Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Columbus – NY Islanders 4:0 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 5:2 (kon.)
Colorado – Pittsburgh 2:3 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Anaheim 4:2 (kon.)
Berani Zlín
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
HC Oceláři Třinec
Pondělí 07.04.2014, 17:10 • ZS Luďka Čajky • Generali play off Tipsport extraligy

Čtvrté neskutečně napínavé semifinále do poslední vteřiny je u konce. Nástup do zápasu měli lepší třinečtí, kteří také v úvodních dvaceti minutách na ledě kralovali. Zlínu se ale povedlo vyrovnat a v průběhu zápasu se na ledě odehrávala parádní přestřelka. Třinec se pokaždé dokázal na těsné vedení domácích dotáhnout, ale ve třetí třetině už to hosté nezvládli. Nepomohl jim ani drtivý tlak v power-play, kdy Kašík zneškodnil několik šancí třineckých hokejistů. Série se tak za stavu 2:2 opět přesouvá na led Třince. Dnes je to ze Zlína všechno, hezký zbytek pondělního večera. (19:50:14)

60:00

59:50
    Köhlerovi sebral jasnou gólovku Trončinský, který ho odstavil při střelbě do prázdné branky.

59:38
    Třinec vyhrál buly, Hrubec opět na střídačce, hosté v šesti. Berani už jsou v plném počtu.

59:26
    Hrubec je zpátky v brance, buly u Kašíka.

59:35
    Kašík je hrdinou posledních minut dnešního zápasu. Nejprve zahodil jasnou tutovku Polák, ale vzápětí zlínský brankář několika neskutečnými zákroky udržel kotouč při dorážkách třineckých před brankovou čarou.

59:10
    Kašík za brankou rychle zastavil puk Marušákovi, který může vyhodit.

58:50
    Leškova střela z vlastního pásma opuštěnou klec nezasáhla.

58:30
    Třinec bude hrát ještě 52 vteřin 6na4. Hrubec zůstává na střídačce.

58:30
    Bonk chytrou přihrávkou zpoza branky našel hůl Vojtěcha Poláka, která v zakončení narazila na bezchybného Kašíka.

58:10
    Hrubec opustil brankoviště, Třinec hraje v šesti.

57:49
    Zlínští nemohli vyhodit kotouč, nakonec se to na třetí pokus povedlo Řezníčkovi.

57:22
    Třinecká lavička si vyžádala oddechový čas.

57:22
    Na závěr tu budeme mít pořádné drama. Třinečtí si totiž zahrají v posledních dvou minutách přesilovou hru. Oldřich Horák (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.

57:10
    Dnešní čtvrté semifinále sleduje 5115 diváků.

56:38
    Kašík se roztáhl na brankovišti a schoval do lapačky Linhartovo nahození.

56:35
    Pokus Davida Květoně byl zblokován do ochranné sítě, buly po levici brankáře Kašíka.

56:17
    Parádní kombinace domácích, Leška našel mezi kruhy Ondráčka, jehož střelu zápěstím Hrubec srazil za branku. Berani jsou na koni.

55:38
    Icing domácích, buly před brankou Libora Kašíka.

55:02
    Kašík dobře zasáhl proti Adamského pokusu. Třinecký útočník střílele nebezpečně z otočky.

54:39
    Matějíček teď zaskočil Kašíka, když vykopl levou bruslí pokus Trončinského.

54:19
    Kotvan nedokázal odpálit kotouč a měl jediné štěstí, že Peterek branku Zlína neohrozil.

53:38
    Galvas se po střetu jedním ze zlíských hokejistů odrazil od Kašíka, který posunul branku. Hra se přesouvá do středního pásma.

53:15
    Zlíinští vyhodili puk na zakázané uvolnění. Opět buly u Kašíka.

53:05
    Následuje buly po pravé ruce zlínského brankáře. Třinec se ještě bude pokoušet o vyrovnání. Ještě se máme ve zbytku utkání jistě na co těšit.

52:50
    Zlín právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné! ONDŘEJ VESELÝ z prostoru levého kruhu vymetl horní růžek Hrubcovy branky a Zlín opět stahuje vedení na svoji stranu. Brankář Hrubec dnes inkasoval do stejného místa už třetí gól. Asistence: Petr Čajánek, Dalibor Řezníček.

