Vítkovice – Mountfield HK 3:5 (kon.) | Litvínov – K. Vary 5:0 (kon.) | Olomouc – Slavia 2:3 (2:3 po s.n.)
Liberec – Kometa Brno 3:5 (kon.) | Třinec – Pardubice 2:1 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 2:5 (kon.)
Sparta – Plzeň 3:1 (kon.)
HC Sparta Praha
3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 12.09.2014, 18:30 • Tipsport arena - Praha, Holešovice • Tipsport extraliga

První třetina byla vyrovnaná, šance se rodily na obou stranách. Od druhé třetiny však Sparta dominovala, soupeři navíc nedovolila velké množství gólových šancí. Velkou pochvalu si za dnešní výkon zaslouží oba brankáři, jak vítězný Staňa, tak poražený Machovský, kterému tři inkasované branky na top výkonu nijak neubírají.

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (20:54:17)

HC Sparta Praha doma poráží HC Škodu Plzeň 3:1. Hosté vedli po první třetině brankou Tomáše Sýkory 1:0, Holešovičtí však utkání otočili ve druhé periodě. Postupně se trefili Ďaloga, Sabolič a znovu Ďaloga.

60:00

59:35
    Hosté vyhazují až za Staňu.

59:20
    Holešovičtí kombinují v útočném pásmu, zatím ale bez lepší šance.

58:47
    Plzeňští vyhazují puk přes všechny čáry, vyrovnání je na míle vzdálené.

58:13
    Simon zavezl puk do útočného pásma, jeho střela však neměla úroveň.

57:56
    Domácí jsou kompletní.

57:00
    Kratěna se dostal až k nečekaně velké střelecké příležitosti, z mezikruží však míjí pravou Staňovu tyč!

56:16
    Nyní se tak hraje ve čtyřech na obou stranách, poslední zhruba dvě minuty však sehrají domácí v přesilovce.
    šárvátka před střídačkou

55:54
    Ohlučující pískot na adresu plzeňského bijce Hollwega, který se zachoval výrazně nesportovně proti Réwayovi. Po potyčce před sparťanskou střídačkou se bude vylučovat...

Hollweg – 5 minut – trest ve hře – hrubost.
    Hlinka – 2 minuty – podražení.

55:06
    Kadlecův nástřel od půlící čáry Staňa bez potíží chytá a rozehrává akci svých kolegů.

54:00
    Z kotle hostů se ozývá skandování klubové legendy Martina Straky, který by se Plzeňským na ledové ploše pořádně šiknul... S hosty to momentálně nevypadá dobře.

53:15
    Pechovu střelu zápěstím vyrazil Machovský ramenem, v následném shluku hráčů se k dorážce neprobojoval Kumstát.

52:39
    Plzeňští hrají oslabení zatím velmi dobře, domácí si šanci nepřipravili.

51:20
    Přesilovka pro Holešovické – letní posila Pulpán vyloučen za hrubost.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 22. Ďaloga (Pech, Forman), 22. Sabolič (Cingel), 33. Ďaloga – 16. Sýkora T. (Kratěna, Mozík)

HC Sparta Praha: Staňa (Novotný) – Pilař (A), Piskáček, Ďaloga, Barinka, Švrček, Polášek, Mikuš – Réway, Hlinka (A), Rolinek – Kumstát, Pech, Forman – Sabolič, Přibyl, Cingel – Dvořáček, Volek, Klimek. Trenér: Josef Jandač.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Kadlec (A), Pulpán, Mozík, Jeřábek (A), Kubka, Moravčík, Boháč – Kratěna (C), Simon, Pletka – Balej, Lev, J. Sýkora – Michel, Kašpařík, Beran – Dvořák, T. Sýkora, Hollweg. Trenér: Milan Razým.

Rozhodčí: Šindler, Lacina – Lhotský, J. Svoboda

Diváci: 5 018