Slovensko – Rusko 2:5 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 9:3 (kon.) | Kanada – USA 11:5 (kon.)
Česko – Švédsko 4:3 (kon.)
Kanada
11:5 (3:1, 5:2, 3:2)
USA
Pátek 15.08.2014, 17:30Hlinka Gretzky Cup

Přejme si, aby se do finále povedlo proklouznout také českému týmu. Díky za pozornost a mějte se fajn. (19:39:57)
    Kanada lehce vyhrála 11:5 nad Spojenými státy americkými a vyhlížejí soupeře pro zítřejší finále. Česká republika zatím vede nad Švédskem 1:0 po první třetině.

Na branky bohaté semifinále je u konce. Prvním finalistou se po zásluze stali hokejisté Kanady, kteří svého soupeře zostudili debaklem 11:5. Diváci v Piešťanech se tedy určitě nenudili a viděli zajímavou podívanou.

60:00
    Scott Wheeler: Už je to 11:5 pro Kanadu. Jeden z nejvíce bizarních zápasů, které jsem kdy mohl vidět.

59:17
    Kanada právě vstřelila branku!
    Diváci v Piešťanech vidí šestnáctou branku. Jedenáctou do americké sítě. Jurusika tentokrát překonal TYLER SOY. Asistence: Jéremy Roy a Nick Merkley.

58:01
    Oba týmy už nechtějí zápas přerušovat, tím spíše, že je o všem rozhodnuto. Kanada vyzve lepšího z dvojice Česko – Švédsko, Američané poraženého.

57:02
    Přesilovky se dnes staly klíčem k několika gólovým úspěchům. Jejich využití je tudíž oboustranně velmi dobré.

56:09
    USA právě vstřelilo branku!
    Přesilovku zhruba po minutě dokázal využít THOMAS NOVAK. Je to pro něj druhý gól v utkání. Američané rozebrali kanadskou čtveřici a trochu upravují hrozivý rozdíl ve skóre. Asistence: Grant Gabriele a Brock Boeser.

55:05
    K dalšímu mají příležitost Američané při vyloučení Briseboise.

53:12
    Čtrnáctigólový nářez asi čekal v úvodním semifinále málokdo. Uvidíme i další góly?

52:37
    Kanada se však v početní převaze dopředu příliš nežene.

51:47
    Vzápětí však Bachman dostal dvě minuty za držení.

51:24
    Bleskovou americkou odpověď připravil KARCH BACHMAN. Čtvrtý gól Američanů se narodil po nenápadné akci. Asistence: Nicholas Swaney.

50:53
    MITCHELL STEPHENS si teď udělal z obrany USA doslova procházku růžovou zahradou. Všechny soupeře v obranném pásmu pohodlně obešel a zavěsil. Desítka je na světě. Asistence: Tyler Soy.

49:40
    Sawchenkovi však výrazně pomáhají také obránci před ním, kteří prosto před kanadskou brankou nekompromisně zametají a soupeře k ničemu nepouští.

48:52
    Proti další střele z křídla byl opět Sawchenko pozorný. Pouze teď ale připisuje plusová procenta na svůj dnešní statistický účet.

47:58
    zčistajasna mohl zahrozit Young, leč nezkrotil prudkou přihrávku v době, kdy byl před brankou v nadějné pozici.

47:20
    Sawchenko v pohodě zkrotil také střelu Yana.

46:35
    Teď už se však rozhodnutý výsledek promítá do hry obou týmů. Tu lemuje celá řada nepřesností a také snížená motivace utkání důstojně dohrát.

45:40
    Na druhé straně měl se svou střelou daleko ke gólu Boeser. Rána mu sjela z čepele a skončila hodně mimo.

44:51
    Nenasytnost Stroma nezná mezí. Jeho další průvan v americkém obranném pásmu musel řešit až Jurusik.

43:40
    Američany je potřeba ocenit a pochválit za bojovnost. Prohrávají o šest branek, ale nic nevzdávají. Ukazuje se, že na tomto turnaji nemají svůj nejlepší výběr a těžko tak mohou Kanadě konkurovat.

42:50
    Americký protiútok vedl Novak, nicméně jeho střela byla sražená do ochranné sítě.

