Zlín – Třinec 6:2 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:1 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 4:6 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Jihlava – Sparta 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 5:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 19.09.2014, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů

Z Horáckého zimního stadionu se loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (23:08:34)

Ve třetí třetině zápasu byla Dukla Jihlava k lepší, ale dohnat dvougólové manko z dvou třetin se jí nepodařilo. Sparta si tak veze domů tři body za výhru 2:3.

60:00

59:50
    Dukla právě vstřelila branku!
    Zdá se, že gól TOMÁŠE STŘECHY (3+3) po střele z prostoru mezi kruhy je již jen labutí písní Jihlavy. Na vyrovnání má Dukla už pouze deset vteřin času. Asistence: Vladimír Port (0+1), Aleš Dufek (1+4).

59:44
    V samém závěru jde na trestnou lavici Vojtěch Augustin (SPA) za sekání. Na vyloučení: 6:7.

59:22
    Beran se obtočil na pravém kruhu a vypálil. Jeho pokus vyrazil Langer opět jen před sebe, kde se k dorážce dostal Anděl, který míří mimo tři tyče.

58:27
    Zakázané uvolnění Sparty.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:34
    Dvořák nevyužil zaváhání v obraně Sparty a ránu Leštiny od modré vyráží před sebe Langer, kde si však kotouč bez problémů dojíždí hráči Sparty.

56:57
    A Langer nyní potvrzuje svůj dobrý výkon po tom, co briskně lapí dobrou střelu Anděla z levého kruhu do své lapačky.

56:23
    Sparta je velmi blízko k dalším třem bodům v tomto extraligovém ročníku. Nic nenasvědčuje tomu, že by o ně měla přijít.

56:03
    Dufkův pokus z vrcholu pravého kruhu zblokoval Březina a Langer tak nemusel zasahovat.

54:47
    Oba týmy hrají v plném počtu hokejistů.

54:22
    Střecha se po hezkém individuálním průniku dostal po levé straně do útočného pásma a následně si vybruslil až před branku Langera. Zakončit stihl, nicméně těsně minul levou tyčku.

53:22
    Dukla ej i ve čtyřech před brankou Sparty, nicméně nahození Hohla příliš přesnosti nepobralo a kotouč mají opět hosté.

52:47
    Nyní opravdu nechápu, proč sudí Doležal vylučuje na obou stranách. Nicméně bude se hrát ve čtyřech. Marek Pulkrab (SPA) dostává dvě minuty za vražení na hrazení a Jan Marcilis (JIH) za nafilmovaný pád. Hokej jsem sice nikdy nepískal, ale myslím si, že buď jeden hráč fauloval, nebo druhý filmoval. Nikoliv však současně. Na vyloučení: 6-6.

52:36
    Tentokrát končí nepřesná rozehrávka hostí zakázaným uvolněním.

52:25
    Ofsajd Sparty.

51:52
    Jihlava se snaží s výsledkem něco udělat, ale její sok se zaměřuje na pozornou obranu v čele s dnes dobře chytajícím Langerem.

50:23
    Domácí si na útočné modré přihráli rukou a hra je tak přerušena.

49:28
    Tomáš Střecha se řítil sám na branku hostí, ale při zakončení, kdy si přehazoval kotouč na kličku doprava, mu stačil puk vypíchnout jeden z beků Sparty.

49:09
    Dukla v plném počtu.

48:29
    Hra se přelévá ze strany na stranu, a to i v oslabení Dukly. Jiří Černoch neproměňuje ani svojí čtvrtou šanci, když z levého kruhu míří do tyčky!

48:13
    Střecha se sice v situaci jeden na jednoho dostal ke střele, kterou Langer v rozkleku vyráží.

48:01
    Augustin na levé straně z velkého úhlu netrefuje odkrytou klec Dukly.

47:45
    Pulkrab našel přihrávkou zpoza branky před svatyní Svobody zcela volného Krudence. Sparťanský kapitán trefuje pouze gólmana Dukly.

47:23
    Po souboji o puk na obranné modré Dukly bude muset Sparta začít znovu od svojí branky. Jícha bojovností odpálil puk pryč.

47:09
    A šance Dukly na zvrat ve skóre jsou opět o něco menší, protože se domácí tým bude bránit. Filip Dundáček (JIH) dostává dvě minuty za napadení. Na vyloučení: 5-5.