52:31
    Třinec právě vstřelil branku!
    Nedáš, dostaneš. Leška nestačil zasunout puk zpoza branky za Hrubcova záda a na opačné straně se střelecky prosazuje RADEK BONK. Třinecký útočník se prosazuje přesnou střelou mezi Kašíkovy betony. Asistence: Erik Hrňa, Tomáš Linhart.

52:20
    Bonk je na ledě, Třinec se této přesilové hře domácích ubránil.

51:50
    Polák bekhendem nahazuje kotouč do útočného pásma. Poslední vteřinky zlínské přesilovky.

51:32
    Povedené střídání zakončila první přesilovková formace střelou Marušáka do připraveného brankáře třineckých.

50:50
    Zlínští nadále kombinují v útočném pásmu. Kotouč si vyměnují Honejsek s Čajánkem.

50:36
    Nahozený puk Matějíčka zachytil ve střelecké pozici Honejsek a pořádně svým pokusem vystrašil Hrubce.

50:24
    Marušák přihrál na střelu kotouč Kotvanovi, jeho ostrý pokus si Hrubec ve výstroji pohlídal. Další buly před brankou hostí.

50:18
    Beranům se nabízí dvouminutová přesilová hra. Radek Bonk (TŘI) 2 minuty za nedovolené bránění.

49:33
    Petr Leška sklidil od publika bouřliý potlesk, když ve středu kluziště čistým hitem poslal k ledu Polanského.

48:55
    David Květoň se dokázal protlačit do nájezdu, který zakončil bekhendovou střelu mimo branku Zlína. Zjímavá šance Třince končí neproměněna.

48:24
    Berani v poklidu kontrolují hru a střeží si těsný jednobrankový náskok.

47:38
    Nikomu z třineckých se sice nepovedlo tečovat puk po nahrávce Trončinského, ale rozhodčí icing nepískají.

47:13
    Následuje komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.

46:34
    Třinečtí mají puk ve svojí moci, přechod do útočného pásma se jim ale nedaří.

45:53
    Kubiš přebruslil třineckého Linharta a ještě pozdržel hru chvíli za brankou Ocelářů.

45:15
    Berani přečkali tohle oslabení bez inkasované branky, Honejsek je zpátky na ledě.

45:10
    Čajánek vybojoval kotouč a našetřil vteřinky ve čtyřech.

44:39
    Kubiš při vlastním oslabení ohrozil Hrubce, který puk vytřepal z lapačky už po odpískání. Vhazuje se v obranném pásmu Třince.

44:19
    Kašík famózně zneškodnil dvě nebezpečné dorážky Radka Bonka.

43:38
    Urbanec si zpracoval kotouč po vyhraném buly Zlína a následně ho nahodil kolem mantinelu až za branku Ocelářů.

43:14
    Potrestán je Antonín Honejsek (ZLN) 2 minuty za napadení.

43:14
    Povedená střela Martina Růžičky byla Liborem Kašíkem sražena do ochranné sítě. Třinec bude hrát přesilovku.

43:10
    Peterkova formace se nedostala do útočného pásma, protože jí byl odpískán ofsajd.

42:36
    Početní výhoda domácích je velice rychle využita! JIŘÍ MARUŠÁK se na modré čáře tvrdě opřel do kotouče a jeho projektil skončil až za zády Šimona Hrubce. Asistence: Oldrich Kotvan, Petr Leška.

41:52
    Teď si početní výhodu zahrají hokejisté PSG Zlín. Potrestán je Daniel Rákos (TŘI) 2 minutami za hákování.

41:44
    Melenovský opustil trestnou lavici a Zlín je v plném počtu.

41:19
    Ondráček se mohl ve vlastním oslabení vydat zcela sám na Hrubce, ale to by nesměla přihrávka od Řezníčka mířit na jeho paty.

40:51
    Nosek už nestihl zachytit klouzající se kotouč a Třinec musí zpátky do vlastní třetiny.

40:29
    Veselý získal kotouč u mantinelu a z otočky ho posílá do bezpečí.

40:10
    Oceláři ještě dohrávají minutu a 30 vteřin přesilovku pěti proti čtyřem.

40:01

Druhá třetina je za námi a stav je opět nerozhodný. Opět padlo po jednom gólu na každé straně. V prostřední části byli naopak lepším celkem domácí, ale dlouho naráželi na pozorného Šimona Hrubce. Štěstíčko se přiklonilo k domácím ve 38. minutě, kdy Bedřich Köhler zachytil odražený puk od mantinelu a lehkou a přesnou střelou ho uklidil pod víko. Třinci se v závěru třetiny naskytla čtyřminutová početní výhoda při vyloučení Melenovského. Už to vypadalo, že se do šaten půjde za stavu 2:1 pro domácí, ale za pět minut dvanáct vyrovnal přesnou střelou z voleje David Nosek. Třinec bude na začátku poslední třetiny ještě minutu a 41 vteřin dohrávat početní převahu pět na čtyři.

