Pittsburgh – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Chicago – Minnesota 5:2 (kon.) | Boston – Montreal 5:3 (kon.)
Boston Bruins
5:3 (1:0, 0:2, 4:1)
Montreal Canadiens
Sobota 03.05.2014, 18:30 • TD Garden, Boston • Play-off NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (21:29:47)

Boston doma poráží Montreal 5:3, čímž vyrovnává stav série druhého kola Stanley Cupu na 1:1. Na začátku třetí třetiny však hosté vedli už 3:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl Boston vyrovnat, natož otočit. Habs ale závěr utkání nezvládli. V posledních deseti minutách třetí třetiny domácí udeřili hned čtyřikrát.

Andrej Meszároš (BOS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:35

Boston Bruins poráží Montreal Canadiens 5:3, a vyrovnává tak stav série 2. kola Stanley Cupu na 1:1.

Bruins právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto. Do prázdné brány se z půli hřiště trefil MILAN LUCIC. Asistence: David Krejčí, Kevan Miller.

58:12
    Icing Bruins.

57:53
    Domácí dělí 127 vteřin od vyrovnání série na 1:1, Habs však nyní vrhnou všechny síly do útoku. Vhazuje se ve středním pásmu.

57:03
    Price musí opět přerušit hru, Montreal závěr třetiny absolutně nezvládá.

56:28
    Tak to je tedy obrat, v Kanadě asi omdlévají. Domácí Bruins nyní svého soupeře naprosto vykombinovali – puk putoval od modré na levý kruh, odkud našel Krug křižmo REILLYHO SMITHA. Ten překonal přesouvajícího se Price přesnou střelou tahem. Asistence: Torey Krug, Zdeno Chára.

55:48
    Další závar před Pricem, gólman Habs hru raději přeruší.

55:00
    Čeká nás ještě pět minut, nyní jsou pochopitelně na koni domácí.

54:17
    Je srovnáno – Montreal se přitom pod žádný výraznější tlak nedostal, stav je ale vyrovnaný. Jednoduché nastřelení puku PATRICE BERGERONA z pravé strany si za vlastního brankáře tečuje bek Bouillon. Tohle byl hodně zbytečný vlastní gól beka Habs. Asistence: Brad Marchand.

53:39
    Price chytá puk po zakončení Marchanda, domácí tlak se stuňuje.

53:00
    Bourque zdržel Boston a pošetřil čas v útočném pásmu. Nyní jde pochopitelně hlavně o čas.

52:19
    Odpověď Habs se nepovedla, hrát mohou domácí.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 14. Paille (Soderberg, Meszároš), 51. Hamilton (Marchand, Bergeron), 55. Bergeron (Marchand), 57. Smith (Krug, Chára), 59. Lucic (Krejčí, Miller) – 22. Weaver (Plekanec, Gallagher), 39. Vanek (Subban, Pacioretty), 47. Vanek (Subban, Desharnais)

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Hamilton, Chára (C), Boychuk, Miller, Meszároš, Krug – Iginla, Krejčí (A), Lucic – Smith, Bergeron (A), Marchand – Eriksson, Soderberg, Caron – Thornton, Campbell, Paille.
    Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Subban, Gorges (A), Jemelin, Markov (A), Weaver, Bouillon – Vanek, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Prust – Gionta (C), Eller, Bourque – Weise, Briere, Moen.

Rozhodčí: Jackson, O´Rourke – Cherrey, Kovachik

Diváci: 17 565