46:28
    Beranův pokus z mezikruží má Langer ve své lapačce!

45:56
    Kostrbatá kombinace Jíchy s Andělem sice přinesla dílčí úspěch v podobě zavezení puku do útočné třetiny, za brankou si ale nerozumněl Střecha s Jíchou a Sparta se lacino dostala k puku.

45:00
    Tohle by ale Filip Nováček měl dávat, to ať se na mě mladý jihlavský hráč nezlobí. Po buly se dostal s kotoučem před branku Langera a mohl se domácího gólmana zeptat, "kam to chce". Jenže to by nesměl minout levou tyčku branky Sparty.

44:44
    Dufek šikovně zatáhl puk po levé straně do útočného pásma, zbavil se dvou beků a nakonec našel na vrcholu pravého kruhu Hohla, kterému poslal přihrávku. Obránce Dukly však nevyslal příliš tvrdou střelu a Langer jí třímá bezpečně ve výstroji.

43:56
    Ofsajd Dukly na útočné modré.

43:44
    Pokus Dupljaka z ostrého úhlu míjí levý horní roh branky Sparty.

43:14
    Dufek se proháčkoval obranou Sparty až k pravé tyči Langera, kde byl při zakončení zablokován gólmanem hostí a přepadl přes něj.

42:19
    Nováčkův pokus z pravé strany chytá Langer spolehlivě do své lapačky.

41:40
    Střecha šikovně zkusil před Langerem tečovat střílenou přihrávku Anděla. Gólman hostí si celou situaci s přehledem pohlídal.

41:27
    Sparta v plném počtu.

40:56
    Sparta se osvobozuje a Dukle zbývá už pouze třicet vteřin přesilovky.

40:35
    Tvrdá rána Filipa Dundáčka prolétla těsně vedle levé tyče Langera.

40:01

Druhá třetina, ve které Sparta navýšila své vedení a znovu si vrátila svůj dvougólový náskok, právě skončila. Hosté mají výrazně blíže ke třem bodům. O všem ale rozhodne až třetí třetina, která začne přibližně v 19:30.

40:00

39:27
    Kombinace Dukly končí střelou Jíchy z prostoru mezi kruhy, při které byl zatím jediný střelec domácího gólu faulován Jiřím Vokurkou (SPA), který si půjde odsedět dvě minuty za sekání. Na vyloučení: 4-5.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:48

38:16
    Dufek po několika odrazech puku mohl u levé tyče Langera dorážet kotouč do prázdné klece, jenže puk usměrnil těsně vedle.

37:26
    Také nyní se Sparta po vzahování osvobozuje, když vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

37:23
    Po přihrávce Jíchy vypálil z první od modré Filip Dundáček. Jeho povedenou ránu ale Langer viděl a vyrazil jí do ochranné sítě.

37:13
    Sparta se krátce po buly osvobozuje.

36:48
    Filipa Nováčka v zakončení fauloval Lukáš Bláha, který tak dostává dvě minuty za sekání. Na vyloučení: 4-4.

35:57
    Sparta právě vstřelila branku!
    Jenže pokud dají domácí hráči hostům toliko volného prostoru, není se čemu divit, že Svoboda potřetí inkasuje. JAN HAVEL (2+0) se z pravé strany prodral napříč útočným pásmem a bez potíží zavěsil pod horní tyčku domácí svatyně. Bez asistence.

35:47
    Sparta je na konci třetiny hodně aktivní a Svoboda se má co ohánět.

35:31
    Z vrcholu pravého kruhu vypálil Vacek, jehož rána nadělala Svobodovi značné problémy, takže se Lojka dostal k dorážce, kterou již Svoboda bezpečně zpacifikoval.

35:10
    Při návratu vyloučeného Nováčka na led likviduje Svoboda také střelu Březiny.

34:37
    Nahození Sparty má Svoboda bezpečně ve své lapačce.

34:23
    Dukla se osvobozuje.

33:51
    Tomáš Brejcha si u levé tyče Svobody mohl vybrat, kam domácímu gólmanovi pošle kotouč, nakonec trefil pouze hruď muže v masce Jihlavy.

33:28
    Jihlava se po pár vteřinách hry v oslabení sovobozuje.

33:10
    A na trestnou lavici míří právě Filip Nováček (JIH) za sekání. Na vyloučení: 4-3.

