Bayern – Stuttgart 1:0 (kon.) | Schalke – Norimberk 4:1 (kon.) | Leverkusen – W. Brémy 2:1 (kon.)
Hannover – Freiburg 3:2 (kon.) | Wolfsburg – Mönchengladbach 3:1 (kon.) | Hoffenheim – Braunschweig 3:1 (kon.)
Mohuč – Hamburg 3:2 (kon.) | Augsburg – Frankfurt 2:1 (kon.) | Hertha – Dortmund 0:4 (kon.)
FC Schalke 04
4:1 (2:0)
1. FC Norimberk
Sobota 10.05.2014, 15:30 • Veltins Arena, Gelsenkirchen (kapacita 61973) • Německá Bundesliga

Děkuji vám za sledování, budu se těšit u dalších online přenosů. Přeji příjemný zbytek soboty. (17:36:07)

Na hřišti nyní panují dva zcela rozdílné pocity. Zatímco domácí slaví přímý postup do Ligy mistrů, na straně hostů převládá smutek. Minimálně na rok se totiž ztratí z mapy těch elitních Bundesligových celků. Ačkoliv dnes do Veltins Areny přicestovalo kolem 6000 hostujících fanoušků, ani toto jim nepomohlo.

Divoké utkání je u konce, radují se domácí. Ve druhém poločase uteklo Schalke do tříbrankového vedení, zápas už se zdál rozhodnutý. V posledních minutách se ještě hosté dočkali korigující branky, avšak ihned zas inkasovali. Zápas tedy končí vysokou výhrou domácího Schalke.

92
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Tomu říkám závěr utkání! CHINEDU OBASI si neuvěřitelným způsobem pohrál s hostující obranou až se odhodlal ke střele. Tou sice trefil jen tyč, avšak od té se míč odrazil na záda hostujícího brankáře, který si balon srazil do brány.

91
    Norimberk právě vstřelil branku!
    Tak nakonec se hosté dočkali! Angha pálil z pravé strany pokutového území, avšak Fährmann jeho střelu vyrazil pouze na nohu JOSIPA DRMIĆE, který už neměl žádný problém a míč uklidil do brány.

90
    Žlutou kartu dostává Sinan Tekerci (1. FC Norimberk).

89
    Hosté se v závěrečných minutích snaží alespoň o jednu symbolickou branku, ani ta jim ale není dopřána.

88
    Höwedes se prosmýkl až do pokutového území, kde však už tváří v tvář hostujícímu brankáři svou střelou neuspěl.

87
    Na druhé straně pálil z prvé strany Angha, Fährmann míč pouze jistil, zasahovat nakonec nemusel. Anghova střela šla přibližně metr od levé tyče.

86
    Po centru od rohového praporku se míč stočil až před brankáře, Rakovsky však včas zareagoval a balon vyboxoval.

85
    PO Draxlerově přihrávce zakončoval opět Obasi, ani tentokrát se ale neprosadil. Vybojoval alespoň rohový kop.

84
    Domácí fanoušci slaví, celé tribuny poskakují do rytmů chytlavých chorálů.

83
    Další perfektní zákrok hostujícího brankáře. Obasi obhodil Anghu a ze dvou metrů vypálil, Rakovsky opět bez problémů kryje.

82
    Draxler z bezprostřední blízkosti nepropálil Rakovského, ten si připsal důležitý zákrok.

80
    Do konce zápasu zbývá deset minut a domácí stále tlačí, chtějí se se sezonou rozloučit pořádnou výhrou.

79
    Parádní akce domácích! Několik střel vyslali na bránu domácí, až se k té poslední nůžkami dostali Kevin-Prince Boateng a jen těsně minul bránu.

78
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Max Meyer, přichází Chinedu Obasi.

78
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Tim Hoogland, přichází Benedikt Höwedes.

Tomáš Hála

Branky: 6. Matip (Meyer), 45. Neustädter, 76. Draxler, 92. Obasi – 91. Drmić (Angha)

Karty:   30. Pachonik (NUR), 36. Nilsson (NUR), 59. Stark (NUR), 67. Frantz (NUR), 90. Tekerci (NUR)

FC Schalke 04: Fährmann – Hoogland (78. Höwedes), Kolasinac, Ayhan, Matip – Meyer (78. Obasi), Goretzka, K-P. Boateng (C), Draxler, Neustädter – Szalai (72. Kirchhoff).
    Náhradníci: Hildebrand – Kirchhoff, Höwedes, Sané, Farfán, Annan, Obasi.

1. FC Norimberk: Rakovsky – Nilsson (C), Angha, Hloušek (70. Mak), Stark – Balitsch (62. Tekerci), Hasebe, Feulner (20. Čolak), Frantz, Pachonik – Drmić.
    Náhradníci: Uphoff – Tekerci, Kijotake, Mak, Gärtner, Bihr, Čolak.

Rozhodčí: Zwayer – Borsch, Lupp

Diváci: 61973