Belgie – Izrael 4:3 (po pr.) | Island – Austrálie 3:2 (po pr.) | Estonsko – Srbsko 5:2 (kon.)
Estonsko
5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Srbsko
Sobota 12.04.2014, 20:00 • Ice Rink Pionir, Bělehrad • Mistrovství světa - II. A Divize

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny hokejové příznivce. Dnes je na programu třetí kolo bojů v rámci Skupiny A II. Divize MS v ledním hokeji.

Estonci, kteří jsou po dvou kolech již jediným týmem ve skupině, který ještě neprohrál, se utkají s domácím Srbskem. Srbové mají na svém kontě zatím 3 body, které získali v minulém kole výhrou 10:6 nad Izraelem. Potvrdí Estonsko v tomto zápase roli favorita a přiblíží se výhrou k postupu do vyšší kategorie? Zápas můžete jako vždy sledovat s námi prostřednictvím našeho textového online přenosu.

Srbsko
    Srbové jsou na tom v žebříčku IIHF o něco hůře než jejich dnešní soupeř a momentálně jim patří 31. pozice. Srbsko je již dlouholetým účastníkem této skupiny hokejového MS. Soupisku domácího týmu zdobí i několik krajánků. Většina hráčů sice hraje domácí soutěž, někteří hokejisté ale působí například v Kanadě, Švédsku, Německu, Itálii nebo Maďarsku. V loňském roce obsadili Srbové v této skupině MS páté místo a těsně se tak vyhnuli sestupu o kategorii níže.

Estonsko
    Estonsko je momentálně na 28. místě žebříčku IIHF. Estonská reprezentace skončila loni na posledním místě MS Divize I – Skupina B, kde nezískala ani jeden bod a sestoupila tak do A skupiny Divize II. V té se nyní Estonci budou snažit o rychlý návrat zpět a nutno říct, že rozhodně nejsou bez šancí, jelikož jsou pravděpodobně největším favoritem na první místo.

Estonsko: Kolossov (Rajevski) – Kerna, Lahesalu, Anochin, Ossipov, Samorukov, Kuusk – Rooba, Andrejev, Gornostajev, Sibirtsev, Kuznetsov, Makrov, Titarenko, Levkovits, Bobkov, Jastrebov, Sorokin, Parras, Vorang, Virjassov. Trenér: Sakari Pietila.

Srbsko: Rankovic (Lukovic) – Bibic, Brkusanin, Gabric, Lukovic, Komazec, Ilic, Sabados, Novakovic, Korac – Babic, Filipovic, Kovacevic, Vucurevic, Jankovic, Ogrizovic, Rakovic, Zwick, Lazarevic, Kerezovic. Trenér: Nikola Bera.

Rozhodčí: Luka Kamšek – Remi Aasum, David Tschirner.

00:01

00:17
    První střelecký pokus zaznamenal domácí Babic, jenž ale mířil přímo do brankáře.

01:25
    U kotouče jsou nyní Estonci, kteří se však zatím nedostali k ohrožení Rankovice.

01:41
    Zakázané uvolnění Srbů.

03:02
    Hra je zatím poněkud neurovnaná. Více na puku jsou Estonci, ale jejich útočnou snahu brzdí řada nepřesností.

03:07
    Teď se však Estonci dostali hodně blízko k Rankovicovi a moc nechybělo, aby procpali kotouč za jeho záda!

03:56
    Srbové se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

04:44
    Další icing Srbska. Srbům se nyní nedaří dostávat z tlaku soupeře jinak, než pomocí dlouhých výhozů.

05:06
    Od modré to teď zkoušel Virjassov, ale neúspěšně.

05:08
    Teď došlo na ledě k menší potyčce. Uvidíme, zda se bude vylučovat.

05:08
    Vylučuje se pouze na straně Srbů. Nikola Bibic si odsedí dvě minuty za krosček.

05:33
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Artjom Gornostajev (EST) – 2+2 minuty za vysokou hůl.

06:51
    Hraje se převážně v útočném pásmu Estonců, Srbové se dostávají do útoku jen velmi sporadicky.

07:53
    Rankovic si připisuje pěkný zákrok lapačkou a přerušuje hru.

08:17
    Srbsko právě střelilo branku!
    Srbové využívají přesilovku a dostávají se proti favoritovi do vedení! Boris Gabric vypálil od modré a jeho střelu tečoval DIMITRIJE FILIPOVIC za záda brankáře Kolossova. Asistence: Boris Gabric, Nemanja Jankovic.

09:06
    Dimitrije Filipovic (SRB) – 2 minuty za úder do oblasti hlavy a krku.

09:54
    Srbové dostali puk alespoň do středního pásma.

10:13
    Ofsajd Estonců.

