Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Columbus – NY Islanders 4:0 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 5:2 (kon.)
Colorado – Pittsburgh 2:3 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Anaheim 4:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
Colorado Avalanche
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Pittsburgh Penguins
Pondělí 07.04.2014, 02:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
    Jediným a tím pádem i rozhodujícím střelcem se stal JUSSI JOKINEN.

Jokinen svůj nájezd z pravé strany přetáhl až za druhou tyč a nad ležícím Varlamovem skóroval!

64:23
    Pozor, hosté vyhodili puk z vlastní třetiny do hlediště a nabízí domácím zkrácenou přesilovku v prodloužení! Provinil se Paul Martin.

61:45
    McGinn napřáhl těsně za kruhem a mířil velmi přesně! Fleuryho lapačka však byla bleskurychlá.

57:43
    Nealovu ránu z levého křídla krotil Varlamov jen tak tak a puk se vykutálel jen těsně vedle jeho pravé tyče!

56:47
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Barrieho nahození do chumlu hráčů tečoval PATRICK BORDELEAU mimo dosah Fleuryho! Asistence: Tyson Barrie, Nick Holden.

55:30
    Stempniak jel sám, ale dojíždějící obránce ho natolik znervóznil, že volil střelu zdálky mezi nohy, což si Varlamov pohlídal.

55:06
    Sutter útočil na hattrick! Varlamov děkuje své pravé tyči, že to nevyšlo.

54:34
    Penguins jeli 2 na 1! Payerl nepřihrával, vzal to na sebe a minul.

52:15
    Při protiútoku Landeskög zatáhl za záchrannou brzdu a jde na 2 minuty za hákování. Po odpískání se ještě strhla hromadná šarvátka u zadního mantinelu.

45:12
    Rychlý výjezd zpoza branky v podání Pyatta málem slavil úspěch! Varlamov byl u své levé tyče v poslední chvíli.

41:32
    Hejdovi se z ledu chvíli nechtělo, ale nakonec je zásah v jeho obličeji nejspíš bez krve. Payerl tak dostává 2 minuty a Colorado bude hrát další přesilovku.

40:18
    To je nástup do třetí třetiny! Už to vypadalo, že McGinn chtěl zajet za branku, ale v poslední chvíli přihrál zpět na RYANA O'REILLYHO, jenž jen klepl do puku a mohl se radovat! Celá akce byla tak rychlá, že Fleury nestíhal sledovat puk, natož zasáhnout. Domácí snižují na 1:2. Aistence: Jamie McGinn, John Mitchell.

37:08
    Fleury nezvládl rozehrávku, puk za brankou zachytili domácí útočníci, ale přes vracející se beky nedokázali dostat puk do branky!

28:55
    Colorado dostává příležitost ke snížení. Gibbons zahákoval protihráče ženoucího se za pukem a dostává 2 minuty.

27:08
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Velmi rychle využitá přesilovka dává hostům dvoubrankový náskok! Jokinen přihrál od pravého mantinelu před brankoviště, kde číhal BRANDON SUTTER a šikovnou tečí mezi svýma nohama poslal kotouč přesně mezi betony přesouvajícího se Varlamova! Jeho druhý gól během několika minut. Asistence: Jussi Jokinen, James Neal.

26:44
    Nealovi sice při průniku do útočné třetiny sjel puk z hole, ale aspoň získal přesilovku pro Penguins. V souboji u mantinelu dostal vysokou holí od Benoita.

23:46
    Hosté jdou nakonec přeci jen do vedení! Zápěstím se prosadil BRANDON SUTTER. Asistence: Tanner Glass, Matt Niskanen.

22:51
    Martin na modré napřáhl, Varlamov ale dobře viděl a puk vyrazil.

22:18
    Despres se dlouhou kličkou zbavil Varlamova, ale téměř z brankové čáry trefil jen tyč!

19:52
    Těsně před koncem třetiny asi největší šance zápasu! Landeskög přihrával zpoza branky na MacKinnona, jehož střelu z první Fleury vyrazil, avšak přímo před dojíždějícího Barrieho, který pálil do zdánlivě prázdné branky. Střílel však po ledě a Fleuryho skok zabránil nejhoršímu!

18:05
    Engelland minul opět. Tentokrát z vlastní třetiny netrefil ani mantinel a jde na dvě minuty. Druhá přesilovka pro domácí.

12:09
    Landeskög při nájezdu z levé strany obalamutil Fleuryho, ale nedokázal zasunout puk za ním do sítě!

09:47
    Colorado si zahraje přesilovku, první v zápase. Megna dostal dvě minuty za faul kolenem.

03:18
    Fleury se hned pořádně zapotil. Útok domácích 3 na 2 táhl po pravém křídle MacKinnon, ale objetí branky se mu nezdařilo tak, jak si představoval. K puku se ale poté dostal před brankovištěm O'Reilly a jen rychlý beton gólmana zabránil gólu!

Libor Štěpán

Branky a nahrávky: 41. O'Reilly (McGinn, Mitchell), 57. Bordeleau (Barrie, Holden) – 24. Sutter (Glass, Niskanen), 28. Sutter (Jokinen, Neal), rozh. náj. Jokinen

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Johnson, Hejda, Guenin, Barrie, Benoit, Holden – Mitchell, Stastny, Landeskög – McGinn, MacKinnon, O'Reilly – Talbot, Cliche, Bordeleau – Carey. Malone, Wilson.
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Bortuzzo, Martin, Scuderi, Niskanen, Engelland, Despres – Neal, Jokinen, Bennett – Stempniak, Sutter, Glass – Gibbons, Ebbett, Pyatt – Payerl, Adams, Megna.

Rozhodčí: O'Halloran, L'Ecuyer – Cameron, Heyer

Diváci: 18 007