Olomouc – HC Litvínov 4:3 (kon.)
HC Olomouc
4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
HC Litvínov
Středa 03.09.2014, 15:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu pátého kola nejvyšší soutěže juniorů. Hokejisté HC Olomouc se poprvé představí v domácím prostředí, jejich soupeřem bude HC Litvínov. Utkání začíná v 15:00.

HC Litvínov

Severočeši mají na rozdíl od většiny extraligových týmů odehrány pouze tři zápasy. Sezónu zahájili svěřenci trenéra Reichla vítěznou přestřelkou na ledě Liberce (6:5). Poté sice v Mladé Boleslavi prohráli o jednu branku (2:3), ovšem před dvěma týdny si poradili v domácím prostředí s Jihlavou (4:1).

Čtvrtým kláním, které měli již nyní mít Litvínovští za sebou, byl duel proti Českým Budějovicím, který byl ale odložen kvůli pokusu o ovlivnění výsledku ze strany jihočeského hokejisty.

HC Olomouc

Hanáci mají sice odehráno o jedno utkání víc, ovšem bodů mají méně. Mužstvo trenéra Přecechtěla zahájilo sezónu skvěle, na ledě Českých Budějovic zvítězilo jasně 5:2. Nicméně poté přišla série tří porážek v řadě. Postupně Kohouti nestačili na Jihlavu (3:4), Plzeň (5:7) a Kladno (3:5).

Velmi zvědaví budou jistě diváci na výkon dvacetiletého Aleše Jergla, který během čtyř utkání nasbíral úctyhodných jedenáct kanadských bodů (4+7). S tímto počinem tak olomoucký útočník vévodí statistikám.

Nejproduktivnějším hráčem v dresu Litvínova je Ivan Řehoř, jemuž se podařilo třikrát skórovat i asistovat.

HC Olomouc: Urbisch (Slezák) – Rašner, Jeklič A., Nesvadba, Kraigher, Brandýs, Síkora, Hes, Horák – Ostřanský (C), Beták, Jergl – Bauer, Pavlovský, Krátoška – Kropáč, Konečný, Markl – Ministr, Melichárek, Štefka.

HC Litvínov: Spěšný (Sroka) – Moravec, Baránek, Šesták, Cvrk, Sklenička, Vostárek, Šefl – Kučera, Trübenekr, Čapek, Weitz (C), Stříbrný, Ujfaluši, Sýkora, Šimeček, Válek, Štěpka.

Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Novák.

Oba celky se sjednotily na modrých čarách a zdraví se. Olomoučtí hokejisté budou hrát v bílých dresech, Litvínov dorazil na Hanou se svou tradiční černo-žlutou kombinací. Utkání každou chvíli začne.

00:01

00:19
    První střelecký pokus utkání si připsal hostující Baránek, jehož ránu vyrazil Urbisch do mantinelu za svou brankou.

00:37
    Za vlastní klecí si nedovoleným způsobem počínal Štěpka (LIT), který půjde na trestnou lavici za hákování.

01:01
    Nahození Pavlovského od modré skončilo na hráčích clonících ve výhledu gólmanovi Litvínova.

01:57
    Konečný se z pravého křídla posunul až před branku, kde zakončil bekhendem. Spěšný prostor u pravé tyče pohlídal.

02:37
    V početní výhodě si domácí sice dokázali přihrávat napříč útočnou třetinou, ale žádnou větší příležitost si nepřichystali. Hosté jsou kompletní.

03:36
    Hraje se velmi svižný hokej, více na kotouči jsou domácí, kteří operují často ve třetině soupeře.

03:59
    Jergl mohl zakončovat po prudké přihrávce z vrcholu pravého kruhu pro vhazování. Místo toho ale ještě hledal spoluhráče a neuspěl.

04:42
    Na druhé straně se ke kotouči mezi kruhy dostal Šimeček, jehož střelu gólman Mory zlikvidoval. Hraje se dlouho bez přerušení.

05:45
    Sýkora se s pukem dostal za modrou čáru, ovšem přes obránce Kohoutů mu nebylo dovoleno projít.

06:10
    Rušno bylo před brankou Urbische, který ale nakonec nic vážného řešit nemusel.