42:04
    Také český rodák ADAM MUSIL se zapisuje do listiny střelců. Tvrdou a především přesnou střelou od modré čáry upravuje na 9:3. Asistence: Connor Hobbs a Mitchell Stephens.

41:50
    Kanaďanům se opět povedlo nahrnout puk před Jurusika, Konecny ovšem tentokrát měl k dorážce daleko a jeho hattrick se tak zatím nekoná.

40:42
    Úvod druhé třetiny zatím provází četné nepřesnosti.

40:01

40:00
    Scott Wheeler: Bláznivá třetina, ve které padlo celkem 7 branek.

Po druhé třetině je toto semifinále již rozhodnuté. Viděli jsme sedm branek, z nichž hned pět skončilo v americké brance. Hattrick dokončil Dylan Strome, daří se také dvougólovému Travisi Konecnymu. Možná se ve třetí třetině dočkáme i potupné desítky.

40:00

39:25
    Osmý gól Kanady v tomto zápase střílí LAWSON CROUSE. Kanaďané pokračují v demolici Spojených států a vedou o pět branek. Crouse se přiřítil do útočného pásma a tvrdou střelou opět překonává Jurusika, který nedisponuje zrovna vysokou úspěšností svých zákroků. Bez asistence.

38:24
    Rozvášněný Harkins jako uragán vletěl do Jurusika a je vidět, že obě zámořské velmoci si nechtějí nechat nic zadarmo.

37:22
    Opět registrujeme velmi málo přerušení hry, kterých jsme si však v průběhu třetiny užili vinou šesti gólů několik.

36:22
    Zápas tedy dostal ve druhé části hry pořádné obrátky, o postupujícím do finále je však prakticky rozhodnuto.

35:20
    Kanada opět navyšuje náskok. Podruhé v zápase se prosazuje TRAVIS KONECNY, který nekompromisně dorazil do sítě střelu Harkinse vyraženou nic netušícím Jurusikem. Asistence: Jansen Harkins a Matthew Barzal.

33:25
    Po dlouhé době se hra alespoň na chvilku uklidnila, pomalu jsme nestíhali gólový příval v Piešťanech ani počítat.

32:16
    Jenže americká radost netrvala dlouho. Vidíme už pátý gól ve druhé třetině. Po dlouhé době se stak stalo v rovnovážné hře pět na pět. Tvrdo ustřelou po nezištné nabídce od Harkinse vymetla všechny pavouky z Jurusikovy sítě TRAVIS KONECNY. Asistence: Jansen Harkins a Ethan Bear.

31:00
    Tanner Laczynski ovšem využívá velice rychle přesilovku po faulu Roye. Američané zase ztrácí pouze dvě branky. Asistence: Troy Terry a Tory Dello.

30:46
    Na dvě minuty si jde nedobrovolně odpočinout Jéremy Roy. Menší trest za hrubost.
    Scott Wheeler: Dylan Strome opravdu ožívá, ukazuje, proč je jedním z nejlepších, když dokončuje hattrick. 5:2 pro Kanadu.

29:58
    To už je moc na amerického brankáře Sarthoua, který pouští mezi třy tyče Jurusika.

29:58
    Je tu hattrick, Kanada uniká do tříbrankového vedení zásluhou DYLANA STROMA. Využívá tak také svou premiérovou přesilovku. Strome dostal ideální přihrávku od Meloche před odkrytou branku a mířil přesně. Asistence: Nicholas Meloche a Connor Hobbs.

28:15
    No a hra ve čtyřech Kanaďanům sedla skvěle. Ve dvojbrankový náskok pro Kanadu ji přetavil SOY TYLER. Asistence: Travis Konecny a Jéremy Roy.

28:08
    Tentokrát míří an trestnou také první Američan. Dvojku za držení dostal Dello.

27:00
    Kanaďané ustáli několik krušných chvil v obranné třetině a už jsou ve čtyřech.

26:35
    Jenže situace Kanady se horší. Za sekání míří za katr Crouse.

25:46
    Také druhé oslabení v zápase zatím Kanaďané zvládají skvěle.

25:00
    Musil dostává menší trest za vražení na hrazení.

