NY Islanders – Washington 3:4 (0:1 po s.n.) | Toronto – Winnipeg 2:4 (kon.) | NY Rangers – Ottawa 2:3 (kon.)
Carolina – New Jersey 1:3 (kon.) | Tampa – Dallas 2:5 (kon.) | Montreal – Detroit 5:3 (kon.)
Minnesota – Pittsburgh 4:0 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 2:1 (kon.) | San Jose – Nashville 0:3 (kon.)
Chicago – St. Louis 4:2 (kon.) | Florida – Dallas 3:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
Rytíři Kladno
5:4 (0:1, 2:3, 2:0 - 0:0)
HC Olomouc
Neděle 06.04.2014, 17:30 • ČEZ Stadion, Kladno • Baráž o extraligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dnešní den uzavře první polovinu barážových utkání. Oba dva duely se sehrají ve stejný čas, v tomto případě se Rytíři Kladno utkají doma s týmem HC Olomouc.

Olomouc přijíždí do Kladna dobře naladěna. Prozatím totiž vede tabulku baráže s 10 získanými body. Naposledy uhrála bod s Mladou Boleslaví a vzhledem k průběhu může tento zisk označit za cenný. První vzájemný duel s Kladnem dopadl ve prospěch Hanáků, kteří zvítězili 4:2.

Kladno v pátek potvrdilo, že v Chomutově hrát umí. Po devíti sekundách prodloužení vydolovalo dva body, které trefil kapitán Pavel Patera. Výhra 1:0 v nastavení byla vůbec prvním vítězstvím Rytířů v baráži. Ti ale potřebují začít sbírat výhry za 3 body, protože ztrácí 6 bodů na 2. místo. Povede se jim to dnes?

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – Kolářík, Kaberle, Procházka, P. Hořava, Majeský, Růžička – Tenkrát, Machač, M. Hořava – Zagrapan, Dragoun, Kuchler – Dalecký, Patera, Eberle – Bajaruns, Havlíček, Bílek – Strnad.

HC Olomouc: Halász (Vošvrda) – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Janáček – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Rác, Vodný – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Diviš, Švaňhal.

Rozhodčí: Šindler, Hodek – Bláha, Kostka.

00:01

00:22
    Bartoň jako první vyslal projektil směrem na Cháberu, který zapisuje první zákrok.

00:44
    Hanáci hned v úvodu zamkli Rytíře v jejich obranném pásmu.

01:32
    První střela domácích a Eberle orazítkoval tyč.

02:10
    Diviš od modré protáhl Cháberu.

02:34
    Mario Cartelli (OLO) dostává dvě minuty za podražení.

02:48
    I přes vyhrané vhazování se nepodařilo domácím udržet pásmo.

03:00
    Od modré pálil Miloslav Hořava a Eberle tečoval. Puk ale trefil přímo do Halásze.

03:15
    Růžička trefil do bruslí Ostřížka a tomu se podařilo vyhodit.

03:58
    Kladno kazí rozehrávku od vlastní branky.

04:23
    Přesilovka domácích se blíží ke svému konci.

04:34

05:05
    Dragoun z čáry nahodil na Halásze, který vyrazil před Kuchlera. Domácí útočník byl včas zablokován.

05:55
    Kladno velmi dobře forčekuje a hosté mají problém se s tím vyrovnat.

06:36
    Bílek pod tlakem ztratil puk a jeho chyby mohl využít exkladenský Richard Diviš. Z mezikruží ale přestřelil.

07:01
    Dalecký z úhlu zkusil zaskočit Halásze, to se mu ale nepodařilo.

07:01
    David Ostřížek (OLO) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

07:18
    Paterovu přihrávku hosté zastavili a vyhodili.

07:51
    Domácí se zatím nemohou usadit v útočné třetině. Když se do ní dostanou, posílají puk po mantinelu.

08:22
    Dragounovu střelu vyrazil do rohu Halász.

08:55
    Diviš se Švaňhalem zkusili zaútočit v oslabení. Chábera ale zasahovat nemusel.

09:17
    Hanáci jsou již kompletní a jejich vyhození přes všechny čáry tak znamená zakázané uvolnění.

09:48
    Machač vystihl rozehru Olomouce, ale spoluhráči mu šli vystřídat.

10:49
    Kolářík nechtěně posunul nahrávku Bartoně za sebe a Kucharczyk upaloval sám na Cháberu. Kladenský brankář si ale prostor mezi betony pohlídal.

11:07
    Pěkná akce Zagrapana, který se dostal za obránce. Zastavil ho ale Halász.

