Francie – Rakousko 7:2 (kon.) | Dánsko – Slovensko 5:3 (kon.) | Česko – Norsko 2:0 (kon.)
Francie
7:2 (1:1, 3:0, 3:1)
Rakousko
Středa 09.04.2014, 13:00 • ZS Přerov • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Oba týmy mají za sebou dva duely a lépe jsou na tom zatím hokejistky Francie, které sice v úvodním zápase šampionátu nestačily na české reprezentantky (0:3), proti Slovenkám si ale spravily chuť a po vítězství 3:1 se tak mohly radovat z prvních bodů na šampionátu.

Rakušanky nehrají zatím na šampionátu vůbec špatně, hrají velice pohledný a rychlý hokej, bohužel pro ně, zatím ale vybojovaly pouze bod za prohru s Dánskem v prodloužení, byť v průběhu utkání vedly již 2:0. V dalším utkání čekalo na Rakousko těžké sousto – domácí Česko, které si dělalo zálusk na všechny body. To se nakonec i stalo, ovšem Rakousko bylo velmi těžkým protivníkem, když zhruba tři minuty před koncem drželo nadějnou remízu 1:1! Pak ale inkasovalo z hole kapitánky Česka Polenské a po velmi dobrém výkonu nakonec nezískalo ani bod.

Po dvou hracích dnech vede pořadí šampionátu Norsko, které má šest bodů za dvě výhry při skóre 11:4. Druhé je Česko také se šesti body a skóre 5:1 a na třetím místě zatím Francie se třemi body a skóre 3:4. Čtvrté Dánsko drží čtvrtou příčku s dvěma body za výhru v prodloužení nad Rakouskem, které je předposlední s jedním bodem, byť, jak již bylo zmíněno, předvádí velmi dobrý hokej, který ale zatím na body nestačí. Obdobně jsou na tom i poslední Slovenky, které ani v jednom utkání vyloženě nepropadly, ale po porážkách od Norska a Francie je zatím bez bodů se skóre 4:9.

Vítejte u onlajn přenosu utkání hokejového MS žen 2014 divize 1A, které hostí Přerov a v němž se Francie utká s Rakouskem.

Francie: Baldinová (Morinová) – Locatelliová, Gendarmeová, Goncalvesová, Lager-Lacombeová, Bouetz-Andrieuová, Parmentová, LeClercová, Riddeová – Duvinová, Allemozová, Baudritová – Fohrereová, Passardová, Boucheová – Escuderová, Jouannyová, Cuasnetová – Obreová, Vixová, Rihetová

Rakousko: Marchhartová (Hornichová) – Wittichová, Hyblerová, Fazokasová, Hummelová, Schneiderová, Kainbergerová, Hausbergerová, Hammerleová – Meixnerová, Altmannová, Kantorová – Grascherová, Weberová, Beiter-Schwarzlerová – Vlceková, Brunnerová, Ullrichová – Volggerová, Hanserová, Lopezová

Rozhodčí: Ugajinová (JPN) – Schipper-Poeterayová (NED), Šťastná (CZE).

00:01

00:22
    Hned první akce zápasu je gólová, Meixnerová přebrala pas na útočné modré a dostala se před Baldinovou, kterou však blafákem do bekhendu nepřekonala.

01:10
    Beiter-Schwarzletová pálí z levé strany, Baldinová vyráží.

02:06
    Vlceková napadá rozehrávku Francouzek, Rakušanky výborně bruslí.

03:00
    Puk opouští ledovou plochu a končí na jedné ze střídaček, vhazování ve středním pásmu.

04:58
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Úvodní tlak Rakušanek vyústil v první gól, který dává z dorážky JANINE WEBEROVÁ. Asistence: Julia Kainbergerová.

05:38
    A Francie se i nadále urputně brání před vlastní brankou.

05:56
    Až nyní, při střídání soupeřek, se Francouzky dostanou ze třetiny.

06:11
    Marchhartová musí zasahovat a přerušit hru, vhazování po její pravici.

06:30
    První vyloučenou hráčkou zápasu je Lea Parmentová za vražení na hrazení, přesilová hra Rakouska.

06:50
    Hummelová pálí z pravé strany, ale střela je zblokována.

