 12. Zubarev (Makarov, Hartikainen), 16. Dubrovskij

Barys Nur-Sultan: Jeremejev (Malgin) – Barker, Lundin, Savčenko, Litviněnko, Kudroč, Semjonovo, Grebenščikov – Gavrilin, Boyd, Bochenski – Ruděnko, Antropov, Starčenko – Romanov, Puškarjov, Upper – Sagadejev, Poliščuk, Rachmanov.
    Salavat Julajev Ufa: Vasilevskij (Sochackij) – Višněvskij, Proškin, Sopel, Kulda, Zubarev, A. Vasilevskij,Isangulov, Babčuk – Chlystov, Zinovjev, Dubrovskij – Filatov, Makarov, Hartikainen – Mirnov, Pihlstrom, Kajgorodov – Stěpanov, Mereškin, Slepyšev.

Rozhodčí: Gusev, Bělov – Morozov, Sazonov