NY Islanders – Ottawa 1:4 (kon.) | Columbus – Arizona 4:3 (po pr.) | Buffalo – Detroit 2:4 (kon.)
NY Rangers – Carolina 4:1 (kon.) | Tampa – Toronto 3:0 (kon.) | Florida – Philadelphia 2:5 (kon.)
St. Louis – Washington 1:4 (kon.) | Minnesota – Boston 4:3 (1:0 po s.n.) | Dallas – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.)
Edmonton – Colorado 1:4 (kon.)
New York Rangers
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Carolina Hurricanes
Středa 09.04.2014, 01:15 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji příjemnou středu. (03:37:39)

Československá stopa

Radek Dvořák (CAR)- 0 bodů (0+0) +0, TOI 6:20

Tři hvězdy utkání

1. Brad Richards- 2 body (2+0), +0, TOI 17:41
    2. Martin St.Louis- 3 body (0+3), +1, TOI 16:30
    3. Henrik Lundqvist- 28 úspěšných zásahů- 96,4%

Dnešní utkání je za námi. Vyrovnané bylo pouze ve své první třetiny. Jezdci poté zápas dostali zcela pod kontrolu i díky dvěma využitým přesilovým hrám. První tříbodový večer si v dresu Rangers připsal malý velký muž Martin St.Louis.

Střely na branku 36-28

60:00

59:40
    Fanoušci už začínají slavit dnešní výhru svých miláčků.

58:41
    Richards má před sebou vidinu hattricku a tak se snaží pálit z každé pozice. Tentokrát to zkusil za jízdy z levého kruhu, Ward mu plány překazil.

57:59
    Další efektní kombinace domácího mužstva, který dnes předvádí opravdu oku lahodící kousky, Pouliot však zamířil jen mimo bránu.

57:19
    Richards se dostal ke střele z pravého kruhu, Ward si poradil s jeho pokusem stejně jako s Hagelinovou dorážkou.

56:03
    Domácí hokejisté už nikam nespěchají, ale kontrolují stav utkání, hosté se snaží s výsledkem ještě něco udělat, zatím neúspěšně.

55:15
    Faulk vypálil od modré, Lundqvist jeho střelu vyrazil pravým betonem do rohu kluziště.

54:51
    Zuccarello situaci dva na dva vyřešil střelou, kotouč však poslal nad brankovou konstrukci.

54:00
    Hráči Caroliny se sice dostanou do útočného pásma, přes dobře organizovanou obranu Jezdců se však nemůžou dostat.

53:15
    Klein nahazoval kotouč na bránu, Ward puk skryl v lapačce.

52:26
    Justin Faulk opouští trestnou lavici, Carolina se dnes poprvé dokázala v oslabení ubránit.

51:59
    Richards sahal po přesilovkovém hattricku, kotouč však nedokázal zvednout a překonat tak Warda.

51:16
    Poté však přišla další z řady povedených kombinací, kterou tentokrát zakončoval Zuccarello, kotouč letěl těsně vedle, Ward se za pukem jen ohlédl.

50:51
    A povedlo se to i podruhé, Jezdci musí zakládat novou akci od píky.

50:31
    Carolina se v rámci všech tří oslabení poprvé osvobozuje.

50:26
    Třetí vyloučení zápasu a opět na trestnou lavici půjde sedět hráč Caroliny. Tentokrát dostává dvě minuty za podražení Justin Faulk. Zkompletuje Brad Richards přesilovkový hattrick?

48:46
    Divácky vděčný hit předvedl proti Fastovi Murphy.

47:57
    Lindholmovu ránu od modré pokryl Henrik Lundqvist.

46:31
    Po čtvrté obdržené brance se hosté poněkud osmělili, v útočném pásmu operovala čtvrtá formace, Lundqvist však nemusel zasahovat ani jednou.

45:48
    Po delší době zahrozili v útoku hosté, Erik Lindholm orazítkoval z levého kruhu břevno Lundqvistovy brány.

