Vålerenga – Zürich 2:3 (kon.) | Färjestad – Vienna Capitals 1:2 (2:3 po s.n.) | Mannheim – Växjö 1:2 (kon.)
Skellefteå – Krefeld 4:0 (kon.) | SaiPa – Ingolstadt 5:2 (kon.) | IFK Helsinky – SønderjyskE 10:1 (kon.)
Bern – Tappara 4:3 (2:1 po s.n.) | Košice – Liberec 4:3 (kon.) | Stavanger – Třinec 2:3 (kon.)
Briançon – Ženeva 2:7 (kon.) | Fribourg – Zlín 3:2 (2:0 po s.n.) | Zug – Vítkovice 3:2 (kon.)
Sparta – Kuopio 2:3 (kon.)
Diables Rouges de Briançon
2:7 (1:0, 1:4, 0:3)
Genève-Servette HC
Sobota 06.09.2014, 19:45Hokejová Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.

Zdraví všechny hokejové příznivce. Je tu další hrací den hokejové Ligy mistrů a v rámci bojů ve skupině C přivítá francouzský Briancon na svém ledě švýcarský Servette Ženeva.

Servette Ženeva nejprve zvládl na svém ledě porazit Frölundu i Villach, ale ve čtvrtek padl ve švédsku výsledkem 3:7 a připsal si první prohru ve skupině. S francouzským Brianconem se dnes utká poprvé.

Diables Rouges de Briançon je úřadujícím mistrem francouzské ligy, ale v Lize mistrů se mu zatím nedaří. Francouzský celek zatím naplňuje roli outsidera skupiny, když zatím všechny tři své zápasy prohrál. Dokáže si na čtvrtý pokus konečně připsat premiérové body v této soutěži?

Tabulka skupiny před dnešním hracím dnem:

1. Frolunda 6 bodů, skóre 17:8
    2. Villacher 6 bodů, skóre 8:6
    3. Servette 6 bodů, skóre 11:12
    4. Briancon 0 bodů, skóre 3:13

Diables Rouges de Briançon: Madolora (Bonvalot) – Cerkovnik, Chiakiachvili, Igier, Pritz, Szélig, Custosse, Farina, Michelon – Bernier, Labrecque, Jensen – McDonald, di Dio Balsamo, Raux – Devin, Tarantino, Abramov.

Genéve-Servette: Bays (Descloux) – Marti, Vukovič, Antonietti, Ranger, Mercier, Loeffel, Trutmann – Jacquement, Picard, Rod – Tommy Pyatt, Taylor Pyatt, Rubin – D’Agostini, Bezina, Romy – Šimek, Gerber, Kast, Rivera.

Rozhodčí: Krawinkel (GER), Rauline (FRA) – Furet (FRA), Caillot (FRA).

00:01

00:41
    Ofsajd hostujícího týmu zatavuje útočnou akci.

01:34
    Další ofsajd hostující Ženevy, která je zatím takřka celý začátek zápasu na puku.

01:41
    Kotouč se dostal k domácímu brankáři, který přerušuje hru.

02:22
    Hosté poprvé výrazně zahrozili, ale Madolora si se střelou poradil a následně nepustil za svá záda ani dorážku Roda, který napálil puk jen do betonu domácího gólmana.

03:23
    Ženeva má v úvodních minutách znatelnou převahu a často kombinuje v útočném pásmu.

03:23
    Domácí Lionel Tarantino si jde odsedět dvě minuty na trestnou lavici.

04:01
    Briancon se osvobozuje dlouhým výhozem puku.

04:37
    Hosté uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu, ale schází tomu střelba.

04:47
    Domácí opět vyhazují kotouč přes všechny čáry.

05:12
    Madolora předvedl dobrý zákrok proti střele od modré, přestože před ním dobře clonil Taylor Pyatt.

05:23
    Briancon přežil hru v oslabení a Tarantino je zpátky na ledové ploše.

06:37
    Po úmyslném ofsajdu hostujícího týmu se hra přesouvá před brankáře Ženevy.

07:25
    Z pravé strany teď pálil hostující Romy, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

07:40
    Hosté hned po vhazování dostali puk před domácí bránu, kde vyvinuli velký tlak, ale domácí Ďáblové nakonec vyhodili kotouč alespoň do středního pásma.

08:31
    Po velké šanci domácího týmu se do samostatného úniku dostal Rod, kterého však v rozhodující chvíli neposlechl kotouč a zakončení se mu nepodařilo tak, jak by si přál.

08:38
    Hostující Trutmann je vyloučen na dvě minuty za hákování.

09:43
    Domácím se zatím přesilovka příliš nedaří, když nyní dokonce útočili oslabení hosté.

10:38
    Hosté oslabení v poklidu přečkali a Trutmann je zpátky na ledě.

11:36
    David Labrecque (BRI) si odsedí dvě minuty za podražení.