40:00

39:40
    Čtyřminutová přesilová hra Třince je využita! DAVID NOSEK se trefil přesně z voleje pod horní tyčku zlínské branky. Třinci se tak těsně před odchodem do šaten podařilo vyrovnat. Asistence: Vladimír Roth, Radek Bonk.

39:10
    Čajánkovi se povedlo vyhrát buly a ještě kotouč vyhodit na branku Šimona Hrubce.

38:55
    Zlínský brankář parádně pravým ramenem vyrazil střelu Davida Noska.

38:43
    Polákovo prudké nahození zpoza branky ztečoval Urbanec mezi Kašíkovy betony. Zlínský brankář ale včas zaklapl betony k sobě a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

38:22
    Rothovu skákavou střelu stačil ještě tečovat Polanský. Kotouč skončil ale v nastavené lapačce Kašíka.

38:02
    Marek Melenovský (ZLN) nabízí Třinci v závěru druhé třetiny přesilovou hru pět na čtyři. Zlínský útočník si odsedí 2+2 minuty za hru vysokou holí. To je veliká šance pro Třinec k vyrovnání.

37:53
    BEDŘICH KÖHLER zachytil odražený kotouč, chvíli vyčkal a poté svůj pokus zakončil lehoučkou a přesnou střelou zápěstím do horního růžku překonává Hrubce. Bez asistence.

37:28
    Veselého střelu Hrubec vytěsnil pravým betonem před Čajánka, který z úhlu nastřelil boční síťku.

36:59
    Galvas okamžitě napřáhl u pravého mantinelu a Kašík musel jeho skákavou střelu krotit až na druhý pokus.

36:50
    Kotvan se stačil vrátit a ostrou střelu Adamského zblokovat do ochranné sítě.

36:40
    Polanský společně s Peterkem překombinovali akci před Kašíkem, když druhý jmenovaný mohl střílet do odkryté části branky.

36:10
    Okál kličkou vyzrál na Trončinského, ale stopku mu vystavil včasným zákrokem holí Erik Hrňa.

35:36
    Ránu unikajícího Matuše stačil hokejkou srazit do sítě bránící Dalibor Řezníček. Vhazuje se po pravé ruce Kašíka.

35:28
    Bomba Marušáka trefila dobře postaveného Šimona Hrubce. Buly v obranném pásmu Ocelářů.

35:19
    Ondráček předvedl svoji bojovnost a ještě stačil při jednom střídání ohrozit branku Třince.

34:35
    Kotvan rukavicí hodil kotouč přímo na hůl Bonka, který v přečíslení posunul na Poláka jehož povedenou střelu lapil do lapačky pozorný Libor Kašík.

34:14
    Vhazuje se ve středním pásmu blíže brance Ocelářů.

33:42
    Podle reakce publika šlo poznat, že se na kotouči nacházel třinecký Polanský. Útočník Třince ale nic za brankou domácích nevymyslel.

33:19
    Ondráček obětavě vpadl do střely Noska a Zlínu se povedlo dostat kotouč do útočného pásma.

32:54
    Okál se vložil do tvrdé střely Polanského a odkulhává na střídačku. Berani vyhodili puk přes všechny čáry a je tu další zakázané uvolnění, následuje buly u Kašíka.

31:52
    Zlínská pětice nevěděla co s kotoučem a tak jej vyhodila na zakázané uvolnění.

31:43
    Třinečtí jsou z nejhoršího venku, přečkali i tohle oslabení.

31:18
    Ondráček to myslel dobře s rychlou přihrávkou na Řezníčka, ale Orsava jeho úmysl vystihl a nahodil puk do útočné třetiny.

30:50
    Růžičkovi se povedlo zachytit kotouč po odehrátí Čajánka a poslat ho do bezpečí.

30:36
    Berani nepřesně rozehráli a píská se zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po menší odmlce před brankou Kašíka.

30:15
    Matějíček od modré branku netrefil, Třinec je ve čtyřech.