44:38
    Rangers právě vstřelili branku!
    Nevyhnutelné se stalo skutečností. Jezdci jsou momentálně o třídu lepším týmem. V přečíslení tři na dva Martin St.Louis nahrával DEREKU STEPANOVI, jemuž osamocenému před bránou stačilo jen doklepnout kotouč do brány Asistence: Martin St.Louis, Anton Stralman.

43:50
    Stepanovu ránu od modré vychytal Ward.

43:33
    A další šance domácích, kteří jasně přehrávají svého soupeře, Nash se se natahoval po dorážce, Ward na poslední chvíli vytáhl levý beton.

41:43
    A další dobrá příležitost pro Rangers. Fast vypálil, Hagelin dorážel, tváří v tvář Wardovi však neuspěl.

41:20
    Obrovská šance domácích. Pouliot nahrával na druhou stranu Brassardovi, kterému chyběl krůček k tomu, aby zasahoval kotouč do prázdné brány.

40:01

Ve druhé třetině převzali domácí hokejisté otěže utkání. Ve 21. minutě se prosadil Pouliot po nádherné přihrávce Zuccarella. Tato trefa jako by předznamenala další průběh dvacetiminutovky. Poměr střel byl sice opět vyrovnaný 11:11, ale do větších šancích se dostávali domácí, kteří několikrát předvedli efektivní kombinaci, kterou rozebrali hostující obranu. Na rozdíl dvou branek zvýšil svým druhým přesilovkovým gólem v utkání Brad Richards. Zda se Carolina zmůže na odpor a zdramatizuje utkání, nebo si Rangers zbytek utkání pohlídá, sledujte od zhruba 2:54 na onlajnech.

40:00

39:48
    Fenomenální zákrok Warda proti St. Lousovi lapačkou!

39:13
    Fast pálil od modré, Ward vyrazil jen před sebe, žádný z hráčů Rangers však kotouč nezasáhl.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:30
    Puk mají na svých hokejkách hráči Caroliny, kteří se však nedokážou dostat k vážnější šanci.

37:17
    Brassard našel efektivní zadovkou Zuccarella, který však brankový prostor netrefil.

36:57
    St. Louis se sice přes obránce k zakončení nedostal, kotouč se však dostal ke Stepanovi, který z mezikruží pálil nad bránu.

36:32
    Murphymu došla trpělivost a zkoušel se prosadit sám, od vlastní brány se prokličkoval až do útočného pásma, jeho střela však byla jedním z obránců Rangers zblokována do ochranné sítě. Od obránce Caroliny to byl spíše výkřik do tmy.

35:50
    Po čtvrté brance dnešního utkání sledujeme poněkud neuhlazenou hru plnou drobných chyb.

33:36
    Neuvěřitelná efektivita Jezdců v přesilových hrách. Druhá početní převaha v zápase vyústila ve velmi rychlý přesilovkový gól. Tentokrát Warda překonal prudkou ranou z první od modré čáry BRAD RICHARDS. Asistence: Dan Girardi, Martin St. Louis.

33:08
    Teprve druhé vyloučení utkání a opět půjde na trestnou lavici hostující hráč. Jeff Skinner zasáhl Zuccarella loktem a oslabuje své mužstvo. První přesilovou hru využili domácí po několika vteřinách. Podaří se jim něco podobného i podruhé?

32:36
    Vytáhnout se chtěla i třetí formace v čele s Zuccarellem. Tentokrát však Jezdcům chyběla finální úspěšná přihrávka.

31:28
    Na druhé straně to zavánělo gólem. Po pohledné souhře první formace se k zakončení dostal Derek Stepan, Ward však včas vytáhl betony a kotouč odrazil za bránu. Odtud Stepan ještě přihrál na St. Louise, který pálil z podobné pozice jako jeho parťák z útoku, Wardovu bránu však jen přestřelil.

29:55
    První vážnější šance Caroliny ve druhé třetiny. Loktionov pálil z levého kruhu, Erik Staal se před bránou dostal k dorážce a Lundqvist se měl co ohánět.

28:43
    Boyle na druhé straně pálil z první mimo tři tyče poté, co obdržel přihrávku zpoza brány.

28:24
    Hluchou pasáž utkání přerušil Radek Dvořák, který se snažil před bránou najít Malhotru, i když se mu to nepodařilo, postaral se alespoň o nějaký rozruch před švédským gólmanem.

