Francie – Rakousko 7:2 (kon.) | Dánsko – Slovensko 5:3 (kon.) | Česko – Norsko 2:0 (kon.)
Česko
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Norsko
Středa 09.04.2014, 20:00 • MEO Aréna • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dnešní hokejovou pouť uzavře večerní duel hokejistek České republiky proti hokejistkám z Norska. Na ledové ploše proti sobě zkříží hokejky dva celky, které na tomto turnaji ještě nepoznaly hořkost porážky.

České hráčky vstoupily do turnaje správnou nohou, když v prvním duelu porazily Francii 3:0 a v úterý se postavily proti hráčkám Rakouska. Svěřenkyně trenéra Vozáka dlouhé minuty držely těsné vedení a závěr zápasu byl pořádně napínavý. Rakušanky totiž dvanáct minut před třeti sirénou srovnaly krok a naše hokejistky tak musely v závěru spoléhat na vyníkajicí kulisu a dát do toho 120%. To se jim v závěru vyplatilo, když si slovo vzala kapitánka Alena Polenská a přerovské MEO Aréna mohla vybouchnout radostí.

Tohle utkání bude zároveň souboj o vedoucí příčku v tabulce. Hokejistky Norska zažily také úspěšný start do turnaje. Nejprve si smlsnuly na Slovensku a ve druhém duelu nedaly šanci Dankám, které porazily 5:1. Norky se mohou pyšnit na tomto turnaji nejofenzivnějším útokem. Češky naopak nejlepší obranou, když inkasovaly pouze jedinou trefu a to od Rakušanek. V kanadském bodování je na špici norská hokejistka Andrea Dalenová , která má na svém kontě čtyři trefy společně s Dánkou Josefine Perssonovou .

Před dnešním duelem se očekává bouřlivá atmosféra a maximální podpora pro naše hokejistky. Duel o první místo startuje ve 20:00. Všichni, kdo se nemůžete na tohle utkání dostavit můžete sledovat tento online přenos.

Česko: Peslarová (Lhotská) – Tejralová "A", Lásková, Herzigová, Fialová, Flachsová "A", Horálková, Hudečková – Křížová, Mrázová, Kaplanová – Polenská "C", Studentová, Holešová – Lédlová, Vanišová, Přibylová – Bukolská, Povová, Vonková – Manhartová

Norsko: Nilsenová (Due-Sorensenová) – Guntherová, Holosová, Morsetová "C", Tautraová, Oisethová, Lovdalová, Aakreová – Farstadová "A", Dalenová "A", Fischerová – Sletbakeová, Henriksenová, Haug-Hansenová – Bakkenová, Carlssonová, Scottová – Waisová, Fjellvangová

Rozhodčí: Glennsenová (USA) – Strattonová (CAN), Visalaová (FIN).

České hokejistky už nastupují na ledovou plochu za hromového potlesku.

Na ledové ploše už jsou i hokejistky Norska.

00:01

0:26
    Tejralová zachytila nepřesnou rozehrávku soupeře, ale ke střele se protlačit nedokázala.

0:43
    Křížová našla přesnou přihrávkou na modré čáře přichystanou Herzigovou, která lehkou střelou otestovala pozornost Norské brankářky.

1:25
    Češky jsou často na kotouči, ale k vážnějšímu ohrožení branky Norska zatím nedošlo.

1:50
    Norky jsou v držení kotouče, uvidíme co hokejistky v červených dresech vymyslí.

2:34
    Naše hráčky dobře napadají a Norky se těžko dostávají do středního pásma.

2:51
    Peslarová musela dávat pozor proti ostré střele z hokejky Guntherové. Její střelu ještě v předbrankovém prostoru dorážela jedna z jejich spoluhráče. Brankářka České republiky ale zvládla oba pokusy na jedničku.

3:26
    Norky vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Buly po pravé ruce Nilsenové.

3:44
    Nahození Fialové bylo sraženo těsně vedle levé tyčky branky Norska.

4:19
    Češky se na malý moment usadily před brankou Norek, jenomže do žádné vážnější šance se nedokázaly protlačit.

4:48
    Obě mužstva se především soustředí na defenzivní činnost, nikdo nechce udělat první chybku.

5:10
    Křížová nebezpečně dotírala u branky Norska a brankářka Nilsenová raději schovala kotouč pod lapačku.

5:19
    Po delší době si připsala kontakt s kotoučem také Peslarová. Buly po její pravé ruce.

5:34
    Vonková si kousíček za modrou pohrála s kotoučem a vzápětí prudkým nahozením ohrozila Veroniku Nielsenovou.