30:12
    Marušákovi střela od modré nesedla a Balaštk ještě musel za brankou dolovat kotouč. Vzápětí se lehkou střelou z ostrého úhlu prezentoval sám Balaštík.

29:43
    Martin Adamský (TŘI) bekhendem vyhodil kotouč do hlediště a Třinec jde do tří. Přesně 31 vteřin bude trvat dvojnásobná přesilovka domácích.

29:28
    Tvrdý Matějíčkův projektil zapadl do výstroje třineckého brankáře. Zlín v přesilovce tlačí, ale Hrubec je zatím odolný.

29:16
    Leškovu střelu od levého mantinelu třinecký brankář v pohodě viděl a bez potíží ji chytá. Bude se vhazovat po levé ruce Hrubce.

28:30
    Leška zpoza branky našel hokejku Kotvana, který trefil Hrubce do chrániče krku.

28:14
    Lukáš Zíb (TŘI) se provinil zcela zbytečným faulem a Zlín si zahraje přesilovou hru. Třinecký obránce vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

27:32
    Noskovo nahození se svezlo podél mantinelu až za branku Zlína, kde si kotouč přebrali domácí.

27:02
    Polanský se marně natahoval po prudké přihrávce Trončinského, píská se icing.

26:43
    Holík měl dva pokusy k tomu, aby překonal třineckého brankáře. Nejprve mu ránu zblokoval jeden z obráncu, a následně z dorážky trefil pouze výstroj Hrubce. Berani stále na kotouči a v útočném pásmu.

26:17
    Ondráčkovu střelu tečoval spičkou lapačky Hrubec do ochranné sítě.

26:10
    Melenovský se snažil rychlou střelou zpoza branky překvapit Šimona Hrubce. Třinecký brankář ale zůstal ledově klidný a puk schoval pod lapačku.

25:54
    Ostrá rána Pavla Kubiše kousíček za modrou byla sražena třineckým hráčem do ochranné sítě.

25:39
    Třinec vyhrál buly a Zíb dělovkou těsně minul levou tyčku Kašíkovy branky. Berani vyhazují puk do středního pásma, aby mohli vystřídat.

25:07
    Zlínští si vytvořili souvislý tlak, ale teď zahráli zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Kašíka.

24:44
    Nahozený kotouč Čajánka se odrazil na modrou před hokejku Martina Matějíčka. Dělovka zlínského obránce byla tečována těsně vedle pravé tyčky.

24:07
    Zdlouhavý souboj o kotouč ukončila až píšťalka rozhodčího Kostky. Buly po levé ruce Šimona Hrubce.

23:20
    Zlínští se usadili před Hrubcem a obstřelují třineckou klec.

22:46
    Kašík v pohodě chytá do lapačky nahozený kotouč, který směřoval nad jeho brankovištěm.

22:10
    Květoňova střela přes bránícího Urbance skončila mimo branku Zlína. Třinec se opět chopil kotouče.

21:37
    Ondráček pláchl třinecké obraně po levém křídlě a zadovkou ještě hledal v lepší pozici Řezníčka. Obránce Zlína ale kotouč pouze nahodil a posléze jej Kubiš ztratil.

21:08
    Bonk vysekl Horákovi hokejku z rukavic. Rozhodčí se však vylučovat nechystají. Buly v obranné třetině Zlína.

20:27
    Jiří Polanský zahrál v Kašíkově brankovišti vysokou holí. Rozhodčí nevylučují a hra se nakonec zpátky vrací před Kašíka, protože brankář Zlína přiznal, že nespadl díky faulu Polanského.

20:17
    Urbanec si musel dávat pozor při zpracovávaní skákavého kotouče před dotírajícím Adamským. Obránce Zlína ale dokázal vše v poklidu vyřešit.

20:01

Třinec byl v prvních dvaceti minutách lepším celkem, ale podle výsledku to tak rozhodně nevypadá. Oceláři na nic nečekali a vlétli do zápasu ve velikém stylu. Hned v 1. minutě zakončil souhru dvou hráčů střelou k protější tyči Martin Růžička. Třinci po vedoucí trefě narostla křídla a Kašík se měl společně s obránci co ohánět. Berani tlak Třince přečkali a pět minut před první sirénou srovnali. Melenovského vybojovaný kotouč zachytil Filip Čech, a dělovkou za jízdy vymetl horní růžek třinecké klece. Třinec si poté vytvořil několik zajímavý šancí, které ale brankou neskončily. Druhá třetina začne v 18:02

20:00

19:18
    Orsavova hbitá střela z levého kruhu končí pod výstroji zlínského brankáře.