11:31
    Zagrapan měl zblízka další šanci, ale neprosadil se.

11:40
    Marek Zagrapan (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

11:57
    Ondrušek se opřel do kotouče, Chábera vyrazil puk svou lapačkou.

12:22
    Majeský výborně zahrál na obranné modré a Kladenští se díky tomu osvobodili.

12:55
    Jaroměřskému přeskočil puk přes hokejku, Olomouc musela vyklidit útočné pásmo.

13:21
    Bartoň dostal nabito na modrou, ale jeho pokus skončil v lapačce Chábery.

13:40

14:37
    Majeského sražená rána skončila vedle olomoucké branky.

14:53
    Další pokus Majeského Halász moc dobře neviděl. Puk ho ale trefil do betonu a pak se strážce hostující branky rychle zorientoval.

15:23
    Nahození Miloslava Hořavy proletělo brankovištěm ke druhé tyči. Domácí se nestihli včas zorientovat.

15:41
    Hanáci byli pod drtivým tlakem a další šance Kladna přežili jen díky schopnostem svého brankáře.

16:21
    Úmyslný ofsajd kladenského týmu.

16:33
    Dalecký krásně našel Pateru, který ale zblízka na Halásze nevyzrál.

17:15
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc poprvé po několika minutách navštívila pásmo a hned jde do vedení! Pekr přihrával z rohu před branku a od brusle dojíždějícího RICHARDA DIVIŠE se puk odrazil do branky. Rozhodčí si ještě nechali branku potvrdit u videa. Asistence: Matěj Pekr, Michal Vodný.

18:42
    Ostřížek hledal před brankou Kucharczyka. Jeho pokus se však k Cháberovi nedostal.

19:35
    Bartoňovu střelu v pohodě ukryl Chábera.

20:00

Dvacet minut hokeje je za námi a Kladno prohrává s Olomoucí 0:1, byť drtivou většinu první třetiny bylo v útočném pásmu a hosty ve hře držel jen skvělý výkon Tomáše Halásze. Hanáci udeřili v 18. minutě, kdy Pekr našel před brankou brusli Diviše a od té se odrazil puk za Cháberu. Druhá třetina začne přibližně v 18:22.

20:01

20:56
    Rác si najížděl za domácí obranu, jenže přihrávku na něj zastavil Kolářík.

21:31
    Dragoun nahazoval z rohu na branku, puk se ale odrazil příhodným směrem pro hosty.

21:58
    Eberle se společně s Daleckým po chybě hostů dostali před Halásze. První jmenovaný to vzal na sebe a olomouckého brankáře neprostřelil.

22:44
    Domácí mají neuvěřitelnou smůlu. Po střele Knotka se kotouč několikrát odrazil před brankou a od ROBINA STAŇKA nakonec zamířil do branky za nic netušícího Cháberu. Asistence: Jan Knotek.

22:56
    Jiří Ondrušek (OLO) dostává dvě minuty za hrubost.

23:40
    Růžička výborně udržel pásmo pro M. Hořavu. Jeho střela skončila na betonech Halásze.

24:18
    Rytíři stále drží pásmo.

24:30
    Ale hned vzápětí ho ztrácejí.

25:03
    Ondrušek se z trestné hned zapojil do akce a z nebezpečné pozice pálil do Chábery.

25:22
    Tentokráte žádná šťastná branka. JAKUB HERMAN se od mantinelu nikým nebráněn projel až před Cháberu a bekhendovou kličkou dává hostům luxusní vedení. Asistence: Roman Rác.

26:05
    Na kladenském ledě se objevil kohout. Aspoň nebude třeba řešit večeři.

26:37
    Růžička třikrát v řadě protáhl Halásze. Jednou trefil i boční síť.

26:58
    Tenkrát z dobré pozice přestřelil.

27:54
    Rozhodčí nechali hru pokračovat a hosté se zmocnili puku. Pekr z dobré pozice trefil jen Cháberův beton.

28:53
    Zagrapan projel sám přes půlku pásma a jeho dobře mířený pokus ukryl Halász.

29:32
    Domácí se snaží, ale hosté se zatáhli do obranné ulity, ze které navíc mohou vyrážet do nebezpečných protiútoků.

30:20
    Chábera si nadvakrát poradil s nepříjemným nahozením od modré čáry. Hosté se k dorážce nedostali.

30:44
    Kuchler z úhlu namířil puk jen do Halásze.

30:57
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí ještě dýchají. TOMÁŠ KABERLE nahodil puk zpoza branky, jenže kotouč trefil do zad Halásze a odrazil se do branky. Přehlídka šťastných branek tedy pokračuje. Asistence: Jan Dalecký.