5:51
    Norská brankářka byla ve správný čas na správném místě a zlikvidovala pohotovou dorážku Křížové.

6:18
    Norky se nemohou vymanit z vlastní třetiny, naše hokejistky opět výborně napadají.

6:35
    Henriksenová nechala kotouč při přechodu do útočného pásma za sebou a kus černé gumy se vrací zpátky na hokejky našich hráček.

7:10
    Norky si zahrají jako první přesilovou hru. Teraza Vanišová (CZE) 2 minuty za hru tělem.

7:28
    Norky špatně kombinovaly a Češky bleskově vyhazují kotouč před branku Nielsenové.

7:44
    Pozorná defenzíva našich hokejistek zatím svého soupeře do ničeho vážnějšího v oslabení nepustila.

8:18
    Polenská vydolovala v rohu kluziště kotouč a okamžitě ho posílá do útočného pásma.

8:37
    Norky ve vlastním oslabení vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

9:10
    České hokejistky hrají v plném počtu. Norky v přesilovce vůbec neohrozily branku Peslarové.

9:11
    A je tu také první početní výhoda pro naše hráčky. Viktoria Lovdalová (NOR) 2 minuty podražení.

9:28
    Lásková trefila taháčkem pouze plexisklo za brankou Nielsenové.

9:44
    Češky si uzamkly hráčky Norska v útočné třetině a na brankovišti Nielsenové vznikly pořádné zmatky. Obránkyně Norska ale všechno včas vyřešily.

11:15
    Ani Češky nedokázaly využít první početní výhodu. Narozdíl od Norek ale před brankou soupeře pořádně zatopily.

11:54
    Naše hráčky mají opět možnost přesilové hry pět na čtyři. Tentokrát je potrestána Tina Scottová (NOR) na 2 minuty za nedovolené bránění.

12:18
    Češky na modré čáře kombinují.

12:34
    Tvrdý projektil Křížové orazítkoval pouze zadní mantinel za brankou Nielsenové. Norkám se následně podařilo dostat kotouč do bezpečí.

12:50
    Norky dokázaly pokrýt i další dva nebezpečné protiútoky našich hráček.

13:20
    Holešová jemně tečovala střelu Herzigové, Norky opět zachytili kotouč a posílají ho za branku Peslarové.

13:55
    Hráčky Norska hrají v plném počtu. Češky se před brankou Norska opět zdržovaly velmi často, ale Nilsenová všechny nebezpečné pokusy našich hráček dokázala zneškodnit.

14:26
    Tereza Vanišová se proháčkovala přes obranu soupeře a její povedené akci scházelo už jen přesnější zakončení. Česká hráčka totiž v závěru nezkrotila neposedný kotouč a zakončila mimo branku.

14:50
    Norky se po delší době dostaly ke kotouči a raději ho nahazují do útočného pásma, aby mohly vystřídat.

15:37
    Češky se neustále tlačí do zakončení, schází tomu ovšem přesnější muška.

16:14
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češky jdou do vedení! Holešová našla v mezikruží dobře postavenou SIMONU STUDENTOVOU, která z první zasadila puk za záda Nilsenové. Brankářka Norska toho moc neviděla a kotouč spatřila až v síti. Asistence: Eva Holešová, Alena Polenská.

17:36
    Češky budou mít opět výhodu přesilové hry. Za katr tentokrát odchází Henriette Sletbak (NOR) 2 minuty za hákování.

18:08
    Češky si přesilové hry moc neužily. Počet hráček na ledě se rychle vyrovnává. Alena Polenská (CZE) 2 minuty za nedovolené bránění.

18:27
    A opět se nám vylučuje. Budeme hrát přesilovou hru čtyř proti třem. Mariene Gutherová (NOR) 2 minuty nedovolené bránění.

18:40
    Naše čtveřice dlouho kombinovala před brankou Norska, kde ale na poslední chvíli Tejralová ztratila puk a Norkám se povedlo vyhodit kotouč do bezpečí.

19:40
    Norky už jsou také ve čtyřech a hraje se opět ve stejném počtu.

19:50
    Zakázané uvolnění na straně Norska. Hra se přesouvá před branku Nilsenové.

20:00

Dvacet minut dnešního souboje mezi Českem a Norskem je za námi. Naše hokejistky se v první části dostávaly často do zakončení a dokonce se jim podařilo jednu z mnoha šancí využít. Povedenou souhru tří hráček zakončila přesnou střelou z voleje Simona Studentová. Češky si ještě zahrály zkrácenou přesilovku čtyř proti třem, kterou ale využít nedokázaly. Peslarová byla v první třetině téměř bez práce.