12:37
    Hosté jsou sice při přesilovce celou dobu v útočném pásmu, ale domácí je dobrou obranou nutí hrát hlavně u mantinelů a nepouštějí je ke střelbě.

12:48

13:36
    Domácí přečkali bez úhony další oslabení a jsou v plném počtu.

13:55
    Na řadu přichází komerční přestávka. V Brianconu to zatím není žádná velká hokejová podívaná. Hosté mají převahu a jsou většinu času s pukem v útočném pásmu, ale do větších šancí se nedostávají, málo střílí, a domácí obrana si s nimi zatím ví rady.

14:49
    Opět poněkud bezzubá útočná snaha Servette, které bylo s pukem dobrou minutu v útočném pásmu, ale byla z toho jen jedna zblokovaná střela.

15:27
    Domácí se dostali s pukem přes útočnou modrou a Szélig poté nahodil puk od mantinelu na brankáře, který přerušuje hru.

16:51
    Po pěkné akci domácích se do přihrávky zpoza brány opřel v mezikruží Jensen, ale nepřekonal Bayse.

17:55
    Briançon právě vstřelil branku!
    Do vedení jdou překvapivě domácí! DAVID LABRECQUE převzal puk na pravé straně, najel si do útočného pásma a střelou mezi vyrážečku a pravý beton překonává Bayse v hostující bráně. Asistence: Florian Chiakiachvili, Jimmy Jensen.
    David LABRECQUE - 1:0

18:41
    Postavení mimo hru hostujícího týmu.

19:22
    Ženeva se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, ale zatím je to od hostů bezzubá snaha.

20:00

První třetina je za námi. Přestože byl favorizovaný švýcarský celek po většinu času s pukem v útočném pásmu, jedinou branku zatím vstřelil domácí David Labrecque, díky němuž vede Briancon po první třetině 1:0. Hosté budou muset zapracovat na lepším pohybu v útočném pásmu a hlavně častější střelbě. Druhá třetina začne přibližně v 19:36.
    Briançon je s výsledkem po první třetině natolik spokojený, že si klub umístil na oficiální twitter účet průběžný výsledek zápasu: V tomhle stavu výsledek určitě nezůstane, přesto si udělejme screen shot.

20:01

20:32
    Servette právě vstřelil branku!
    KEVIN ROMY dostal puk do mezikruží, odkud překonává pohotovou střelou Madoloru a srovnává na 1:1. Asistence: Matt D'Agostini.
    Kevin ROMY - 1:1

20:40
    Tak tohle je opravdu rychlá otočka od hostů! Domácí brankář špatně vyhodnotil situaci a chtěl si dojet pro nahozený kotouč, ke kterému se však dostal DANIEL RUBIN který z úhlu překonal povyjetého Madoloru. Asistence: Eliot Antonietti.
    Daniel RUBIN - 1:2

23:18
    Hostující Gerber odchází na dvě minuty na trestnou za vražení.

24:19
    Hosté vyvezli dvakrát kotouč do útočného pásma a nepovolují domácím přesilovkový tlak.

25:18
    Ženeva v oslabení nečelila žádné nebezpečné situaci a Gerber je zpátky na ledě.

26:14
    Roland Gerber (GEN) si jde za držení odsedět další dvě minuty.

26:40
    Domácí se při vlastní přesilovce proviňují zakázaným uvolněním. Hra se přesouvá před Madoloru.

27:02
    Raux (BRI) se z levé strany dostal do zakončení, ale Bays byl pozorný.

28:00
    Briançon má i v přesilovce problémy s přechodem do útoku.

28:14
    Hosté hrají v plném počtu.

29:06
    Domácí teď dokázali vytvořit tlak na hostující bránu a následně Bayse zasypali několika střelami od modré, ale hostující brankář vše zvládl.

29:30
    Navzdory tomu, že tribuny nejsou zaplněny, panuje nyní na stadionu dobrá atmosféra.

30:36
    Domácí se poprvé v zápase začali více dostávat do útočných akcí, ale vyloženou gólovku si zatím nevypracovali.

31:41
    Ranger (GEN) pálil od modré, ale jeho pumelice minula domácí branku a skončila jen na zadním mantinelu.

32:55
    Domácí Lionel Tarantino si jde odsedět menší trest za pdoražení.

34:00
    Hosté si vytvořili velký přesilovkový tlak, ale Madolora zatím odolává.

34:12
    Ženeva se však nakonec prosazuje! KEVIN ROMY se nejrychleji zorientoval před domácí brankou a dorazil kotouč za Madolorova záda! Asistence: Matt D'Agostini.
    Kevin ROMY - 1:3

35:20
    Komerční přestávka.

36:16
    Přihrávka zpoza branky se nakonec dostala k TOMMYMU PYATTOVI, který trefil kotouč do odkryté části brány. Asistence: Jonathon Mercier, Daniel Rubin.
    Tommy PYATT - 1:4

36:44
    Pěkná akce domácích! Po levé straně zavezl puk do útočného pásma Jimmy Jensen, který přihrávkou našel na druhé straně volného MARCA ANDRE BERNIERA, a ten překonal přesouvajícího se Bayse. Asistence: Jimmy Jensen.
    Marc Andre BERNIER - 2:4

37:56
    Florian Chiakiachvili si jde odsedět menší trest a na konci třetiny je tu tak příležitost pro hosty.