06:43
    Olomoučtí hokejisté se radují ze úvodní branky střetnutí, ale hlavní sudí okamžitě dává najevo, že tento gól nebude platit. Nahození Rašnera sklepl Jergl hokejkou za záda Spěšného, ovšem jeho hokejka byla v tu chvíli příliš vysoko.

07:15
    Volný kotouč před brankovištěm Kohoutů se chystal zamést do branky Stříbrný, ovšem Nesvadba (OLO) jej zahákoval. Dvě minuty pro domácího hráče.

07:24
    Tvrdý projektil z hole Baránka skončil na nohách prvního domácího obránce.

07:52
    Cvrk si nepohlídal ofsajdové postavení a vjel do třetiny dříve, než obdržel přihrávku. Sudí posílají hru až k brance Litvínova.

08:01
    A opět stejný přestupek hostů. Hra se kouskuje.

08:46
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté propadli na útočné modré, čehož využil ALEŠ JERGL. Domácí útočník se vrhl ve vastní oslabení do samostatného úniku, který zakončil střelou mezi betony Spěšného. Bez asistence.

09:22
    Hanáci přečkali oslabení a hned se i s navrátilcem na led pokusili o brejk. Střela Betáka z mezikruží si cestu mezi tři tyče nenašla.

10:43
    Olomoučtí se dopustili faulu, a jejich soupeř tak mohl hrát se šesti bruslaři v poli. Dlouho si hosté jen přihrávali v pásmu, až poté přišla rána Trübenekra, proti které si Urbisch povyjel a zlikvidoval ji.

10:43
    Krátoška (OLO) si odpyká dvouminutový trest za podražení.

11:26
    Weitzova střela z levého křídla moc šancí neměla. Urbisch byl připravený a puk schoval ve výstroji.

11:57
    Proti projektilu Cvrka dobře vystoupil Jergl, který schytal ránu. Mora poté vyhodila.

12:36
    Beták vybojoval puk v útočném pásmu a poslal jej až ke své brance, aby ušetřil cenné vteřiny.

12:43
    Kohouti jsou kompletní, i své druhé oslabení přečkali bez úhony.

13:20
    Chvíli to vypadalo, že se budou Kohouti opět bránit jen ve čtyřech. Jeden z hráčů Mory totiž poslal puk na tribunu. Asistent rozhodčího ale svému kolegovi vysvětlil, že se jednalo o teč mantinelu.

13:31
    A tak si přesilovku zahrají domácí. Baránek (LIT) v jasné gólové příležitosti před svou klecí zablokoval hůl domácímu hokejistovi. V tomto případě mohlo klidně odpískat i trestné střílení.

14:07
    Jergl obkroužil kolem klece soupeře a předložil puk na vzdálenější tyč Betákovi. Olomoucký útočník si ale musel nejprve kotouč zpracovat, což bylo štěstí pro hosty. Spěšný se přesunul včas.

14:41
    Hanáci kombinovali v útočné třetině, ale další ohrožení hostující branky již nepřišlo. Severočeši vyhodili puk.

15:16
    Kohouti mají kotouč za vlastní brankou, v této výhodě se už nic neurodí.

15:31
    Hostující hříšník se vrátil rovnou do obranné třetiny, kam se nastěhovali domácí.

16:10
    Vyhozený puk stíhal Krátoška, ovšem mnohem blíž k němu měl hráč v černém dresu.

16:43
    Kohoutům se nevydařila rozehra ve středním pásmu a puk se dokutálel až za branku Litvínova. Zakázané uvolnění a vhazování před Urbischem.

17:05
    Domácí ale soupeře okamžitě vyhnali ze své třetiny a následně jej také odzbrojili.

17:40
    První lajna Mory dělá soupeři velké problémy. Ostřanský zavezl kotouč do pásma a poslal jej do rohu kluziště Jerglovi. Ten jej poté nahodil před brankoviště, kam sjížděl Beták. Spěšný ale včas zasáhl a puk přikryl.

18:04
    Stříbrný získal puk na útočné modré a z pravé strany najížděl na domácí klec. Branku Kohoutů ale v dobré pozici vůbec netrefil.

19:08
    Na druhé straně nahazoval puk na teč od modré Síkora, jenže ani jeden z jeho spoluhráčů puk netrefili. Zachytil jej tedy gólman soupeře.

19:33
    Štěpka dostal ideální pas do jízdy, ovšem někdo z jeho spoluhráčů byl příliš nedočkavý a vjel do útočné třetiny dřív než jeho kolega s pukem.