33:00
    Nováček místo střely z prostoru mezi kruhy volil ještě prostrčení kotouče mezi dvěma beky hostí, což nemělo žádnou naději na úspěch a Sparta jde do rychlého protiútoku.

32:17
    V situaci dva na jednoho viděl Anděl před brankou najíždějícího Dvořáka, ke kterému se puk nedostal, protože do přihrávky doslova vpadl jeden z beků týmu s velkým S na dresu.

31:35
    Lukáš Jícha se po hezké individuální akci dostal až mezi kruhy, odkud vypálil jedovatou střelu, kterou zastavuje rameno Langera.

30:58
    Arnošt přihrával přes celou šíři branky Dukly na Györiho, který byl tak překvapený, že se k němu dostal puk, na což nestačil zareagovat.

30:46
    Rozehrávka Dukly končí zakázaným uvolněním.

30:15
    Martin Svoboda dostal na útočné modré tvrdý hit, který jej vystavil do ofsajdu.

29:11
    Jihlava v plném počtu hráčů.

29:07
    Tvrdou ránu Bláhy zblokoval před vlastní klecí jeden z domácích beků. Nejsem si tím jistý, ale zřejmě to byl Dominik Hohl.

28:46
    Také nyní se Dukla osvobozuje.

28:33
    Jihlava hraje oslabení výborně a během osmdesáti vteřin nepustila Sparťany před Svobodu.

27:11
    Jan Marcilis (JIH) dostává dvě minuty za hákování. Sparta si tak zahraje druhou přesilovou hru. Na vyloučení: 3-3.

26:53
    Nepříliš tvrdou střelu Vacka si před brankou Svobody našel Havel. Ač byl tísněn, dostal se k puku, který prošel těsně vedle levé tyče Svobody.

26:21
    Jíchovi se podařilo překazit rozehrávku hostí a útočník Dukly následně zalehl puk. Bude se tak vzahovat ve středním pásmu.

25:12
    Nováček s Dupljakem sice pozlobili Sparťany v rozehrávce, ale hned poté si nerozumněli, kdo bude napadat hostující hráče, kteří tak snadno rozehrávají kotouč.

24:41
    Domácí opět měli možnost postupovat ve třech proti dvěma Sparťanům, ale Marcilis pouze z dálky nahodil kotouč na Langera, který vyráží puk do ochranné sítě.

24:00
    V protiútoku tři na dva nečekal Leština na najíždějící spoluhráče, nýbrž vystřelil z levé strany. Langer vyráží kotouč do ochranné sítě.

23:23
    Jícha obkroužil branku a vystřelil, pokusem z velkého úhlu se gólman Sparty nachytat nenechal.

23:14
    Střecha napřáhl z vrcholu pravého kruhu a jeho střelu raději podržel Langer v lapačce.

22:59
    Hra je nyní poměrně rozháraná, oba týmy kupí spoustu chyb v rozehrávce, takže se bojuje o puk většinou ve středním pásmu.

21:24
    Na druhé straně se zcela sám řítil na Svobodu Jiří Černoch, který nevyužil ani svojí třetí poměrně velkou šanci. Snažil se sice Svobodovi udělat kličku, což se mu povedlo, ale domácí gólman roztáhl betony a nedovolil zakončit mladému Sparťanovi k levé tyči.

21:03
    Střecha hledal před brankou najíždějícího Marcilise, který se k puku neprotlačil a nedokázal zakončit.

20:48
    Přihrávka Jíchy končí na bruslích jednoho z hráčů Sparty. Hosté ale dlouho u puku nebyli, nyní útočí opět domácí.

20:09
    Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním Sparty.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:45.

V první třetině jsme viděli zajímavou podívanou. Sparta se v polovině třetiny dostala do vedení, když využila přesilovou hru. S domácím týmem to v osmnácté minutě po druhé brance hostí vypadalo zle, ale dvacet vteřin před koncem snížil a před odchodem do kabin vstřelil kontaktní gól Lukáš Jícha.

20:00

19:40
    Také Jihlava skóruje v přesilové hře a střílí kontaktní gól. Po střele Jíchy mohl zblízka dorážet Marcilis, který ale netrefil kotouč ideálně. Kus černé gumy se ale dostal na pravý kruh. LUKÁŠ JÍCHA (5+2) byl ve správný čas na správném místě a i s trochou štěstí překonal Langera, když kotouč doslova doskákal za brankovou čáru. Asistence: Jan Marcilis (1+2).