24:40
    Lídr turnajové produktivity BROCK BOESER ale zavelel k obratu! Jeho kontaktní gól namířený přesně pod břevno Sawchenkovy branky vrací Američany do hry. Asistence: Dennis Yan a Thomas Novak.

24:16
    Rovněž útočné manévrování Spojených států amerických k žádnému ohrožení Sawchenkovy branky nevedlo.

23:38
    Harkins teď poznal, jak bolí americký bodyček! Ukázkově mu ho připravil Gates.

23:05
    Teď už se aktivita opět vrací na stranu Kanady, která si do druhé třetiny přinesla luxusní dvoubrankový náskok.

22:35
    Puk nyní vyletěl mimo hřiště, při pokusu Novaka proniknout do útočného pásma ho na tribuny srazil Roy.

21:34
    Také začátek druhé třetiny se prakticky nepřerušuje. Američané se snaží snížit, leč větší šanci k tomu zatím nedostali.

20:20
    Crouse krátce po úvodním buly vyzkoušel pozornost Sarthoua.

20:01
    Spojené státy zaostávají za Kanadou, 3:1 po první třetině.

Máme za sebou první třetinu úvodního semifinálového souboje Hlinkova memoriálu. Zpočátku měli navrch Američané, kteří dokázali brzy vyrovnat, ale pak se iniciativa přesunula na hokejky Kanaďanů. Ti svůj zpět vybojovaný náskok dokonce zvýraznili ve vlastním oslabení. Hrdinou zápasu je dosud dvougólový Dylan Strome.

20:00

19:24
    Kanaďané jsou kompletní, zbytek oslabení ubránili naprosto v pohodě.

18:30
    Pokračuje americká přesilovka, hráči Spojených států jsou však jejím průběhem trochu zaskočeni.

17:55
    Ve vlastním oslabení zvyšuje kanadský náskok JANSEN HARKINS. Ten svou tvrdou střelou překvapil brankáře Sarthoua. Asistence: Mitchell Stephens a Guillaume Brisebois.

17:24
    První přesilovka pro tým USA. Meloche inkasuje dvě minuty za hákování.

16:02
    Herní tempo překvapivě nikterak neupadá, nejprve měl šanci Strome, na druhé straně odpověděl stejnou mincí Boeser. Gólmani obou mužstev byli pozorní.

15:20
    Na tahu tudíž jsou opět Američané, kteří se v další útočné akci vyhli ofsajdovému postavení, leč svůj útok střelecky nezakončili.

14:33
    Prosadil se DYLAN STROME. Opět udeřila druhá kanadská formace. Po rychlé akci na jeden dotek si našel dobrou pozici ke střelbě Strome a podruhé překonal Sarthoua. Asistence: Mitchell Marner a Graham Knott.

13:12
    Jenže hned vzápětí mohlo udeřit na druhé straně! Velkou šanci měl Yan, tváří v tvář Sawchenkovi ale trefil pouze jeho levý beton.

12:50
    Kanaďané začínají přitápět pod kotlem a dostávají se stále častěji před Sarthoua. Ten ovšem zatím působí jako zeď a odráží veškeré pokusy soupeře.

11:42
    Rychlé kanadské přečíslení zakončoval v útočném pásmu Roy, ale Sarthou byl pozorný.

10:57
    Že i v tomto zápase jde skutečně o hodně, potvrdil Brisebois. Nebojácně vletěl do tvrdé střely Jacksona a s bolestivou grimasou nyní míří za potlesku tribun na střídačku.

10:32
    I nadále sledujeme velmi rychlý, agresivní hokej. Zaměstnanějším mužem je ovšem přece jenom Sawchenko, který si poradil s dalšími dvěma pokusy.

09:48
    Po delší době jsme také měli možnost vidět nebezpečnější zakončení. Střelou k levé tyči se zkoušel prosadit Yan, nicméně Sawchenko dokázal utěsnit veškeré prostory, kudy by puk mohl projít do branky.

09:05
    Další minuta, v níž se hra nepřerušila. Novak byl ale při založení útočné akce zastaven už těsně před útočnou modrou čárou.

08:07
    Hraje se poměrně dlouho bez přerušení, hra má zatím spád a není nouze ani o góly, ani o zajímavé brankové příležitosti.

