Středa 09.04.2014, 15:00 • Ice Palace Salavat Julaev • Play-off KHL

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou! (17:10:47)

Československá stopa v zápase

Tomáš Záborský (UFA) 0+0, 5 střel na bránu, čas na ledě: 12:50
    Jan Kovář (MET) 0+1, 3 střely na bránu, čas na ledě: 18:30

Dnešní utkání sledovalo 8070 diváků.

Po prohře 0:4 ve třetím zápase dokázali hosté z Metallurgu v zápase číslo čtyři zabrat a po dnešní výhře vedou v sérii již 3:1. Ta se v příštím zápase přesune právě do Magnitogorsku, kde budou moci "magnetci" celé semifinále ukončit a zajistit si postup do přímých bojů o Gagarinův pohár.

Stav série: 1:3.

Utkání je u konce. Hosté si v poklidu pohlídali závěrečné okamžiky třetí třetiny a mohou slavit nejtěsnější možnou výhru v utkání. Zvítězili 1:0, o jedinou přesnou trefu se postaral v 36. minutě Viktor Antipin.

60:00

59:45
    Domácí to zkusí ještě bez brankáře! Vasilevskij sprintuje na střídačku.

59:30
    Hosté hrají přesně to, co potřebují. Nikam extra se již neženou, spíše se snaží držet puk dále od svého brankáře.

59:05
    Pihlström vytlačil puk do středního pásma, následně jsou ale u něj znovu hosté.

58:30
    Hosté kombinují v útočném pásmu a snaží se držet puk co nejdál od svého brankáře.

58:14
    Oddechový čas pro domácí.

58:14
    Za hákování je vyloučen Kajgorodov (UFA). Hosté budou moci dohrát zápas v klidu.

57:49
    Mozjakin se natlačil sám před domácího brankáře, v jasné šanci ale bekhendem přestřelil. Bylo to však s faulem, hosté hrají dále v ponechané výhodě.

56:36
    Potěchin v situaci jeden na jednoho volil pohotovou střelu přes obránce. Ta se mu ale vůbec nevyvedla.

55:50
    Před aktivním Parem se po puku vrhl Vasilevskij a vypíchl ho do bezpečí dál od hostujícího forvarda.

55:13
    Pihlström se obtočil kolem hostující brány, u pravé tyče ale nedokázal přetlačit beton Košečkina a dopravit puk do hostující brány.

54:21
    Antipin se probil do útočného pásma, jeho střela z levého křídla mířila těsně nad.

54:04
    Chlystov a jeho pokus od levého mantinelu. Košečkin má puk pod kontrolou v lapačce.

53:42
    Hosté v plném počtu. Domácí nevyužili ani tuhle přesilovou hru.

53:25
    Brent se v obranném pásmu zmocnil puku a okamžitě ho vyvezl pryč. Tím nasbíral potřebné vteřinky.

53:15
    Chvíli po buly napřáhl Makarov, Košečkin má puk ve své moci.

53:00
    Domácímu Zubarevovi je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Domácí jsou vykázání z útočného pásma.

52:43
    Domácí kombinují v útočném pásmu, nemohou se ale dostat k nebezpečné střele.

51:47
    Hosté vyhráli buly a okamžitě posílají puk přes všechny čáry.

51:42
    Za držení je vyloučen hostující Kazjonov. Další šance pro Ufu dostat se k první vstřelené brance v zápase.

50:56
    Pihlström si nabruslil na střed útočného pásma, byl ale rychle obklopen soupeři a jeho střela nakonec nebyla moc nebezpečná.

49:52
    Potěchin nahodil ze středního pásma puk na brankáře domácích a jel střídat. Vasilevskij si přesto připisuje zákrok.

49:27

49:04
    Následně se ale již hosté dobře brání. Ufě se nedaří usadit se v útočném pásmu.

48:25
    Hosté pod velkým tlakem. Nakonec se ale dokázali dostat na puk a osvobodit se.

47:41
    Pihlström hledal u vzdálenější tyče Mirnova, do pasu všaks tihl vložit hůl hostující brankář.

47:26
    Bude se vylučovat. Za hákování putuje na trestnou lavici hostující Platonov. To je šance pro domácí celek dostat se zpět do zápasu a srovnat skóre.

46:52
    Pokus Makarova od pravého mantinelu končí na hokejce připraveného obránce Metallurgu. Košečkin znovu nemusel zasahovat.

45:26
    Po delší době v kombinaci před domácím brankářem i hosté. Zaripovi však na levém křídle utekl v rozhodující chvíli puk.

