Vålerenga – Zürich 2:3 (kon.) | Färjestad – Vienna Capitals 1:2 (2:3 po s.n.) | Mannheim – Växjö 1:2 (kon.)
Skellefteå – Krefeld 4:0 (kon.) | SaiPa – Ingolstadt 5:2 (kon.) | IFK Helsinky – SønderjyskE 10:1 (kon.)
Bern – Tappara 4:3 (2:1 po s.n.) | Košice – Liberec 4:3 (kon.) | Stavanger – Třinec 2:3 (kon.)
Briançon – Ženeva 2:7 (kon.) | Fribourg – Zlín 3:2 (2:0 po s.n.) | Zug – Vítkovice 3:2 (kon.)
Sparta – Kuopio 2:3 (kon.)
HC Košice
4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 06.09.2014, 17:30 • Steel Arena Košice • Hokejová Liga mistrů

Košice závěr utkání zvládli a heroickým výkonem tak získali první body v Lize mistrů. Odveta se tak slovenskému celku povedla, naopak Liberec odjíždí z východu Slovenska s prázdnou.

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších sportovních přenosů. (19:59:34)

60:00

59:49
    Zakázané uvolnění Košic, hra se tak stěhuje zpět do obranného pásma slovenského klubu.

59:36
    Košice nadále pod tlakem, času je však již málo.

59:09
    Liberec vyhrál buly a hraje se tak v útočném pásmu českého celku.

58:52
    Oddechový čas pro HC Košice.

58:52
    Pozorný Hylák zastavil střelu od modré čáry a přerušuje hru.

58:16
    Obrovský tlak Liberce pokračuje, který se snaží o vyrovnání! Hylák však drží svůj tým.

57:38
    Přesilová hra pět na tři a k tomu hrají hosté bez brankáře – hraje se tedy šest na tři!

57:26
    Lašák byl pryč z brány a právě v tento moment došlo na další faul košického hráče. Domácí tak jdou do tří.

57:05
    Košice se urputně brání, tlak Liberce je obrovský.

56:43
    Je tu oddechový čas pro Liberec.

56:35
    Pozorný Hylák vyrazil puk betonem do rohu, ale tlak Liberce v přesilové hře pokračuje.

55:40
    Již při hře v plném počtu uháněl jeden z košických hráčů do protiútoku, no nakonec právě Košice dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Naskakující hokejista byl totiž šestým na ledě.

54:23
    Košicím se zatím daří bránit své obranné pásmo a v pohodě vyhazovat kotouče.

53:54
    Hodně nepovedený přechod přes útočnou modrou předvedl Škoula a rozhodčí ihned pískají postavení mimo hry.

53:23
    Šance pro Liberec by mohla přijít v přesilové hře, za vyhození kotouče mimo hrací plochu je vyloučen Philipp (KOC)

52:27
    Lašák měl plné ruce práce, ale opět dokázal vyrazit neříjemou střelu.

52:15
    Hraje se však dlouho bez přerušení a ve velkém tempu, diváci ve Steel aréně musí být spokojeni.

51:03
    Košice sice v přesilovce neskórovaly, ale Liberec je nyní pod tlakem a jen těžko se dostává do šancí. Četná vyloučení tomu navíc nepřidávají.

50:15
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale všechny střely byly dobře zblokovány a nakonec byl kotouč i vyhozen přes všechny čáry.

49:03
    Petr Jelínek je však vyloučen za držení hole a Liberec tak bude hrát další oslabení.

48:57
    Mohlo být s Libercem ještě hůře, nejprve Lašák musel pokrýt nebezpečnou střelu a následně i rychlou dorážku. S obojím si však poradil.
    BARTOŠ - 4:3

48:31
    Košice vstřelily branku!
    Aktivita je jedna věc, ale vytvoření šancí věc druhá. PETER BARTOŠ dostal hezkou přihrávku do volného prostoru a rychlou střelou zápěstím překonal Lašáka. Asistence: Gabriel Špilar

48:15
    Při hře ve čtyřech je aktivnější Liberec, no zatím tomu chybí zajímavější zakončení.

47:34
    Je tu další vyloučení a tentokrát na obou stranách, za Liberec odchází na dvě minuty Výtisk, za Košice Kolena, který podle rozhodčích pádu přidal.

46:57
    Tak se Košice dostali ke střele, ale Lašák přestože neměl ideální výhled, dokázal puk vyrazit.

46:35
    Opět stejný scénář, výtečná obrana Liberce, který drží obrannou modrou čáru.

46:04
    Košický fanoušek by si přál branku, ale domácím se přesilová hra zatím příliš nedaří. Opět musí začít s rozehrávkou až za vlastní svatyní.

