Hongkong – SAE 2:1 (1:0 po s.n.) | KLDR – Gruzie 22:1 (kon.) | Lucembursko – Bulharsko 5:8 (kon.)
Lucembursko
5:8 (2:3, 3:3, 0:3)
Bulharsko
Neděle 06.04.2014, 19:45 • Kockelscheuer • Mistrovství světa - III. A Divize

Závěrečný souhrn

LUCEMBURSKO – BULHARSKO 5:8 (2:3, 3:3, 0:3).
    Branky a nahrávky: 18. Wambach (Eriksson), 20. Houdremont (Beran), 21. Gronlund (Beran, Houdremont), 29. Eriksson, 32. Eriksson – 5. Jotov (Muchačev), 7. Jotov (Muchačev), 16. Jotov (Muchačev), 31. Muchačev (Jotov, Hodulov), 36. Hodulov (Jotov, Bojadjev), 40. Stefanov (Hodulov), 47. Eftimov, 47. Nikolov (Eftimov, Vasiljev). Rozhodčí: Circiganis (Běl.) – Johnstone (Kan.) , Sigmarsson (Isl.). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 800. Střely na branku: 39:42. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:8.
    Lucembursko: Welter (Mangen) – Gronlund, Scheier, Waltener, Schons, Thiry, Biver, Bechtold – Houdremont, Welter, R. Beran – Scheier, Bäckes, Minden – Eriksson, Wambach, Höltzem – Schön, Davidson. Trenér: Vladimir Kuzněcov.
    Bulharsko: Michajlov (Petrov) – Stefanov, Panev, Božanov, Vasiljev, Mihov – Muchačev, Hodulov, Jotov – Eftimov, Nikolov, Bojadjev – Christov, Monov, Panev – Velev, Gačev, Georgjev. Trenér: Kiril Hodulov. (22:03:06)

60:00
    Konec zápasu. Bulhaři potvrdili roli favorita a ve svém úvodním vystoupení na mistrovství světa III. divize porazili domácí Lucembursko 8:5.

Pořádající země držela krok dvě třetiny, Lucemburčané sice prohrávali 0:3, dokázali však zvrátit vývoj utkání, v prostředním dějství vedli 4:3 a 5:4. Jeho závěr a hlavně poslední dvacetiminutovka patřily Bulharům, kteří získali zápas na svou stranu po výhře 8:5.

58:00
    Tak ještě jedna přesilovka pro domácí tým, za hrubost je vykázán na trestnou lavici Petar Mihov.

52:36
    Lucemburčané se ubránili bulharské přesilovce, čas jim ale utíká příliš rychle, síly jim navíc docházejí...

51:12
    Bulhaři ve třetí třetině drtí svého soupeře, vystřelili už sedmnáctkrát!

50:36
    Gilles Biver je vyloučen za nedovolené bránění a horko teď bude před lucemburskou bránou.

50:20
    Bulhaři se poměrně v pohodě ubránili, domácí už, zdá se, nemají síly.

48:20
    Bogdan Stefanov nedovoleně bránil, domácí mají asi poslední možnost se zápasem něco udělat, hrají přesilovku.

46:23
    Bulharsko právě vstřelilo branku!
    Možná rozhodující úder zasazují Bulhaři pořádající zemi ve 47. minutě, když se po pohledné kombinaci prosadil MARTIN NIKOLOV a zvyšuje na rozdíl tří branek. Asistence: Maxim Eftimov a Alexandr Vasiljev.

46:01
    Balkánci korunují svůj tlak gólem na 7:5, MAXIM EFTIMOV získal kotouč a nijak se nerozpakoval a přesně zakončil. Bez asistence.

44:21
    Bulhaři zatím drží třetí třetinu ve své moci a vytrvale se snaží aktivní hrou zvýšit své vedení. Lucemburčané jsou nyní pod souvislým tlakem.

42:15
    Zatímco první dva zápasy mistrovství světa III. divize vidělo vždy pouze 100 diváků, tak večerní duel domácího celku takřka zaplnilo stadion Kockelscheuer, utkání sleduje 800 diváků.

40:01

40:00
    Druhá třetina skončila. Lucemburský stadionek sleduje velmi zajímavé utkání, Bulhaři ale na začátku jeho druhé poloviny dokázali dvěma brankami získat těsné vedení pro třetí dvacetiminutovku. Střely ve druhé třetině 13:15. Třetí dějství začne zhruba ve 21.24 hodin.

39:29
    Hosté půjdou pravděpodobně do kabiny šťastnější, neboť dokázali v závěru druhého dějství zvrátit vývoj utkání na svou stranu. Důraznou střelou se prosadil bek BOGDAN STEFANOV. Asistence: Ivan Hodulov.

37:25
    Hra se nyní obrátila: zatímco v první polovině utkání byli domácí aktivnější, tak nyní se více prosazují do útoků Bulhaři.

35:37
    Bulhaři si nenechali ujít tuto příležitost a vyrovnávají na 5:5! V závěru přesilovky pět na tři se prosadil IVAN HODULOV. Asistence: Alexej Jotov a Martin Bojadjev.

34:43
    Kevin Gronlund vyhodil kotouč mimo hrací plochu a připravuje horké chvilky domácí obraně. Bulhaři mají k dispozici 65 vteřin trvající přesilovku pět na tři!

33:48
    Podruhé je v dnešním utkání vyloučen domácí bek Ronny Scheier, nyní za nedovolené bránění.

Jan Hrabal

Branky a nahrávky: 18. Wambach (Eriksson), 20. Houdremont (Beran), 21. Gronlund (Beran, Houdremont), 29. Eriksson, 32. Eriksson – 5. Jotov (Muchačev), 7. Jotov (Muchačev), 16. Jotov (Muchačev), 31. Muchačev (Jotov, Hodulov), 36. Hodulov (Jotov, Bojadjev), 40. Stefanov (Hodulov), 47. Eftimov, 47. Nikolov (Eftimov, Vasiljev)

Rozhodčí: Circiganis (Běl.) – Johnstone (Kan.) , Sigmarsson (Isl.)