NY Islanders – Ottawa 1:4 (kon.) | Columbus – Arizona 4:3 (po pr.) | Buffalo – Detroit 2:4 (kon.)
NY Rangers – Carolina 4:1 (kon.) | Tampa – Toronto 3:0 (kon.) | Florida – Philadelphia 2:5 (kon.)
St. Louis – Washington 1:4 (kon.) | Minnesota – Boston 4:3 (1:0 po s.n.) | Dallas – Nashville 3:2 (2:1 po s.n.)
Edmonton – Colorado 1:4 (kon.)
Edmonton Oilers
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Colorado Avalanche
Středa 09.04.2014, 03:35 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Krásné dobré ráno při sledování online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL mezi týmy Edmonton Oilers a Colorado Avalanche.

COLORADO AVALANCHE

Nebe a dudy, tak by se dalo charakterizovat srovnání loňské a letošní sezony v podání hostujícího celku. Zatímco loni se hráči Colorada krčili u dna ligové tabulky, letos jsou čtyři kola před koncem základní části na třetí příčce tabulky Západní konference a jen čtyři body je dělí od samotného vrcholu. Lavinám se daří na všech frontách, doma i venku, a tak ani poslední kola, která kompletně odehrají na kluzištích soupeřů, nebudou pro svěřence trenéra Patricka Roye ničím nepřekonatelným. Hokejisté z Denveru navíc chytli v posledních duelech skvělou formu, když bodovali hned v 8 z 10 zápasů. V brance hostí se letos daří Semjonu Varlamovovi, jenž byl jmenován druhou hvězdou uplynulého týdne v rámci celé NHL; v útoku zas produktivitu celku táhnou Duchene, O'Reilly či aspirant na Calderovu trofej určenou pro nejlepšího nováčka soutěže Nathan MacKinnon.

EDMONTON OILERS

Domácí "Olejáři" ani letos neokusí boje o Stanley Cup a sezona jim skončí během tohoto týdne, kdy mají na programu poslední tři duely. Edmonton se nachází na samém dně Západní konference se ziskem 65 bodů a propastnou ztrátou 22 bodů na osmý Dallas. Stejně jako loni je i letos hlavní příčinou špatného umístění hra v obranné fázi, kde s 261 inkasovanými brankami jsou domácí vůbec nejhorším celkem ligy. Jediné, co tak může fanoušky kanadského celku těšit, jsou poslední dvě utkání, které se podařilo hokejistům Edmontonu vyhrát. V letošní sezoně i nadále pokračovalo hledání dlouhodobé brankářské jedničky týmu, do hry postupně zasáhlo hned šest mužů s maskou, z nichž nejlépe se vedlo, tedy alespoň dle čísel, Benu Scrivensovi, jenž s velkou pravděpodobností nastoupí i dnes do branky domácích od začátku duelu. Útok domácích táhly mladé pušky Hall a Eberle doplňované zkušeným Perronem, k lepší produktivitě celku je to ale zoufale málo.

Vzájemné zápasy

Oba soupeři se dnes utkají naposledy v sezoně, v předchozích dvou duelech se z výhry radovali vždy domácí, nechme se tedy překvapit, zda tomu tak bude i dnes.

19.12.2013 Colorado – Edmonton 4:2
    05.12.2013 Edmonton – Colorado 8:2

Češi a Slováci v akci

V akci dnes uvidíme českého obránce hostů Jana Hejdu (6+10) a domácího beka slovenské národnosti Martina Marinčina (0+5).

Edmonton Oilers: Scrivens (Fasth) – J. Schultz, Klefbom, Petry, Marinčin, Bělov, Fraser, Larsen – Eberle, Nugent-Gopkins , Hall – Perron, Gagner (A), Lander – Pinizzotto, Gordon, Smyth (A) – Acton, Hendricks (A).

Colorado Avalanche: Giguere (Varlamov) – Johnson, Hejda, Guenin, Barrie, Benoit, Holden – Mitchell, Stastny (A), Landeskog (C) – McGinn, MacKinnon, O'Reilly – Talbot, Cliche, Bordeleau – Carey, Malone, Wilson.

Rozhodčí: Hebert, LaRue – Henderson, Mach.

00:01

00:25
    Scrivens v akci hned po necelé půlminutě hry, kdy vyráží střelu O'Reillyho.

00:38
    A další rána míří na domácí klec, tentokrát v tom měl prsty MacKinnon, na domácího gólmana ale nevyzrál.