07:35
    Puk ve středním pásmu, ale Kantorová ho již zaváží do třetiny soupeřek.

07:59
    A pozor, znovu se vylučuje na straně Francie, LeClercová dostává dvě minuty za krošček.

08:18
    Francouzkám se podařilo dostat puk ze třetiny.

08:28
    Dvě vteřiny před návratem první z vyloučených hráček Francie chytá puk Baldinová, která přerušuje hru.

08:30
    Francie se již brání ve čtyřech.

08:45
    Fazokasová střílí od modré, Baldinová chytá a znovu přerušuje hru.

08:58
    Rakušankám puk "utíká" a Francie tak získá další cenné vteřiny.

09:54
    Goncalvesová dostává dvě minuty za podražení, přesilová hra Rakouska bude pokračovat.

11:33
    Puk ve středním pásmu, oba týmy střídají.

11:54
    Francie hraje již v plném počtu a po dlouhé době se tak může opět dostat do útoku.

14:40
    Marchhartová po dlouhé době musí zasahovat, hra přerušena.

13:40

15:25
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází Bieter-Schwarzlerová za držení protihráčky.

15:40
    Francie právě vstřelila branku!
    LEA PARMENTOVÁ se prosazuje střelou z mezikruží a Francouzky využívají přesilovou hru, stav zápasu je nerozhodný 1:1. Asistence: Virgine Bouetz-Andrieuová.

16:29
    Duvinová spěchala za nahozeným pukem, ale nakonec je pískáno zakázané uvolnění Francie, hra se stěhuje před Baldinovou.

16:45
    Fazokasová střílí od modré, z pravé strany, Baldinová vyráží a byť se tam nakonec Rakušankám podařilo dostat puk do branky, bylo to již po odpískání.

17:20
    Sledujeme svižný hokej, na levé straně ve třetině Francie zkouší pozornost Baldinové Beiter-Schwarzlerová, ale puk míří vedle branky.

18:14
    Nepříjemná srážka dvou Rakušanek ve středovém kruhu, obrovitá Altmannová tam srazila k zemi Annu Meixnerovou, která se, kupodivu, zvedla z ledu rychleji, než její spoluhráčka.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:26
    Rakušanky to ještě zkouší před Baldinovou, ale obrana Francie dostává puk ze třetiny.

19:46
    Vhazování po pravici Baldinové, střela Baudritové zablokována.

20:00

A prvních dvacet minut dnešního utkání končí. Francie hraje s Rakouskem nerozhodně 1:1, když do vedení šly nejprve Rakušanky, to bylo v 5. minutě, kdy se prosadila Weberová. Za Francii pak vyrovnávala v minutě šestnácté Parmentová. Rakušankám patřila úvodní třetina, i díky množství přesilových her, což se nakonec odrazilo i ve statistice střel na branku – 7:14 z pohledu Francie.

Další třetina začne přibližně ve 13:45 hodin.

20:01

20:25
    Altmannová se prodrala neohroženě do útočného pásma, není divu, její výšková převaha je patrná.

21:20
    Francouzky v útočném pásmu, soupeřkám se nedaří dostat ze třetiny.

21:59
    Escuderová se jen těsně nedostala ke střele v mezikruží, škoda, to mohla být dobrá šance Francie!

22:45
    Francouzky v úvodu druhé dvacetiminutovky viditelně aktivnější.

23:01
    Francie se bude opět bránit v oslabení, na trestnou lavici odchází Sophie LeClercová za podražení.

23:19
    Rakousko v přesilovkovém rozestavení.

23:35
    Dobrá kombinace před brankou Francie, z levé strany střílí z voleje Wittichová, ale trefuje jen boční konstrukci branky.

23:57
    Puk opouští třetinu Francie, která tak může získat cenné vteřiny při vlastním oslabení.

24:31
    Z levé strany střílí švihem Beiter-Schwarzlerová, ale přestřeluje branku.

25:01
    Francie hraje v plném počtu.

25:25
    Střelu Wittichové z pravé strany, od modré čáry, Marchhartová lapila do své lapačky a přerušila hru.

25:47
    Z týmu Rakouska vyloučena Anna Hanserová za nedovolené bránění, přesilová hra Francie.

