Slovensko – Rakousko 3:4 (0:1 po s.n.) | Norsko – Francie 4:1 (kon.) | Česko – Dánsko 5:1 (kon.)
konec
Česko
5:1 (0:0, 0:1, 5:0)
Dánsko
Sobota 12.04.2014, 20:00 • Meo aréna Přerov • Mistrovství světa žen - 1. divize, sk. A
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
   
  Příjemný dobrý den

  Poslední hrací den na světovém šampionátu žen je před námi a již jisté české mistryně světa se střetnou s celkem, jež je ještě v naději na medaili.

  Pojďme si nejprve projít českou cestu turnajem. Vše začalo minulou neděli, kdy Češky dokázaly díky třem brankám juniorek porazit Francii 3:0. Hned den nato přišlo těžké střetnutí s Rakouskem. Výběr Jiřího Vozáka vedl, soupeř srovnal, ale čtyři minuty před koncem přišlo konečné rozhodnutí z hole kapitánky Aleny Polenské. Klíčový zápas o první místo přišel s celkem Norska a český tým se nakonec radoval z výhry 2:0 a Klára Peslarová ze druhé nuly na turnaji. O titulu mistra divize 1 A mohl rozhodnout boj se Slovenskem a tuhá bitva skutečně přinesla do českých řad radost – výhra 3:1 znamenala jistotou vítězství v turnaji.

  Dánsko vypadalo v prvním zápase pomalu na ručník, protože Rakušanky v klidu dvě třetiny vedly, ale severoevropský tým srovnal skóre a brankovou honičku pak dovedl díky čtvrté trefě Josefine Perssonové v prodloužení ke šťastnému konci. Den nato přišla vysoká porážka od Norek v poměru 1:5, ale po prvním volném dni se vše otočilo. Dánky nejprve sebraly body Slovenkám (5:3) a ve čtvrtek dobyly dokonce druhý flek, když dokázaly vyhrát nad Francií až překvapivě vysoko 5:1.

  Utkání nám nabídne hodnotnou podívanou. Český tým, dle slov Jiřího Vozáka s Radkou Lhotskou v brance, bude chtít projít turnajem bez ztráty kytičky, Dánsku pak půjde o hodnotu medailového kovu! Sledujte proto onlajny.com!
   
  Úvodní sestavy:

  Česko: Lhotská (Peslarová) – Tejralová "A", Lásková, Herzigová, Fialová, Flachsová "A", Horálková, Hudečková – Křížová, Mrázová, Kaplanová – Polenská "C", Studentová, Holešová – Lédlová, Vanišová, Přibylová – Bukolská, Povová, Vonková – Manhartová.
  Trenér: Jiří Vozák.

  Dánsko: Jensenová (Joaová) – Frandsenová, Gregersenová, Densingová, Hansenová, Jacquetová, S. Jensenová, Langsagerová – Russellová, Perssonová, Asperupová "A" – Jakobsenová, Henriksenová "C", Weisová – Olaussonová "A", M. B. Nielsenová, N. Jensenová – Gludová, Katarina L. Nielsenová.
  Trenér: Denis Larsen.

  Rozhodčí: Ariano-Lortieová – Strattonová (obě CAN), Schipper-Poeterayová (NED)..
   
  Led se leskne jako zrcadlo, od nějž se zatím odráží brusle trojice rozhodčích.
   
  Jde se na věc, jako první jsou na kluzišti Češky.
   
  A hned za nimi i celek Dánska.
   
  Český výběr dnes začíná se zkušenou Radkou Lhotskou v brance, na druhé straně bude hájit tyče mladičká Lisa Jensenová.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:08
  Začínáme! Aneta Tejralová sebrala hned po buly puk, její nahrávku ale zachytila ve středním pásmu dánská hráčka.
   
  00:40
  A celek ze severní Evropy se pak dokonce dostal do útoku, ale Radku Lhotskou na životě neohrozil.
   
  01:15
  Tečovaná střela Evy Holešové propadla jen vedle tyče dánské klece a následně musela Lisa Jensenová svými betony hasit dorážky na brankovišti.
   
  01:53
  Dánky dostaly puk do středního pásma, kde se touše chopila Tereza Vanišová, jejíž střelu ale dánská obrana zblokovala nad.
   
  02:02
  Přihrávka rukou přerušuje hru. Rozhodčí nařizují vhazování ve středním pásmu.
   
