Slovensko – Francie 1:3 (kon.) | Dánsko – Norsko 1:5 (kon.) | Česko – Rakousko 2:1 (kon.)
Česko
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Rakousko
Pondělí 07.04.2014, 20:00 • MEO Aréna Přerov • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

Z pondělního programu Mistrovství světa žen Divize I je to vše. Úterý je volným dnem, proto se opět přihlásíme zase ve středu, kdy jsou naplánovány zápasy Francie – Rakousko (13:00), Dánsko – Slovensko (16:30) a Česko – Norsko (20:00). Všechny vám samozřejmě přineseme v online přenosech na webu onlajny.com. Hezký zbytek večera a brzy u hokeje na viděnou! (22:12:13)

Střely na branku ve třetí třetině:
    Česko – Rakousko 10:10.

Střely na branku v celém utkání:
    Česko – Rakousko 38:25.

Nejlepší hráčky zápasu: Alena Polenská (CZE) – Paula Marchhartová (AUT).

Je konec! Český tým velkou bitvu s Rakouskem zvládl a díky druhému gólu v závěru, který stanovil výsledek 2:1, bere další tři body.

60:00

59:55
    V samotném závěru mohla Křížová trefit odkrytou bránu, ale střela byla zblokovaná!

59:40
    Velký souboj o puk za bránou skončil zašlápnutím puku a přerušenou hrou. Vhazovat se však opět bude v českém obranném pásmu.

59:21
    Buly v útočném pásmu Rakouska. Zbývá přesně 39 vteřin.

58:56
    Marchhartová peláší na střídačku, Rakousko hraje power play!

56:44
    Česko právě vstřelilo branku!
    MEO Aréna bouří! Po vyhraném buly se totiž kotouč dostal na hůl kapitánky ALENY POLENSKÉ, která zamířila přesně nad rameno brankářky Marchhartové. Přesilovka je bleskově využita! Asistence: Dominika Lásková, Aneta Tejralová.

56:35
    Kantorová (AUT) potrestána za sekání.

56:35
    Ihned po buly vyrazily Češky do přečíslení, které však skončilo neúspěšným zakončením Vanišové. Bude se ale vylučovat.

56:23
    Jenže také český tým zahrál nepřesně. Proto se hra stěhuje před brankářku Peslarovou.

55:38
    Český tým tlačí a Rakušanky pouze vyhazují na zakázané uvolnění. Do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes čtyři minuty.

55:02
    Utkání sleduje v přerovské MEO Aréně 1524 diváků.

54:03
    Střelu Kaplanové jedna z hráček Rakouska zblokovala do ochranné sítě nad brankou. Sledujeme teď velký tlak českého týmu a gólu jsou naše hráčky opět blízko.

52:37
    Mrázová ze své útočné akce nastřelila beton brankářky Marchhartové. Na dorážky spoluhráčky bohužel přispěchaly pozdě, proto je kotouč v moci rakouského týmu.

51:15
    Přesilovka pět na tři je pryč a zbývá necelých devět minut třetí třetiny. Češky hodně touží po druhém gólu.

50:12
    Křížová se opřela do puku a kotouč orazítkoval horní tyčku! Někteří fanoušci už zvedali ruce nad hlavu, protože puk spadl na brankovou čáru.

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 22. Lédlová (Lásková), 57. Polenská (Lásková, Tejralová) – 48. Kantorová

Česko: Peslarová (Lhotská) – Tejralová "A", Lásková, Herzigová, Fialová, Flachsová "A", Horálková, Hudečková – Křížová, Mrázová, Kaplanová – Polenská "C", Studentová, Holešová – Lédlová, Vanišová, Přibylová – Bukolská, Povová, Vonková – Manhartová
    Rakousko: Marchhartová (Hornichová) – Wittichová, Hyblerová "A", Fazokasová, Grascherová, Schneiderová, Kainbergerová, Hausbergerová, Hammerleová – Meixnerová, Altmannová "C", Kantorová "A" – Hummelová, Weberová, Beiterová Schwarzlerová – Vlcková, Brunnerová, Ullrichová – Volggerová, Hanserová, Lopezová

Rozhodčí: Ariano-Lortieová (CAN) – Inoueová (JPN), Strattonová (CAN)