Chabarovsk – Vladivostok 5:4 (kon.) | Omsk – Novokuzněck 0:1 (kon.) | Barys – Ufa 5:4 (kon.)
Nižněkamsk – Čeljabinsk 4:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 0:2 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 3:2 (kon.)
Toljatti – Chanty-Mansijsk 2:5 (kon.) | Jokerit – Minsk 4:5 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavl 5:3 (kon.)
HC Slovan – Záhřeb 5:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
4:5 (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)
HC Dinamo Minsk
Čtvrtek 04.09.2014, 17:30 • Hartwall-areena • KHL

Zápas je tedy u konce a Jokerit ve svém premiérovém utkání v KHL podléhá Dinamu Minsk 4:5 po prodloužení. Domácí předváděli velice sympatický hokej s dobrým bruslením, ale hosté byli velice produktivní a ze svých 5 branek daly hned 4 z přesilové hry. (20:13:27)

Matt ELLISON - 4:5

63:41
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    MATT ELLISON se napřáhl zpoza levého kruhu a ránou nad beton překonává Karlssona. Asistence: Ryan Vesce, Jonathan Cheechoo.

63:17
    Tommi Huhtala (JOK) dostává 2 minuty za držení protihráče a Jokerit se bude muset po zbytek prodloužení bránit ve třech proti čtyrem.

63:12
    Nyní však musel zasahovat Karlsson poté, co se hosté dostali do přečíslení!

62:47
    V prodloužení je zatím iniciativa pouze na domácích, kteří se už dostali do několika slibných šancí.

62:22
    Karalahti míjí od modré bránu.

61:14
    Jokerit uzamkl svého soupeře v jeho obranném pásmu a po dvou střelách Haugen přerušuje hru.

60:01

Ani po třetí třetině neznáme vítěze, což znamená, že nás čeká prodloužení. Minsk šel ve třetí části dvakrát do vedení, ale Jokerit dokázal pokaždé srovnat krok.

60:00

59:14
    Ellison (MIN) ve velké šanci nedeokázal puk z dorážky zvednout nad Karlssonův beton!

58:34
    Do útoku se nyní tlačili překvapivě hosté, ale Karlsson nakonec nemusel zasahovat.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají poslední dvě minuty.

57:06
    Na druhé straně zahrozili hosté, když se puk odrazil od domácího obránce směrem na Karlssona, ale ten celou situaci zvládl a přerušuje hru.

56:46
    Lajunen zkusil vypálit ihned po zavezení puku do útočného pásma, ale trefil pouze připraveného Haugena.

56:22
    Hosté se opět vymanili z tlaku pomocí zakázaného uvolnění.

55:01
    Do konce třetí třetiny už zbývá jen posledních pět minut a zaplněná Hartwall-areena by ráda viděla vedoucí gól. V útoku jsou ovšem nyní hosté.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 5. Hagman (Kapanen, Aaltonen), 34. Gunderson (Hahl, Ben-Amor), 50. Koukal (Omark, Todd), 52. Moses (Koukal) – 8. Cheechoo (Eliseenko, Vesce), 35. Linglet (Cheechoo), 48. Chechoo (Linglet, Ellison), 51. Cheechoo, 64. Ellison (Vesce, Cheechoo)

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Gunderson, Lajunen, Ohtamaa, Karalahti, Jaakola, Todd, Saari – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Omark, Koukal, Moses – Huhtala, McLean, Sallinen – Ben-Amor, Hahl, Mäki
    HC Dinamo Minsk: Haugen (Milchakov) – Krajíček, Goroško, Nogačjov, Bailen, Šinkevič, Lisovets – Linglet, Ellison, Vesce – Cheechoo, Szczechura, Gavrus – Kitarov, Meleško, Kulakov – Drozd, Zacharov, Jelisejenko

Rozhodčí: Alexej Ravodin, Alexej Vasiljev – Pyotr Aljošin, Jurij Ivanov