Stjarnan – Inter 0:3 (kon.) | Aktobe – Legia 0:1 (kon.) | Astana – Villarreal 0:3 (kon.)
Dynamo – Omonia Nikósie 2:2 (kon.) | AEL Limassol – Tottenham 1:2 (kon.) | Helsinki – Rapid 2:1 (kon.)
Karabach – Twente 0:0 (kon.) | Chorzów – Met. Charkov 0:0 (kon.) | Eindhoven – Soligorsk 1:0 (kon.)
Dinamo Minsk – Nacional 2:0 (kon.) | Elfsborg – Rio Ave 2:1 (kon.) | Karabükspor – Saint-Étienne 1:0 (kon.)
Ploiesti – Dinamo Záhřeb 1:3 (kon.) | Apollon Limassol – Lok. Moskva 1:1 (kon.) | Young Boys – Debrecín 3:1 (kon.)
Zorja Luhansk – Feyenoord 1:1 (kon.) | Panathinaikos – Midtjylland 4:1 (kon.) | Trabzonspor – Rostov 2:0 (kon.)
Zwolle – Sparta 1:1 (kon.) | Zimbru Kišiněv – PAOK 1:0 (kon.) | Asteras – Maccabi Tel Aviv 2:0 (kon.)
Grasshoppers – Club Brugge 1:2 (kon.) | Partizan Bělehrad – Neftçi Baku 3:2 (kon.) | Trnava – Curych 1:3 (kon.)
Lokeren – Hull City 1:0 (kon.) | Lyon – Astra Giurgiu 1:2 (kon.) | RNK Split – Turín 0:0 (kon.)
Real Sociedad – FK Krasnodar 1:0 (kon.) | FK Sarajevo – Mönchengladbach 2:3 (kon.) | Rijeka – Šeriff Tiraspol 1:0 (kon.)
IF Elfsborg
2:1 (2:0)
Rio Ave FC
Čtvrtek 21.08.2014, 19:00 • Boras Arena, Boras (SWE) • Evropská liga (předkola)

Střely celkem: IF Elfsborg 12:13 Rio Ave FC.
    Střely na branku: IF Elfsborg 5:4 Rio Ave FC.
    Střely mimo branku: IF Elfsborg 6:7 Rio Ave FC.
    Střely do brankové konstrukce: IF Elfsborg 0:1 Rio Ave FC.
    Rohové kopy: IF Elfsborg 3:4 Rio Ave FC.
    Ofsajdy: IF Elfsborg 0:3 Rio Ave FC.
    Zákroky brankářů: IF Elfsborg 3:3 Rio Ave FC.
    Žluté karty: IF Elfsborg 2:3 Rio Ave FC. (20:57:54)

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.

Odvetné utkání se odehraje příští týden ve čtvrtek.

Hlavní rozhodčí Vinčić ukončil dnešní utkání, ve kterém IF Elfsborg porazil Rio Ave FC 2:1. Úvodní minuty byly vyrovnané, opatrné, ale pak se domácí Elfsborg zvedl a byl aktivnější. Do vedení se domácí tým dostal ve 27. minutě, když se prosadil Prodell a o 10 minut později skóroval ještě Mobaeck. Ve druhém poločase Rio Ave svoji hru zlepšilo a v 65. minutě vyrovnalo na 2:1, mezi tři tyče se trefil Marcelo. Hosté se snažili vyrovnat, ale štěstí jim nepřálo, a tak utkání skončilo výsledkem 2:1.

90+4

90+3
    Ve vápně byl faulovaný jeden z domácích fotbalistů a Elfsborg měl zahrávat pokutový kop, avšak rozhodčí penaltu nenařídil.

90+1
    Žlutou kartu vyfasoval Cássio.

90
    Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet jeden z hostů.

88
    Volný přímý kop si vzal na starost Renan Bressan, jenž odcentroval balon do pokutového území, ale našel pouze domácího brankáře, který si stáhl míč do rukavic.

88
    Faulem se provinil Frick a poté i Rohdén, u balonu je tak Rio Ave.

87
    Míč na střelu si navedl Ahmed Hassan, jenž pálil z větší dálky, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a skončil vysoko nad brankou.

87
    Rio Ave podniká útočnou akci podél pravé postranní čáry a nyní se jeho hra přesouvá do středu hřiště.

86
    V posledních minutách se hraje mezi pokutovými územími a na hráčích jde znát, že jim dochází síly.

83
    Hosté dostali výhodu rohového kopu, ale z této standardní situace nic nevytěžili. Renan Bressan odcentroval balon do pokutového území, kde nikoho ze spoluhráčů nenašel.

82
    V šanci se ocitl Ahmed Hassan, jenž pálil ke vzdálenější tyči, ale trefil pouze brankovou konstrukci.

81
    Hrací plochu opouští osmnáctiletý Emmanuel Boateng, kterého nahrazuje o dva roky starší Ahmed Hassan.

79
    Hrací plochu opustil autor prvního gólu Viktor Prodell, naopak na trávník se dostal Per Frick.

79
    Teď už se s balonem na kopačkách prohání domácí Elfsborg a hosté se brání. Portugalský celek zvládl defenzivní činnost na jedničku a nyní je u míče.

78
    U míče je Rio Ave, které by velmi rádo vyrovnalo, ale zatím mu štěstí nepřeje.

Lucie Rapantová

Branky: 27. Prodell, 37. Mobaeck – 65. Marcelo

Karty:   45+2. Hauger (ELF), 53. Beckmann (ELF) – 60. Boateng (AVE), 60. Bressan (AVE), 90+1. Cássio (AVE)

IF Elfsborg: Stuhr-Ellegaard – Larsson (C), Holmen, Mobaeck, Lundqvist – Claesson, A. Svensson, Hauger – Rohdén, Prodell (79. Frick), Beckmann (75. Hedlund).
    Náhradníci: Abbas Hassan – Klarström, Lans, Zeneli, Andreasson, Hedlund, Frick.

Rio Ave FC: Cássio – Lionn, Marcelo, Gouano, Tiago Pinto – Tarantini (C), Pedro Moreira (46. Renan Bressan), Filipe Augusto – Ukra, Boateng (81. Ahmed Hassan), Del Valle (46. Diego Lopes).
    Náhradníci: Ederson – Roderick, Diego Lopes, Renan Bressan, Vilas Boas, Wakaso, Ahmed Hassan.

Rozhodčí: Vinčić – Ul, Klančnik
    Čtvrtek 28.08.2014
    Rio Ave - Elfsborg 1:0

Branky: 90+4. Concalves

Karty:   55. Marcelo (AVE), 66. Lionn (AVE), 90+4. Concalves (AVE), 90+5. Tarantini (AVE) – 63. Claesson (ELF), 86. Rohdén (ELF), 90+6. Frick (ELF)