07:15
    A to už je budíček také pro Kanaďany, kteří se snaží ihned nastěhovat před Sarthoua.

06:38
    Další velkou šanci USA měl po krásné akci s Jacksonem a Terrym nehlídaný Laczynski, zblízka si však na Sawchenka nepřišel.

05:45
    Pořád trvá velký nápor Spojených států amerických. Sawchenko už však nemá tolik práce a spíše se spoléhá na dobrou práci defenzivy před ním.

04:38
    Možná trochu překvapivě zatím mají více ze hry Američané, kteří na Sawchenka neustále dotírají. Vyrovnávací gól je jistě nakopl.

03:25
    Branku vstřelil THOMAS NOVAK. Krásný rozbor celé americké formace zakončil střelou nad ležícího Sawchenka. Asistence: Spenser Young a Grant Gabriele.

02:20
    Vzápětí se kanadský brankář Sawchenko vytáhl proti projektilu Bachmana. Stačil ještě zasáhnout špičkou vyrážečky a poslal puk na tyč!

00:50
    Branku vstřelil DYLAN STROME. Po rychlé akci se Kanaďané přesunuli před brankáře Sarthoua a Strome se nadvakrát dokázal prosadit. Asistence: Mitchell Marner a Graham Knott.

00:01

Kanada: Sawchenko (Booth) – Roy, Spencer – Meloche, Brisebois – Hobbs, Bear – Crouse, Roy, Merkley – Knott, Strome, Marner – Harkins, Barzal, Konecny – Soy, Stephens, Musil

USA: Sarthou (Jurusik) – Wilkie, Dello – Blaisdell, Cecconi – Olson, Gabriele – Gates, Young – Yan, Novak, Boeser – Jackson, Laczynski, Terry – Filipe, Moore, Swaney – Bachman, Foley, Smith

Rozhodčí: D. Konc, J. Kunc – L. Kacej, J. Tvrdoň.

V piešťanské Easton Areně za sebou máme rozbruslení, první semifinále bude za malý moment zahájeno.
    USA na levé straně, Kanada na pravé straně, 20 minut před začátkem utkání.

Kanaďané také kromě solidní produktivity sází na lepší obranu. Jejich skupina nebyla tak těžká jako ta, v níž hráli Američané. Javorové listy si totiž postupně poradily se Švýcarskem, Švédskem i Slovenskem. Každému ze soupeřů nasázeli pět branek.
    Scott Wheeler: USA je jedinou zemí, která na turnaj neposílá nejlepší draftu způsobilé hráče.

Češi podali právě proti Američanům doslova heroický výkon a asi největšího favorita turnaje odsoudili pouze k postupu z druhého místa. Spojené státy se však na turnaji mohou spolehnout o produktivního Thomase Novaka, který vede průběžné kanadské bodování, a Brock Boesera. Ten je pro změnu nejlepším střelcem turnaje.

První semifinálovou dvojici na Hlinkově memoriálu tvoří týmy Kanady a USA. Zatímco Američané na turnaji jednou prohráli, Kanaďané zatím proplouvají bez ztráty kytičky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Radek Barkman

Branky a nahrávky: 1. Strome (Marner, Knott), 15. Strome (Marner, Knott), 18. Harkins (Stephens, Brisebois), 29. Tyler (Konecny, Roy), 30. Strome (Meloche, Hobbs), 33. Konecny (Hankins, Bear), 36. Konecny (Harkins, Barzal), 40. Crouse, 43. Musil (Hobbs, Stephens), 51. Stephens (Soy), 60. Soy (Roy, Merkley) – 4. Novak (Young, Gabriele), 25. Boeser (Yan, Novak), 31. Laczynski (Terry, Dello), 52. Bachman (Swaney), 57. Novak (Gabriele, Boeser)

USA: Sarthou (30. Jurusik) – Wilkie, Dello – Blaisdell, Cecconi – Olson, Gabriele – Gates, Young – Yan, Novak, Boeser – Jackson, Laczynski, Terry – Filipe, Moore, Swaney – Bachman, Foley, Smith

Rozhodčí: D. Konc, J. Kunc – L. Kacej, J. Tvrdoň