Kladno – Zlín 6:7 (kon.) | HC Plzeň – Olomouc 7:5 (kon.) | Vítkovice – Sparta 2:3 (0:1 po s.n.)
Chomutov – Jihlava 0:0 (odl.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 2:4 (kon.) | Pardubice – Liberec 2:1 (2:0 po s.n.)
Třinec – Slavia 5:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (1:0, 0:0, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 22.08.2014, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • DHL Extraliga juniorů

Po vyrovnané druhé polovině zápasu utkání dospělo až do samostatných nájezdů, které rozhodl Martin Krajňák z pardubické družiny. Ze zimního stadionu v Pardubicích se s vámi loučí Marek Votke. (20:26:13)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.
    MARTIN KRAJŇÁK rozhoduje dnešní nájezdy a dva body zůstávají v Pardubicích. Bez asistence.

Radovan Chvojka s odrazem o tyč posílá domácí do vedení 2:0!

Na druhé straně neproměňuje Zdeněk Král.

Martin Krajňák neuvěřitelným způsobem vymíchal Stezku a domácí vedou 1:0.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení gól také nepadl a budou následovat samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Dominik Hrníčko se řítil sám na Vejmelku, ale ten v závěru prodloužení vyráží!

63:53
    Zakázané uvolnění domácích.

63:42

62:58
    Liberec je během přesilovky na kotouči, ale Vejmelku zatím příliš neohrozil.

61:42
    Karel Nedbal dostává menší trest za nedovolené bránění a oslabuje svůj tým na dvě minuty.

61:07
    Daniel Voženílek prokazuje, že pozvánku do reprezentace obdržel právem. Na hřišti prokazuje přehled, tentokráte ovšem pálil pouze do Stezky.

60:01

Po tříminutové přestávce bude následovat prodloužení.

60:00

59:11
    Pardubice se tlačí do útoku! Stezka zastavuje kotouč na brankové čáře.

57:20
    Liberečtí se řítili dva na jednoho, ale Vejmelka se roztáhl po brankové čáře a gólu zabránil!

56:21

55:57
    Východočeši sice dobře kombinují, ale žádná střela, která by libereckou branku ohrozila nepřichází.

55:27
    Pardubice se ženou za ziskem vedení! Skrumáž před brankou řeší Stezka.

54:16
    Denis Kusý se dostal k přihrávce do druhé vlny a vystřelil nebezpečně na Stezku, ten vyráží.

52:10
    Východočeši se drží v útočném pásmu. Ostřelují Stezku odkud to jde.

51:21
    Pětiminutový trest odpyká Jan Heřmánek.

51:21
    Michal Beránek ostře pod odpískání poslal na mantinel Matěje Bažanta a po zásluze dostává pět minut + trest do konce utkání. Bažant má zřejmě vykloubené rameno.

51:08

50:48
    Pardubice ve čtyřech.

50:03
    Vojtěch Havlas z první trefuje tyč!

49:21
    Vejmelka řeší první příklep od modré čáry.

49:08
    Liberec má nyní před sebou sto vteřin přesilovky pět na tři! Karel Nedbal se provinil proti pravidlům a dostává dvě minuty. Zajímavá šance pro Liberec!

48:48
    Dominik Hrníčko byl faulován před pardubickou brankou a Ondřej Bohuněk dostává dvě minuty za hrubost.

47:43
    Pardubický útočník se napřahoval ke střele, ale trefil pouze před sebou stojícího libereckého hráče a ten se řítil dopředu. Veliká šance z toho ale nakonec nebyla.

45:22
    Liberec rozvířil útok ve svém útočném pásmu a pardubická obrana se musí mít hodně na pozoru, aby nepřipustila druhý gól Severočechů.

44:15
    Josef Suska leží v rohu po nepříjemném souboji s pardubickým obráncem a hra je přerušena.

43:39
    Nabuzený Liberec drží kotouč na svých hokejkách.