26:10
    První ostřejší zákrok ve druhé třetině si připsal Lundqvist, když musel řešit Dwyerovu jedovatou střelu.

25:36
    Moorova střela od modré skončila na ochranné sítě.

24:36
    Brassard pálil z pravého kruhu, Ward si prostor mezi betony, kam útočník Rangers mířil, pohlídal.

23:40
    Pouliot z pravého kruhu hledal Zuccarella, který kotouč sice zasáhl, ale Ward neměl se zákrokem problém.

23:08
    Nepříliš razantní střelu z úhlu vyslal bekhendem i Patrick Dwyer, brankář Rangers opět neměl příliš těžkou práci.

22:51
    Murphy vyzkoušel pozornost Lundqvista od modré čáry, švédský brankář zasáhl.

20:50
    Domácí na úvod třetiny otáčejí stav utkání. Jezdci se usadili v útočném pásmu, Mats Zuccarello dostal kotouč v blízkosti modré čáry, místo střely se však rozhodl pro luxusní přihrávku na BENOITA POULIOTA, který doklepl kotouč do prázdné brány. Asistence: Mats Zuccarello, Anton Stralman.

20:01

Střely na branku: 10:10

V první třetině jsme viděli výživnou hokejovou podívanou se spoustou šancí. Obě mužstva si brankových příležitostí vypracovala několik, každý z týmu však vstřelil jednu branku. Ve 4. minutě se po desetizápasovém střeleckém půstu prosadil Dwyer, v 16. minutě vyrovnával v jediné přesilovce první třetiny Brad Richards. Rangers může mrzet obrovská šance, kterou ve stylu Buchteleho (z prodloužení třetího utkání proti Kometě) zahodil v závěru třetiny Mats Zuccarello. Druhá třetina slibuje zajímavé pokračování dnešního utkání, nenechte si ji ujít.

20:00

18:20
    Obrovská šance domácího mužstva. Po Stralmanově střele od modré se kotouč odrazil k Zuccarellovi, který měl před sebou úplně odkrytou bránu, stačilo kotouč poslat do brány, Norovi však střela nesedla a z brankové čáry kotouč odrazil obránce Harrison, který zastoupil dezorientovaného Warda.

18:07
    Malhotra vjel do útočného pásma a když zjistil, že nemá komu přihrát, osmělil se k nepříliš razantní střele z levého kruhu, s kterou si Lundqvist poradil.

17:26
    Bellemore pálil od modré, jeho střela byla zblokována, takže Lundqvist nemusel zasahovat.

16:49
    Postavení mimo hru v podání hostujího týmu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:44
    Domácí bleskově využívají přesilovou hru a vyrovnávají , BRAD RICHARDS obdržel přihrávku na levý kruh, odkud střelou k bližší tyči překonal Warda. Asistence: Martin St. Louis, Derek Stepan.

15:35
    Je tu první vyloučení dnešního zápase, dvě minuty za hákování dostal Alexander Sjomin.

15:25
    Lindholm vyslal od modré čáry přes obránce propagační střelu, Lundqvist neměl sebemenší problém.

15:08
    Velká šance i na druhé straně, obránce Harrison dostal překvapivě mnoho prostoru, vybruslil si na střed a nebezpečně vypálil, Lundqvist si s tím dokázal poradit stejně jako s následnou dorážkou.

14:28
    Zuccarello našel před bránou nikým nehlídaného Stralmana, ten však poslal kotouč nad bránu Caroliny.

13:56
    Nash se řítil do útoku, přes modrou čáru se však nedostal kvůli netrpělivosti svého spoluhráče Stepana, který hranici útočného pásma překročil dříve než puk- ofsajd.

13:27
    Parádní zákrok Henrika Lundqvista, Jeff Skinner pálil z velmi dobré pozice do horního růžku brány, král Henrik však kotouč včas zachytil lapačkou.

13:00
    Omlouvám se za menší technické problémy, snad už bude vše v pořádku.

09:01
    Kotouč se po Stepanově nahození odrazil od mantinelu na hokejku Ricka Nashe, který však kotouč nezasáhl ideálně a puk zamířil mimo bránu.