  02:35
  Češky byly sice zatlačené do jejich vlastního obranného pásma, ale Martina Vonková sebrala puk a vyvezla jej do útočné třetiny.
   
  03:10
  Chyba v české obraně přinesla dánský únik dvou proti jedné. Michelle Weisová nahrávala příčně do mezikruží na Marii Henriksenovou, ale kapitánka severského celku si puk špatně zpracovala a s její následnou střelou si poradila roztažená Radka Lhotská!
   
  03:38
  Český celek zatlačil a na brankovišti se dvakrát dostal k dorážce, ale Lisa Jensenová byla připravená a všechny pokusy pokryla.
   
  04:10
  Simona Studentová se na levé straně kluziště dostala ke kotouči a mířila osamoceně po křídle, ale na brankovišti trefila jen hrudník dánské gólmanky.
   
  05:00
  Hostitelský tým je natlačen u soupeřovy svatyně a vytváří zde tlak, kterému ale Dánsko odolává.
   
  05:30
  Nyní ale jen za cenu icingu. Ještě předtím mohla dorážet Lucie Manhartová, Jensenová byla ale na ledě včas. Předtím byl puk zablokován.
   
  06:00
  Martina Vonková se na levém kruhu opřela do puku, ale ten se až za záda Lisy Jensenové nedostal. Důvodem byla teč obránkyň.
   
  06:05
  Josefine Jakobsenová se protlačila po pravém křídle do pásma a na kruhu vypálila. Její backhand pokryla Radka Lhotská na hrudi.
   
  06:43
  Aneta Tejralová v šanci, ale tak jako její kolegyně neuspěla. Její zakončení bylo zablokované spolehlivou obranou.
   
  07:16
  Po několika dalších zablokovaných dánských střelách se puk dostává až k Radce Lhotské, ale na holích jej mají Češky.
   
  07:26
  Máme zde první trest zápasu. Simone Jacquetová (DEN) je potrestána za nedovolené bránění.
   
  07:51
  Češky ale nezačaly oslabení dobře a Malene Frandsenová se na pravém mantinelu dostala k puku, jejž dovezla až ke Lhotské.
   
  08:20
  Nyní už je ale česká družina zpět v pásmu a Alena Polenská kombinuje za brankou.
   
  08:45
  Český tým pálí jako divý! Dvakrát to zkoušela Dominika Lásková, ale pokaždé se puk snesl mimo klec. Větší vzrušení přineslo až zakončení z prvého kruhu, které měla na svědomí Alena Polenská, jíž ale vychytala Lisa Jensenová, která pak zastavila i dorážku Evy Holešové.
   
  09:30
  Dánky jsou v plném počtu. V závěru oslabení dokázaly vyhodit puk přes všechny čáry a dokonce jej udržely i u Radky Lhotské.
   
  10:15
  Hra je přerušena po mumraji u levém mantinelu útočného pásma Dánska. Bude se tedy vhazovat před českou brankářkou.
   
  10:40
  Ihned po buly vznikl brejk, jež ale zastavila spolehlivá obrana Dánek. Podobně se pak vedlo i Češkám na druhé straně, které zase zastavily lavinu Dánska.
   
  11:00
  Dvakrát bravo Lise Jensenové! Ta nejprve zastavila ve výstroji střelu z levého kruhu a krátce po vhazování se na brankovišti objevila Kateřina Mrázová, jež ale nepřehodila její mrštný beton.
   
  11:48
  Český útok je zastaven ofsajdem. Těsně předtím proběhlo několik nesmělých dánských pokusů o průnik do útočné třetiny.
   
  12:08
  Alena Polenská vypálila od modré čáry. Její střela byla zblokovaná obranou a skončila jen v ochranné síti. Buly u Jensenové.
   
  12:18
  A vhazovací proces se bude opakovat. Ihned po buly totiž Dánsko vyhazuje na zakázané uvolnění.
   
  12:53
  Puk se chvilku ocital ve středním pásmu, pak si jej vzala na svou hůl Malene Gregersenová, která založila útok.
   
  13:15
  Ten byl ale neúspěšný a na druhé straně pálila Martina Vonková, její zakončení však zblokovala obrana nad kasu Lisy Jensenové.
   