02:00
    Střeleckou aktivitu vykázali přesně po dvou minutách hry i domácí hokejisté, pokus Gordona ale trefuje pouze tyč hostující svatyně!

03:32
    Nepříjemný pokus vyletěl od hole domácího Halla, jeho tečovaný pokus vyrazil Giguere nakonec mimo tři tyče své branky.

04:13
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Hosté se ujímají brzy vedení, když Scrivens nejprve dokázal vyrazit backhandový pokus Landeskoga, na následnou dorážku z hole PAULA STASTNEHO už byl ale krátký! Asistence: Gabriel Landeskog, John Mitchell.

04:34
    Další pokus domácího Gordona tentokrát srazil obránce lavin Cliche mimo hostující klec.

06:33
    A další velká příležitost hostujících hráčů, Nathan MacKinnon však trefuje pouze břevno domácí branky!

07:17
    Hraje se zatím nahoru-dolů, před brankou, jenž hájí Giguere se ocitl Smyth, ten však trefil pouze hostujícího brankáře.

07:40
    V podobné pozici, v jaké byl před malou chvílí Smyth, selhal i další forward domácích, tentokrát Matt Hendricks.

08:24
    Domácí teď tlačí svého soupeře, projektil Nugent-Hopkinse však vyráží zatím bezchybný Giguere.

08:39
    Po delší době i šance na druhé straně, Carey však domácího brankáře Scrivense z hranice brankoviště nepřekonal.

09:25
    Johnoson pálí z levého kruhu na domácí klec, Scrivens si připisuje úspěšný zákrokt proti ráně domácího hráče.

10:04

11:01
    První vyloučení dnešního zápasu, Taylor Hall je vyloučen a hosté tak mají k dispozici přesilovou hru.

11:25
    Mitchell se pokusil z hranice brankoviště nahrát před branku, Marinčin ale přečetl jeho snahu a pas zablokoval.

11:29
    Johnson pálil bez přípravy z levého kruhu, Scrivens vyráží pohotově svými betony.

11:45
    Domácí se osvobozují a posílají puk daleko od své svatyně.

12:20
    Opět se daří hráčům kanadského celku odpálit puk daleko od své branky, hosté tak musí začít až od svého gólmana.

13:13
    Domácí jsou již v plném počtu, Scrivens ale raději přerušuje hru poté, co k němu doputoval odražený kotouč.

13:25
    Domácí mají potíže s rozehrou a hostí již operují v útočné třetině..

13:45
    ..napadání hráčů Colorada bylo pro Edmonton natolik nepříjemné, že hokejisté domácího týmu raději odpálil puk na zakázané uvolnění. Buly před Scrivensem bude následovat.

14:15
    Kotouč je opět ve středním pásmu, kam jej poslali bezradní domácí hráči, kteří mají velké problémy dostat se přes vlastní modrou čáru.

14:43
    Laviny v další kombinaci, na jejímž konci je nepřesná rána Talbota, která míjí domácí klec.

15:15
    Až nyní se podařilo domácím opustit obrannou třetinu a po delším časovém úseku ohrozit branku soupeře.

15:20
    Buly v obranném pásmu hostí vyhrává Stastny, který hned rozjíždí další akci Colorada.

15:46
    Domácím se však povedlo zachytit rozjezd hostí ve středním pásmu a naopak sami mohli z protiútoku zaútočit, neudělali to ale vůbec dobře, je pískán offside.

15:46
    Erik Johnson (COL) je vyloučen za nedovolené bránění, přesilovka pro Edmonton.

16:19
    Stejně jako předchozí pokus hokejistů kanadského celku, tak i tento končí postavením mimo hru.

16:58
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Domácí dobře rozebrali obranu soupeře, Gagner našel napravo od branky stojícího DAVIDA PERRONA, jenž šikovně poslal puk před branku, odkud si jej do vlastní klece srazil bruslí obránce Holden. Asistence: Sam Gagner, Philip Larsen.

17:10
    Tak to je neuvěřitelné! Domácí hlasatel ještě ani nestihl oznámit vyrovnávací branku Edmontonu a už si hosté berou ztracené vedení zpět! ERIK JOHNSON se krásně protáhl středem hřiště přes několik hráčů až před Scrivense, kterého překonal přesnou střelou mezi betony! Asistence: Jan Hejda, Nathan MacKinnon.