44:35
    Rána Kuldy od modré byla nepřesná, Košečkin nemusel zasahovat.

43:35
    Rána Zubareva z pravého křídla, Košečkin puk vyrazil jen před sebe. Zde však byli jeho obránci, kteří puk dokázali odpálit do bezpečí.

42:53
    Domácí vstoupili do třetí třetiny aktivněji, hosté se zatím jen brání.

41:45
    Pokus domácího Chlystova od levého mantinelu, Košečkin má puk ve své moci.

41:24
    Domácí pokračovali v tlaku i po skončení přesilové hry, hosté se ale nakonec dostali na puk a poslali ho do středního pásma.

40:57

40:39
    Pihlström hned v zajímavé šanci před hostujícím brankářem. V rozhodujícím okamžiku mu však puk přeskočil hůl.

40:01

Střely na bránu:
    ve druhé třetině: 13 – 12
    celkově: 26 – 22.

Druhá třetina je u konce, tentokrát jsme v ní viděli jednu branku. O tu se postaral v 36. minutě hostující útočník Antipin, který v přesilové hře poslal svůj celek do vedení. V závěrečných minutách měli domácí dvě velké šance na vyrovnání výsledku, nestalo se ale tak a na dohnání jednobrankové ztráty tak budou mít ještě celou třetinu.

Další třetina začne přibližně v 16:38.

40:00

39:30
    Obrovský tlak domácího celku! Pihlström na hranici brankoviště byl velmi důrazný, hostujícího brankáře ale nepřetlačil.

38:47
    Hostující Kazjonov je vyloučen za držení.

38:40
    Domácí byli velmi blízko vyrovnání! Z přečíslení dva na jednoho nahrál Pihlström Mirnovi, který však sám před Košečkinem nasměroval puk jen do náruče přesouvajícího se brankáře Metallurgu!

38:27
    Brent se od pravého mantinelu snažil najít před bránou Timkina, u puku byl však dříve domácí gólman.

37:21
    Sopel a Kulda ostřelují hostujícího brankáře, jejich pokusy ale zatím nemají gólové parametry.

36:44
    Navýšit vedení hostí mohl z levého křídla i Kovář. Těsně před brankoviště ale nedokázal zamířit přesně.

36:21
    Hosté jsou při chuti. Další pokus z pravého křídla vyslal Junkov, domácí brankáře tentokrát dokázal puk vytáhnout mimo své tři tyče.

35:01
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec využívají přesilovou hru a ujímají se vedení v zápase! Hosté strávili téměř celou přesilovou hru v útočném pásmu a těsně před jejím koncem se prosadili. Mozjakin našel od levého mantinelu mezi kruhy na chvíli osamoceného VIKTORA ANTIPINA, který se z první opřel do puku a propálil domácího brankáře Vasilevskije. Asistence: Sergej Mozjakin, Jan Kovář.

34:38
    Opět Lee od modré čáry, Vasilevskij tentokrát tlumí touš mezi betony a znovu přeruší hru.

34:22
    Mozjakin na modré čáře naznačil přihrávku, místo toho však napálil puk na bránu. Vasilevskij ho má ale pod kontrolou a může přerušit hru.

33:53
    Rána Leeho od modré čáry byla sražena mimo dosah domácího brankáře.

33:12
    Za podražení je vyloučen domácí Višněvskij. Druhá přesilovka v zápase pro Metallurg.

32:38
    Kazjonov se od pravého mantinelu snažil přihrávkou najít některého ze svých spoluhráčů, mezi kruhy však číhal jen domácí obránce, který puk posílá co nejdál od svého brankáře.

32:01
    Pokus Zubareva od levého mantinelu, hostující gólman na svém místě.

30:54
    Mereskin se z levého křídla natlačil do střelecké šance, puk však ze své hole nevypustil, hostující obrana mu to nedovolila.

30:00
    Polovina zápasu je za námi, branku jsme v tomhle duelu ještě neviděli.

29:39

29:10
    Další rána Višněvskije od modré čáry. Tentokrát trefil jen clonícího obránce.

28:51
    Višněvskij si urovnal na modré čáře puk a následně ho nahodil na hostující bránu. Gólman Košečkin však touš tlumí ve své výstroji.

28:22
    Domácím se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu, hosté se velmi dobře a efektivně brání.

27:45
    Hosté však vyhráli buly a ihned se osvobozují.

27:40
    Za sekání je vyloučen hostující Ibragimov. Druhá přesilovka v zápase pro Ufu.

27:21
    Záborský dostal nenápadný pas zpoza brány, z levého křídla však nedokázal trefit volnou část hostující brány.