  13:37
  Přihrávka rukou českého týmu přerušuje hru a nařizuje vhazování na útočné modré čáře Dánska.
   
  14:05
  Dánsko kombinuje kolem branky Radky Lhotské, ta však může zůstat v klidu, jelikož česká defenziva dobře blokuje dánské hráčky.
   
  14:35
  Až nyní se dostala k zakončení Josefine Perssonová, ale její střela z levého kruhu schovaná za obránkyni skončila na vyrážečce Radky Lhotské.
   
  15:20
  A další zásah putuje na konto Radky Lhotské! Marie Henriksenová se dostala na pravém kruhu k puku, sjela si blíže ke kase, ale její střelu tahem na zadní tyč zneškodnila parádním rozštěpem česká žena s maskou!
   
  15:50
  Český celek se drží poblíž hájemství Lisy Jensenové, střelecky se ale ne a ne prosadit. Jensenová navíc ani nemusí zasahovat, obrana Dánska funguje na jednotku.
   
  16:40
  Aneta Lédlové se prodírala do pásma, ale z levého kruhu nastřelila pouze nohy bránící hráčky.
   
  16:56
  Josefine Perssonová (DEN) je vyloučena za držení protihráčky.
   
  17:15
  Denisa Křížová to zkusila z pravého kruhu, ale Lisa Jensenová zasáhla betony, následně je k vidění výhoz Dánek přes celé kluziště.
   
  17:50
  Eva Holešová se dostala na pravém kruhu do úniku, její střela na zadní tyč ale přeletěla prostor, do nějž chtěla Holešová zacílit!
   
  18:20
  Dánsko vyhazuje puk až k Radce Lhotské a přerušuje tak tlak, který měla česká parta.
   
  18:59
  Celek ze severní Evropy je kompletní, Češky měly sice šance, střelecky se však prosadit nedokázaly.
   
  19:30
  Tým vedení Jiřím Vozákem si vytvořil dva náznaky šancí, ani jeden se však nestala gólovým, protože dánská obrana výborně zastavila české průniky.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  První třetina je u konce. Český celek měl dostatek šancí na to, aby vstřelil gól, Lisa Jensenová ve spolupráci s bezchybnou obranou drží nulu. Radka Lhotská pak ale také musela několikrát zasahovat.

  Střely na bránu v první třetině:
  Česká republika 11 – Dánsko 5

  Třetí perioda začne cca ve 20:40.
   
  Hokejistky jsou na ledě, Češky přivedla Radka Lhotská, Dánky pak Marie Henriksenová.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:22
  Dánsko sice vyjelo do útoku jako první, Češky ale z následného brejku vytěžily střelu. Denisa Křížová však zamířila jen do hrudi Lisy Jensenové.
   
  20:47
  Češkám nevyšla střela z mezikruží a na druhé straně zkusila své štěstí Michelle Weisová, leč však narazila na vyrážečku připravené Radky Lhotské.
   
  21:23
  Útok české výpravy skončil jen na zakázaném uvolnění, jež přišlo z hokejek Dánska. Češky tak budou mít výhodu bully u Lisy Jensenové.
   
  21:41
  První trest přichází také na straně českého výběru. Pavlína Horálková (CZE) je potrestána za nedovolené bránění.
   
  21:59
  Dánky kombinují u pravého mantinelu, ke střele se ale zatím neodvážily.
   
  22:30
  Až nyní se do touše opřela Nicoline Jensenová, ale její rána od modré čáry trefila jen první bránící hráčku, Češky se osvobozují.
   
  23:00
  A své soupeřky nepouští přes střední pásmo, načež se dokonce i stěhují před kasu severoevropského týmu.
   
  23:16
  A Denisa Křížová se na pravém kruhu dokonce opřela do puku, který ale pokryla připravená Lisa Jensenová.
   
  23:48
  Dánsko se ke konci přesilovky dostalo do šance, ale střela od modré skončila na tyči a následná rána Josefine Jakobsenové ale skončila jen nad brankou.
   
  24:30
  Obrovská chyba v defenzivě Dánska! Tereza Vanišová s Pavlínou Horálkovou mířily samy na branku, Vanišová nechala puk své kolegyni, kterou ale vychytala svou vyrážečkou Lisa Jensenová!
   
