Vsetín – Poruba 2011 2:1 (kon.) | PZ Kladno – HC Plzeň 1:9 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 3:2 (kon.)
Slavia – Kladno 5:2 (kon.) | Č. Budějovice – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Sparta – Jihlava 2:0 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 7:2 (kon.) | Havířov – Třinec 3:5 (kon.) | Písek – Liberec 2:4 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Letňany – K. Vary 0:1 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:0 (kon.)
HC Letci Letňany
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 06.09.2014, 15:30 • ICE Arena, hala Reebok, Tupolevova 669, Praha 9–Letňany • Extraliga staršího dorostu

O vítězi dnešního střetnutí rozhodla přesilová hra hostů ve třetí minutě, kdy se prosadil Petr Vodička. Další branky utkání nepřineslo, Karlovy Vary si tak po výhře 1:0 odváží z Prahy cenné tři body.

Z Prahy je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (17:50:38)

Statistiky utkání:

Vyloučení:
    3:1, navíc Průžek (LET) 10 min. [NESP].
    Využití: 0:1.
    Střely na branku: 19:33 (8:7, 4:16, 7:10).
    Zakázaná uvolnění: 5:1.
    Ofsajdy: 3:1.
    Vyhraná vhazování: 31:27 (11:6, 12:12, 8:9).

60:00
    Chalupa vsítil branku sekundu po siréně, Karlovy Vary vítězí.

60:00

59:50
    Tlak domácích sílí, schází ale střelba.

59:10
    Hosté vyhodili do středního pásma.

58:30
    Střelu Burdy ztečoval holí do bezpečí pro hosty Vodička.

58:24
    Letňany bez brankáře.

58:24
    Oddechový čas pro domácí.

58:24
    Postavení mimo hru Karlových Varů posouzeno jako úmyslné, vhazovat se bude po levici Kuchaře (na ofsajdy 3:2).

56:50
    Letňany si vytvořily drtivý tlak, Západočeši se zmohli zatím jen na vyhození do střední třetiny.

55:23
    Opět se otevírají vrátka od trestné lavice domácích. Desetiminutový osobní trest za nesportovní chování inkasoval Jiří Průžek (LET).

Vyloučení celkem v zápase: 4:2, navíc Průžek (LET) 10 min. [NESP].

55:15
    To bude možná Letňany mrzet! Odražený kotouč se po střele domácích dostal do předbrankového prostoru k Lukáši Procházkovi, který z bezprostřední blízkosti nedokázal nalézt recept na Ondřeje Kuchaře.

54:38
    Hauzr z levého kruhu minul.

53:20
    Letňany se snaží hrozit z brejků, defenziva Karlových Varů se má na pozoru.

51:46
    Dnešní pátý icing domácích (na icingy 5:1).

50:20
    Janata si od hranice ofenzivního pásma na Hamalčíka nepřišel.

49:59
    Trapl nepřesný, vystřelil nad.

48:45
    Domácí se zatím marně snaží o útok, ze kterého by mohlo vzejít vyrovnání.

Dnešní utkání sledují 63 diváci.

47:17
    Na útočné modré čáře si vyměnili touš Vodička s Traplem, přičemž posledně jmenovaný neváhal vystřelit. Proti střele Trapla se Hamalčík blýskl efektivním semaforem.

46:14
    Čárový rozhodčí brzdí svým hvizdem ofenzivní akci Letňan, postavení mimo hru domácích (na ofsajdy 3:1).

45:30
    Karlovy Vary jsou nyní aktivnějším celkem a nepouští soupeře k ničemu.

44:49
    Janata přestřelil.

44:09
    Pastyřík svou střelu branku Hamalčíka neohrozil.

42:55
    Hokejisté Energie kombinují v útočné třetině.

41:46
    Zakázané uvolnění Letňan (na icingy 4:1).

40:01
    Zahajovací buly třetího dějství ovládly Karlovy Vary.

40:01

Ve druhé části se obecenstvo gólu nedočkalo, nejzajímavějším momentem ale byla ve dvacáté osmé minutě šarvátka. Letňany mají na zvrat jednobrankového manka dvacet minut.

Vyhraná vhazování: 12:12.

Další třetina začne přibližně v 17:01 hod.

40:00

39:50
    Druhá perioda se dohrává za brankou Hamalčíka.

38:10
    Kurfürstův pokus nebyl pro brankáře Pražanů nijak nebezpečný.

37:06

36:16
    Letňany vyhazují kotouč ke Kuchařově svatyni.

35:06
    Třetí přesilovka hostů. Michal Pařík (LET) obdržel dvě minuty za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 4:2.

33:59
    Domácí v ofsajdové pozici (na ofsajdy 2:1).

33:55
    Ránu Procházky vyrazil Kuchař levým betonem.

32:56
    Pastyřík ze středu prověřil gólmana domácích.

32:10
    Karlovy Vary napadají rozehrávku soupeře, Letňany se nemohou dostat přes střední třetinu.

31:25
    Kurfürstův padáček nenadělal Hamalčíkovi potíže.

29:42
    Čároví rozhodčí nyní chybovali, když odpískali zakázané uvolnění domácímu celku, které nebylo. Sudí se omluvili, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

29:26
    Oba týmy v plném počtu.

29:10
    Vodička od hranice ofenzivního pásma vystřelil mimo.

28:30
    Při menším počtu hráčů na obou stranách se hraje převážně ve střední třetině.

27:26
    Po zmiňované šarvátce se bude hrát dvě minuty čtyři na čtyři, vyloučeni hráči:

Martin Pražienka (LET) – menší trest za hrubost;
    Dominik Beer (KVA) – menší trest za hrubost.