18:00
    Tvrdá rána jednoho z domácích hráčů zpoza modré čáry skončila pouze na betonech Giguera, ten však vyrazil pouze před sebe, kde se po puku natahoval Acton a Holden měl plné ruce i nohy práce, aby zabránil domácímu hráči dorážet.

19:00
    Jedna minuta zbývá do konce první třetiny.

19:25
    Hosté se znovu usadili v útočném pásmu, zpětný pas na modrou čáru ovšem nenašel svého adresáta a tak musí Colorado s pukem až do střední zóny.

19:47
    Nepříjemný pokus obránce Marinčina z mezikruží vyráží Giguere pohotvě svými betony.

20:00

Prvních dvacet minut mají oba celky za sebou a lépe se v nich vedlo hostujícím hráčům. Ti se ujali vedení již v páté minutě, když úspěšně dorazil puk do domácí sítě Stastny, za domácí sice srovnal na konci sedmnácté minuty v přesilové hře Perron, uběhlo však pouhých dvanáct vteřin, než se po krásné individuální akci prosadil Erik Johnson, jenž okamžitě vrátil lavinám ztracené vedení.

20:20
    Petry se dostal do dobré šance, když nikým neatakovaný postupoval směrem k hostující brance a z pravého kruhu prudce vystřelil, jeho rána však letěla vysoko nad.

20:40
    Další střelecký pokus domácího obránce Petryho nyní končí na chráničíčch brankáře Giguera.

21:30
    Po srážce Landeskoga s Perronem u hrazení končí na ledě i čároví rozhodčí Henderson, hra je přerušena, ale všichni tři aktéři předchozího momentu se zdají být v pořádku.

22:00
    Scrivens vytahuje pěkný zákrok proti střele Mitchella z mezikruží.

22:50
    Domácí pouze nahodili puk do pásma a odchází střídat.

23:02
    Malone se protáhl po levé straně až před domácí klec, jeho pokus vyráží Scrivens, následný pokus o dorážku zase zastavuje útočník olejářů Pinizzotoo.

24:14
    MacKinnon získal puk na pravé straně, rychle přejel modrou a prudce vypálil zápěstím na Scrivense, ten stihl zareagovat včas a kotouč vyrazit za branku.

24:48
    Petry si sjel před branku Colorada na pas jednoho ze spoluhráčů, obránci domácího celku však chyběl krok, aby dokázal kotouč zasáhnout.

25:17
    Landeskog pálí z pravého kruhu, Scrivens vyráží puk do rohu kluziště.

25:40
    Domácí vyhazují pouze k Giguerovi a odchází střídat.

26:00
    Dobrá šance Edmontonu, když se do přečíslení dostali dva domácí hráči, na konci akce zakončoval Hall, tomu ale střelbu značně znepříjemnil dotírající obránce Hejda.

27:09
    Acton vyjel zpoza branky a vypálil z otočky na bližší tyč, tu měl ale Giguere dobře pokrytou.

27:40
    Edmonton pokračoval v náporu, na jehož konci byla ostrá rána Justina Schultze z prostoru pravého kruhu, tu chytl bez potíží Giguere do své výstroje.

27:58
    Gagner se málem proháčkoval až před hostující klec, cestu mu ale zastoupil poslední bránící hráč Colorada.

28:08
    Na druhé straně pálil z levého kruhu přes obránce MacKinnon, Scrivens ačkoliv toho příliš neviděl, dokázal vyrazit puk levým betonem.

28:30
    Landeskog zablokoval střelu obránce Marinčina, Giguere alespoň pro tento okamžik nemusel zasahovat.

28:59
    Krátce po vyhraném buly v útočné třetině vypálil Johnson, Scrivens si dokázal s tímto pokusem poradit.

29:47
    Tlak hostujících hokejistů vzrůstá a domácí se raději osvobozují kotoučem poslaným přes celé hřiště až na zakázané uvolnění.

30:13
    MacKinnon zakončoval z prostoru mezi kruhy, domácí obrana ale dokázala jeho pokus včas zablokovat.

30:40
    Gordon poslal od levého mantinelu pas před hostující branku, tam se však žádnému z jeho spoluhráčů nepodařilo puk tečovat.

31:24
    Gagner vyjel s kotoučem zpoza branky a pokusil se rychle zakončit, Giguere však prokázal pohotový reflex a dokázal kotouč lapit do své výstroje.