  25:30
  Bravo dánské brankářce! Ta nyní neskutečným způsobem drží svůj celek nad vodou! Naposledy se dostala ke střele ze levého kruhu volná Alena Polenská, jež ale trefila jen betony klouzající Jensenové, jež předtím snad čtyřikrát zastavila dorážku z brankoviště!
   
  26:08
  Do brejku se ale dostala Josefine Jakobsenová, jejíž blafák na bližší tyč parádně schovala v lapačce připravená Radka Lhotská!
   
  26:22
  Na lavici hanby usedá Malene Frandsenová (DEN) za hru tělem.
   
  27:00
  A český celek nepolevuje za svého tlaku a neustále pálí na Lisu Jensenovou, která ale zatím předvádí dobré zákroky. Češky navíc často pálí i nepřesně.
   
  27:30
  Dánsko se po dlouhém tlaku osvobozuje výhozem.
   
  27:50
  Na modré čáře se opřela do kotouče Aneta Tejralová, Lisa Jensenová se včas sklouzla a puk svým betonem vykopla do rohu.
   
  28:22
  Dánky jsou v plném počtu, další ránu Tejralové od modré čáry zastavila první bránící hráčka. Češky jsou ale stále u puku.
   
  28:30
  Ale to je nemilé... v rohu obranného pásma zůstala ležet Maria Olaussonová, která odjíždí po delším ošetření na lavičku v doprovodu lékaře. Moc dobře ale nevypadá.
   
  28:53
  Už se zase hraje a Dánky hned po buly vyhodily puk ven z pásma, Česko už ale zase útočí.
   
  29:10
  Puk se chvilku ocital mezi holemi na levém mantinelu, kde o něj všechny hráčky bojovaly, aby jej pak Dánsko poslalo přes všechny čáry.
   
  29:48
  Nahození Petry Herzigové zastavila obrana Dánska a do brejku se hned dostala Marie Henriksenová, která poslala puk jen do hrudi připravené Radky Lhotské.
   
  30:15
  V hledišti to opět jen zahučelo. Do šance se drala Katka Kaplanová, ale na kruhu byla zastavena vracející se Dánkou.
   
  30:50
  Na druhé straně podobně neuspěla Nicoline Jensenová, která se snažila pokořit Lhotskou střelou od mantinelu.
   
  31:17
  Nejprve se neúspěšně pokusila vypálit Julie Gregersenová, ale rána jí byla zablokovaná. Následně je ale za držení vyloučena Aneta Tejralová (CZE).
   
  31:36
  Alena Polenská vyvezla puk do útočné třetiny a po kratší kombinaci zakončila od modré čáry Jana Fialová, Lisa Jensenová kryje puk v lapačce.
   
  32:06
  Dánsko právě vstřelilo branku!
  Dánky využívají přesilovku a za obrovské radosti se přibližují zisku stříbrných medailí. Josefine Jakobsenová vystřelila od modré čáry, kotouč byl na brankovišti sražen – zda obránkyní či brankářkou, to nevím. Jedna věc je ale jistá, k dorážce se dostala Charlotte Densingová, jež trefila bránící hráčku do brusle a MICHELLE WEISOVÁ pak prostrčila touš mezi betony dezorientované Radky Lhotské! Češky poprvé na turnaji prohrávají. Asistence: Charlotte Densingová a Josefine Jakobsenová.
   
  33:28
  Do šance se na levém křídle dostala Katka Kaplanová, ale její ránu zneškodnila připravená Lisa Jensenová!
   
  34:45
  Na druhé straně se po českém tlaku dostala do brejku Emma Russelová, která objela klec, ale trefila jen betony připravené Radky Lhotské.
   
  35:16
  Dánky budou hrát v oslabení. Střelkyně zatím jediné trefy v zápase Michelle Weisová (DEN) pyká za držení protihráče.
   
  35:40
  Dánsko vyhazuje puk ke kase Radky Lhotské.
   
  35:54
  Několik pokusů vypálila česká družina. Alena Polenská nejprve trefila jen betony Lisy Jensenové, několik dalších pokusů bylo zblokováno.
   
  36:30
  Tak gól se nakonec nekoná! Střela Dominiky Láskové od modré čáry byla tečovaná holí, která byla na ledě, a zapadla přesně za Lisu Jensenovou. Sudí ale gól neuznala pro zásah vysokou holí!
   
  37:00
  Češky pálí o sto šest, ale kasu netrefují. Dánsko se zdatně brání.
   