20:00

První dvacetiminutovka je minulostí, domácí tým vede o jedenu branku. Tu měl na svědomí v deváté minutě Aleš Jergl, který ve vlastním oslabení pláchl všem obráncům a v souboji jeden na jednoho se nemýlil. Druhá část začne v 15:42.

20:01

20:40
    Hosté se hned v úvodu druhé části natlačili do domácí třetiny, ovšem obránci Mory je zakončit nenechali a přesunuli hru do středního pásma.

21:31
    Zpoza hostující klece se dostal kotouč na čepel Kraigherovi, proti jehož střeleckému pokusu musel zasáhnout brankář Litvínova.

21:49
    Na druhé straně vybruslil do levého kruhu pro vhazování Stříbrný, ale ani on se nesetkal s úspěchem. Urbisch byl pozorný.

22:45
    Olomoučtí jsou pod mírným tlakem soupeře, který ale honí puk okolo mantinelu a spíše než s domácími má problém sám se sebou.

22:55
    Ostřanský se vydal na výlet, který skončil zákrokem Spěšného. Hra se přesouvá právě před branku Litvínova.

23:40
    Jergl nepřešel ve středním pásmu přes Baránka, který mu vystavil tvrdou stopku. Domácí hráč odjíždí ještě během hry na střídačku a nechává se raději ošetřovat.

24:36
    Na olomouckém zimním stadionu se rozsvítila poněkud více světla nad hrací plochou. Nyní je tak vidět mnohem lépe. Uvidíme, kterému týmu to více prospěje.

25:01
    Nahození Vostárka od modré proletělo kolem několika hráčů až k brankáři Mory, který včas zareagoval a kotouč vyrazil.

25:36
    Pro uklidnění olomouckých fanoušků, Aleš Jergl je zpět ve hře. A hned se podílel na útočné akci domácích, kterou z těsné blízkosti zakončoval Beták.

25:50
    Hned po buly v útočné třetině předložil Jeklič puk Rašnerovi, kterému ale střela příliš nevyšla. Spěšný máchl lapačkou do vzduchu a puk v ní našel.

25:57
    Další vyhrané buly Hanáků přišla prudká rána Jergla, která těsně minula horní tyčku hostující svatyně.

26:13
    Hanáci mají navrch a hosté se brání za cenu nedovoleného zákroku. Baránek (LIT) pyká za podražení.

26:40
    Stříbrný ujel Bauerovi, který musel zahákovat soupeře. Trestné střílení pro hosty!

26:40
    Domácí trenér si ještě stěžuje, že hostující hráč zakončil, což je pravda. Ovšem není mu to co platné.

26:40
    Stříbrný se rozjel velmi pomalu, ovšem Urbische tím vůbec nerozhodil. Domácí gólman přečetl úmysl soupeře a mezírku mezi betony včas zakryl.

27:21
    Hosty musí nyní neproměněné trestné střílení ve vlastním oslabení velmi mrzet. Hanáci totiž v pokračující přesilové hře zvyšují vedení. Vyhozený puk dokázal na modré rukavicí získat Jergl, který jej předložil na levé křídlo ŠIMONU BETÁKOVI. Domácí útočník se s ničím nepáral a prostřelil gólmana soupeře mezi betony. Asistence: Aleš Jergl.

28:25
    Baránek (LIT) zřejmě neunáší průběh zápasu a úplně zbytečně po odehrání puku vysekl domácímu hráči hokejku. Mora bude hrát přesilovku.

28:49
    Hosté mají puk ve své třetině a posílají jej za branku soupeře.

29:19
    Rašnerovo nahození od modré nemělo příliš velké šance na úspěch. Gólman ani nemusel zasahovat.

30:13
    Olomoučtí svého soupeře svírali tak dlouho, až se hosté dopustili dalšího nedovoleného zákroku. Na trestnou odjíždí Šefl (LIT).

30:25
    Krátkou přesilovou hru proti třem Mora nevyužila. Baránek je zpět na ledě. Troufám si ale tvrdit, že ne moc na dlouho. Hostující hráč by si měl odpočinout, aby svému týmu ještě více a hlavně zbytečně neublížil.

31:47
    Domácím přesilová hra moc nevychází. Až nyní se podívali Hanáci na delší časový úsek do třetiny soupeře.

