Zlín – Třinec 6:2 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:1 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 4:6 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Jihlava – Sparta 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 5:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 19.09.2014, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů

Z Horáckého zimního stadionu se loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (23:08:34)

Ve třetí třetině zápasu byla Dukla Jihlava k lepší, ale dohnat dvougólové manko z dvou třetin se jí nepodařilo. Sparta si tak veze domů tři body za výhru 2:3.

60:00

59:50
    Dukla právě vstřelila branku!
    Zdá se, že gól TOMÁŠE STŘECHY (3+3) po střele z prostoru mezi kruhy je již jen labutí písní Jihlavy. Na vyrovnání má Dukla už pouze deset vteřin času. Asistence: Vladimír Port (0+1), Aleš Dufek (1+4).

59:44
    V samém závěru jde na trestnou lavici Vojtěch Augustin (SPA) za sekání. Na vyloučení: 6:7.

59:22
    Beran se obtočil na pravém kruhu a vypálil. Jeho pokus vyrazil Langer opět jen před sebe, kde se k dorážce dostal Anděl, který míří mimo tři tyče.

58:27
    Zakázané uvolnění Sparty.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:34
    Dvořák nevyužil zaváhání v obraně Sparty a ránu Leštiny od modré vyráží před sebe Langer, kde si však kotouč bez problémů dojíždí hráči Sparty.

56:57
    A Langer nyní potvrzuje svůj dobrý výkon po tom, co briskně lapí dobrou střelu Anděla z levého kruhu do své lapačky.

56:23
    Sparta je velmi blízko k dalším třem bodům v tomto extraligovém ročníku. Nic nenasvědčuje tomu, že by o ně měla přijít.

56:03
    Dufkův pokus z vrcholu pravého kruhu zblokoval Březina a Langer tak nemusel zasahovat.

54:47
    Oba týmy hrají v plném počtu hokejistů.

54:22
    Střecha se po hezkém individuálním průniku dostal po levé straně do útočného pásma a následně si vybruslil až před branku Langera. Zakončit stihl, nicméně těsně minul levou tyčku.

53:22
    Dukla ej i ve čtyřech před brankou Sparty, nicméně nahození Hohla příliš přesnosti nepobralo a kotouč mají opět hosté.

52:47
    Nyní opravdu nechápu, proč sudí Doležal vylučuje na obou stranách. Nicméně bude se hrát ve čtyřech. Marek Pulkrab (SPA) dostává dvě minuty za vražení na hrazení a Jan Marcilis (JIH) za nafilmovaný pád. Hokej jsem sice nikdy nepískal, ale myslím si, že buď jeden hráč fauloval, nebo druhý filmoval. Nikoliv však současně. Na vyloučení: 6-6.

52:36
    Tentokrát končí nepřesná rozehrávka hostí zakázaným uvolněním.

52:25
    Ofsajd Sparty.

51:52
    Jihlava se snaží s výsledkem něco udělat, ale její sok se zaměřuje na pozornou obranu v čele s dnes dobře chytajícím Langerem.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 20. Jícha (Marcilis), 60. Střecha (Port, Dufek) – 10. Pulkrab (Březina, Augustin), 18. Soumelidis (Březina), 36. Havel

HC Dukla Jihlava: D. Svoboda (Škarek) – Hohl, Dundáček, Kochánek, Leština, Port, Půža – Střecha, Jícha, Anděl – Dufek, Beran, Marcilis – Nováček, Dvořák, Dupljaku. Trenér: Petr Svoboda.
    HC Sparta Praha: Langer (Sljusarčuk) – Vacek, Březina, Bláha, Vokurka, Kalina, Kadeřávek, Kolář – Krudenc, Pulkrab, Augustin – Černoch, Brejcha, Soumelidis – Lojka, M. Svoboda, Havel – Litera, Györi, Arnošt – Kundera. Trenér: Darek Stránský

Rozhodčí: Doležal – Zídek, Kotlík