  37:30
  Ale pozor, přátelé! Mohlo být ještě hůře! Do brejku ujela z trestné se vracející Michelle Weisová, která ale na bližší tyči nepokořila parádně roztaženou Radku Lhotskou!
   
  38:20
  Český útok končí faulem a bude tu přesilovka pro Češky. Na trestnou lavici putuje Sanne Jensenová (DEN).
   
  39:00
  Český celek je v tlaku a ostřeluje tyče, které hájí Lisa Jensenová. Dánská obrana ale zatím parádně blokuje všechny rány.
   
  39:40
  Několikrát se z hlediště ozvalo hučení, protože Češky se ocitly poblíž brankoviště v zajímavých šancích, gól ale nedaly.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Po druhé třetině je Dánsko ve vedení 1:0, když se trefila Michelle Weisová. Následně se Česká republika dočkala vyrovnání, ale rozhodčí gól neuznala pro vysokou hůl.

  Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):
  Česko 13 (24) – Dánsko 5 (10)

  Třetí část začne cca ve 21:24.
   
  37:33
  Hokejistky jsou již na ledové ploše. A to jak ty české, tak i ty dánské. Rozhodčí také nechybí. Místní publikum je přivítalo pískotem. Asi má v hlavách ještě ten neuznaný gól.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:14
  Češky dohrávají přesilovku, ale Dánsko dokázalo jejich první útok zastavit a dostat touš do střední třetiny.
   
  40:34
  Dánská parta už je v plném počtu, ale hned nato vyhazuje na zakázané uvolnění. Bully před Lisou Jensenovou.
   
  41:00
  Simona Studentová nejprve nedokázala pokořit hradbu těl na brankovišti, Jana Fialová pak trefila první bránící hráčku.
   
  41:19
  Česko právě vstřelilo branku!
  Je to tady! Český celek nakonec přeci jen vyrovnává! A může za to kapitánka ALENA POLENSKÁ, která si z levého kruhu sjela až na brankoviště, kde přetlačila betony Lisy Jensenové a společně se zaplněnou Meo Arénou oslavila gól! Bez asistence.
   
  42:01
  Tereza Vanišová se dostala na pravém kruhu ke střele, její pokus ale ještě přizvedla jedna z bránících hráček a touš skončil nad.
   
  42:53
  O puk se bojuje ve středním pásmu u střídaček Česka. Domácí lehce polevili a nechávají Dánky i kombinovat.
   
  43:18
  Nyní už ale zase útočí v plné síle a Lisa Jensenová se musí mít na pozoru, pomáhají ji však výborné obránkyně, které kazí české kombinace.
   
  44:00
  Alena Polenská to zkoušela přes levý kruh, ale nedokázala se prokousat až ke konečnému zakončení.
   
  44:30
  Také dánský celek je nastěhován před brankářkou soupeře a tahá za pomyslnou pilku. Malene Frandsenová ale od modré zamířila jen do betonů Radky Lhotské.
   
  45:09
  Dánsko si zahraje v oslabení. Emma Russelová (DEN) nedovoleně zastavila pronikající Anetu Lédlovou a pyká tak.
   
  45:34
  Česko právě vstřelilo branku!
  No vida, ono to půjde! Češky chytly střelecký apetit a už vedou! Denisa Křížová se na modré čáře opřela do puku, její ránu tečovala Katka Kaplanová do betonů Lisy Jensenové, za jejíž záda nakonec dorazila puk KATEŘINA MRÁZOVÁ! Asistence: Katka Kaplanová a Denisa Křížová.
   
  45:08
  Češky si vypracovaly další velkou šanci, ale na střelou z pravého rohu brankoviště byla se svou vyrážečkou připravená Lisa Jensenová.
   
  46:48
  Na druhé straně se do útoku dostal dánský celek, ale až k ohrožení svatyně Radky Lhotské se nedostal.
   
  47:14
  Na druhé straně skončila na tyči naražená ujíždějící Tereza Vanišová, která předtím minula klec. Nakonec ale odjíždí na střídačku a zřejmě bude ready. Dnešní zápas sleduje, možná trochu symbolicky, 2014 diváků.
   
  47:37
  Dánky se zdržovaly před brankou Radky Lhotské a parta vedená Jiřím Vozákem nakonec vyhazuje puk jen na zakázané uvolnění.
   