42:24
    Liberec právě vstřelil branku!
    Stejná situace i na druhé straně a je to gól! Suska našel přesnou přihrávkou rozjetého JAKUBA JEDLIČKU, který byl sám před Vejmelkou a blafákem do bekhendu nedal pardubickému brankáři šanci. Asistence: Josef Suska.

42:17
    Agilní Krajňák se řítil sám na Stezku, ale trefil ho pouze do výstroje!

42:00

41:35
    Východočeši vyhazují přes všechny čáry.

40:37
    Liberec podpořený přesilovou hrou tlačí na svého soupeře od úvodních okamžiků posledního dějství.

40:01

40:00
    Jiří Kysela souběžně s hvizdem rozhodčího dostává dvě minuty za hákování a Liberec do poslední části vstoupí přesilovou hrou.

40:00

39:26

38:58
    Jan Ordoš nebezpečně pálil od modré čáry, ale pardubickou branku přestřelil.

37:26
    Tomáš Pipek dostává dvě minuty za hákování a Liberec si zahraje přesilovku.

36:18

36:17
    Liberec hrozí i v oslabení! Dva hráči se hnali na jediného pardubického, ale překombinovali a Vejmelka kryje.

35:05
    Hosté ve čtyřech.

34:57
    Krajňák zpracoval přihrávku do druhé vlny, ale z úhlu pálí pouze do Stezky a od libereckého brankáře se kotouč odráží mimo mantinely.

34:18
    Domácí budou hrát šestačtyřicet vteřin dvojnásobnou přesilovku! Josef Suska inkasuje dvě minuty za krosček.

34:18
    Stezka přerušuje hru jistým zákrokem.

33:48
    Kusý nebezpečnou přihrávkou hledal před brankou najetého Voženílka, ale ten ze vzduchu netrefil kotouč!

33:05
    Petr Arlt dostává menší trest za podražení a Pardubice si zahrají třetí přesilovku v zápase.

31:14
    Matěj Bažant pálil nebezpečně od modré čáry, ale Stezka vyráží.

30:38

29:51
    Liberec se sice drží v útočné třetině, ale pardubická obrana je pozorná a nepouští hosty do zakončení.

28:38
    Martin Krajňák hákoval svého soupeře a první přesilovku si zahraje také Liberec.

28:22
    Domácí hráči už se radovali z gólu, když kotouč přešel brankovou čáru, ale vzhledem k tomu, že rozhodčí se nepříliš dobře zorientoval ve skrumáži před brankou, je branka neuznána!

27:35
    Dlouhá přihrávka pardubického obránce nenašla svého adresáta a je pískáno zakázané uvolnění.

25:59
    Ke kotouči se v útočné třetině dostal Jiří Brabec a vyslal na Vejmelku nepříjemný příklep, pardubický brankář ovšem chytá.

25:38
    Pardubický přechod do útoku byl zmařen ofsajdem.

24:39
    Po pěti minutách druhé třetiny tempo hry výrazně polevilo a po nejrůznějších strkanicích u mantinelu rozhodčí často přerušují hru. Ani jeden z týmu tak nevytváří svému soupeři větší starosti.

22:19
    Matěj Bažant nepříjemně pálil přes Libereckého obránce, ale Stezka v klidu schovává kotouč do lapačky.

21:08
    Liberec je na začátku druhé třetiny aktivnějším týmem, ale nedaří se mu založit útočnou akci.

20:34
    Liberecký útočník ze střední třetiny nahazoval kotouč na Vejmelku, ten v pohodě kryje.

20:01

V první třetině jsme viděli v Pardubicích urputný hokej. Domácí vedou 1:0 díky přesilovkové střele Jana Ščotky.

20:00

18:53
    Daniel Voženílek s Tomášem Pipkem se řítili dva na jednoho, ale přihrávka prvního jmenovaného do druhé vlny byla zblokována dojíždějícím obráncem.

18:24
    Na druhé straně si jistý zákrok připisuje Karel Vejmelka.

17:58
    Procházka dostal přihrávku do druhé vlny a už se napřahoval ke střele, ale kotouč mu na hůl nepřišel tak jak by si představoval.

16:22
    Rozhodčí píská ofsajd Východočechů.