Počet střel: Česko (8) – Norsko (4)

20:01

20:35
    Oba týmy hrají v plném počtu. Kotouč je momentálně na hokejkách našich hráček.

21:13
    Souboj o kotouč musela přerušit jedna z rozhodčích, protože kus černé gumy byl obklopen bruslí z každé strany. Buly u branky Norska.

21:36
    Pokus Flachsové tečovala těsně před brankou Tereza Vanišová. Brankářka Nilsenová na poslední chvíli zareagovala a betonem vyrazila skákavý kotouč.

21:56
    Hráčky Norska mají velikou šanci na vyrovnání, budou totiž hrát přesilovou hru. Aneta Ledlová (CZE) 2 minuty za hákování.

22:20
    Češky na nic nečekaly a ihned vyhodily kotouč za branku Nilsenové.

22:41
    Prudkou střelu Dalenové zkontrolovala Peslarová vyrážečkou. Češky vzápětí opět posílají kotouč do útočného pásma.

22:56
    Tentokrát se kotouče chopila Polenská a Češky se zatím velmi dobře brání ve čtyřech.

23:27
    Naše hráčky zvládají hru ve čtyřech zatím více než dobře.

23:45
    Norské hokejistky dokonce vyhazují kus černé gumy na zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před Veroniku Nilsenovou.

23:56
    Češky přečkaly tohle oslabení bez inkasované branky a opět jsou kompletní.

24:20
    Parádní klička Vanišové a její následná střela končí v lapačce brankářky Nilsenové.

24:44
    Češky jsou opět v moci kotouče, diváci si dnešní utkání náramně užívají.

25:15
    Průnik hráček Norska zastavil odpískaný ofsajd. Hra se vrací do středního pásma.

25:39
    Norky mají ve druhé třetině často puk na svých hokejkách, ovšem vůbec si s ním nevědí rady.

26:16
    Bukolské přihrávka na Vonkovou byla příliš prudká a kotouč se vrací na hokejky hráček Norska.

26:24
    Norky začínají tlačit na pilu a naše hráčky musely vyhodit kotouč na zakázané uvolnění.

26:56
    Nahození Hansenové si pozorná Peslarová pohlídala. Vhazuje se v obranné třetině hokejistek Česka.

26:26
    Polenská ukázala parádní přehled ve hře, když našla u pravé tyčky osamocenou Simonu Studentovou. Česká hráčka ale nedokázala ani na dvakrát překonat výbornou Nilsenovou.

26:49
    Naše hráčky mají velikou chuť do hry a Nilsenová musela být opět na pozoru. Tentokrát si brankářka Norska smlsnula lapačkou na tvrdé střele Vanišové.

27:24
    Češky se opět tlačí před branku, tentokrát ale pokus Holešové na branku Norska nezamířil.

30:01
    Parádní akce našich hráček končí v síti Norska. DENISA KŘÍŽOVÁ si zpracovala kotouč po přihrávce Mrázové a nekompromisně překonala Nilsenovou mezi betony. Asistence: Kateřina Mrázová.

31:24
    Ingvild Farstad (NOR) vyfasovala dvě minutky za hru tělem.

31:56
    Marlene Guntherová (NOR) 2 minuty za hru tělem – Kateřina Mrázová (CZE) 2 minuty za hru vysokou holí.

32:04
    Češky si zahrají přesilovou hru pět na tři. To je veliká šance soupeřkám odskočit na tři branky. Ingrid Morset (NOR) 2 minuty za hrubost.

32:38
    Nahozený kotouč z hole Petry Herzigové proletěl těsně kolem pravého horního růžku branky Nilsenové.

33:30
    Češky si vytvořily ve dvojnásobné početní převaze značný tlak, který ale v branku přetavit nedokázaly. Norsko hraje v plném počtu.

33:53
    Protiútok Bakkenové končí vypíchnutím kotouče od bránící Horalkové.

34:20
    Herzigová opět v šanci, ale její projektil opět branku netrefil. Tentokrát to odneslo plexi za brankou Norska.

34:56
    Klára Peslarová zmařila výborným zákrokem ostrou střelu Dalenové. Norky pokračují v tlaku v útočném pásmu.

35:48
    Norky uzamkly naše hráčky v útočné třetině a svojí aktivitou si vynutily přesilovou hru. Na trestnou lavici už putuje Pavlína Horalková (CZE) 2 minuty za hru tělem.