  48:04
  Dánský atak končí faulem. Ale ne českým, nýbrž dánským. Na lavici hanby putuje opět Emma Russelová (DEN), tentokrát za hákování.
   
  48:22
  Nahození Aleny Polenské se snažila na brankovišti tečovat Eva Holešová, ale puk jen prosvištěl přes modrý půlkruh.
   
  48:48
  Dánky se dostaly do velké šance a po spolupráci útočného dua nakonec na brankovišti zakončovala Josefine Jakobsenová, ale nepřesně!
   
  49:10
  A při dalším vyvezení puku dokonce vypálila do betonu Katarina Lund Nielsen.
   
  49:28
  Česko právě vstřelilo branku!
  Český celek zřejmě rozhoduje celé střetnutí! Simona Studentová prokázala parádní přehled o hře a z levého křídla poslala skrze pásmo křížnou nahrávku na DENISU KŘÍŽOVOU, jež prostrčila touš mezi betony klouzající Lisy Jensenové až do sítě! Asistence: Simona Studentová a Kateřina Mrázová.
   
  50:30
  Po ose kluziště si do šance najížděla Lucie Manhartová, ale její atak byl zastaven obránkyněmi v mezikruží.
   
  51:24
  Dánsko má šanci na zdramatizování zápasu. Na lavici hanby putuje Petra Herzigová (CZE) za držení protihráčky. Denis Larsen si bere time-out.
   
  51:38
  Marie Henriksenová nepodala dobrou nahrávku, česká obránkyně do puku sáhla a ten se ocitl až v útočném pásmu českého výběru.
   
  51:56
  Česko právě vstřelilo branku!
  Češky dávají již čtvrtý gól v této třetině a definitivně tak stvrzují, že budou na tomto turnaji stoprocentně úspěšné! ALENA POLENSKÁ se na levém křídle utrhla do brejku, přetlačila bránící hráčku a pod lapačkou Lisy Jensenové zavěsila k zadní tyči! Bez asistence.
   
  52:42
  Dánky nyní tlačí a Radka Lhotská musí dávat pozor, obránkyně vedené Jiřím Vozákem zatím ale v čele se zkušenou brankářkou zdatně odolávají.
   
  53:25
  Český celek vyhodil puk dvakrát ven z pásma a už je kompletní. Dánky se střelecky příliš neprosadily. Vlastně skoro vůbec ne.
   
  53:54
  Dánský útok zastavil hvizd z píšťalky rozhodčí, který signalizuje ofsajd.
   
  54:06
  Alena Polenská vyjela zpoza brány a nasolila puk na hokejku volné Denisy Křížové, jež ale rychlou střelou do protipohybu brankářky minula zadní tyč.
   
  54:48
  Lisa Jensenová je stále v permanenci a musí zasahovat. České hráčky si ale z neproměněných šancí moc hlavu nedělají – náskok mají a titul taky.
   
  55:15
  Na trestnou lavici zamířila Aneta Tejralová (CZE), jíž budiž trestem hra tělem.
   
  55:55
  Dánky kombinují, vystřelit se ale jakoby bojí. Jediný pokus Marie Henriksenové skončil hodně vedle.
   
  56:30
  Češky se osvobozují. Ještě předtím se musela vytáhnout proti ráně z pravého kruhu Radka Lhotská, jež betony zastavila klouzající puk.
   
  57:00
  Český tým opět dostává puk až k brance, kterou hájí Lisa Jensenová.
   
  57:15
  Česko je kompletní. Dánky teď navíc zahrály na zakázané uvolnění. Z atmosféry na zimáku mrazí – celé tribuny skandují "mistři, mistři".
   
  57:41
  Česko právě vstřelilo branku!
  Češky své poslední vystoupení na turnaji korunují "bůrem"! Kateřina Bukolská poslala puk na modrou čáru, kde se do něj opřela PAVLÍNA HORÁLKOVÁ, jež poslala ideální střelu, která nebyla moc razantní, ale mířila do horního růžku, aby pak zapadla za záda vůbec nic nevidící Lisy Jensenové, která držela dvě třetiny čisté konto a nyní trochu smolně odnáší střeleckou euforii České republiky. Asistence: Kateřina Bukolská.
   
  58:40
  Ještě to zkusila Eva Holešová, Lisa Jensenová měla ale beton na místě a připisuje si další zákrok. Dánsko pak dostává puk do střední třetiny.
   