45:08
    Košice si zahrají další přesilovou hru a ihned s tímto je také v bráně zpět brankář Hylák.

44:41
    Dokonce musel být Hylák vystřídán Melicherčíkem, který se tak dostává nečekaně do utkání!

44:40
    Košický brankář Hylák má zřejmě problém s bruslí a ta je mu spravována na střídačce.

44:31
    Košice sice opticky mají více ze hry, ale spíše se jedná jen o držení kotouče, do žádné výraznější šance se dostat zatím nemohou.

43:48
    Po pravé straně uháněl Erik Černák, ale s jeho střelou si Lašák dokázal poradit bez větších potíží, před brankovištěm chyběli domácí hráči, kteří by clonili ve výhledu.

42:51
    Úvod třetí třetiny je hodně opatrný a to z obou stran, týmy si uvědomují jaké následky by mohla mít zbytečná chyba.

42:01
    Již je Liberec kompletní a tato přesilovka se Košicím vůbec nepovedla.

41:47
    Zablokovaná střela od modré čáry stála Košice útočné pásmo.

40:55
    Liberec však dokázal zahrozit také ve čtyřech, rychlý protiútok však Hylák zastavil úspěšným zákrokem.

40:01
    V závěru druhé třetiny byl vyloučen Michal Bulír (LIB) a Košice tak vstupují do třetí třetiny přesilovou hrou.

40:01

Druhá třetina je za námi a padlo v ní hned pět branek. Košice dokázali duel otočit, ale to stejné se poté povedlo také Liberci. Po čtyřiceti minutách je však stav nadále nerozhodný 3:3.

40:00

39:37
    Puk je za libereckou brankou v moci hostujících hráčů, zřejmě se toho již moc ve druhé třetině nestane.

38:31
    Ve druhé třetině tak padlo již pět branek a stále není ani zdaleka rozhodnuto. Tento československý souboj bude jistě ještě hodně zajímavý.
    KOLENA - 3:3

37:22
    MILAN KOLENA na druhé straně okamžitě odpovídá a náskok Liberce tak vydržel pouhých 21 vteřin. Kolenu si obrana nepohlídala a ten dokázal i pod tlakem dostat kotouč za Lašáka. Asistence: Matěj Česík
    BULÍR - 2:3

37:01
    Liberec právě vstřelil branku!
    Krátce poté co vyloučený hráč naskočil na led se Liberec prosazuje. Situace dva na jednoho sice nebyla ideálně vyřešena, ale MICHAL BULÍR se dostal ke kotouči a nakonec dokázal překonat Hyláka. Asistence: Jakub Valský

35:53
    Košice mají přesilovou hru a snaží se dostat zpět do vedení, zatím obrana Liberce odolává.

35:18
    Obrovská chyba Liberce v rozehrávce darovala jednomu z košických hráčů stoprocentní šanci, Lašák však dokázal samostatný únik zneškodnit.

34:50
    Vyloučení je ve druhé straně opravdu spousta, Michal Bulír (LIB) oslabil svůj tým a opět se tak bude hrát ve čtyřech.
    BARTEK - 2:2

34:12
    Ve čtyřech byl Liberec jednoznačně aktivnější a odměnou mu je vyrovnávající branka. MARTIN BARTEK se s kotoučem obtočil kolem obránce a rychlou střelou našel mezírku u levé tyče. Asistence: Tomáš Voráček

33:35
    Přesilovka Košic je u konce, na dvě minuty je totiž vyloučen Adam Drgoň, který v obranném pásmu zahákoval protihráče.

33:24
    Košice se držely v útočném pásmu, ale nakonec po nepřesné přihrávce Liberec vyhazuje.

32:21
    Opět jde Liberec do čtyř, tentokrát za špatné střídání, když hosté hráli v šesti. Trest odpyká Jonák.

31:47
    Přesilová hra je sice u konce, ale Košice nadále diktují tempo hry v útočném pásmu.

30:55
    Chybička v rozehrávce Košic málem dostala Liberec do šance, ale vše uhasil pozorný Hylák, který pomohl s rozehrávkou.

30:24
    Košice Lašáka obstřelují ze všech možných pozic, skóre se však i díky brankáři Liberce nemění.

29:47
    Začíná se hrát dost ostře a rozhodčí se to snaží krotit vyloučením. Opět je potrestán hráč Liberce Lukáš Derner a opět je to za držení.
    LAPŠANSKÝ - 2:1

28:25
    Nakonec však i tato přesilovka je využita! Košicím se podařilo rychle dostat do útočného pásma a tam vytvořit závar před Lašákem. V tomto zmatku se nejlépe zorientoval ADAM LAPŠANSKÝ, který bekhendem dostal kotouč za bezmocného Lašáka. Asistence: Adam Drgon

28:06
    Zatím však pokračuje košické trápení z předchozí přesilové hry.