19:03
    Po nahrávkách mezi Dundáčkem a Andělem na modré se první jmenovaný odhodlal ke střele, kteoru Langer zneškodnil, stejně jako dorážku Jíchy. Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:40
    Po vyhození Sparty se Dukla dostala rychle před branku Langera, kde střelu Dufka zblokovali beci Sparty do ochranné sítě.

17:56
    Druhá přesilová hra Dukly v dnešním zápase. Patrik Kadeřávek (SPA) dostává dvě minuty za krosček.

17:34
    Hosté se ujímají po šťastném odrazu dvougólového vedení. Střela Březiny od modré se odrazila od Jíchy ke zcela volnému EUVSTATHIO SOUMELIDISOVI (3+2), který neměl problém zakončit z levého kruhu do odkryté klece. Asistence: Marek Březina (6+4).

17:12
    Hosté ztratili ve vlastním obranném pásmu puk. Anděl toho využil a hledal před brankou Jíchu, ke kterému se puk o kousek nedostal.

16:46
    Nepřesná rozehrávka Leštiny končí na hokejkách Sparty.

15:24
    A chyba domácích v rozehrávce je tu. Sparta se aktivním napadáním dostala k puku, Litera vystřelil z pravého kruhu a Svoboda měl štěstí, že dorážka Arnošta šla těsně vedle jeho pravé tyče. Gólman Dukly by již nestačil zasáhnout.

15:13
    Sparta napadá za brankou rozehrávku Dukly, která si s presingem hostí neví příliš rady.

14:21
    V situaci dva na jednoho hledal Soumelidis před brankou Černocha, kterého taky našel. Dominik Svoboda nyní výrazně podržel svůj tým od další inkasované branky.

13:37
    Sparta je v plném počtu.

13:11
    Stejně je tomu i nyní. Pokud si Dukla dělala šanci na to, že by přesilovku mohla využít, tak to byly hodně plané naděje, jelikož domácí tým zahrál početní výhodu velmi špatně.

12:49
    Špatná jihlavská přesilovka pokračuje, Sparta si bez problémů hlídá prostor před brankou a vyhazuje kotouč.

12:34
    Minuta přesilovky je pryč a až na střelu Anděla se domácí nedostali před Langera.

11:47
    Lukáš Anděl nikým nehlídaný přestřelil z vrcholu pravého kruhu branku Sparty.

11:37
    Přesilovka pro Duklu. Martin Svoboda (SPA) dostává dvě minuty za vražení na hrazení. Na vyloučení: 2-2.

11:25
    Jakmile se Dukla dostane před hostující svatyni, ihned vystřelí, ale rány jejich hráčů zatím míří hodně vedle branky Langera. Ve stejném čase jsou na ledě již oba vyloučení hráči.

10:43
    Dufek se dostal na pravé straně útočného pásma ke kotouči, jeho pokus byl však zblokován mimo branku Langera.

09:30
    Třiadvacet vteřin před koncem hosté využívají přesilovou hru, když se konečně dostali před Svobodu. Březina z pravé strany našel před brankou nepokrytého MARKA PULKRABA (2+6), který neměl problém poslat puk za záda bezmocného Svobody. Asistence: Marek Březina (2+4), Vojtěch Augustin (6+3).

09:03
    Spartě se nedaří dostat se před branku Svobody, Dukla se opět osvobozuje.

08:10
    Proti Havlově střele vystoupil Střecha, od kterého se kotouč odrazil až do středního pásma.

07:55
    Jiřího Černocha (SPA) v zakončení fauloval Vladimír Port (JIH). Domácí bek tímto počinem hostujícího hráče poměrně vyprovokoval, takže oba vzápětí dostávají ještě dvě minuty za hrubost. Sparta tak bude hrát přesilovku. Na vyloučení: 2-1.

07:55
    Černoch se zjevil sám před Svobodou, který jeho střelu zneškodnil, stejně jako následnou dorážku!

07:41
    Pokus Černocha vyrazil Svoboda jen před sebe, kde kotouč posunuli dál od branky beci Dukly.

06:02
    Po střele Dufka dorážel kotouč Jícha, ale Langer vytáhl dobrý zákrok a nenechal se překvapit.