31:58
    Domácí cítí krev a znovu zamkli hosty v obranném pásmu.

32:06
    Halász kryje další pokus Daleckého.

32:40
    Olomouc se nemůže osvobodit.

33:19
    Hanáci podnikli rychlý protiútok a na jeho konci Marosz nebezpečně střílel bekhendem. Branku ale o kousek minul.

33:53
    Zakázané uvolnění Moravanů.

34:06
    Domácí nasadili kanadský styl a snaží se střílet z každé pozice. Olomouc se osvobodila dalším zakázaným uvolněním.

34:24
    Tenkrátovu střelu z otočky vyrazil Halász.

35:02
    Kladno znovu doplácí na špatné bránění. Souvislý tlak domácích byl narušen Selingrem, jenž vyvezl puk do kladenského pásma. Před brankou pak našel nikým nebráněného RADIMA KUCHARCZYKA, který snadno poslal puk za Cháberu. Hosté dávají domácím pořádnou lekci z produktivity. Asistence: Pavel Selingr, David Ostřížek.

36:00
    Olomouc získala puk ve středním pásmu a Jergl rychle vyrazil dopředu. Chábera jeho šanci zastavil.

36:36
    Dragoun vystřelil a Halász vyrazil před branku. Tam ale nikdo z domácích hokejistů nebyl.

37:04
    Rác střílel na Cháberovu vyrážečku, domácí brankář úspěšně zasáhl.

37:08
    Michal Vodný (OLO) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

37:18
    Rozhodčí hodně necitlivě odpískali, když puk byl úplně volný před olomouckou brankou. Vhazovat se bude po levici Halásze.

37:24
    Radim Kucharczyk (OLO) dostává dvě minuty za zdržování hry.

37:36
    Patera trefil boční síť po pasu Kaberleho.

37:47
    Růžičkova rána míří mimo.

37:58
    Ta další rána kladenského beka byla přesnější. Po kombinaci s Paterou a Kaberlem vypálil od modré DAVID RŮŽIČKA a ač si na jeho pokus Halász sáhl, skončil puk v síti. Asistence: Tomáš Kaberle, Pavel Patera.

38:59
    Majeský viděl před brankou Kuchlera, který ale nezpracoval.

39:19
    Majeského pokus hosté zachytili a dostali puk za Cháberu.

39:53
    Ještě jedno přerušení, po zakázaném uvolnění se vrací hra před Halásze.

40:00

Skončila druhá a na góly velmi bohatá třetina. Kladno stále drží naději na obrat, ale bude to mít těžké. Hosté v úvodu druhé části odskočili do vedení 3:0, poté inkasovali, ale po další chybě domácích náskok zvýšili. V přesilovce dal David Růžička branku na 2:4. Kladnu zbývá 20 minut na obrat nebo alespoň vyrovnání. Třetí perioda začne přibližně v 19:19.

40:01

40:11
    Kucharczyk mohl zúročit špatnou komunikaci domácích, ale zblízka trefil jen do Chábery.

41:12
    První zákrok Halásze v poslední dvacetiminutovce. Majeský ho ale výrazně nezaměstnal.

41:36
    Zagrapanovu střelu dlouho dopředu přečetl Houdek a srazil jí do středního pásma.

42:19
    Kaberle dostal přihrávku a z první se opřel do puku. Halász se rychle přesunul a zachytil puk do lapačky.

42:39
    Petr Hořava propadl na útočné modré a hosté se vydali do přečíslení. Po nahrávce Ostřížka pálil Kucharczyk pouze do přesouvajícího se Chábery.

43:07
    Majeský v rohu předal puk Tenkrátovi. Ten ho posunul za branku na obránce DAVIDA RŮŽIČKU, jenž obkroužil branku a zametl puk za záda Halásze. Asistence: Petr Tenkrát, Ivan Majeský.

43:37
    Pro domácí je to nejlepší možný úvod do třetí třetiny.

43:48
    Petr Hořava se tlačil před Halásze, na posled chvíli ale nestihl zakončit.

44:41
    Diviš se snažil před brankou tečovat střelu od modré.

45:43
    Kladno znovu operuje v pásmu Hanáků.

46:23
    Dalecký měl před brankou Pateru, ale puk na něj neprocpal.

46:44
    To je neskutečný zámek domácích. Halász vytáhl další povedené zákroky.

47:20
    Hosté se dopředu moc neženou, spokojí se s nahazováním kotoučů.

47:49
    Jiří Ondrušek (OLO) dostává dvě minuty za podražení.