18:35
    Oba týmy se v závěru první třetiny soustředí na defenzívu a nechtějí udělat žádnou chybu.

18:19
    Okál si obhodil Růžičku, ale na bránícího Adamského už nevyzrál. Marušákova střela od pravého mantinelu branku Třince neohrozila.

17:28
    Vhazuje se po pravé ruce Kašíka.

17:10
    Matějíčkovi se povedlo podél mantinelu vyhodit kotouč až za branku Hrubec. Třinecká přesilovka skončila nevyužita.

16:54
    Berani vyhráli buly ve vlastním pásmu a Řezníček okamžitým golfákem vyhazuje puk do bezpečí.

16:29
    Polákova střela z první končí pod výstroji zlínského brankáře. Kašík se bravurně stačil přesunout a tvrdý pokus třineckého útočníka zneškodnit.

15:54
    Polák si pohrál s kotoučem a následně svižnou ranou trefil pouze plexisklo za brankou Zlína.

15:29
    Kašík mel ztížený výhled, přesto dokázal vyrazit nebezpečnou ránu Radka Bonka.

15:04
    Třinci se nabízí další přesilová hra. Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty hákování.

14:39
    A máme srovnáno! Melenovský u mantinelu vybojoval kotouč pro FILIPA ČECHA, který přebruslil třineckého obránce a dělovkou do protějšího růžku vymetl všechny pavouky ze třinecké branky. Asistence: Marek Melenovský, Patrik Urbanec.

13:50
    Zlínští namazali přímo mezi kruhy Rákosovi, který ale v dobré šanci netrefil branku.

13:40
    Berani nahazují puk do útočného pásma a posílají na led novou formaci.

13:23
    Köhler vydoloval kotouč pro Marušáka, jehož dělovka orazítkovala pouze zadní mantinel za brankou Hrubce.

12:52
    Zlínští nejsou schopni vyhodit kotouč do středního pásma. Kašík výborně pravým betonem vyrazil nebezpečnou Adamského dorážku.

12:27
    Polanský posunul na Adamského, jehož střela z voleje branku Zlína minula.

12:06
    Čajánkovo vyhození kolem mantinelu končí zakázaným uvolněním. Hra se po komerční přestávce přesune opět před Kašíka.

11:53
    Ještě jedno buly v oblasti zlínského pásma.

11:34
    Tlak Ocelářů ukončila až pohotová Zíbova rána, kterou Kašík ukryl pod výstroj. Buly v blízkosti zlínské klece.

10:43
    Urbanec čistým hitem poslal k ledu třineckého Matuše. Oceláři se zdržují s kotoučem na hokejkách v útočném pásmu.

10:26
    Pokus Marušáka od pravého mantinelu byl sražen do rohu kluziště. Na kotouči jsou třinečtí.

10:10
    Orsava je zpátky na ledě, Oceláři hrají v plném počtu.

9:33
    Růžička obhodil kotouč podél mantinelu kolem Čajánka a Třinec opět dostal kotouč do bezpečí.

9:18
    Zlínu se v početní převaze nedaří založit souvislejší kombinaci. Třinečtí opět obloučkem vyhazují puk na Kašíka.

8:42
    Berani si vůbec neprozumněli při rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění. Buly po levé ruce Libora Kašíka.

8:28
    Třinečtí vyhráli vhazování ve vlastní třetině a Linhart okamžitě vyhazuje kotouč do bezpečí.

8:06
    Kubiš byl v mezikruží faulován a Zlín bude hrát první přesilovou hru. Vyloučen je za podražení Jakub Orsava (TŘI)

7:43
    Kašík bez potíží schoval do výstroje prudké Linhartovo nahození a následně vytřepal kotouč na led, aby založil protiútok.

7:16
    Balaštík v útočném pásmu chytrou zadovkou posunul na najíždějícího Lešku, který si ještě bekhendem obešel Hrubce a následně puk napálil do jeho výstroje. Buly v obranném pásmu Třince.

6:34
    Květoň ze zadu podrazil Lešku, který byl v držení kotouče. Rozhodčí ale ukazují, že se bude hrát dále bez vyloučení.

6:10
    Balaštík opouští vrátka trestné lavice a Zlín je kompletní.

