Finsko – Česko 2:1 (2:0 po s.n.) | Švédsko – Rusko 2:0 (kon.)
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Minnesota Wild
Neděle 04.05.2014, 21:00 • United Center, Chicago • Play-off NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (23:49:22)

Chicago poráží Minnesotu po přesvědčivém výkonu i výsledku 4:1, v sérii tak Blackhawks vedou už 2:0. Chicago položilo základ k dnešnímu triumfu v úvodních čtyřiceti minutách, po kterých domácí vedli 2:0. Jediným gólem Wild zdramatizovali zápas v úvodu třetí třetiny, kdy se trefil McCormick, to bylo ale ze strany Wild vše.

Michal Handzuš (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:27

Chicago Blackhawks poráží Minnesotu Wild 4:1, a vede tak v sérii druhého kola Stanley Cupu už 2:0. 800 výher v základní části a play off tak kompletuje i trenér Chicaga Joel Quenneville.

60:00

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:37
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, do prázdné brány foukl pro Wild otrávenou šipku rychlonohý BRANDON SAAD. Asistence: Marián Hossa, Nicklas Hjalmarsson.

58:19
    Blackhawks ale dostávají puk do středního pásma.

57:58
    Vhazuje se u Crawfordovy brány.

57:58
    Minnesota odvolává brankáře.

57:15
    Blackhawks proměňují šanci v přečíslení a umisťují tak třetí stavební kámen dnešního vítězství do Bryzgalovovy brány. Během rychlého brejku Chicaga se puk dostal na levý kruh, odkud střílel muž dnešního utkání – BRYAN BICKELL. Jeho zakončení nemohlo být přesnější, domácí forvard prostřelil gólmana hostů křižnou střelou na lapačku. Asistence: Marián Hossa, Nicklas Hjalmarsson.

55:59
    Na druhé straně netrefil Brodziak bránu.

55:20
    Osamocený Bickell trefuje z pravé strany pravou břevno! – puk se poté odrazil na brankovou čáru.

55:00
    300 vteřin dělí Chicago od vedení 2:0 v sérii, domácím se navíc v posledních minutách daří držet soupeře daleko od domácí brány. Podaří se udržet vedení?

53:44
    Spurgeon vypálil z pravého kruhu a měl smůlu, že bránu netrefil – Crawford toho příliš neviděl.

52:56
    Hossa vedl rychlý brejk domácích, Bryzgalov puk vyráží do rohu.

51:54
    Kane byl sám na levém kruhu, se svým zakončením si dal pořádně načas – Bryzgalov ale jeho střelu na "dřevěnou" nohu skvěle vyráží.

51:46
    Fontaine vystřelil přes obránce, Seabrook puk ale úspěšně blokuje.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 12. Toews (Hossa, Bickell), 40. Saad (Bickell, Seabrook), 58. Bickell (Hossa, Hjalmarsson), 59. Saad (Hossa, Hjalmarsson) – 42. McCormick (Stoner, Haula)

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Seabrook, Keith (A), Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Hossa, Toews (C), Bickell – Kane, Smith, Sharp (A) – Shaw, Versteeg, Saad – Nordstrom, Handzuš, Morrin.
    Minnesota Wild: Bryzgalov (Curry) – Spurgeon, Suter (A), Brodin, Scandella, Prosser, Stoner – Pominville, Granlund, Parise (A) – Coyle, Koivu (C), Moulson – Fontaine, Haula, Niederreiter – McCormick, Brodziak, Heatley.

Rozhodčí: Pollock, Joannette – Heyer, Sharreres

Diváci: 20 500