32:13
    Hosté už jsou kompletní a Spěšný přerušuje hru.

33:00
    Hra se poněkud uklidnila, spíše se bojuje o kotouče ve středním pásmu.

34:09
    Ani jedné straně nevychází efektivnější přechod do útočné třetiny. Mužstva hodně ztrácí kotouče.

34:31
    Spěšný neudržel kotouč v lapačce, čehož chtěl využit jeden z domácích hráčů. Jenže ještě než stihl strčit do puku, gólman hostí jej zalehl. Útočník Mory tak trefil gólmana, což se nelíbilo Baránkovi, který se na soupeře vrhl.

35:34
    Jako blesk z čistého nebe přišla třetí branka Kohoutů. Konečný nahodil puk od modré na hostující klece, před kterou malinko změnil dráhu letu DOMINIK BAUER. Spěšný nedokázal zareagovat na změnu směru. Asistence: Martin Konečný, David Nesvadba.

37:24
    Kraigher (OLO) si v útočném pásmu počínal velmi tvrdě v souboji s Trünbenekrem, kterého surově poslal proti mantinelu.

38:01
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Nádherná kombinace napříč domácí třetonou předvedli v přesilové hře hosté, kteří necelé dvě minuty před koncem druhé části snižují na rozdíl dvou branek. Válek z pravého kruhu pro vhazování vybídl k zakončení osamoceného DOMINIKA ŠTĚPKU, který u vzdálenější tyče opravdu neměl problém zamést puk za brankovou čáru. Asistence: Lukáš Válek, Karel Šefl.

39:25
    Jeklič ztratil kotouč poté, co mu přes obličej přejela hůl jednoho z protihráčů. Hlavní sudí ale tento moment nepostřehl, takže hra plyne dál.

40:00

Druhá třetina je za námi, Hanáci navýšili své vedení, které je nyní dvoubrankové. Ještě dvě minuty před druhou sirénou vedla Mora o tři branky, a to po trefách Šimona Betáka a Dominika Bauera. Hosté ale dokázali v početní výhodě snížit, jmenovitě to byl Dominik Štěpka. Třetí dějství začne v 16:34.

40:01

40:29
    Stejně jako v předchozí třetině, tak i nyní hosté hned na úvod dostávají soupeře pod tlak. Rána Válka skončila na vyrážečce gólmana.

40:47
    Tentýž litvínovský hráč podruhé v šanci a tentokrát měli domácí velké štěstí. Puk lízl pravou tyč domácí klece!

41:51
    Hanáci odpovídají na tlak soupeře a poslední minutu strávili v útočné třetině oni. Spěšný musel několikrát zakročit.

42:02
    Zakázané uvolnění Kohoutů a trenér domácích se hněvá. Gólman Litvínova totiž jel pro puk za branku, což by mělo znamenat pokračování ve hře. Jenže tomu tak nebylo.

42:39
    Tohle musí domácí tým opravdu mrzet. Když už se zdálo, že Hanáci v pohodě vyhodí puk ze své třetiny, propadl kotouč mezi kruhy k volnému TOMÁŠI KUČEROVI, který natáhl až ke stropu stadionu a tvrdým projektilem poslal puk do branky. Asistence: Ondřej Sýkora.

42:55
    Mora mohla okamžitě odpovědět, ale Jergl byl před zakončením faulován, a tak jen on sám skončil v brance soupeře. Nicméně dvě minuty za nedovolený zákrok odsedí Cvrk (LIT).

43:37
    Válek se Štěpkou dělali domácím velké problémy. Kohouti tak vůbec nemohli rozehrát, dokonce museli hasit závar před vlastní brankou.

44:10
    Skvělý Urbisch drží svůj tým ve vedení. Poté, co Stříbrný předložil puk do jízdy Weitzovi, musel domácí gólman předvést dva výborné zákroky! Připomínám, že Mora hraje přesilovou hru.

44:55
    Severočeši jsou na ledě v kompletním složení, hraje se v jejich třetině.

45:47
    Zakázané uvolnění hostů přišlo ve chvíli, kdy kotouči byl nejblíž Weitz. Ten jen rozhazuje rukama při pohledu na sudího, neboť hra měla dle nových pravidel pokračovat.