15:17
    Dominik Hrníčko stál s pukem před prázdnou bránou po nádherné kombinaci spoluhráčů, ale kotouč mu v zakončení sklouzl z hole!

14:36
    Solenský těsně za modrou pálil švihem přesně do lapačky Vejmelku, ten přerušuje hru.

13:23
    Luboš Adam pálil od modré a Tomáš Pipek jeho střelu nepříjemně tečoval těsně před Stezkou.

12:35
    Liberec zatápí domácí obraně ve svém útočném pásmu.

12:05
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

11:09

10:48
    Martin Krajňák dostal křižnou přihrávku na pravý kruh pro vhazování, ale střela z první do odkryté branky mu nesedla!

09:56
    Tato přesilovka se už ale Východočechům příliš nedaří, Liberec dobře napadá a vyhazuje.

09:09
    Další přesilová hra pro domácí. Zdeněk Král dostává menší trest za nedovolené bránění.

08:37
    Karel Nedbal pálil od modré čáry, ale jeho pokus byl tečovaný a vyletěl mimo hřiště.

06:23
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Tentokráte už byl ale JAN ŠČOTKA úspěšný! Na modrou čáru dostal přesný pas od Denise Kusého a ostrým příklepem propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Denis Kusý.

06:05
    Jan Ščotka nepříjemně vypálil od modré čáry, ale Stezka jeho pokus viděl a vyráží.

05:10
    Voženílek byl v této akci faulován a Jakub Mrázek (LIB) dostává dvě minuty za sekání.

05:10
    Daniel Voženílek se v mezikruží dostal ke kotouči a zcela osamocený stál před Stezkou, ale trefil jej pouze do hrudi!

03:58
    Sledujeme urputný hokej, tentokrát rozhodčí píská ofsajd při pokusu Liberce o přechod do útoku.

03:23
    Liberec nahazuje kotouč do útočného pásma, ale pardubická obrana stíhá zažehnat nebezpečí.

01:48
    Michal Procházka vystihl hostující rozehrávku a řítil se sám na Stezku! Zkusil na něj blafák do bekhendu, ale neuspěl.

00:45
    Úvodní buly zápasu vyhráli hosté z Liberce a drží kotouč na svých hokejkách. Domácí obrana musí řešit akci Tygrů v útočném pásmu.

00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (Husár) – Adam, Bažant, Franc, Nedbal, Petira, J. Procházka, Ščotka Vácha – Barkóci, Bohuněk, Hlaváček, Chvojka, Krajňák, Kusý, Kysela, Panna, Pipek, M. Procházka, Velinský, Voženílek.

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Skřebský) – Arlt, Beránek, Klinger, Mrázek, Pálek, Tržický, Zedek – Babec, Havlas, Heřmánek, Hrníčko, Jedlička, Kalfiřt, Kratochvíl, Král, Ordoš, Solenský, Suska, Vondráček.

Zato hosté z Liberce mají na kontě zápas pouze jeden. V prvním kole podlehli po přestřelce na vlastním ledě Litvínovu 5:6 po prodloužení. Tygři v utkání dvakrát vedli, ale nakonec museli dotahovat dvoubrankové manko. V šedesáté minutě vyrovnali na 5:5, Litvínov si ale výhru vzít nenechal. Druhé kolo měl Liberec sehrát s Chomutovem, ale Piráti jsou v současné době na turnaji v Ufě a tento zápas byl tak zatím odložen na neurčito.

Domácí mají za sebou dva zápasy – jednou prohráli a jednou vyhráli. Víkendové dvojutkání v Praze zahájili výhrou 4:1 nad Slávií a ukončili prohrou 1:2 na Spartě. V těchto dvou střetnutích si dva body za asistence u gólů svých spoluhráčů připsala nová posila Pardubic Jan Ščotka.

Kolotoč s názvem NOEN extraliga juniorů začíná nabírat na otáčkách. Dnes je na programu už třetí kolo, ve kterém se na pardubickém zimním stadionu utkají HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a Bílí Tygři Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.