NY Rangers – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Chicago – Minnesota 2:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Minnesota Wild
Pondělí 12.05.2014, 03:10 • United Center, Chicago • Play-off NHL

Páté utkání tedy dopadlo lépe pro Chicago, které je jedno vítězství od postupu do finále Západní konference. Minnestota bude odvracet vyřazení v noci z úterý na středu na svém ledě. To už je z mé strany vše. Děkuji, že jste spolu se mnou u tohoto utkání ponocovali a u dalších on-line přenosů z hokeje se opět těším na počtenou! (06:00:46)

Dnešní utkání v United Center sledovalo 22016 diváků.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:14, celkem – 28:28

Veledůležité páté utkání série pro sebe nakonec získali hokejisté Blackhawks, kteří poráží Minnesotu po velkém boji 2:1 a vítězí i v šestém domácím duelu v play-off. Hosté přitom začali zápas lépe a v první třetině se zaslouženě ujali vedení, když se v 17. minutě prosadil dorážkou své vlastní střely Erik Haula. Od druhé části se však Černí jestřábi zlepšili, začali mnohem více zaměstnávat Bryzgalova a v polovině utkání se dočkali i vyrovnání, o které se v přesilové hře postaral Bryan Bickell, jenž tečoval střelu Kana. Vítězný gól pak přišel ve 45. minutě. Po obrovském závaru před hostujícím brankovištěm dotlačil puk za záda Bryzgalova kapitán Chicaga Jonathan Toews. Wild ještě v závěru při power-play vyvinuli velký tlak, ale domácí, i díky brankáři Crawfordovi, vítězství uhájili.

Stav série po pěti zápasech – 3:2

Po skončení zápasu ještě strkanice, ve které Kruger a Oduya atakovali Niederreitera. Teď už se ale vše uklidnilo a oba hráči Chicaga se radují z vítězství se svými spoluhráči.

60:00

59:51
    Hosté přicházejí o pásmo a teď už to budou mít těžké!

59:13
    Scandella si na modré vyměnil puk se Spurgeonem a vypálil. Crawford jeho střelu vytěsnil do rohu.

59:03
    Opět výborný Crawford! V domácím brankovišti leželi hned čtyři hokejisté. Crawford se však zorientoval nejlépe a přikryl kotouč!

59:00
    Minuta do konce!

58:29
    Už se zdálo, že by mohl Hossa zamířit na prázdnou branku, ve středním pásmu ale přišel o puk.

57:52
    Divočákům se to málem povedlo! Střelu od modré vyrazil Crawford jen před sebe a Granlund, Koivu i Niederreiter vytvořili před brankovištěm obrovský tlak. Domácí gólman však brankovou čáru uhájil!

57:43
    Je to tak, Bryzgalov zůstává na střídačce. V útočném pásmu se nachází hned šest hráčů Minnesoty!

57:43
    Oddechový čas si vzal kouč Wild Mike Yeo. Zkusí to hosté bez brankáře?

57:43
    Hostům se již rychle krátí čas. Střelu Hauly zastavil Crawford a přerušil hru.

56:30
    Duncan Keith si najel na Kanovu přihrávku, jeho střela z levého kruhu byla sražena mimo.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 30. Bickell (Kane, Sharp), 45. Toews (Hossa, Sharp) – 17. Haula (Spurgeon)

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith (A), Seabrook, Hjalmarsson, Oduya, Brookbank, Leddy – Versteeg, Toews (C), Bickell – Hossa, Kruger, Saad – Kane, Handzuš, Sharp (A) – Smith, Regin, Nordström.
    Trenér: Joel Quenneville

Minnesota Wild: Bryzgalov (Curry) – Scandella, Suter (A), Spurgeon, Brodin, Stoner, Prosser – Coyle, Koivu (C), Niederreiter – Pominville, Granlund, Parise (A) – Fontaine, Haula, Cooke – McCormick, Brodziak, Heatley.
    Trenér: Mike Yeo

Rozhodčí: Rooney, Peel – Murray, Murphy

Diváci: 22016