5:58
    Tlak Ocelářů v přesilovce končí Květoňovou sraženou střelou v ochranné síti

5:50
    Kašík se blýskl parádním semaforem proti dělovce Vojtěcha Poláka.

5:19
    Kašík musel řešit nebezpečnou zadovku od Vojtěcha Poláka.

4:50
    Čajánkovo vyhození ještě tečoval Květoň, ale Urbancovi už se povedlo dostat kotouč do bezpečných míst.

4:28
    Nosek podržel chvíli puk za vlastní brankou a následně založil přesilovkovou akci, která ztroskotala ve středním pásmu.

4:04
    Jako první si dnes zahrají početní výhodu hokejisté Třince. Na trestnou lavici už míří Jaroslav Balaštík (ZLN) 2 minuty za napadení.

3:32
    Leška sebral protihráči kotouč a domácí mohou do útoku.

2:51
    Oceláři se usadili před brankou domácích a roztáčejí kombinační kolotoč.

2:27
    Honejskova zajímavá příležitost končí nevyužita. Zlínský útočník z levého kruhu těsně minul levou tyčku Hrubcovy branky.

1:48
    Okálovi se podařilo dostat bekhendem kotouč do středního pásma. Třinec hodně aktivně napadá zlínské obránce při rozehrávce.

1:35
    Květoň to za brankou Zlína přehnal s kličkováním a vzápětí kotouč ztratil. Tím se naskytla šance Jiřímu Ondráčkovi, který svižnou střelou trefil Hrubec do jeho hrudníku.

0:51
    Zlínští se rychle hrnuli do útoku, ale Hrubec je zatím bez zákroku.

0:32
    Oceláři nastoupili aktivně do zápasu a bleskově se dostávají do vedení. Polanský našel příhrou zpoza branky MARTINA RŮŽIČKU, který překonal Kašíka střelou k protější tyči. Asistence: Jiří Polanský, Martin Adamský.

0:19
    Oceláři začali aktivně, pokus Galvase tečoval Adamský pouze do výstroje Kašíka.

00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Urbanec, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (M.Svoboda) – Galvas, Nosek, Linhart, Zíb, Trončinský, Roth, Foltýn, Matyáš – Adamský, Polanský, M.Růžička – Polák, Bonk, Orsava – Rufer Rákos, Květoň – Hrňa, Peterek, Matuš.

Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Bláha, Kostka.

Sestavy obou celků jsou ve stejném složení jako včera. Na straně Třince je pouze jedna změna a to na postu náhradního brankáře. Hamerlíka na lavečce nahradí junior Miroslav Svoboda.

Semifinále mezi Zlínem a Třincem pokračuje dnešním dnem už čtvrtým duelem. Po třech utkáních je stav 2:1 pro hosty. Oceláři nedokázali navázat na dvě domácí výhry a v prvním utkání na ledě Zlína podlehli domácím 2:0. Zlínští byli lepším celkem, ale Třinec uzamkl v posledních minutách domácí celek v jeho třetině a jen díky Kašíkovi to bylo stále o jednu branku. Hokejové drama, které rozhodně nebylo po slabší povahy, ukončil až trefou do opuštěné klece Ondřej Veselý.

Zlínští nastoupili do třetího zápasu bez obránce Zámorského, který si odpykává třízápasový trest a Radima Tesaříka. Druhý jmenovaný si v předchozím duelu obnovil zranění a sezona pro něj letos skončila.

Podle očekávání se do branky postavil již třetí brankář v této sérii, kterým se stal Libor Kašík. Zlínský talent dokázal vychytat všech 27 střel Ocelářů. Třinci se po zranění vrátil do sestavy obránce Roth, ani on však nedokázal porážce zabránit.

Zlínští dnes mají velikou šanci srovnat stav série před domácím publikem. Oceláři jim ale nic zadarmo nedají, a budou chtít ze Zlína odvést jedno kýžené vítězství.

Nechme se překvapit, jestli se někdo z celků rozhodne pro nějakou změnu v sestavě. Čtvrté semifinále startuje v 17:10 a všichni jste zváni ke sledování online přenosu, který vám přinese nejaktuálnější informace přímo od ledové plochy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 15. Čech (Melenovský, Urbanec), 38. Köhler, 43. Marušák (Kotvan, Leška), 53. Veselý (Čajánek, Řezníček) – 1. Růžička (Polanský, Adamský), 40. Nosek (Roth, Bonk), 53. Bonk (Hrňa, Linhart)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Urbanec, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček.

Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Bláha, Kostka