36:29
    Zatím bezchybná defenzíva našich hráček při hře ve čtyřech.

36:50
    Peslarová si připisuje další zákrok z kategorie úspěšných a naše hráčky posílají kotouč do bezpečí.

37:26
    Studentová se dokázala ve vlastním oslabení prosadit přes obranu Norska a ještě prudkou střelou vystrašit brankářku Nilsenovou.

37:50
    Češky přečkaly tohle oslabení na jedničku, Horalková je zpátky na ledě.

38:28
    Obrovská šance Venduly Přibylové zůstává nevyužita. Česká útočníce se prodrala kolem pravého mantinelu a kotouč se po její střele odrazil od ramena Nilsenové a zapadl za branku.

38:50
    Kotouč se odrazil na modrou čaru před hokejku Fialové, která dělovkou nastřelila bránící hráčku Norska a kotouč ještě skotačil po brankovišti. Norky s vypětím všech sil dokázaly dostat puk do středního pásma.

39:30
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

České hokejistky vstoupily do druhé třetiny ještě aktivněji a odměnou jim za to byla druhá trefa ze 31. minuty, kdy se prosadila střelou mezi betony Nilsenové Denisa Křížová. Norky si v prostřední části vytvořily jen pár šancí, a to v přesilové hře. Jinak byla brankářka Peslarová opět bez vážnější práce. Když už se Norky do nějaké kloudné šance dostaly, tak narazily na pevnou zeď jménem Klára Peslarová. Uvidíme co si pro nás oba celky nachystají do poslední třetiny, která začne zhruba ve 21:25.

Počet střel ve druhé třetině: Česko (10) – Norsko (5)

40:01

40:16
    Vyhrané buly pro naše hráčky, které se bleskově přesouvají do útočného pásma.

40:34
    Rozjeté Sletbakové utekl kotouč z hokejky a protiútok Norska nedospěl do finální fáze.

41:28
    Polenská se dostala do slibné príležitosti, kterou ovšem zakončila hodně nepřesnou střelou. Češky si ale vynutily vhazování v oblasti Norské branky.

41:37
    Dorážka Přibylové z hranice brankoviště skončila na vyrážečce Nilsenové. Naše hokejistky se pořád drží v útočném pásmu.

41:50
    Dorážka Vanišové poskakovala na brankovišti, Nilsenová na poslední chvíli zareagovala a srazila kotouč do rohu kluziště.

42:26
    V další nadějné šanci našich se ocitla Aneta Ledlová. Útočníce České republiky ale namířila svůj pokus pouze do hrudi Veroniky Nilsenové.

43:16
    Norky si zahrají přesilovou hru. Na lavici hříšnic už míří Pavlína Horalková (CZE) a odsedí si dvě minuty za hru tělem.

43:31
    Peslarová výborně natáhla svoji lapačku proti zakončení Fischerové.

43:56
    Hráčky Norska dobře kombinují v početní převaze.

44:33
    Zdlouhavou kombinaci v přesilové hře ukončila pohotovou střelou do lapačky Peslarové střílející Lovdalová. Následuje buly u naší branky.

45:18
    Norky si v přesilové hře pěti proti čtyřem sice dokázaly rozebrat obranu našich hráček, jenomže jim scházelo pořádné zakončení. Horalková je zpáty na ledě, Češky jsou v pěti.

45:38
    Z našich hráček saje pohoda, kterou potvrdila zakončující Holešová. Její pokus si Veronika Nilsenová bez obtíží pohlídala.

46:30
    České hráčky se na ledě ocitly chvíli v šesti a budou za to pykat. Trest za naši lavičku odsedí Tereza Vanišová (CZE)

46:52
    Norky nebezpečně obstřelují branku Peslarové. Herzigové se nepodařilo vyhodit a tlak Norek postupně sílí.

47:19
    To co se před chvílí nepovedlo Herzigové se za malý moment vydařilo Bukolské. Kotouč doskákal až před brankoviště Nilsenové.

47:39
    Norky mají slušný tlak v přesilovce. Hansenová navíc u pravé tyče promáchla kotouč v tutové šanci. Peslarová si teď pořádně oddechla.

48:19
    Norky stále pokračují v tlaku, který se našim hráčkám nedaří moc tlumit.

48:30
    Z nejhoršího jsme venku, Vanišová opouští trestnou lavici a naskakuje na led. Češky jsou v pěti.

49:07
    Hráčky si na malý moment oddechnou. Norky totiž vyhodily kus černé gumy na zakázané uvolnění a hra se přesune před branku Nilsenové.