26:40
    Rychlý útok hostujícího celku brzdí ofsajd. Buly ve středním pásmu.

26:07
    Pihlström si vybruslil na pravý kruh a švihem poslal puk do mlýnice před Košečkinem. Hostující brankář na střelu sice moc dobře neviděl, nakonec ale puk dokázal najít ve své výstroji.

25:49
    Následně domácí posílají puk na zakázané uvolnění.

25:39
    Domácí se odhodlali do rychlého protiútoku, jejich akci ale brzdí ofsajd.

24:55
    Hosté pokračují ve své aktivitě ze začátku druhé třetiny. Obrana domácích ale působí solidním dojmem.

23:50
    Slepyšev otočil směr hry na druhou stranu. Z levého křídla si vybruslil na střed útočného pásma, švihem ale trefil jen hostujícího obra v bráně.

22:31
    Dobrá šance hostujícího Kazjonova. Ten však bekhendem z pravého křídla nedokázal zamířit přesně.

22:20
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se stěhuje před Košečkina.

22:11
    Pokus domácího celku o útok brzdí ofsajd.

21:35
    Hosté do třetiny vstoupili aktivněji, před dotírajícím Malenkichem přeruší domácí brankář raději hru.

21:23
    Při dalším útoku hostí se puk odrazil na střídačku domácího celku. Hra je přerušena.

20:33
    Dobrá šance hostujícího Mozjakina z kraje druhé třetiny. Lídr bodování play-off dostal více času na levém kruhu, švihem ale netrefil volnou část domácí brány.

20:01

Střely na bránu: 13 – 9.

První třetina je u konce, branku jsme v ní neviděli. Diváci v Ufě mohli sledovat vyrovnanou partii, oba celky měly několik slibných šancí, které mohly proměnit, nestalo se ale tak a skóre je po první části bezbrankové. Největší šance byly k vidění v závěru třetiny, ani jeden celek se ale do vedení dostat nedokázal.

Další třetina začne přibližně v 15:45.

20:00

19:45
    Třetina se již jen dohrává.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny. Po velkých šancích na obou stranách se hra zase zklidnila.

18:01
    Na druhé straně hned v přečíslení dva na jednoho Záborský s Hartikainenem. Celou situaci ovšem klidní jistým zákrokem hostující brankář Košečkin.

17:45
    Největší gólová šance zápasu a v ní hostující útočník Francis Pare! Ten se zjevil zcela sám před domácím brankářem, kterého si dokázal skvěle položit, místo uklizení do prázdné brány však nepochopitelně trefil jen levou tyčku domácí brány!

17:10
    Střela Chlystova z levého křídla přes obránce. Jeho pokus nakonec skončil vysoko v ochranné síti.

16:54
    Birjukov napřáhl na modré čáře, puk se však odrazil jen od zadního mantinelu mimo.

16:25
    Kolcov byl v dobré střelecké příležitosti na pravém kruhu. Místo střely však volil ještě přihrávku, ze které již nic nebylo.

15:25
    Do zajímavě vyhlížejícího přečíslení se po pravém křídle tlačil Záborský, jeho přihrávka se mu však nakonec vůbec nezdařila. U puku jsou hosté.

14:49
    Pare se ke střele z pravého křídla nedostal, na poslední chvíli byl o puk obrán.

13:53
    Sopel nahodil z pravého křídla puk na hostující bránu, černý kus gumy nakonec našel ve své výstroji hostující brankář a může taktéž přerušit hru.

12:51
    Po střele Timkina z levého kruhu může domácí brankář přerušit hru. Buly po jeho pravici.

12:37
    Hostům se následně nepodařila rozehrávka do rychlého protiútoku. Po icingu přichází po delší době přerušení hry a komerční přestávka.

12:25
    Pokus Chabarova z levého kruhu, Košečkin na svém místě.

11:32
    Hraje se dlouho bez přerušení. Hosté se snaží dostat do střelecké pozice, domácí ale nehrají jen defenzivně. I oni mají šance.

10:45
    První hostující formace kombinovala v útočném pásmu, ke střele se nakonec ale nedostala.

09:55
    Pihlström vybojoval za bránou puk a následně ho předložil na levý kruh spoluhráči Kajgorodovi. Ten však z první zamířil těsně mimo.

09:19
    Hosté mají znovu puk na svých holích a snaží se dostat do útočného pásma. Jde to ale ztuha.

08:34
    Domácí Hartikainen si vybruslil od pravého mantinelu na střed útočného pásma, střelou do protipohybu nakonec ale trefil vysokého brankáře hostujícího týmu.

