SR 18 – Kanada U18 1:2 (kon.) | Dánsko U18 – USA U18 0:7 (kon.)
0:7 (0:1, 0:2, 0:4)
USA U18
Neděle 20.04.2014, 17:30 • Kisapuisto • Mistrovství světa do 18 let

To je ze stadionu v Lappeenratě vše. Hezký zbytek večera. (19:47:08)

Byl to hodně nevyrovnaný zápas. Spojené státy byly jasně lepší, svého soupeře nakonec přestřílely 59:8. Dánové však do zápasu nešli s tím, že nemají o co hrát. Docela dlouho jasnému favoritovi vzdorovali. Jenže jim postupně docházely síly. Dokládá to třetí třetina, kterou Američané vyhráli 4:0.

Hráči obou zemí si podávají ruce a míří do šatny.

Takřka prázdným stadionem zní americká hymna.

Na straně USA je to Jared Fiegl.

Nejlepším hráčem Dánska v utkání vyhlášen bek Krogsgaard.

60:00

59:55
    Třetí třetina končí – jak jinak – v obranné třetině Dánů.

59:50
    Korsgaard se málem dostal do úniku, jenže byl moc pomalý.

59:08
    Spojené státy špatně rozehrávají, je z toho zakázané uvolnění. Seldrup si může na chvíli oddechnout.

58:44
    V závěru ještě rozhodčí vylučují Jensena, který nestíhal (ostatně jako všichni jeho spoluhráči) a fauloval v obranné třetině.

57:45
    True se snažil vyslal na Minneyho třetí dánskou střelu v závěrečném dějství. Nepovedlo se mu to, postarala se o to dobře blokující americká obrana.

57:25
    Connor rychle obkroužil bránu a zakončil. Seldrup kryje.

56:41
    Američané za rozhodnutého stavu občas popouštějí uzdu své kreativitě a zkoušejí různé kličky.

56:05
    Dánsko už hraje v pěti.

55:55
    Dánové se poprvé osvobozují.

55:35
    Fiegl v bezprostřední blízkosti brány těsně míjí levou tyčku.

55:04
    Seldrup neví, kam dřív skočit. Snad každých pět sekund na něj míří nějaká střela.

54:44
    Hezká střela Collinse od modré čáry.

Daniel Poláček

Branky a nahrávky: 11. Milano (Eichel), 32. Fiegl (Wegwerth), 37. Eichel (Milano, Glover), 43. Glover (Belpedio, Milano), 46. Hitchcock (Matthews), 53. Eichel (Fortunato, Dougherty), 54. Connor (Hitchcock, Hanifin)

Dánsko U18: Seldrup (Petersen) – Krogsgaard, Holmberg, Jensen, Mieritz, Knudsen, Roennest, Weichel – Nielsen, Jensen, Olsen – Grandal, Korsgaard, True – Eskildsen, Hoeg, Klussmann – Rasmussen, Ruders. Trenér: Martin Struzinski.
    USA U18: Minney (Nedeljkovic) – Dougherty, Fortunato, Glover, Belpedio, Collins, Hanifin, MacLeod – Eichel, Tuch, Milano – Bjork, Stevens, Hitchcock – Gersich, Matthews, Connor – Wegwerth, Pavelek, Fiegl. Trenér: Danton Cole.

Rozhodčí: Kaukokari (FIN), Wehrli (SUI) – Lhotský (CZE), Jamaguči (JPN)