27:42
    Další vyloučení na straně Tygrů z Liberce, opět je to za držení a tentokrát je vyloučen Michal Plutnar.

27:03
    Tato přesilová hra se Košicím vůbec nepovedla, v podstatě se slovenský tým nedostal ani do útočného pásma.

25:46
    Košice musí založit své útočné snažení opět od vlastní branky.

24:51
    Tomáš Voráček je dalším vyloučeným hráčem a pro Košice je zde tak dobrá šance dostat se k dokonalému obratu.
    LAPŠANSKÝ - 1:1

23:43
    Druhá přesilová hra Košic již je využita a popostaral se o to ADAM LAPŠANSKÝ, který nenápadnou střelou překonal Lašáka. Asistence: Radek Philipp

23:24
    Košice se rychle usadili v útočném pásmu a nyní je tak liberecká čtveřice pod tlakem.

22:45
    Martin Škoula je vyloučen na dvě minuty za hákování a pro Košice to tak znamená druhou přesilovku v tomto zápase. Hodně zbytečný faul po buly tak oslabuje liberecký tým.

22:41
    Matěj Česík to zkusil dobře z levého kruhu pro vhazování a Lašák si musel dát pozor na tuto nepříjemnou střelu.

22:12
    Přesilová hra se Liberci příliš nepovedla a Košice tak mohou zkusit také zaútočit.

20:49
    Až nyní se hosté usadili v útočném pásmu.

20:33
    Košice hrají v oslabení, ale snaží se bránit aktivně.

20:01

Po siréně si ještě jel Kolena vysvětlovat předchozí vyloučení k rozhodčím, ale tím již nic nezmění. Liberec tak vede na ledě slovenského mistra 0:1 a do druhé třetiny navíc bude vstupovat v početní převaze.

20:00

19:59
    Tak ještě jedno vyloučení stihli rozhodčí v této třetině, Kolena (KOC) vyfasoval dvě minuty za zbytečný zákrok u střídačky.

19:38
    V závěru první třetiny málem vyrobil obrovskou chybu Čermák, ale celou akci Liberce poté zastavil hvizd rozhodčího, který signalizuje postavení mimo hry.

18:46
    Střela od červené čáry nemohla Lašáka nijak vystrašit, ten na puk dobře viděl a elegantně si na něj počkal s připravenou lapačkou.

17:50
    V závěru oslabení to zkusili hosté za pomocí rychlého protiútoku, ale sil již moc nebylo a tak je výsledkem pouze nahození puku a rychlý úprk na střídačku.

17:12
    Tvrdá rána od modré čáry dolétla jen do připravené lapačky Lašáka.

16:57
    Lašák musel vytáhnout zákrok pravým betonem, tím však stačil kotouč vyrazit do rohu.

16:17
    Košice uzavřeli Liberec v obranném pásmu a nyní je to pro obrannou čtveřici Tygrů velmi složité.

15:50
    Tento tlak může vygradovat v přesilové hře, na dvě minuty usedá Jakub Valský (LIB) za sekání.

15:45
    Košice však nyní mají více ze hry a Liberec je poslední tři minuty pod soustavným tlakem.

14:55
    Domácí si žádali odpískání první přesilové hry pro svou stranu, ale rozhodčí zůstal po zákroku u mantinelu klidný.

13:55
    Další parádní akce Košic, krásnou přihrávkou mezi dva hráče se dokázal uvolnit jeden z nich – v souboji proti Lašákovi však opět neuspěl.

13:41
    Hráči Košic již zvedali ruce nad hlavou když Lašákovi vypadl kotouč z výstroje, ale slovenský brankář ve službách Liberce se stačil po kotouči otočit a zastavit jej před brankovou čarou.

13:02
    Po nahozeném puku se Lašák raději vrhl a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

11:51
    Chybná rozehrávka Liberce probrala košické publikum, které dalo jasně najevo, že slovenský tým má dnes ve Steel aréně své příznivce.

11:15
    Rychlá střela Gregorka z otočky málem překvapila Hyláka, ten v takovém netradičním zákroku stačil kotouč vyrazit.

10:17
    Po dobrém úvodu inkasovaná branka Košice uspala a nyní se slovenský mistr nemůže dostat do útočného pásma na delší časový úsek.

09:45
    Liberci se podařilo v útočném pásmu přišlápnout kotouč u mantinelu a zůstane tak na dostřel Hyláka.

08:59
    Po buly se kotouč nečekaně dostal na modrou čáru, kde přilétla na Hyláka nečekaná střela. Košický brankář však situaci zvládl.

08:52
    Liberec zatlačil soupeře v pásmu a situaci řešil až Hylák, který schoval kotouč pod lapačku.

