Finsko – Rusko 2:1 (kon.) | Česko – Švédsko 3:2 (kon.)
San Jose Sharks
1:5 (0:0, 1:2, 0:3)
Los Angeles Kings
Čtvrtek 01.05.2014, 04:10 • SAP Center, San Jose • Play-off NHL

Z dnešního utkání je to tedy vše. Já se s vámi loučím a u dalšího on-line přenosu z utkání NHL zase někdy na počtenou. (07:10:37)

Dnešní utkání sledoval 17 562 diváků.

LOS ANGELES KINGS SE ZAPISUJÍ DO HISTORIE!!! Kings se podařilo otočit sérii ze stavu 0:3, když v dnešním sedmém utkání porazili San Jose na jeho ledě 5:1, a postoupili tak do semifinále Západní konference, kde se střetnou s Anaheimem Ducks. O svém vítězství rozhodli hosté především ve druhé třetině, kde přežili hned čtyři přesilové hry Sharks a následně vstřelili právě rozdílový druhý gól. Ve třetí třetině už Los Angeles potvrdilo své vítězství, když nejdříve prostřelil Niemio Toffoli a dvě branky do opuštěné klece domácích ještě následně vstřelili D. Brown a Pearson.

Autor vítězného gólu utkání: Anže Kopitar

KONEČNÝ STAV SÉRIE: 4:3 pro Los Angeles Kings

60:00

59:58
    Hertl ještě přihrával před bránu Sharks, ale zde nebyl ani jeden z hostujících hráčů, a tak končí puk až ve středním pásmu.

59:32
    Sharks poslali kotouč do útočného pásma, ale zde se k němu dostávají hostující hokejisté.

59:13
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Ihned po vhazování se dostal ke kotouči TANNER PEARSON, jenž už následně neměl problém vstřelit puk do opuštěné klece Sharks. Asistence: Trevor Lewis.

59:07
    Los Angeles se podařilo dostat puk do středního pásma, odkud se následně domácí dopustili offsidu.

58:46
    Sharks se drží ve svém útočném pásmu, ale domácí hokejisté zatím nijak neohrozili hostujícího brankáře.

58:25
    Niemi je opět na své střídačce!

57:53
    Domácí hokejisté ztratili kotouč ve svém útočném pásmu, odkud jej následně poslal pryč Kopitar, kde se k němu dostal ve středním pásmu, jako první, nakonec DUSTIN BROWN, jenž poslal puk do opuštěné klece. Kings tedy potvrzují svůj obrat v sérii. Asistence: Anže Kopitar.

57:32
    Vojnov poslal kotouč obloučkem do středního pásma, kde se k němu dostávají domácí.

57:25
    Domácí trenér si bere svůj oddechový čas.

57:25
    Kopitar získal puk v obranné třetině a hostující útočník se pokusil trefit opuštěnou klec, ale kotouč končí až na zakázaném uvolnění.

57:12
    Niemi je na domácí střídačce!

56:52
    Kopitar vyváží kotouč až do útočného pásma. Sharks tedy nevyužijí už svou patnáctou přesilovku v řadě.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 21. Irwin (Hertl, Sheppard) – 25. Doughty (Carter, Gáborík), 39. Kopitar (Williams, Clifford), 45. Toffoli (Pearson, Muzzin), 58. D. Brown (Kopitar), 60. Pearson (Lewis)

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Stuart, Braun, Hannan, Demers, Irwin, Boyle – Pavelski, Thornton, Burns – Marleau, Couture, Nieto – Hertl, Sheppard, Wingels – Torres, Desjardins, M. Brown.
    Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Vojnov, Greene, Martinez – Gáborík, Kopitar, D. Brown – Pearson, Carter, Toffoli – King, Stoll, Williams – Clifford, Richards, Lewis.

Rozhodčí: Jackson, O´Rourke – Murphy, Murray

Diváci: 17 562