32:00
    MacKinnon našel před brankou O'Reillyho, ten vypálil z první, trefil však pouze hruď domácího gólmana-

32:15
    Další střelecký pokus v podání hostujícího týmu má na svědomí Holden, puk ale míří mimo klec Edmontonu.

33:33
    Hall s Eberlem vybojovali kotouč v útočném pásmu a dlouho zaměstnávali obranu hostí, ke střelbě se ale nedostali, neboť obrana Colorada je držela daleko od své branky.

33:51
    Hosté se vymanili z tlaku domácích a hned zakončili rychlý protiútok další střelou na domácí klec, kterou však chytil v pokleku Scrivens.

34:04
    V akci byla tentokrát lapačka domácího brankáře, který vytáhl pěkný zákrok proti střele Guenina zpoza kruhů.

34:30
    Barrie nahodil puk od modré čáry na Scrivense, ten nejprve chytil puk do rukavice, následně je ale položil na ledovou plochu a efektně jej rozehrál lapačkou mezi betony na za sebou stojícího spoluhráče.

35:20
    Petry se protlačil po pravé straně až do bezprostření blízkosti hosutjící branky, jeho ránu zápěstím vytěsnil Giguere ramenem mimo tři tyče své svatyně.

36:01
    Scrivens i přes dva inkasované góly dnes čaruje v domácí kleci, nyní reflexivně ramenem vyrazil střelu obránce Holdena z prostoru před brankou!

36:42
    Maxime Talbot (COL) je vyloučen za hákování, domácí mají možnost srovnat skóre v přesilové hře.

37:05
    Schultzova rána od modré letí nad hostující branku.

37:20
    Hall pálí z pravého kruhu tvrdě příklepem, jeho pokus ale letí jen těsně vedle pravé tyče.

37:35
    Na druhé straně se do šance prodral agilní Stastny, Scrivens ale opět podržel svůj tým.

38:13
    Giguere odolává domácímu tlaku, krátce po sobě dokázal zneškodnit pokusy Perrona a Larsena.

38:42

39:00
    Jedna minuta chybí do konce druhé periody, na kotouči jsou hosté.

40:00

Druhá třetina nabídla stejně jako ta první zajímavý hokej s množstvím šancí na obou stranách, branek jsme se však oproti úvodní periodě nedočkali. Po čtyřiceti minutách tak i nadále platí stav 2:1 pro Colorado.

40:30
    Hall sice nenašel přesně najeté spoluhráče na modré čáře, domácí ale drží pásmo.

40:38
    Zakázané uvolněné v podání hostujícího celku, hra se tak rychle vrátí před Giguerea.

40:58
    Icing nyní odpískán proti domácím a v permanenci tak bude obrana Edmontonu v čele s brankářem Scrivensem.

41:25
    Mitchell v dobré pozici trefuje pouze beton brankáře Scrivense, ten si dokázal s pokusem z levého kruhu poradit.

41:47
    Petry zablokoval svým tělem střelecký pokus Talbota, Scrivens tak nyní zůstal bez práce.

43:30
    O'Reilly zavezl puk do útočného pásma po pravé straně kluziště, to je ale asi tak vše, co hostující ptočník stihl, než mu kotouč odebrali domácí hráči.

43:45
    Hra se rychle vrací před Scrivense po zakázaném uvolnění Edmontonu.

44:15
    Barrie šikovně tečoval před brankou puk nahozený od levého mantinelu, Scrivens se za kotoučem jen ohlédl.

44:45
    Hosté jsou v úvodu třetí části aktivnější a dostávají domácí hokejisty pod tlak, větší šance z toho ale zatím nebyla.

45:33
    Holden získal kotouč ve středním pásmu a už už se hnal směrem k domácí brance, byl však zastaven hvizdem jednoho ze sudích, který již dříve přerušil hru.

46:05
    Colorado hraje jednoduše a nijak neriskuje při přechodu do útočné třetiny, domácí se naopak pokouší do útoku prokombinovat, což si obrana hostí dobře hlídá a rychle zastavuje domácí hráče již na modré čáře.

46:50
    "Laviny" mají šanci zvýraznit svůj náskok v početní převaze, vyloučeným hráčem je Ryan Nugent-Hopkins (EDM), dvě minuty za sekání.

47:10
    Domácí krátce po buly vybojovali kotouč a poslali jej ven z obranného pásma, na tahu jsou hosté.