10:34
    Do protiútoku se ve vlastním oslabení hnal Nemanja Jankovic, jenž se parádní kličkou zbavil obránce, ale následně zaváhal před Kolossovem a bránící hráč Estonska se stačil vrátit a zabránit Jankovicovi v zakončení.

11:06
    Srbové hrají v plném počtu.

11:42
    Estonsko právě vstřelilo branku!
    Estonci vyhráli vhazování v útočném pásmu, puk se následně dostal k VADIMU VIRJASSOVOVI, který se nerozpakoval a povedenou střelou překonal srbského gólmana. Asistence: Jaanus Sorokin, Anton Jastrebov.

13:41
    Obraz hry je stále stejný. Estonci nepůjčují Srbům puk moc často a hra se odehrává převážně v obranné třetině Srbska.

15:00
    Andrejev (EST) se prokličkoval až před Rankovice, ale v těžké pozici nedokázal zakončit tak, jak by si představoval a srbský brankář puk bez problémů chytil

16:28
    Srbové se vůbec nedostávají do útoku, ale ani Estonci si zatím se svou optickou převahou neví moc rady.

17:20
    Uvidíme, zda Estoncům pomůže přesilovka. Aleksa Lukovic si totiž odsedí dvě minuty na trestné.

17:47
    Velký tlak Estonců! Rankovic zatím odolává.

18:30
    Teď se však vlastní nepřesností vyhnali Estonci z útočného pásma.

19:11
    Srbové se osvobozují dlouhým výhozem.

19:20
    Lukovic je zpátky na ledě a Srbsko je kompletní.

19:28
    Rankovic zalehl kotouč a vhazovat se bude po jeho levici.

19:51
    Srbové se ještě v závěru třetiny řítili do protiútoku, ale estonská obrana se dokázala včas vrátit a Kolossov nemusel zasahovat.

20:00

První třetina je za námi. Estonci mají sice optickou převahu, ale moc nebezpečných šancí si nevytvořili a oba týmy odchází do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Druhá část začne přibližně ve 20:51.

20:01

20:38
    Estonci se hned v úvodu třetiny usadili v útočném pásmu a následnou střelu Andrejeva kryje Rankovic.

21:27
    Srbové se dostali do přečíslení, ale Jankovic zakončil pouze do připraveného brankáře!

23:11
    I druhá třetina je zatím ve znamení poměrně bezzubého tlaku Estonců.

23:33

23:36
    Na nic nečekat a pálit! Přesně to je recept na srbskou obranu, kterou Estonci po většinu času marně dobývají. I druhý gól Estonska totiž padl hned po vyhrané buly, kdy se tentokrát do puku opřel ROBERT ROOBA, za jehož ranou se Rankovic pouze bezmocně otočil. Asistence: Roman Andrejev, Artjom Gornostajev.

25:22
    Estonci jsou i nadále aktivnější.

26:05
    A jejich aktivita se jim vyplácí! Po přihrávce Kevina Parrase se před branku dostal JAANUS SOROKIN a zblízka překonal Rankovice. Asistence: Kevin Parras.

28:45
    Hra je nyní ve znamení ztrát kotoučů ve středním pásmu.

30:34
    Estonci mají nadále převahu, ale ani jeden z týmů se nyní nedostává do šancí.

31:23
    Teď se ovšem Estonsko dostalo do zakončení a Rankovic musel zasahovat. Srbský brankář následně zalehl kotouč a přerušil hru.

33:02
    Rooba pálil jen do Rankovice a následně se neujala ani dorážka Andrejeva.

34:48
    Na útočný výlet se teď vydali Srbové, zakončili ho však jen slabou střelou, která nemohla Kolossovovi nadělat větší potíže.

35:43
    Boris Gabric (SRB) – 2 minuty za krosček.

36:31
    Srbové se osvobozují.

36:47
    Další výhoz Srbů.

37:12
    Estonci rozjeli přesilovkový kolotoč, rána Andrejeva se však neujala.

37:37
    Rankovic po úspěšném zákroku přerušuje hru.

37:43
    Srbové jsou v plném počtu.

38:24
    Virjassovovu střelu vyráží Rankovic betonem.

39:02
    Srbové teď chybovali v rozehrávce a doslova nabídli Estoncům puk přímo před vlastní brankou. Měli však štěstí v neštěstí, protože Estonci se nakonec ve zmatcích před Rankovicem nedostali do zakončení.

40:00

Druhá třetina je za námi. Estonci dokázali svou herní převahu vyjádřit i gólově a ujali se vedení 3:1. Dle obrazu hry se bude Srbům zápas už jen velmi těžko otáčet, ale nechme se překvapit. Třetí třetina začne přibližně ve 21:33.