46:18
    Olomoucký trenér Přecechtěl si vybírá oddechový čas. Momentálně jeho tým potřebuje něco zlepšit, neboť do konce utkání zbývá ještě mnoho času.

46:34
    Pokus v posledních minutách aktivního Weitze skončil na betonech domácího gólmana.

47:16
    Olomoučtí uklidnili hru a chvíli kombinovali v útočné třetině. Dvakrát se ke střele dostal Rašner, ale stav zápasu nezměnil.

48:08
    Urbisch má plné ruce práce se střelami soupeřů. Třetí branka Litvínova visí ve vzduchu.

48:36
    Naštěstí pro Kohouty se ale hosté dopustili zakázaného uvolnění. Na chvíli si tak Hanáci mohou odpočinout.

48:42
    To je velmi důležitá branka pro domácí celek. Ve chvílích, kdy se musel zuby nehty bránit, vybojoval vhazování u soupeře v pásmu a hned po buly se dokázal prosadit. Po střele Krátošky přistál puk na holi MATĚJI PAVLOVSKÉMU, který měl před sebou odkrytou více jak polovinu branku. Asistence: Aleš Krátoška.

49:26
    Nové pravidlo o hybridním icingu bude často cloumat emocemi. I nyní si hosté stěžují, že sudí přerušil hru, přestože byli hráči obou celků na stejné úrovni.

50:42
    Krátoška chtěl předvést něco ze svého hokejového umu, jenže obhození obránce mu úplně dle představ nevyšlo. Zatímco puk za hráče soupeře dostal, sebe už ne.

51:50
    Hanáci se snaží držet soupeře daleko od branky a sami útočí.

53:00
    Jergl přišel při průniku o kotouč, i tak se ale Hanáci dostali k zakončení. Do rány stihli obránci Litvínova strčit hokejku tak, že puk skončil v ochranné síti.

53:18
    Zakázané uvolnění hostů. Tentokrát bylo vše tak, jak má být a nikdo se ničemu nediví.

53:30
    Nemastné neslané nahození Nesvadby od modré skončilo v lapačce Spěšného. Ten neměl problém kotouč lapit.

53:58
    Beták vypálil z otočky, ale gólman měl dobrý výhled a puk vyrazil.

54:17
    Na druhé straně střílel Weitz, gólman Mory musel použít pravý beton.

55:15
    Bauer se hnal za pukem v útočném pásmu. Proti jedoucímu kotouči vyjel i Spěšný, který nakonec neudělal moc dobře. Domácí hráč byl u něj jako první, gólmana si obhodil, ale skončil až za brankou soupeře. Poté sice kotouč nahodil dojíždějícím spoluhráčům před brankoviště, ani jeden z nich ale prázdnou branku netrefil, respektive netrefili kotouč.

56:49
    Do konce základní hrací doby příliš mnoho času nezbývá, domácí se snaží puk držet co nejdál od Urbische.

57:03
    Kraigher prodělal tvrdší souboj v obranné třetině a jen těžce se zvedá z ledu.

57:16
    Jergl měl na pravém kruhu pro vhazování dostatek času na příprav střely. Jeho rána švihem orazítkovala spojnici litvínovské klece!

58:11
    Tak to bude ještě pořádné drama. Severočeši dokázali soupeře dostat pod drtivý tlak, po kterém zůstal Urbisch vyšachovaný mimo vlastní branku. Mezi kruhy se mezitím dostal k puku PETR UJFALUŠI, který tvrdým projektilem i přes obětavé obránce Mory odkrytou klec trefil. Asistence: Tomáš Kučera.

58:49
    Něco přes minutu mají hosté ke srovnání. Zatím gólman Litvínova zůstává mezi třemi tyčemi.

59:23
    Kohouti vybojovali vhazování před brankou soupeře. A hosté si dle očekávání berou oddechový čas.

59:41
    Hosté hrají bez gólmana!

60:00

Velmi dramatické utkání je za námi. Olomoučtí hokejisté dotáhli dobře rozjetý duel do vítězného konce a soupeře přehráli 4:3. (17:08:57)

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 9. Jergl, 28. Beták (Jergl), 36. Bauer (Konečný, Nesvadba), 49. Pavlovský (Krátoška) – 39. Štěpka (Válek, Šefl), 43. Kučera (Sýkora), 59. Ujfaluši (Kučera)

Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Novák