26:03
    EMMANUELLE PASSARDOVÁ se dokázala prosadit na hranici brankoviště, kde se k ní odrazil puk po střele Parmentové a střelou nad lapačku Marchhartové dostává Francii do vedení. Asistence: Lea Parmentová.

26:03
    Rakousko si bere oddechový čas.

26:42
    Francie otáčí vývoj zápasu ve svůj prospěch, Rakousko se tak dostává pod tlak.

27:35
    Souboj v rohu třetiny Rakouska, puk se nakonec dostává k Fazokasové, která se ale nedokázala prosadit na levé straně a dostat puk ze třetiny.

28:15
    Baldinová svírá na druhé straně kotouč ve své lapačce a přerušuje hru.

28:35
    Rakousko se opět bude bránit v oslabení, za hru tělem v ženském hokeji je vyloučena Monika Vlceková.

29:31
    A opět se vylučuje na straně Rakouska, které se bude bránit ve třech. Na trestnou lavici odchází Wittichová, která si odpyká trest za svou gólmanku.

30:08
    Duvinová to udělal velmi šikovně, Marchhartová si lehla v brankovišti, Duvinová se neukvapila a sjela s pukem na holi za branku, odkud přihrává MARION ALLEMOZOVÉ, která zakončuje do odkryté branky. Asistence: Estelle Duvinová.

30:08
    Rakousko střídá brankářky, Marchhartová je na střídačce, místo ní do utkání nastupuje Hornichová.

31:16
    Kdo by to čekal, že Rakušanky, které tak skvěle vstoupily do zápasu, budou v jeho polovině prohrávat 1:3!

31:31
    Rakousko je v plném počtu.

32:13
    Vhazování po levici Hornichové, Rakousko získává puk.

33:43
    Nejprve Weberová přestřelila branku Rakouska, puk získaly Francouzky, které zaútočili po levé straně, kde přebírá JADE VIXOVÁ, ta si sjíždí do mezikruží, odkud přesně umístěnou střelou pod lapačku Hornichové dává čtvrtou branku svého týmu. Asistence: Estelle Duvinová.

35:01
    Hodně nepovedená třetina z pohledu Rakušanek, které v ní již třikrát inkasovaly!

35:59
    Francie nyní "drtí" svého soupeře, Cuasnetová se dostala k dorážce odraženého puku, ale Hornichová dokázala vytěsnit mimo.

36:39
    A další velká šance Francie, Marion Allemozová, kapitánka týmu, se dostala při střídání soupeřek sama před Hornichovou, jenže nakonec přestřeluje branku.

37:35
    Rakušanky kupí jednu chybu za druhou, nyní nejsou schopné přejít přes půlící čáru.

38:09
    Dělovka Boucheové míří nad branku Rakušanek, které se nyní konečně mohou dostat ze třetiny.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:28
    Zakázané uvolnění Rakouska, hra se stěhuje před Hornichovou.

39:47
    Beiter-Schwarzlerová se ještě snaží dorážet před Baldinovou, té však nakonec puk z lapačky nevypadl.

40:00

Ve druhé třetině se skóre zápasu naklonilo, a to hodně výrazně, na stranu Francie, která se díky třem gólům dostala do vedení 4:1. Rakousko inkasovalo hlavně při vlastním oslabení a ve 31. minutě dokonce vystřídalo i brankářky, kdy nejistou Marchhartovou nahradila Hornichová, které se zatím vede o něco lépe, byť již také jednou inkasovala.

Další třetina začne přibližně v 14:30 hodin.

40:01

40:35
    Zakázané uvolnění Rakušanek, hra se stěhuje před Hornichovou.

41:25
    Anna Meixnerová zkoušela bekhendem překvapit Baldinovou, ta dnes ale chytá pozorně.

42:21
    A další šance Rakušanek, Esther Kantorová střílí z pravé strany, vedle!

43:11
    Betty Jouannyová to před brankou Rakouska zkouší z otočky, ale nedala střele patřičnou razanci, Hornichová vyráží levým betonem

43:48
    Zakázané uvolnění Francouzek, vhazování po pravici Baldinové.

44:25
    Charlotte Wittichová střílí z voleje, z pravé strany, ale netrefuje branku Francie.