49:34
    Češky jsou v držení kotouče a rozhodně nikam nespěchají. Mají dvoubrankový náskok, který se snaží poctivou hrou ze zadu udržet.

50:07
    Norky se do šance opět neprotlačí, tentokrát jim v tom zabránila jedna z rozhodčích, která pískla ofsajd.

50:25
    Dnešní duel sleduje 1 754 diváků.

50:39
    Denisa Křížová si několika kličkami obelstila jednu z obránkyň Norska, ale ve finálním zakončení upadla a ztratila kontrolu nad kotoučem.

50:58
    Icing v podání Norek, buly po levé ruce Nilsenové.

51:28
    Peslarová výborně zasáhla, ale měla při sobě také pořádnou porci stěstíčka. Kotouč po střele Henriksonové poskakoval před betonem naší brankářky. Bezvládně ležící puk na brankovišti nedokázala do sítě uklidit ani dorážející Hansenová.

52:05
    Češky posílají na led čerstvé síly a s přehledem kontrolují svůj dvougólový náskok.

52:45
    Naše hráčky se dnes mohou opět opřít o kvalitní kulisu, která zde panuje.

53:16
    Menší rozruch na brankovišti našich hráček musela řešit tygřím skokem Klára Peslarová. Buly po její levé ruce.

53:26
    Češky si vynutily další přesilovou hru. Na trestnou lavici míří Andrea Dalenová (NOR) 2 minuty za hrubost.

53:40
    Obrovská šance na straně našich. Dorážející Fialová nedokázala dorazit kotouč za záda přesunující se Nilsenové.

54:02
    Neuvěřitelný tlak našich hráček.Tvrdá střela z hokejky Denisy Křížové zacinkala na pravou tyčku branky Norska. Tlak hráček Česka se vztupňje.

54:18
    Ingrid Morsetová (NOR) poslala kotouč do hlediště a půjde si na dvě minutky na trestnou lavici odpočinout. Češky budou hrát přesilovou hru pět na tři.

55:17
    Tlak našich reprezentantek opět sílí, Norky s vypětím všech sil ale společně s Nilsenovou odolávají.

56:03
    Sotva se Norky ve třech ubránily, tak si to ještě jednou zopakují. Tentokrát to bude trvat pouze 15 vteřin. Ingvild Farstad (NOR) 2 minuty za hru tělem.

56:20
    Norky se ve třech ubránily a už jsou na ledě se čtyřmi hráčkami.

56:47
    Norkám se podařilo dostat v rohu kluziště ke kotouči a následně jej nahodit do bezpečných prostor.

57:28
    Přesilová hra hráček Česka se pomalu krátí. Naše hráčky ale nikam nespěchají a už se soustředí i na čisté konto.

58:10
    Češky nedokázaly proměnit dvojnásobnou přesilovou hru, a ani převahu jedné hráčky na ledě. Farstadová je zpátky na ledě, Norsko hraje v plném počtu.

58:36
    Norky se ještě pokouší o protiútok, který se jim ale vůbec nedaří.

58:15
    Střídačka Norska sahá v závěru po oddechovém čase. Vhazuje se po pravé ruce Veroniky Nilsenové.

58:37
    Češky jsou stále na kotouči a Norky se nemohou pokusit o hru bez brankářky.

59:10
    Je tu poslední minutka třetí třetiny.

59:29
    Norky se na hru v šesti nakonec nechystají. Hra je přerušena a ještě se bude vhazovat v blízkosti klece, kterou hájí Klára Peslarová.

59:45
    Utkání už se pouze dohrává za bouřlivé potlesku publika.

60:00

Dnešní velmi důležitý zápas pro naše hráčky proti Norsku končí výhrou 2:0 a plným bodovým ziskem. Češky od úvodních minut nedaly Norkám sebemenší šanci ke zkorigování výsledku a zaslouženě dokráčely k další výhře na tomto turnaji. Spolehlivým výkonem se na dnešní výhře podílela také brankářka Klára Peslarová, která svůj výkon okořenila vychytaným čistým kontem.

Počet střel ve třetí třetině: Česko (6) Norsko (6)

Nejlepší hráčky utkání:
    Klára Peslarová (Česko) – Victoria Lovdalová (Norsko)

Pro dnešek je to z přerovské MEO Arény všechno. Budeme se na vás těšit hned zítra, kdy turnaj pokračuje dalším duelem ve 13:00. Pro dnešek je to ode mě všechno. Hezký zbytek středečního večera, napočtenou. (22:03:05)