  59:33
  Kotouč je na českých holích a za kasou Radky Lhotské. Celý stadion skanduje "holky, děkujeme!"
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  Je dobojované! Češky ovládly suverénním způsobem celý turnaj a ani jednou neprohrály!
   
  Střely na bránu ve třetí třetině (celkem):
  Česká republika 8 (32) – Česká republika 5 (15)

  Nejlepší hráčky zápasu:
  Dánsko: Lisa Jensenová (G, 27 zákr.)
  Česká republika: Denisa Křížová (Ú, 1+1)
   
  Od onlajnu ale neodcházejte! Na ZS v Přerově nyní ještě proběhne závěrečný ceremoniál!
   
  Dánky ale nakonec berou alespoň bronzové medaile!
   
  Konečné pořadí MS:

  1. ČESKÁ REPUBLIKA
  2. Norsko
  3. Dánsko
  4. Francie
  5. Rakousko
  6. Slovensko
   
  Nejlepší hráčky každého týmu:

  Česká republika: ALENA POLENSKÁ (Ú, captain)
  Norsko: Toini Veronica Nilsen (G)
  Dánsko: Josefine Jakobsenová (Ú)
  Francie: Marion Allemozová (Ú, captain)
  Rakousko: Eva Maria Beiter Schwarzler (Ú)
  Slovensko: Jana Budajová (G)
   
  Za Českou republiku byla vybrána kapitánka Alena Polenská a to po zásluze, což dokázala i dnes.
   
  Nejlepší brankářka turnaje: Klára PESLAROVÁ! Česká brankářka, která jako jediná udržela na turnaji nulu a to hned dvakrát! Pro sedmnáctiletou brankářku je to tak velký úspěch.
   
  Nejlepší obránkyně: Silje Holos z Norska!
   
  Nejlepší útočnice turnaje: Andrea Dalen z Norska! Další individuální ocenění pro norský výběr!
   
  Pobavila nás trochu moderátorka, která vyhlásila, že: The best forward is Silje Holos z týmu Norway. :-)
   
  Pro medaile si jde celek, který drží třetí místo – TÝM DÁNSKA!
   
  Krásnou dekoraci v podobě stříbrné medaile dostanou na svůj tým holky ze druhého místa – NORKY!
   
  A nyní pohled nejkrásnější, pohled, pro nějž stojí zato hrát hokej! Pohled, který někdy, bohužel, i bolí, ale na konci je zato vždy sladký! Pro zlatou medaili za suverénní první místo si přijedou domácí hráčky, hráčky ČESKÉ REPUBLIKY!
   
  Mohu směle říci, že českým holkám zlatá medaile sluší. Nyní je ale ještě potřeba, aby toto vítězství potvrdily postupem z baráže přes Japonsko do elitní skupiny!
   
  Uslyšíme českou hymnu! Vy si ji tedy alespoň pusťte na internetu.
   
  Drazí přátelé, od nás z Přerova je to vše! Užijte si večer a těším se někdy příště u onlajnů, na počtenou! (22:23:23)

  Richard Wagner

  Branky a nahrávky: 42. Polenská, 46. Mrázová (Kaplanová, Křížová), 50. Křížová (Studentová, Mrázová), 52. Polenská, 58. Horálková (Bukolská) – 33. Weisová (Densingová, Jakobsenová)


  Česko: Lhotská (Peslarová) – Tejralová "A", Lásková, Herzigová, Fialová, Flachsová "A", Horálková, Hudečková – Křížová, Mrázová, Kaplanová – Polenská "C", Studentová, Holešová – Lédlová, Vanišová, Přibylová – Bukolská, Povová, Vonková – Manhartová.
  Trenér: Jiří Vozák.

  Dánsko: Jensenová (Joaová) – Frandsenová, Gregersenová, Densingová, Hansenová, Jacquetová, S. Jensenová, Langsagerová – Russellová, Perssonová, Asperupová "A" – Jakobsenová, Henriksenová "C", Weisová – Olaussonová "A", M. B. Nielsenová, N. Jensenová – Gludová, Katarina L. Nielsenová.
  Trenér: Denis Larsen.

  Rozhodčí: Ariano-Lortieová – Strattonová (obě CAN), Schipper-Poeterayová (NED).

  Diváci: 2014