Chicago – Montreal 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Detroit 4:3 (1:0 po s.n.) | Dallas – Columbus 1:3 (kon.)
Calgary – Los Angeles 4:3 (2:1 po s.n.) | Anaheim – San Jose 5:2 (kon.)
Anaheim Ducks
5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
San Jose Sharks
Čtvrtek 10.04.2014, 04:30 • Honda Center, Anaheim • NHL

58:22
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Na 99.9% procent je rozhodnuto. Krátce poté, co Alex Stalock odjel na střídačku se střelou do prázdné branky prosazuje JAKOB SILFVERBERG. Asistence: Andrew Cogliano.

57:20
    Velká šance pro San Jose, Bryan Allen je totiž vyloučený za sekání.

57:11
    Na střídačce Sharks se nyní tísní oba brankáři San Jose, které to zkouší v šesti mužích v poli.

52:35
    Ještě před nárazem Alex Stalock vyhodil kotouč mimo hřiště – 2 minuty za držování hry. Trest si za něj odsedí mladíček Nieto.

39:36
    Na konci druhé a začátku třetí třetiny si San Jose zahraje přesilovku. To kvůli sekání, které předvedl autor posledního gólu Matt Beleskey.

36:46
    Rychlý protiútok Ducks je dovršen čtvrtým gólem v síti Sharks! Střelu Perryho z levé strany vyrazil Alex Stalock do míst, kde bruslil MATT BELESKEY, který si popojel, nechal sklouznout padajícího protihráče a střelou k tyči poprvé v zápase překonal střídajícího Stalocka. Asistence: Corey Perry, Ryan Getzlaf.

30:25
    To je velká smůla pro Burnse, po jehož další střele už podruhé v zápase zazvonila branková konstrukce!

29:35
    To bylo to poslední, co v tomto zápase předvedl brankář Niemi, který nahradí na kraji střídačky do hry naskakujícího Stalocka.

29:35
    O góly rozhodně není nouze, nyní jsme se dočkali už pátého zásahu. Skvělý přehled předvedl Selanne, jehož přihrávku na levou stranu zpracoval PATRICK MAROON, který se po přesné střele může radovat už ze svého druhého gólu v této třetině. Asistence: Teemu Selanne, Hampus Lindholm.

27:25
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Z náporu Anaheimu se překvapivě dočkali branky soupeři ze San Jose! Byla to hodně podobná situace jako při úvodním gólu celého zápasu. Couture dobře napadal rozehrávku Ducks, kteří ho nechali na pravé straně úplně volného. Pětadvacetiletý útočník se proti Gibsonovi nemýlil a opět dorovnal gólový stav. Bez asistence.

25:06
    Anaheim se vydal do rychlého protiútoku, kde se podražením provinil Scott Hannan (SJS).

23:32
    I díky zaváhání Niemiho, který si tuhle situaci za rámeček určitě nedá Ducks otáčí zápas! PATRICK MAROON objel branku a ihned se snažil procpat puk k tyči, což se mu podařilo, Niemi nestihl přesunout svůj beton k brankové konstrukci včas. Asistence: Teemu Selanne, Mathieu Perreault.

Rozhodčí vše vyřešili těmito tresty:

James Sheppard (SJS) – 2 minuty, krosček
    Ryan Getzlaf (ANA) – 2 minuty, sekání
    Francois Beuchemin – 2 minuty, hrubost.

19:59
    Tak tohle je šokující a nečekaná rána pro San Jose, které inkasuje doslova v závěru třetiny vyrovnávající gól. COREY PERRY se po dlouhé přihrávce přes Brauna natlačil až k brankovišti, odkud překonal střelou mezi betony Niemiho, jenž možná už spoléhal na to, že čas vyprší. Asistence: Matt Beleskey, Francois Beauchemin.

18:17
    Územní převaha Sharks končí po špatné rozehrávce Ducks prvním gólem! Pavelski výborně našel JASONA DEMERSE, jehož střela švihem z pravého kruhu prošla pod betonem a skončila za zády mírně zaskočeného Gibsona. Asistence: Joe Pavelski.

16:44
    Pavelski nabil aktivnímu Burnsovi, který svou střelou příklepem rozezvučel boční tyčku Gibsonovy brány!

14:50
    Dobré střídání elitního útoku Sharks vyvrcholilo faulem Lovejoye, který evidentně mezi kruhy podrazil Logana Coutura.

14:02
    Jen to na tribunách zahučelo po střele Bena Lovejoye, k následné dorážce se žádný Kačer už bohužel pro místní fanoušky nedostal.

08:41
    Přesilovka také pro hosty, Anaheim špatně vystřídal a proto Palmieri odjíždí za hraní v šesti na trestnou lavici.

06:26
    Domácí hráči si zahrají přesilovou hru, Brent Burns nedovoleně bránil Saku Koiva, za což si odsedí dvouminutový trest.

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 20. Perry (Beleskey, Beauchemin), 24. Maroon (Selanne, Perrault), 30. Maroon (Selanne, Lindholm), 37. Beleskey (Perry, Getzlaf), 59. Silfverberg (Cogliano) – 19. Demers (Pavelski), 28. Couture

Anaheim Ducks: Gibson (Hiller) – Beauchemin, Lindholm, Robidas, Fowler, Lovejoy, Fistric – Perry, Getzlaf (C), Beleskey – Selanne (A), Perreault, Maroon – Silfverberg, Koivu (A), Cogliano – Palmieri, Bonino, Winnik
    San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Demers, Vlasic, Boyle (A), Hannan, Braun, Stuart – Burns, Thorton (C), Pavelski – Nieto, Couture, Marleau (A) – Kennedy, Sheppard, Wingels – Kearns, Desjardins, Brown

Rozhodčí: Martell, Sutherland – Sharrers, Murray

Diváci: 17 322