Benfica – Alkmaar 2:0 (kon.) | Juventus – Lyon 2:1 (kon.) | Valencia – Basilej 5:0 (po pr.)
Sevilla – Porto 4:1 (kon.)
Benfica Lisabon
2:0 (1:0)
AZ Alkmaar
Čtvrtek 10.04.2014, 21:05 • Estádio da Luz, Lisabon • Evropská liga

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:04:18)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 2:2.
    Rohy: 6:3. Fauly: 15:9.

Odveta čtvrtfinálového duelu mezi Benfikou a Alkmaarem je za námi a z výhry a postupu se raduje domácí Benfica. Po vedoucí brance z první půle přidali ještě jednu a opět v tom měli prsty přihrávající Salvio a zakončující Rodrigo. Oba týmy už pak přepnuly na úspornější mód a utkání pozvolna přešlo ke svému konci. Pro Alkmaar tak pohárová pouť Evropou končí, Benfica se může těšit na zítřejší los.

90+2
    Ještě jeden faul proti hostům.

90+1
    Už i hosté ví, že jejich snaha nebude znamenat sladké plody úspěchu a nikam s rozehrávkou nespěchají.

90
    Budou se nastavovat dvě minuty.

90
    Cardozo už neví, kudy kam a jen bezmocně kroutí hlavou. Byl za obranou, snažil se mu udělat kličku, jenže Esteban ukázal výborný timing a skluzem Cardozovi míč odebral.

89
    Přihrávka Siqueiry na Salvia byla o něco prudší, než bylo potřena

88
    Cardozo prostě dnes gól nedá a nedá. Dostal ideální přihrávku za obranu, o trochu mu ale utekl míč od kopačky a to stačilo Estebanovi k tomu, aby ze své pozice gólmana celou akci ukončil.

87
    Cesta Alkmaaru k alespoň čestnému úspěchu je neúspěšná, Elm musí místo přihrávky dopředu posílat míč zpátky.

86
    Artur poslal dlouhý výkop na Cardoza, tomu byl odpískán útočný faul ve výskoku.

84
    Salvio se objevil sám před Estebanem, chtěl jej překonat střelou podél pravé nohy gólmana, ten jeho úmysl vystihl a ránu vykopl.

84
    Domácí drží míč na vlastní polovině, ani se nesnaží o nějaký výrazný útok.

83
    Alkmaar se snaží alespoň o čestný úspěch, většina bojovných soubojů ale končí ještě před zakončením.

81
    Začalo posledních deset minut tohoto utkání, na tribunách se už pomaličku začíná slavit.

79
    Poslední střídání Alkmaaru, odešel Celso Ortiz, poslední minuty si tak kopne i Markus Henriksen.

78
    A Gudmundsson se ihned prezentoval střeleckým pokusem, jenže na Artura nevyzrál.