Pittsburgh – NY Rangers 2:3 (po pr.) | Chicago – Minnesota 5:2 (kon.) | Boston – Montreal 5:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
2:3 (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)
New York Rangers
Sobota 03.05.2014, 01:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL

STAV SÉRIE

Pittsburgh 0 – 1 New York (04:13:01)

Děkuji za sledování a těším se na vás u dalších online přenosů. Hned teď můžete přepnout na boj mezi Chicagem a Minnesotou, nebo můžete vyčkat například až na noc z neděle na pondělí, kdy se odehraje druhé utkání této série. Onlajny.com tu budou v 1:30 opět pro vás a přineseme vám podrobný textový online. Přeji dobrou noc, či dobré ráno a příjemně prožitý víkend.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Benoit Pouliot (NYR) 1+1
    2. Dan Girardi (NYR) 0+2
    3. Lee Stempniak (PIT) 1+0

I v pořadí druhé utkání konferenčních semifinálových bojů končí v prodloužení, stejně jako včera se o vítězství postaral úvodní střelec. Po zcela rozdílných třetinách přišlo na řadu právě prodloužení, ve kterém se trefili hosté, a připsali si tak podle nich jedno "povinné" vítězství na ledě Pittsburghu.

63:13
    Rangers právě vstřelili branku!
    Muž, jenž otevřel skóre zápasu, ho také ukončuje. Stralman nejprve pálil od modré čáry, avšak trefil pouze levou horní spojnici tyčí. Puk se následně dostal před bránu, kde už stál osamocený BENOIT POULIOT, a ten tak pohotově zametl puk pod zmateným Fleurym. Asistence: Derick Brassard

62:45
    Po rychlém protiútoku domácích se dostává kotouč na střídačku Pittsburghu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

62:04
    Moore našel před bránou Richardse, ten se v chumlu hráčů nedokázal propracovat ke střele.

61:23
    Hagelin přebral kotouč ve středním pásmu, avšak záhy za modrou čárou o něj bleskově přišel a odjíždí střídat.

60:45
    Nash obral Malkina o kotouč a od mantinelu vypálil, Fleury byl ale pozorný a kotouč za svá záda nepustil.

60:09
    Crosby vybojoval kotouč na buly a ihned zakládá první útok.

60:01

Dnešní utkání sleduje 18622 diváků, hala je beznadějně vyprodaná. Dokonce je zde o 10 diváků více, než je oficiální kapacita haly.

Střely na bránu ve třetí třetině (celkem)

Pittsburgh – 12 (35)
    New York – 8 (25)

Ve třetí periodě byl k vidění rychlý a atraktivní hokej, avšak vyznamenali se především brankáři, kteří ani jeden nepustili žádný další gól. Na řadu tedy přichází prodloužení, a hrát se bude tak dlouho, dokud se někdo netrefí. První prodloužení začne přibližně ve 3:53.

60:00

59:47
    Stempniak mohl být hrdinou utkání! Dostal přesnou přihrávku za modrou čáru, perfektní stahovačkou se zbavil obránce, avšak nedokázal přesně zakončit.

59:07
    Rangers se nyní usadili v útočném pásmu a zkouší ještě skórovat.

58:23
    Bennettova střela nenadělal Lundqvistovi problémy, a stále se tak pokračuje za vyrovnaného stavu.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 28. Stempniak (Bennett, Goc), 34. Neal (Jokinen, Malkin) – 6. Pouliot (Girardi), 18. Richards (Hagelin, Girardi), 64. Pouliot (Brassard)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Martin, Niskanen, Maatta, Bortuzzo, Scuderi – Stempniak, Crosby "C", Kunitz "A" – Neal, Malkin "A", Jokinen – Vitale, Sutter, Bennett – Adams, Goc, Glass.
    New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Stralman, Staal (A), Klein, J. Moore – St. Louis, Stepan, Nash – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Carcillo, Richards, Hagelin – Dorsett, D. Moore, Boyle.

Rozhodčí: Brad Watson, Steve Kozari – Shane Heyer, Jay Sharrers

Diváci: 18622