45:41
    Obrovitá Altmannová sice dokázala dostat puk do středního pásma, tam ho ale získala LARA ESCUDEROVÁ, která se z levé strany dostala do třetiny soupeřek, ty odešly nepochopitelně střídat a pro Laru to již bylo jednoduché – přesná střela a gól! Asistence: Betty Jouannyová.

45:41
    Do branky Rakouska se opět vrací Paula Marchhartová, Hornichová míří na střídačku!

46:55
    Altmannová zaváží puk do třetiny Francie.

47:58
    Rakušanky se ještě snaží o vstřelení "kontaktního" gólu, ale defenziva Francie pracuje výtečně.

49:16
    Vhazování po levici Marchhartové, puk získávají Rakušanky.

50:08
    Nešťastný gól z pohledu Rakouska, Marchhartová nejprve dokázala chytit střelu LORE BAUDRITOVÉ, puk jí ale vypadl z lapačky a pohotová Baudritová ho dokázala "došťouchnout" mezi betony do branky. Asistence: Morgane Rihetová.

51:19
    Utkání dnes skončí velmi nepříjemným debaklem Rakouska, které někteří odborníci pasovali do role hlavních favoritů turnaje!

51:56
    Esther Kantorová dostává dvouminutový trest a je tu další přesilová Francie.

52:40
    Zatím se Rakušanky brání celkem s přehledem, puk ve třetině Francie.

53:05
    Na druhou stranu Francouzky již nikam nespěchají, za tohoto stavu se není čemu divit.

53:37
    Vylučuje se tentokrát na straně Francie, na trestnou lavici usedá Estelle Duvinová za hru tělem v ženském hokeji.

53:37
    Oddechový čas pro tým Francie.

53:56
    Rakousko hraje v plném počtu, přesilová hra pro Rakušanky.

54:21
    Victoria Hummelová pálí golfovým úderem z levé strany, puk končí v ochranné síti, hra přerušena.

55:20
    Rakousko v útočném pásmu, Francouzky se brání.

55:34
    Rakušanky využívají přesilovou hru, trefuje se ANNA MEIXNEROVÁ. Asistence: Denise Altmannová.

56:45
    Rakušanky se ještě sympaticky snaží s výsledkem něco udělat, ale na zvrat je již příliš pozdě.

58:05
    A ještě se vylučuje, na trestnou lavici míří obrovitá kapitánka Rakouska Altmannová, která dostává dvouminutový trest za hákování.

59:00
    Poslední minuta tohoto zápasu.

59:52
    Definitivní podobu skóre dnešního zápasu dává po střele z levé strany ATHENA LOCATELLIOVÁ, Marchhartové propadá puk pod vyrážečkou. Asistence: Emmanuelle Passardová a Gwendoline Gendarmeová.

60:00

Dnešní utkání končí jasným vítězstvím Francie, která deklasuje Rakousko zatím nejvyšším skóre na mistrovství, byť Rakušanky do zápasu vstoupily lépe a po brance z páté minuty vedly 1:0. Pak však přišel velkolepý obrat Francouzek, které si tak připisují velmi cenné body do tabulky mistrovství.

Vyhlášení nejlepších hráček dnešního utkání:

FRANCIE – Lea PARMENTOVÁ

RAKOUSKO – Janine WEBEROVÁ.

To je z dnešního utkání vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (15:06:03)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 16. Parmentová (Bouetz-Andrieuová), 27. Passardová (Parmentová), 31. Allemozová (Duvinová), 34. Vixová (Duvinová), 46. Escuderová (Jouannyová), 51. Baudritová (Rihetová), 60. Locatelliová (Passardová, Gendarmeová) – 5. Weberová (Kainbergerová), 56. Meixnerová (Altmannová)

Rakousko: Marchhartová (31. – 46. Hornichová) – Wittichová, Hyblerová, Fazokasová, Grascherová, Schneiderová, Kainbergerová, Hausbergerová, Hammerleová – Meixnerová, Altmannová, Kantorová – Hummelová, Weberová, Beiter-Schwarzlerová – Vlceková, Brunnerová, Ullrichová – Volggerová, Hanserová, Lopezová

Rozhodčí: Ugajinová (JPN) – Schipper-Poeterayová (NED), Šťastná (CZE)