08:03
    Košice se pokusili o rychlou odpověď, ale ofenzivní výpad nic nebezpečného nepřinesl.

07:13
    Druhá přesilová hra českého zástupce již je využila MICHAL BULÍR podle všeho tečoval dělovou střelu od modré čáry a posílá tak Liberec do vedení Asistence: Tomáš Bulík, Jakub Valský

06:42
    Košice ve čtyřech zkusili útočný výpad, ale ten se nezdařil a Liberec tak měl jednoduchou práci s přechodem do útočného pásma.

06:25
    Publiku se nelíbí další vyloučení košického hráče. Na jedné straně totiž ostrý zákrok nebyl potrestán, na té druhé už Macejko dvě minuty inkasoval.

05:47
    Hezká přihrávka zpoza brány na volného domácího hráče, kterému však v poslední chvíli vložil do střely hůl liberecký obránce.

05:22
    Kdepak tato přesilovka se nepodařilo, Košice jsou kompletní.

04:45
    Opět letí kotouč přes všechny čáry a přesilová hra Liberce se pomalu chýlí ke svému konci.

04:23
    Po zablokované střele se Košice osvobozují.

03:55
    Individuální průnik do útočného pásma byl úspěšný a nyní tak mohou Tygři započíst přesilovkovou kombinaci.

03:22
    Český zástupce si zahraje první přesilovou hru v zápase, na dvě minuty odchází člen prvního košického útoku Tomáš Hrnka.

03:05
    Liberec čeká na svou šanci vzorně ve středním pásmu a Košicím momentálně dělá přechod velké problémy. Další zakázané uvolnění vrací hru před Hyláka.

02:39
    Domácí hokejisté dělali co mohli, ale nakonec kotouč nestihli a tak se píská zakázané uvolnění také na druhé straně.

01:38
    Na kotouč si poprvé sáhl také Hylák, který však s nahozením od modré čáry neměl žádné problémy.

01:27
    Liberec vyhodil kotouč ještě ze své poloviny hřiště a tak se píská zakázané uvolnění, které vrací hru před Lašáka.

00:47
    První pětky odchází z ledu a Košice mohou být s prvním střídáním spokojeni.

00:25
    Košice začali aktivně a daří se jim v první minutě držet kotouč v útočném pásmu.

00:01

Hráči jsou připraveni na modrých čarách, následuje oficiální hymna Ligy mistrů.
    Liberečtí přiletěli do Košic včera večer.

HC Košice: Hylák (Melicherčík) – Jánošík, Cebák, Štrbák, Černák, Philipp, Drgoň, Macejko – Bartánus, Hrnka, Lapšanský – Jenčík, Bartoš, Spilar – Bicek, Kolena, Češík – Stupka, Chovan, Sojčík – Hinďoš

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Voráček, Škoula, Výtisk, Vitásek, Derner, Gřegořek, Plutnar – Bartek, Krenželok, Bulík – Valský, Filippi, Bulíř – Vampola, J. Vlach, Urban – Jonák, Kica, Jass – Jelínek

Rozhodčí: Gebei (AUT), Kubus (SVK) – Korba (SVK), Rovenský (SVK).

Košice tak touží po odvetě a hlavně by jediný zástupce Slovenska v Lize mistrů jistě rád dosáhl na své první body. Zda se to podaří můžete sledovat v tomto přenosu od 17:30.

Všichni hráči budou mít jistě v paměti předchozí vzájemný zápas, který se odehrál před dvěma dny v Liberci. Tygři šli v první třetině do vedení zásluhou Filippiho, jenže ve druhé třetině se podařilo Bartošovi srovnat a vedení zpět na stranu českého zástupce musel vrátit Vitásek. Liberec ve třetí části své vedení ještě navýšil a Košicím se poté podařilo pouze snížit v samém závěru.

Situace ve skupině A je po třech utkáních pro Košice dosti složitá, ve třech zápasech prohrál slovenský celek vždy o jednu branku a je tak bez bodu poslední. Naopak vcelku spokojeni mohou být v Liberci, dvě výhry a jedna porážka je řadí na druhé místo, které by na konci skupinové fáze zajišťovalo postup.

Hezký den, vítám Vás při sledování textového přenosu z utkání hokejové LIgy mistrů. Společně budeme svědky československého derby mezi Košicemi a Libercem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 24. Lapšanský (Philipp), 29. Lapšanský (Drgon), 38. Kolena (Česík), 49. Bartoš (Špilar) – 8. Bulír (Bulík, Valský), 35. Bartek (Voráček), 38. Bulír (Valský)

Rozhodčí: Gebei (AUT), Kubus (SVK) – Korba (SVK), Rovenský (SVK)