07:40
    Fast vjel do útočného pásma, zadovkou našel Richardse, který vypálil z levého kruhu jedovatou ránou, se kterou si Ward s obtížemi poradil.

07:25
    Na řadě je první reklamní přestávka dnešního zápasu. Na střely je to zatím 3:3. Na góly 1:0 pro hosty z Caroliny.

07:10
    Druhá formace Caroliny se dokázala usadit v útočném pásmu, ke střele se však nedostal ani Jordan Staal, ani John Michael Liles.

04:12
    Už chvíli po úvodní brance mohlo být vyrovnáno, Brian Boyle však pálil pouze do tyče.

03:22
    Carolina právě vstřelila branku!
    A máme tu první branku utkání. Brett Bellemore se dokázal vymanit z tlaku několika bránicích hráčů, poslal kotouč před bránu, odkud se nemýlil PATRICK DWYER. Asistence: Brett Bellemore.

02:50
    Nebezpečněji vypadala střela Ricka Nashe z mezikruží, kterou však Ward pokryl.

02:13
    Poprvé se v útoku představili také domácí, Ward však zasahovat nemusel, Boylova i Stepanova střela byla zblokována.

01:05
    Své štěstí zkusil ránou od modré i Liles, Lundqvist jeho pokus schoval v lapačce.

00:45
    První zákrok zápasu si po nepříliš nebezpečné střele Nathana Gerbeho od mantinelu připsal Henrik Lundqvist.

00:01

Nyní už Madison Square Garden zní americká státní hymna.

Držitelem trofeje Stevena MacDonalda pro letošní sezonu se stal norský útočník Mats Zuccarello, jemuž patří v klubové produktivitě první místo (pokud tedy nepočítáme Martina St. Louise, jež do Rangers přišel nedávno). Zuccarello obdržel šek na 25 tisíc dolarů a trofej.

Dnešnímu utkání předchází uvedení trofeje Stevena MacDonalda, která se uděluje v New Yorku hráči, který podle fanoušků pro klub odvedl nejvíce práce "nad rámec svých povinností".

Známy už jsou sestavy obou mužstev, Jiří Tlustý do dnešního zápasu oproti původním předpokladům nezasáhne, v akci tak uvidíme jediného Čecha Radka Dvořáka, který si zahraje ve čtvrté formaci Caroliny po boku Mannyho Malhotry a Mikea Komisareka.

New York Rangers: Lundqvist (Talbot)- Moore, Girardi, Staal, Stralman, Klein, Diaz- St. Louis, Stepan, Nash- Hagelin, Richards, Fast- Pouliot, Brassard, Zuccarello- Boyle, Moore, Dorsett

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin)- Hainsey, Faulk, Liles, Bellemore, Murphy, Harrison- Sjomin, Staal, Loktionov- Dwyer, Staal, Gerbe- Lindholm, Nash, Skinner- Dvořák, Malhotra, Komisarek.

V dnešním zápase by se měl, poprvé od zranění, do sestavy Caroliny vrátit Jiří Tlustý. V sestavě Hurikánů bychom také měli najít dalšího českého útočníka Radka Dvořáka. Naopak zranění do utkání nepustí slovenského beka Andreje Sekeru. Na soupisce Rangers se nenachází žádný zástupce českého nebo slovenského hokeje.

Vzájemné zápasy

2.11. 2013 New York Rangers: Carolina Hurricanes 5:1
    7.3.2014 Carolina Hurricanes: New York Rangers 2:4
    8.3.2014 Carolina Hurricanes: New York Rangers 3:1

CAROLINA HURRICANES

Hurikáni už jenom dohrávají letošní nepovedenou sezonu. Celku z Raleighu v Severní Karolíně aktuálně patří třináctá příčka Východní konference se ziskem 79 bodů. Na poslední postupovou příčku ztrácejí Hurikáni osm bodů a ani kdyby ve všech zbývajících čtyřech zápasech vyhráli a ostatní týmy všechno prohrály, na postup by to nestačilo.
    Carolina se dnes bude muset obejít bez svého klíčového obránce, Slováka Andreje Sekery.