05:52
    Sparta nyní může být ráda, že nejde do čtyř. Po střele Jíchy dorážel kotouč Anděl, kterého poměrně nesmyslně napadl Krudenc. Rozhodčí Doležal místo vyloučení volili důraznou domluvu kapitánovi Sparty.

05:22
    Hohl se pokoušel riskantní přihrávkou najít Marcilise, což se mu nepovedlo a nebezpečí po rychlém útoku hostí musel hasit Svoboda.

04:31
    Lojka byl na vlastní obranné modré připraven o kotouč Jíchou, kterámu kus černé gumy uskočil od hokejky a má jej tak v moci zase Sparta.

04:08
    Kolářova pumelice od modré skončila pouze na boční síti branky Svobody.

03:24
    První úspěšný zákrok si připisuje také Dominik Svoboda.

03:01
    Důraz Dukly slaví částečný úspěch. Po nahození Dundáčka od modré se před brankou sápal k dorážce jak Jícha, tak Anděl, obrana Sparty si nakonec vše pohlídala, i když s notnou dávkou štěstí.

02:22
    Hosté ale o kotouč na vlastní obranné modré přišli a nechybělo mnoho, aby se dvojice hráčů Dukly vydala po levé straně do úniku.

02:04
    Sparta zpoza vlastní branky rozjíždí útočnou akci.

01:17
    Nahození Berana od modré má Langer ve své lapačce.

00:48
    Ofsajd Sparty na útočné modré.

00:34
    Střecha se po pravé straně dostal do útočného pásma, za brankou proti přesile hostujících hráčů o puk přišel.

00:16
    První dvě nahození Sparty domácí celek vystihl, napodruhé však vyhodila Jihlava jen na zakázané uvolnění.

00:01

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Škarek) – Hohl, Dundáček, Kochánek, Leština, Port, Půža – Střecha, Jícha, Anděl – Dufek, Beran, Marcilis – Nováček, Dvořák, Dupljaku. Trenér: Petr Svoboda.

HC Sparta Praha: Langer (Sljusarčuk) – Vacek, Březina, Bláha, Vokurka, Kalina, Kadeřávek, Kolář – Krudenc, Pulkrab, Augustin – Černoch, Brejcha, Soumelidis – Lojka, Svoboda, Havel – Litera, Györi, Arnošt – Kundera. Trenér: Darek Stránský

Rozhodčí: Doležal – Zídek, Kotlík.

Pozice v tabulce:

HC Dukla Jihlava:
    13. místo, 1x výhra, 1x výhra za 2 body, 2x porážka za bod a 4x prohra, skóre 17:25 a 7 bodů.

HC Sparta Praha:
    1. místo, 6x výhra, 2x výhra za 2 body a 1x porážka, skóre 33:20 a 22 bodů.

Dnešní zápas má velkého favorita, kterým je vedoucí celek tabulky z Prahy. Sparťanští mladíci zatím padli pouze jednou a ztratili jen pět bodů. S dvoubodovým náskokem jsou tak v čele extraligy. Jihlava se naopak nachází ve druhé polovině tabulky, když okupuje 13. místo z celkových šestnácti týmů.

Dobrý den vážení sportovní příznivci, ještě jednou vítejte u dnešního zápasu již desátého kola extraligy juniorů, ve kterém se mezi sebou utká HC Dukla Jihlava a HC Sparta Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 20. Jícha (Marcilis), 60. Střecha (Port, Dufek) – 10. Pulkrab (Březina, Augustin), 18. Soumelidis (Březina), 36. Havel

HC Dukla Jihlava: D. Svoboda (Škarek) – Hohl, Dundáček, Kochánek, Leština, Port, Půža – Střecha, Jícha, Anděl – Dufek, Beran, Marcilis – Nováček, Dvořák, Dupljaku. Trenér: Petr Svoboda.
    HC Sparta Praha: Langer (Sljusarčuk) – Vacek, Březina, Bláha, Vokurka, Kalina, Kadeřávek, Kolář – Krudenc, Pulkrab, Augustin – Černoch, Brejcha, Soumelidis – Lojka, M. Svoboda, Havel – Litera, Györi, Arnošt – Kundera. Trenér: Darek Stránský

Rozhodčí: Doležal – Zídek, Kotlík