47:34
    A hosté odpovídají nejlépe jak mohou! TYSON BARRIE si sjel od modré čáry na přesný pas zpoza branky, povyjel mezi kruhy a švihem trefil přesně prostor nad Scrivensovou lapačkou! Asistence: Erik Johnson, Ryan O'Reilly.

48:18
    Klefbomova rána sražena mimo klec, bude se ale vylučovat..

48:18
    Gabriel Landeskog (COL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

48:27
    Giguere vyráží pokus Larsena, hosté následně vyhazují.

49:00
    Perron se pokoušel prosadit z levé strany, Giguere si ale počkal na jeho zakončení a následně skvěla zasáhl.

49:09
    Další zákrok hostujícího gólmana přichází proti ráně Gagnera, ale i s tou si Giguere poradil.

49:30
    Hosté vyváží puk ze třetiny, Mitchell navíc sbírá cenné vteřinky při pobytu s kotoučem v útočném pásmu.

50:18

51:09
    Colorado pokračuje v dobrém výkonu a i nadále si vytváří další šance, v té další byl Nathan MacKinnon, puk po jeho střele ale letěl nad domácí klec.

52:04
    Na opačném konci kluziště se do šance dostával Smyth, jeho zakončení ale nebylo úplně přesné.

52:10
    Scrivens zasahuje vyrážečkou proti střele Barrieho od modré čáry, která přišla krátce po vyhraném buly Colorada.

52:27
    Giguere si připisuje na své konto další úspěšný zákrok, v tuto chvíli zastavil střelu Davida Perrona.

52:39
    Přečíslení dvou proti jednomu řešil Bordeleau střelou z pravého kruhu, puk jen prolétl kolem pravé tyče domácí branky.

53:09
    Erik Johnson pálí mimo domácí klec, hraje se dál bez přerušení.

53:50
    Něco málo přes šest minut zbývá do konce třetí třetiny a blíže ke dvěma bodům mají zatím hosté. Domácí již nemají mnoho času na to, aby vstřelili alespoň dvě branky a vynutili si prodloužení.

54:50
    Domácí se na chvíli usadili v útočném pásmu, kotouč se jim však nepodařilo dostat od mantinelu blíž k brance, zakrátko se jej navíc ujali hostující hráči.

55:35
    McGinn prověřil střelou z pravého kruhu pozornost domácího brankáře, ten si však bez potíží poradil.

56:19
    Před chvíli to ještě nevyšlo, nyní už se ale JAMIE MCGINN trefuje, když backhandem poslal do sítě střelu O'Reillyho od modré čáry, kterou Scrivens pouze vyrazil před sebe! Asistence: Nathan MacKinnon, Ryan O'Reilly.

Dnešní utkání sleduje 16.839 diváků.

57:30
    Hosté jsou namlsáni gólovým úspěchem a i nadále se tlačí do zakončení, domácí hráči jen vyhazují.

58:00
    Dvě minuty dělí oba celky od konce třetí třetiny a pokud se nestane nic neočekávaného, tak i hráče Colorado od výhry v dnešním duelu.

58:52
    Carey zakončoval další kombinaci hostí v útočné třetině, jeho střela z levého kruhu ale minula domácí branku.

59:35
    Edmonton ještě tráví poslední vteřiny zápasu před Giguerem, nic velkého už z toho ale asi nebude.

59:59
    V poslední vteřině ještě zasahuje Scrivens proti střele jednoho z hráčů Colorada, na výhře "Lavin" v tomto utkání se ale již nic nezmění.

60:00

Colorado dnes zahájilo poslední trip základní části vítězně, když dokázalo zaslouženě zvítězit na ledě Edmontonu v poměru 4:1. Hosté po dnešní výhře ještě mohou myslet na prvenství v Západní konferenci, kde na první příčku ztrácejí tři kola před koncem pouhé dva body; na umístění domácího Edmontonu se již nic změnit nemůže a kanadský celek skončí na Západě jistojistě poslední.

3. Ben Scrivens (EDM) 29 zák., 4 góly, 89,7%

Ode mne je to již pro tuto chvíli vše, přeji krásný start do nového dne! (06:05:20)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 17. Perron (Gagner, Larsen) – 5. Stastny (Landeskog, Mitchell), 18. Johnson (Hejda, MacKinnon), 48. Barrie (Johnson, O'Reilly), 57. McGinn (MacKinnon, O'Reilly)

Rozhodčí: Hebert, LaRue – Henderson, Mach