Vítkovice – Mountfield HK 3:5 (kon.) | Litvínov – K. Vary 5:0 (kon.) | Olomouc – Slavia 2:3 (2:3 po s.n.)
Liberec – Kometa Brno 3:5 (kon.) | Třinec – Pardubice 2:1 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 2:5 (kon.)
Sparta – Plzeň 3:1 (kon.)
Berani Zlín
2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
BK Mladá Boleslav
Pátek 12.09.2014, 18:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga

První kolo nového ročníku Tipsport extraligy mezi Zlínem a Mladou Boleslaví je u konce. Nováček dnes přicestoval do Zlína o hodinu později a to se možná podepsalo i na výkonu domácího celku. Hosté vlétli do zápasu stylově a ve zbytku utkání už si dostatečný náskok pohlídali. Zlínští dokázali reagovat až ve třetí třetině, ale to jim na body nestačilo. Nováček tedy porazil loňského mistra a vstoupil do nového ročníku správnou nohou. Pro dnešek je to ze Zlína všechno. Hezký zbytek pátečního večera. (21:06:03)

60:00

59:19
    Je tu poslední minutka dnešního utkání.

58:37
    Blíží se konce utkání, vypadá to, že vítěz utkání je jasně dán.

57:32
    Rittich musel zasahovat proti nebezpečné střele Marušáka. Vhazovat se bude v obranné třetině hostů.
    Jaroslav BALAŠTÍK - 2:5

57:04
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínští využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl tří branek. Přesilovkovou akci dokončil dorážkou po nahrávce Köhlera JAROSLAV BALAŠTÍK. Asistence: Bedřich Köhler, Jiří Marušák.

56:39
    Stříteský ukázkovým bodyčkem zastavil čistě u mantinelu unikajícího Balaštíka.

55:51
    Roman Čermák (MLB) dvě minuty za nedovolené bránění.

54:38
    Zlínští několikrát pálili od modré čáry, ale žádný z pokusů brankáře Ritticha neohrozil.

53:19
    Boleslavští v pohodě kontrolují hru a ještě si dovolují nebezpeční brejky, které ohrožují brankáře Kašíka.

52:24
    Mikulík se ocitl v další nadějné šanci, ale jeho lehká střela Kašíka nepřekvapila.

51:29
    Na ledě už je i obránce Kučný, Mladá Boleslav přečkala i tohle dvojnásobné oslabení bez inkasované branky.

50:16
    Vrbata opustil trestnou lavici a Zlín hraje přesilovou hru pět na čtyři.

49:40
    Rittich dobře pravým ramenem vyrazil pumelici od Tomáše Žižky.

49:15
    Jiří Kučný (MBL) 2 minuty za držení protihráče. Zlín bude hrát minutku pět na tři.

48:16
    David Vrbata (MBL) dvě minuty za sekání. Bude se hrát 35 vteřin čtyři na čtyři a poté si domácí zahrají zkrácenou přesilovku pěti proti čtyřem.

47:28
    Zlínský Ondráček měl na hokejce druhou trefu, když Rittich vyjel z brankoviště a nepřesne rozehrál na hokejku domácího útočníka, který trefil levou tyčku hostující branky. Mezi diváky to jenom zahučelo.

46:51
    Mladá Boleslav je na koni a ještě si zahraje přesilovou hru. Za katr už putuje Radim Tesařík (ZLN), který vyfasoval dvouminutový trest za hákování.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 45. Ondráček, 58. Balaštík (Köhler, Marušák) – 5. Výborný (Robar), 19. Čermák (Látal), 35. Pabiška (Výborný, Pacovský), 40. Látal, 47. Mikulík (Klimenta, Broš)

Berani Zlín: Kašík (Horčička) – Kotvan, Marušák, Matějíček, Žižka, Valenta, Tesařík – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Čajánek, Holík – Čech, Vlach, Ondráček – Sedláček, Fořt, Okál.
    BK Mladá Boleslav: Rittich (Valent) – Robar, Hruška, Stříteský, Kučný, Žabka, Trška, Čermák – Pacovský, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Vrbata, Bárta.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Bryška, Skopal