Belgie – Izrael 4:3 (po pr.) | Island – Austrálie 3:2 (po pr.) | Estonsko – Srbsko 5:2 (kon.)
Belgie
4:3 (1:3, 2:0, 0:0)
Izrael
Sobota 12.04.2014, 13:00 • Ice Rink Pionir • Mistrovství světa - II. A Divize

Tento zápas je již minulostí. O výhře Belgie rozhodl v druhé minutě prodloužení Dennsi Swinnen. V první třetině vstřelil Izrael tři branky a domácí celek pouze jednu. Ve druhé periodě ale Belgie dokázala stav zápasu srovnat a ve třetí žádný gól nepadl. Proto utkání dospělo až do prodloužení, kde o vítězství rozhodl svěřenec domácího celku a dokonal tak obrat celého utkání. (15:28:47)

Na počest vítězného týmu se hraje belgická hymna.

61:19
    Belgie právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Po přesné nahrávce od Kolodziejczyka skóruje DENNIS SWINNEN. Domácí hráči se radují z vítězství. Asistence: Bryan Kolodziejczyk.

Hraje se velice opatrně, ani jeden tým se nežene bezhlavě do útoku.

60:01

Základní doba je u konce, po tří minutové pauze bude následovat prodloužení, ve kterém vstřelený gól znamená okamžitou výhru.

60:00

59:45
    Po zákroku Steijlena se bude vhazovat po jeho levé ruce, poslední šance na střelu.

59:12
    S největší pravděpodobností utkání dospěje až do prodloužení.

58:35
    Izrael vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

58:01
    Island drží v útočné třetině puk na svých hokejkách.

57:30
    Belgii se nedaří projít přes modrou čáru.

57:16
    Po střetu u mantinelu následuje menší potyčka, do které se zapojili všichni hráči, kteří byli na ledě.

56:53
    Hned po vhazování vypálil útočník Belgie, jeho pokus mířil však přímo doprostřed brány, kde stál Sorotzki.

56:35
    Domácí jsou v plném počtu, Izrael tak nedokázal využít přesilovou hru.

55:15
    Oddechový čas si vyžádali hosté.

54:58
    Izraeli se zatím přesilovka nedaří podle jejich představ.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 14. Kolodziejczyk (Neven, Vercammen), 27. Morgan (Vercammen, Torremans), 29. Geerts, 62. Swinnen (Kolodziejczyk) – 7. Frenkel (Mazour, Sherbatov), 9. Sherbatov (Erlich), 18. Eizenman (Erlich, Eizenman)

Belgie: Steijlen (Cornelis) – Maas, V. Morgan (C), Vroemans, Paulus, Engelen, Neven, Boute – M. Morgan, Vercammen, Torremans – Kolodziejczyk, Swinne, Pellegrims – Franssen, Dewin, Geerts – van Noten, Koljašnikov, Oerlamans.
    Izrael: Sorotzki (Amromin) – Margouliz, Spivak, Oz, Moscovich, Raiter, S. Levy – Erlich, A. Eizenman, O. Eizenman, Frenkel, Avneri, Geller, Sherbatov, Kniter, I. Levy, Mazour, Rosenthal, Golodnizky, Lebedev, Ben Tov. Trenér: Jean Peron.

Rozhodčí: Bourreau – Fazekas, Parduv