Francie – Česko 0:3 (kon.) | Norsko – Slovensko 6:3 (kon.) | Rakousko – Dánsko 4:5 (po pr.)
Rakousko
4:5 (1:0, 1:0, 2:4 - 0:1)
Dánsko
Neděle 06.04.2014, 20:00Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

Střely na branku v prodloužení (celkem):

Rakousko 1 (30) – Dánsko 1 (39) (22:23:53)

No vida, jak se průměrný zápas může proměnit v neuvěřitelnou přestřelku! Dánky nakonec po nepříznivém průběhu berou opravdu fantastické dva body, které jim čtyřmi góly vystřelila Josefine Perssonová. Rakousko dneska naopak bude hodně smutnit.

Ode mě je to z prvního dne přerovského mistrovství všechno. Zítra se s Vámi těším opět na počtenou!

Nejlepšími hráčkami zápasu jsou vyhlášeny za Rakousko Eva Maria Beiterová Schwarzlerová a za Dánsko "nečekaně" Josefine Perssonová.

63:57
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Další nefalšovaná paráda v podání dánské snajperky nám ukončuje strhující večerní souboj! JOSEFINE PERSSONOVÁ si senzačně povodila obránkyni, poslala ji ostudně na led a své sólo pak zakončila jemným zasunutím mezi betony nešťastné Marchhartové. Čtvrtý gól Perssonové se stává vítězným – 4:5! Bez asistence.

63:29
    Aktuálně se hraje v rakouské třetině, ale Marchhartová ještě v prodloužení nemusela zasahovat.

62:43
    A tak to zkusila osamocená hráčka dánských barev, kterou však soupeřky opět snadno zastavily.

62:13
    Spoluhráčka hledala volnou Perssonovou, ale dvě Rakušanky obětavě lehly do přihrávky.

61:57
    Zakázané uvolnění Dánska, které se kromě jednoho rodícího se útoku v prodloužení stále brání.

61:34
    Do střelecké pozice se tak zase dostaly Rakušanky, konkrétně kapitánka Altmannová. Střelu z úhlu si ale Joaová pohlídala.

61:09
    Victoria Hummelová zvládla dojet nebezpečnou situaci a soupeřku čistě odstavit od kotouče.

60:42
    Rakušanky jsou stále aktivnějším týmem, ale teď byly v ofsajdovém postavení a musely pásmo vyklidit.

60:05
    Po pouhých pěti sekundách prchla dopředu Meixnerová a napálila dánskou tyč!

60:01

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Rakousko 14 (29) – Dánsko 13 (38)

Wow, tak to je maso! Třetí třetina nám nabídla strhující podívanou, ve které se Dánky obdivuhodně zvedly a třikrát dokázaly skóre vyrovnat – potřetí půl minuty před koncem. Diváci v přerovské aréně se tak dočkali prodloužení, které vypukne co nevidět!

60:00

59:58
    Ještě v posledních vteřinách měly Rakušanky šanci zvítězit, ale Joaová perfektně zasáhla.

59:30
    A je to gól, Danky využívají hru bez brankářky a v poslední minutě potřetí vyrovnávají skóre! Zpoza brány hledala Asperupová spoluhráčku před bránou a i když MALENE FRANDSENOVÁ netrefila puk dobře, stejně doklouzal mezi betony gólmanky za brankovou čáru – 4:4! Bez asistence.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 9. Beiterová Schwarzlerová (Wittichová), 26. Meixnerová (Altmannová, Kantorová), 49. Hummelová, 54. Meixnerová – 42. Perssonová (Gregersenová), 48. Perssonová, 49. Perssonová, 60. Frandsenová (Asperupová), 64. Perssonová

Rakousko: Marchhartová (Hornichová) – Wittichová, Hyblerová, Fazokasová, Grascherová, Schneiderová, Hammerleová, Kainbergerová, Hausbergerová – Meixnerová, Altmannová, Kantorová – Hummelová, Weberová, Beiterová Schwarzlerová – Brunnerová, Lopezová, Ullrichová – Vlceková, Volggerová, Hanserová. Trenér: Pekka Hämäläinen.
    Dánsko: Joaová (L. Jensenová) – Frandsenová, Gregersenová, Jacquetová, Olaussonová, Densingová, S. Jensenová, Langsagerová – Perssonová, Asperupová, N. Jensenová – Gludová, Jakobsenová, Henriksenová „C“ – Russellová, M. B. Nielsenová, Weisová – Soendergaardová, K. L. Nielsenová. Trenér: Denis Larsen.

Rozhodčí: Ugadžinová (JPN) – Malá, Šťastná (obě CZE).