Vyloučení celkem v zápase: 3:2.

27:26
    Před brankou Kuchaře se strhla hromadná šarvátka!

26:55
    Čejka zamířil nad.

25:39
    Pařík se pokusil o vyrovnání od útočné modré čáry. Kuchař i přes zakrytý výhled chytá.

24:20
    Přečíslení dva na jednoho v podání hostů gólem nekončí! Davídek hledal z pravé strany v prostoru mezi kruhy neobsazeného Prachaře, který střeleckou mušku nevychytal.

24:03
    Kurfürstovu provizorní střelu hájce domácí svatyně vyrazil.

23:31

23:10
    Chalupa nahodil na branku hostů.

22:32
    Jedovka z čepele Janty končí v lapačce Hamalčíka.

22:05
    Trapl z bezprostřední blízkosti minul.

21:31
    Druhé vyloučení Pražanů. Jiří Horák (LET) potrestán dvouminutovým trestem za krosček.

Vyloučení celkem v zápase: 2:1.

21:20
    Druhý icing domácích v krátkém časovém sledu (na icingy 3:1).

21:06
    Zakázané uvolnění Letňan (na icingy 2:1).

20:01
    Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Karlovy Vary.

20:01

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 6;
    Ondřej Kuchař – 8.

Po konzultaci s hostujícím vedoucím družstva upravena druhá asistence u prvního gólu Karlových Varů.

Během úvodní dvacetiminutovky zhlédli diváci v Letňanech jednu branku. Ve třetí minutě zužitkoval početní výhodu Petr Vodička, díky jehož trefě jsou hosté ve vedení. Také domácí měli k dispozici jednu přesilovou hru, avšak vyrovnat se domácím nepodařilo.

Statistiky úvodní části:

Vyloučení:
    1:1.
    Zakázaná uvolnění: 1:1.
    Ofsajdy: 1:1.
    Vyhraná vhazování: 11:6.

Další třetina začne přibližně v 16:14 hod.

20:00

19:48
    Svoboda vybojoval na závěr úvodní části pro svůj tým vhazování v útočné třetině.

19:10
    Chalupa z pravého kruhu přestřelil.

18:25
    Burdova dělovka neprošla přes bránícího Beera.

17:04
    Karlovy Vary se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění (na icingy 1:1).

16:26

16:01
    Domácí zatím v přesilovce bezzubí.

15:30
    Hostům se podařilo vyhodit.

14:26
    V početní převaze si zahrají také Pražané. Pavel Vápeník (KVA) inkasoval dvě minuty za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

12:40
    Kurfürst vystřelil vedle, brankáři už delší dobu bez práce.

11:10
    Kolenatý nemířil přesně.

09:55
    Hra je plná osobních soubojů, hraje se bez větších brankových příležitostí.

08:20
    Střelecký pokus Chalupy z pravého kruhu zblokoval do bezpečí pro hosty Pastyřík.

06:40
    Po kouskované hře, kdy se často přerušovalo, se nyní hraje plynule. Na šance ale diváci čekají.

04:59
    Zakázané uvolnění Letňan (na icingy 1:0).

04:42
    Čejka si z ostrého úhlu na Hamalčíka nepřišel.

03:17
    Pro změnu ofsajd domácích (na ofsajdy 1:1).

03:10
    Postavení mimo hru hostů (na ofsajdy 0:1).

02:43
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Využitá přesilovka! Martin Trapl nalezl z útočného rohu na hranici ofenzivního pásma volného PETRA VODIČKU, kterému se podařilo prostřelit vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Trapl, Jiří Janata.

02:29
    Přesilová hra ve prospěch Karlových Varů. Jan Kučera (LET) si musí jít odpykat menší trest za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 1:0.

01:40
    Letňany se usadily v útočném pásmu.

00:25
    Kuchař si připsal první zákrok po střele Satrana z dálky.

00:01
    Na úvodním vhazování uspěli hosté.

00:01

Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
    Pavel Würtherle.
    Čároví rozhodčí: Vít Komárek, Jiří Ondráček.

HC Letci Letňany: Hamalčík (Špirek) – Hůla, Kolenatý, Pařík, Katriňák, Brabec, Chvála – Chalupa, L. Procházka, Satran – Pražienka, Burda, Průžek – Šimon, D. Volf, Horák – Mařík, Kučera, Řepík – připraven Urban. Trenéři: Jan Zlatohlávek, Milan Antoš.

HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Grančarov) – Pajk, Prachař, Vápeník, Vodička, Havlík, Beer, připraven Pátek – Trapl, Janata, Kurfürst – K. Svoboda, Davídek, Čejka – Hauzr, Pastyřík, Slabý – připraven Chodounský. Trenér: Václav Eismann.

Rozhodčí: P. Würtherle – Komárek, J. Ondráček.

Poslední ligové střetnutí z pohledu obou soupeřů (1. kolo):

HC Rytíři Kladno – HC Letci Letňany

3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 14. Kubík (Malý), 51. Patyk (Havelka, Čečetka), 60. Chládek – 12. Chalupa (Kolenatý).
    Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Karlovy Vary nastoupí k letošní ligové premiéře dnes. Úvodní utkání doma s Chomutovem, které bylo původně na programu v pátek 5. září 2014, Západočeši přeložili na pondělí 8. září 2014.

Příjemné sobotní odpoledne z tuzemského hlavního města, kde zanedlouho budeme svědky 2. kola RAKO extraligy staršího dorostu. Starší dorostenci HC Letci Letňany vyzvou starší dorost HC Energie Karlovy Vary.

Vítáme Vás u on-line přenosu z Prahy, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 15:30 hod.