Benfica – Alkmaar 2:0 (kon.) | Juventus – Lyon 2:1 (kon.) | Valencia – Basilej 5:0 (po pr.)
Sevilla – Porto 4:1 (kon.)
Sevilla FC
4:1 (3:0)
FC Porto
Čtvrtek 10.04.2014, 21:05 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla • Evropská liga

Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc. (23:00:52)

Dnešní utkání rozhodl jeho začátek, když během třiceti minut vstřelila Sevilla tři branky a udělala velmi velký krok k postupu. Ovšem její situace se v 54. minutě zkomplikovala, když Coke dostal druhou žlutou kartu a Porto hrálo v početní převaze. Hosté ovšem svojí převahu zúročit nedokázali a sami v 79. minutě inkasovali zřejmě rozhodující čtvrtou branku, která definitivně rozhodla o jejich nepostupu do semifinále. V závěru utkání se sice přesně trefil Quaresma, který upravil výsledek na konečných 4:1 pro Sevillu.

90+4
    Z velké vzdálenosti se ke střele dostal Kelvin, ale jeho pokus branku netrefil. Beto bude odkopávat od své branky.

90+3
    Po rohovém kopu se hosté prosadit nedokázali, ale nadále zůstávají u míče.

90+3
    Porto nadále útočí. Na malém vápně se dostal ke střele Ghilas, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.

90+2
    Porto právě vstřelilo branku!
    Porto se nakonec také vstřelené branky dočkalo. Z dvaceti metrů se do míče opřel RICARDO QUARESMA a jeho pokus skončil v pravé šibenici. Velmi krásná branka.

90+1
    Nad rámec utkání budou nastaveny 4 minuty.

90
    Sevilla rozehrála rohový kop logicky nakrátko a snaží se šetřit čas u rohového praporku.

89
    Rychlý protiútok Sevilly nakonec brankou neskončil. Gameiro se dostal zpoza pokutového území k dobré střele, kterou musel jeden z obránců Porta srazit na rohový kop.

87
    Porto se ještě snaží na útočné polovině něco vymyslet. Z dvaceti metrů se do míče opřel Defour, ale ten skončil vysoko nad brankou.

86
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Piotr Trochowski.

85
    Fanoušci Sevilly vytváří na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán velmi skvělou atmosféru, když už oslavují postup svého celku do semifinále. Porto už na nějaký zázračný zvrat nevypadá.

84
    Volný kop Sevilly rozehrál centrem před branku Porta Rakitić, jenž dokázal najít hlavu Fazia, ale ten poslal míč vysoko nad branku.

83
    Sevilla i v deseti hráčích kombinuje na útočné polovině a hosté se nemohou dostat k míči. Fotbalisté Porta by už zřejmě chtěli mít dnešní utkání za sebou.

81
    Fotbalisté Porta jsou velmi frustrovaní z průběhu utkání, když ve druhém poločase měli jasnou převahu, ale nepodařilo se jim vstřelit branku.

79
    Sevilla právě vstřelila branku!
    Sevilla se prosazuje i v oslabení a zřejmě potvrzuje svůj postup do semifinále. Z levé strany se do vápna dostal Vitolo, který tvrdou střelou donutil Fabiana k zákroku, který míč vyrazil pouze před malé vápno, kde se k němu dostal KÉVIN GAMEIRO a bezpečně uklidil míč do branky.

77
    Domácí se velmi dlouho drželi na útočné polovině, kde si přihrávali a šetřili čas. Poté se pokusil do vápna proniknout Rakitić, ale tomu míč utekl do zámezí.

Jan Šlapáček

Branky: 5. Rakitić (pen.), 26. Vitolo (Bacca), 30. Bacca, 79. Gameiro (Vitolo) – 90+2. Quaresma

Karty:   32. Coke (SEV), 66. Bacca (SEV) – 29. Mangala (PRT), 31. Varela (PRT), 32. Quaresma (PRT), 75. Ricardo (PRT)   54. Coke (SEV)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:12.
    Sevilla FC: Beto – Coke, Pareja, Fazio, F. Navarro – J. Reyes (56. Figueiras), Carriço, Mbia, Rakitić (C) (86. Trochowski), Vitolo – Bacca (69. Gameiro).
    Náhradníci: Varas – Figueiras, Marin, Iborra, Trochowski, Gameiro, Jairo.

FC Porto: Fabiano – Danilo (64. Kelvin), Reyes, Mangala (C), Sandro – Varela (46. Ricardo), Eduardo (46. Quintero), Defour, Herrera, Quaresma – Ghilas.
    Náhradníci: Kadu – Maicon, Josué, Licá, Quintero, Ricardo, Kelvin.

Rozhodčí: Rocchi – Liberatore, Tonolini