40:01

41:20
    Na první střelu ve třetí třetině zatím čekáme. Momentálně je hra přerušena, protože za brankou Srbů se u mantinelu jen těžce zvedá jeden z Estonců.

41:43
    Tak tohle byla paráda! Lukovic vyslal do útoku NEMANJU VUCUREVICE, jenž si najel s pukem až před Kolossova a po parádní bekhendové kličce chladnokrevně zakončil pod víko! Asistence: Aleksa Lukovic.

43:33
    Srby branka nabudila a nyní se snaží Estonce napadat ve středním pásmu.

44:45
    Kolossov teď musel být pozorný proti ráně Jankovice a následně raději přerušil hru. Srbové cítí šanci a hrají aktivněji, než v prvních dvou třetinách.

45:46
    Estonci mají problémy s přechodem přes střední pásmo, které Srbové dobře brání.

46:17
    Potřetí v dnešním zápase se však Estonci prosazují krátce po vyhraném vhazování v útočném pásmu! Gornostajev byl úspěšný na buly, puk se následně dostal k Andrejevovi, který našel dobře postaveného ROBERTA ROOBU, jenž si připisuje svůj druhý gólový zásah v dnešním utkání. Asistence: Roman Andrejev, Artjom Gornostajev.

46:55
    Srbové budou moci snížit v přesilové hře. Na dvě minuty si jde totiž odpočinout Andrei Makrov (EST).

47:47
    Estonci zatím nepouštějí Srby na dostřel Kolossovovy branky.

48:41
    Až teď se Srbové dostali do šance, ale Vucurevicova střela mířila mimo a následně se Srbové marně snažili dostat k dorážce.

48:55
    Estonci jsou v plném počtu.

50:21
    Estoncům se nedaří udržet se po delší dobu v útočném pásmu, což jim však vzhledem k současnému skóre nemusí moc vadit.

51:22
    Nyní si však Estonci vytvořili velký tlak!

51:30
    Andrejev objel s kotoučem srbskou branku a po jeho přihrávce se do zakončení dostal Rooba, jehož střela se sice ještě neujala, ale k puku se následně dostal ALEKSANDR OSSIPOV, jemuž nedělala dorážka do odkryté brány potíže! Asistence: Robert Rooba, Roman Andrejev.

53:28
    Pátý gól Estonců nejspíš definitivně rozhodl o osudu utkání. Stát se ještě sice může ledacos, ale vzhledem k momentálnímu obrazu hry a kvalitě obou týmů se asi nedá očekávat, že by Srbové dokázali za šest minut vyrovnat tříbrankový rozdíl.

53:56
    Nyní však dostanou Srbové příležitost v podobě přesilové hry! Za vražení si odsedí dvě minuty Vadim Virjassov.

54:45
    Estonci vyhazují puk přes všechny čáry.

55:23
    Zpoza levého kruhu to teď zkoušel Filipovic, ale Kolossov jeho pokus vyrazil.

55:56
    Estonsko hraje v plném počtu. Srbové jsou sice v útočném pásmu, ale čas se jim neúprosně krátí.

56:32
    Estonci vyhazují puk tak, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.

57:50
    A jsou to právě Estonci, kdo se ještě žene do útoku. Po střele Rooby teď musel zasahovat Rankovic.

57:57
    Další zákrok Rankovice, který přerušuje hru.

58:09

58:50
    Srbové se hnali do rychlého brejku, který ukončil Aleksandr Ossipov pouze za cenu nedovoleného zákroku. Estonec si odsedí dvě minuty za podražení.

59:34
    Estonci však nyní i ve čtyrech kombinují v útočném pásmu.

59:36
    Teď však Estonci kombinovali v pěti, což se pochopitelně nelíbilo hlavního rozhodčímu, který trestá Estonsko dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě.

59:36
    Srbové si ještě vyžádali oddechový čas.

59:49
    Od modré pálil Bibic, ale Kolossov jeho střelu kryje.

60:00

Nic dalšího už se nestane. Estonci poráží Srbsko 5:2 a nadále tak zůstávají jediným týmem, který ještě neztratil ani jeden bod. Estonsko tak má velmi dobře nakročeno k návratu o kategorii výše.

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Přeji vám hezký zbytek večera a u nějakého dalšího online přenosu na shledanou. (22:08:56)

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 12. Virjassov (Sorokin), 24. Rooba (Andrejev, Gornostajev), 27. Sorokin (Parras), 47. Rooba (Andrejev, Gornostajev), 52. Ossipov (Rooba, Andrejev) – 9. Filipovic (Gabric, Jankovic), 42. Vucurevic (Lukovic)

Rozhodčí: Luka Kamšek – Remi Aasum, David Tschirner

Diváci: 1274.