48:03
    Paterovu střelu srazil jeden z obránců před branku, kde se jako první zorientoval JAN EBERLE a je srovnáno! Asistence: Pavel Patera. Do branky hostů míří Vošvrda.

48:58
    Patera viděl před brankou Daleckého, jenž byl ale dostatečně dobře pohlídán.

50:00
    Začíná poslední desetiminutovka.

50:30
    Miloslav Hořava dvakrát před Vošvrdou. Poprvé promáchl, podruhé zasáhl skvěle olomoucký brankář.

51:00
    Dalecký natlačil puk do brankoviště. Vošvrda ho před domácími včas zalehl.

51:20
    Kuchlerovu střelu srazili hosté do ochranné sítě.

51:49
    Hosté se snaží alespoň na chvíli podržet puk, aby nebyli pod vlekým tlakem.

52:35
    Diviš zkusil nebezpečnou střelu přes obránce a studený Chábera musel vytáhnout těžký zákrok lapačkou.

53:03
    Dalecký brzo přejel do pásma, takže domácím je odpískaný ofsajd.

53:53
    Kladno hodně vysunulo forčeking. Pro domácí jsou tři body velmi důležité.

54:20
    Petr Tenkrát (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

54:35
    Olomouc drží puk, ale zatím se nedostává do příležitostí.

55:25
    Po střele Kaberleho se k dorážce dostával Kuchler. Na poslední chvíli ale vložil do střely hůl jeden z hostů.

55:46
    Chábera si připisuje jeden z mála zákroků ve třetím dějství.

56:13
    Domácí vyhodili.

56:24
    Chábera chytá další střelu Olomouce a Kladno je v plném počtu.

56:58
    Vošvrda si našel nahození Koláříka od modré čáry.

57:27
    Jaroměřský vybojoval vhazování v útočném pásmu.

57:38
    Hosté zpoza branky vrátili puk před ní a Vodný se dokázal protlačit ke střele. Chábera našel puk u betonu a přerušil hru.

58:44
    U kotouče hosté, oba celky střídají.

59:25
    Pokus Patery neprošel k Vošvrdovi.

60:00

Kladno v první polovině poslední periody mačkalo Olomouc a vydolovalo alespoň dvě branky, díky kterým se jde do prodloužení.

60:01

60:37
    Dragoun našel na přední tyči Kaberleho, který trefil jen boční síť.

61:29
    Prodloužení zatím pokračuje v nastoleném trendu. Hosté se drží.

61:46
    A poprvé zahrozili až teď, Chábera měl ale lapačku připravenou.

62:20
    Domácí u kotouče za vlastní brankou, oba celky střídají.

63:04
    Petr Hořava projel z vlastního pásma až za branku hostů. Tam byl ale zastaven, rozhodčí navíc vykazují Kladno z útočného pásma.

63:23
    Růžička našel ve střelecké pozici Tenkráta. Tomu ale přeskočil puk přes hokejku.

64:04
    Začala poslední minuta prodloužení.

64:28
    Střelu Kaberleho hosté srazili vysoko nad Vošvrdu. Buly po levé ruce olomouckého brankáře.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

David Ostřížek prostřelil Cháberu na lapačku – 0:1.

Miloslavu Hořavovi skočil puk, a proto šla střela mimo – 0:1.

Rostislav Marosz hodně ledabyle, klička á la Forsberg neměla nárok – 0:1.

Petr Tenkrát si připravil Vošvrdu, ale nezasunul puk do branky – 0:1.

Pavel Selingr nepřekonal Cháberu, Kladno má ještě naději – 0:1.

David Růžička střelou golfákem propálil Vošvrdu – 1:1.

Miloslav Hořava dlouho vyčkával, ale nakonec se mu podařilo Vošvrdu přehodit – 2:1.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.

Ostřížkovi vypíchl Chábera puk, Kladno bere bod navíc. MILOSLAV HOŘAVA je střelcem vítězného nájezdu.

Konec zápasu. (20:12:09)

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 31. Kaberle (Dalecký), 38. Růžička (Kaberle, Patera), 44. Růžička (Tenkrát, Majeský), 49. Eberle (Patera), rozh. náj. M. Hořava – 18. Diviš (Pekr, Vodný), 23. Staněk (Knotek), 26. Herman (Rác), 36. Kucharczyk (Selingr, Ostřížek)

HC Olomouc: Halász (49. Vošvrda) – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Janáček – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Rác, Vodný – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Diviš, Švaňhal.

Rozhodčí: Šindler, Hodek – Bláha, Kostka