39:00
    Hosté se usadili s pukem v útočném pásmu, ale zatím z toho neresultovala žádná šance.

39:31
    Teď to zkoušel od modré Ranger, ale minul.

39:51
    Taylor Pyatt (GEN) – 2 minuty za sekání.

40:00

Druhou třetinu ovládla hostující Ženeva, která do ní vstoupila jako uragán a dvěma slepenými góly ve 21. minutě zápasu otočila skóre, které je nakonec po 40 minutách 2:4. Třetí třetina začne přibližně ve 21:31.

40:01

40:56
    Hosté se prosazují ve vlastním oslabení! MATT D'AGOSTINI ujel všem domácím obráncům a svůj samostatný únik zakončil střelou k tyči, kterou překonává domácího brankáře. Bez asistence.
    Matt D'AGOSTINI - 2:5

41:51

42:42
    Zakázané uvolnění domácích.

43:40
    Hosté se při rozehrávce nikam neženou a přechod do útoku opakovaně odkládají kombinací na vlastní polovině.

44:19
    Taylor Pyatt (GEN) si jde odsedět dvě minuty za zdržování.

45:15
    Domácí byli při vlastní přesilovce zahnáni až za svou branku, kde opakovaně odkládají založení útočné akce.

45:30
    Ofsajd domácího týmu. Hra je vykázána do středního pásma.

46:00
    Ženeva napadá i v oslabení už v útočném pásmu, což dělá domácím Ďáblům velké problémy.

46:19

47:03
    Za sekání si jde další dvě minuty odsedět opět ženevský Taylor Pyatt.

48:10
    Domácí opět při přesilovce nikterak neohrožují bránu švýcarského celku.

49:03

50:22
    Do šance se dostal hostující Rivera, ale jeho střela byla zblokována.

51:40
    Hosté jsou nadále aktivnější, ale zdá se, že hra v posledních minutách trochu ztrácí na tempu.

52:00
    Lionel Tarantino (BRI) fauloval u hrazení jednoho z protihráčů, z čehož následně vznikla potyčka, do níž se zapojilo několik hráčů z obou týmů. Potrestaný bude nejspíše jen Tarantino, který dostává dvě minuty za vražení.

53:17
    Domácí se osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.

53:33
    GORAN BEZINA si najel s pukem směrem do středu pásma a následnou střelou mezi dvěma obránci překonává Madoloru. Přestože hráli domácí v oslabení, bylo příčinou branky zaváhání obrany Brianconu, která tuhle situaci měla zvládnout. Asistence: Matt D'Agostini.
    Goran BEZINA - 2:6

55:11
    Ofsajd domácího týmu, po kterém následuje komerční přestávka.

55:37
    Od modré pálil hostující Mercier, ale jeho rána minula branku.

55:57
    Icing domácího týmu.

56:21
    Madolora teď se štěstím odolal střelám hostujícího týmu.

56:41
    Labrecque (BRI) dostává dvě minuty za zdržování hry.

57:01
    Využitá přesilovka hostů. ROMAIN LOEFFEL dostal přihrávku na modrou, odkud propálil vše, co u stálo v cestě a puk skončil za zády domácího gólmana. Asistence: Matt D'Agostini.
    Romain LOEFFEL - 2:7

58:17
    Domácí se musí i v posledních minutách zápasu usilovně bránit, aby z toho nebyl ještě větší debakl.

60:00

Zápas je za námi! Ženeva po špatné první třetině potvrdila roli favorita a od druhé části jednoznačně ovládla vývoj utkání. Konečný výsledek 2:7 odpovídá obrazu hry, jelikož švýcarský tým měl po většinu zápasu jednoznačnou převahu a rozdíl v kvalitě obou týmů byl na ledě znát.

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Přeji vám příjemný zbytek sobotního večera. (22:10:11)

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 18. Labrecque (Chiakiachvili, Jensen), 37. Bernier (Jensen) – 21. Romy (D'Agostini), 21. Rubin (Antonietti), 35. Romy (D'Agostini), 37. Tommy Pyatt (Mercier, Rubin), 41. D'Agostini, 54. Bezina (D'Agostini), 58. Loeffel (D'Agostini)

Genève-Servette HC: Bays (Descloux) – Marti, Vukovič, Antonietti, Ranger, Mercier, Loeffel, Trutmann – Jacquement, Picard, Rod – Tommy Pyatt, Taylor Pyatt, Rubin – D’Agostini, Bezina, Romy – Šimek, Gerber, Kast, Rivera.

Rozhodčí: Krawinkel (GER), Rauline (FRA) – Furet (FRA), Caillot (FRA)