07:12
    Rychlý kontr hostujícího celku. Z pravého křídla se ke střele dostal Zaripov, Vasilevskij byl ale na svém místě.

06:48

06:33
    Hosté pod velkým tlakem Ufy. Nakonec se ale dokázali dostat na puk a osvobodit se.

06:15
    Pokus Kolcova od modré čáry byl zblokován hostujícím obráncem mimo dosah Košečkina.

05:41
    Znovu Mirnov, po křižném pasu z pravého kruhu těsně minul.

05:20
    Domácí začali přesilovou hru daleko lépe. Prudkou pumelenici vyslal od pravého křídla Mirnov, Košečkin se ale stačil přesunout a puk vytěsnit mimo.

04:51
    Přesilovka tentokrát pro domácí. Osala (MET) je vyloučen za vysokou hůl.

04:33

04:18
    Dobrý pokus hostujícího Potěchina z hranice brankoviště, na poslední chvíli mu však dokázal puk vypíchnout obránce Makarov.

03:31
    Ani teď nedokázali hosté ohrozit domácího brankáře, puk opět putuje z obranného pásma domácího týmu.

03:10
    Hostům se zatím přesilová hra moc nedaří, domácí se dobře brání.

02:47
    Domácí kapitán Chlystov ve vlastním oslabení vyvezl puk z obranného pásma a od levého mantinelu donutil Košečkina přerušit hru.

02:33
    Aktivita hostujícího týmu přináší první početní výhodu. Za sekání je vyloučen domácí Gluchov.

02:20
    Hosté jsou stále aktivnější, domácí se jen brání.

01:27
    Střela Brenta z levého křídla, domácí brankář ale na jeho pokus obře viděl a bez problémů zasahuje.

00:50
    První minuta opatrná z obou stran. Hosté se sice snaží dostat do útočného pásma, domácí mají ale střední pásmo pod kontrolou.

00:01

Domácí dnes nastoupí v zelených dresech, na hosty z Metallurgu čekají barvy bílé.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, všechny formality jsou za námi, můžeme jít na to.

Salavat Julajev Ufa: An. Vasilevskij (Sochatskij) – Sopel, Kulda, Kolcov, Zubarev, Višnevskij, Proškin, Isangulov, Al. Vasilevskij – Mereškin, Chlystov, Dubrovskij – Mirnov, Pihlström, Kajgorodov – Makarov, Hartikainen, Záborský – Stěpanov, Gluchov, Slepyšev.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pechurskij) – Birjukov, Antipin, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Malenkich – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Pare, Kazjonov, Potěchin – Platonov, Kosov, Junkov – Timkin, Brent, Osala, Malinovskij.

Rozhodčí: Olenin, Anisimov – Zacharenkov, Sadovnikov.

Československá stopa

V dresu domácího celku nalezneme slovenského útočníka Tomáše Záborského.

V týmu hostí je to pak český útočník Jan Kovář, kterému v kanadském bodováním celého play-off patří třetí příčka za spoluhráčem Mozjakinem a krajánkem Červenkou, kterému ovšem již klubové povinnosti skončily.

Všechny dosavadní zápasy tak zatím vyhrál domácí celek, bude se tenhle klíč opakovat i ve čtvrtém zápase finále východní konference? Odpověď naleznete od 15:00 SEČ díky našemu online přenosu.

Odehrané zápasy série:

1. zápas: Metallurg Magnitogorsk – Salavat Julajev Ufa 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
    Branky a nahrávky: 9. Pare (Chabarov), 18. Potěchin (Malenkich), 27. Mozjakin (Zaripov, Kovář) – 5. Chlystov (Slepyšev), 13. Hartikainen (Makarov).

2. zápas: Metallurg Magnitogorsk – Salavat Julajev Ufa 3:2p (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 10. Zaripov (Lee), 50. Pare (Kosov), 82. Mozjakin (Antipin) – 20. Pihlström, 24. Mirnov (Zubarev, Kolcov).

3. zápas: Salavat Julajev Ufa – Metallurg Magnitogorsk 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
    Branky a nahrávky: 5. Pihlström (Kolcov, Mirnov), 46. Slepyšev (Stěpanov), 47. Pihlström (Kolcov, Zubarev), 55. Záborský (Višněvskij, Proškin).

Pěkný den u sledování čtvrtého zápasu finále východní konference KHL. Po třech zápasech je stav série příznivý pro hostující Magnitogorsk, který bude v dnešním střetnutí útočit na mečbol. Proti domácí Ufě na něho však nečeká žádný snadný úkol.

Stav série: 1:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.