Lokomotiv Jaroslavl
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Lev Praha
Neděle 06.04.2014, 15:00 • Arena 2000 • Play-off KHL

Z tohoto zápasu je to vše, budu se na Vás těšit třeba už při dalším zápase této série, který se odehraje v úterý opět na ledě Lokomotivu. Na počtenou! (17:21:11)

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 25 – 29
    Zásahy brankářů: 26 – 25
    Trestné minuty: 12 – 10
    Využité přesilové hry: 0 – 2
    Vyhrané vhazování: 22 – 30.

Zápas je u konce a Lev Praha odchází do kabin se třemi mečboly v kapse, jediný český zástupce je hodně blízko k historickému finále celé KHL.

Hosté dnes předvedli možná nejlepší výkon ze všech třech zápasů. Na úkor domácího prostředí se Jaroslavl neprobojovala k takovým šancím, které byly vidění v O2 aréně.

Největší zásluhu na dnešní výhře má švédský útočník Martin Thörnberg, který vstřelil první dvě branky svého týmu. Poslední branku přidal obránce Nathan Oystrick. Suma sumárum, je z toho výhra Pražanů 0-3.

60:00

59:58
    Kotouč je za brankou, Lev Praha vítězí i ve třetím zápase této série!

59:42
    Vehanen bojuje o čisté konto, to už je hodně blízko, Lokomotiv se k ničemu nedostává.

59:25
    Další tlak Jaroslavle se nekoná, o hattrick se neúspěšně pokoušel Thörnberg.

59:06
    Řepík se pokusil trefit z půlky prázdnou branku, to se sice nepovedlo, ale o vítězi už je rozhodnuto!

58:47
    Janis Sprukts byl faulovaný, hraje se ale dál, u vlastní prázdné branky drží puk domácí.

58:12
    Hra je sice přerušená, hlavní trenér King ani Jalonen si trochu překvapivě stále neberou oddechový čas.

58:12
    Zackrissonovi se podařilo vyhodit tak, že domácím utekl puk z útočné třetiny. Uff, tak také tohle Lev přežil bez úhony.

58:01

57:50
    Obrovský tlak Lokomotivu pokračuje, čas ale utíká!

57:34
    Holosovi střela vůbec nesedla, zase se puk ocitl za brankou Lva.

57:18
    Vehanen je po těžkém zákroku, při kterém vyrazil puk lapačkou na zádech, po střele Plotnikova je ale puk v rohu kluziště.

56:57
    Domácí to zkouší opět v šesti, skvělý zákrok betonem předvedl Vehanen.

56:33
    Kronwall nabil přihrávkou podél modré Holosovi. Lev dokázal také tuto střelu eliminovat.

56:12
    Odvážné rozhodnutí rozhodčích. Ti viděli Averina v brankovišti a kvůli tomuto prohřešku se bude vhazovat ve střední třetině.

56:01
    Nedovolené bránění předvedl u červené čáry Kubalík, následující dvě minuty budou mít domácí ke snížení.

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 18. Thörnberg (Řepík, Vrána), 40. Thörnberg (Sekáč, Mäenpää), 44. Oystrick (Riddervall)

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasilijev, Ljubuškin, Višněvskij, Holos, Pašnin, Gorochov (C) – Averin, Apalkov, Plotnikov – Redlihs, Platt, Sprukts – Konkov, Galimov, Kartajev – Černikov, Petrov, Kapustin
    Trenér: D. King

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Ridderwall, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Zackrisson, Kubalík.
    Trenér: K. Jalonen

Rozhodčí: Kulakov, Ronn – Birin, Morozov

Diváci: 9 087