Zlín – Třinec 6:2 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 2:1 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 4:6 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Jihlava – Sparta 2:3 (kon.) | Č. Budějovice – Slavia 5:1 (kon.)
Berani Zlín
6:2 (2:2, 1:0, 3:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 19.09.2014, 13:00 • ZS Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek odpoledne. (15:12:30)

Utkání nakonec skončilo vysokým vítězstvím Zlína. Domácí nedopustili žádné drama a třemi zásahy v poslední třetině si pojistili tři body. Což znamená i to, že na svém ledě zůstávají dosud neporaženi.

60:00

59:53
    Řezáč je s pukem v obranném pásmu, stadionem začíná znít potlesk.

58:48
    Utkání se pouze dohrává, o vítězi je již dávno rozhodnuto.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:58
    Růžička je zpět na ledě, Oceláři toto oslabení zvládli.

57:18
    Ševci svírají svého soupeře v pásmu.

56:50
    Domácí jsou při chuti, tentokrát je však zastavil ofsajd. Buly ve středním pásmu.

55:58
    Zlín si zahraje další přesilovku, Růžička (TRI) si jde sednout na dvě minuty za podražení.

55:32
    Útočná snaha Třince byla zastavena ofsajdem.

55:12
    Oba týmy hrají v plném počtu.

54:20
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí drží otěže zápasu pevně ve svých rukou a potvrzují to další branoku. MARTIN HANIČINEC se prosadil při hře 4:4. Asistence: Lumír Galuška.

53:12
    Vyloučení na obou stranách. Pisarik (TRI) i Karola (ZLN) dostávají trest za sekání.

51:18
    Tým ve žlutých dresech vede již 5:2 a tentokrát je mi trochu záhadou, jak se puk do za čáru dostal. A překvapení jsou viditelně také všichni hráči na ledě. Alfou a omegou je však důraz na brankovišti, který se domácím dnes opravdu daří. Přesvědčil se o tom také TOMÁŠ PAVLŮSEK, který je autorem této trefy. Asistence: Lumír Galuška.

50:59
    Opět nepřesná rozehrávka a icing Zlína. Domácím to však stačí.

50:10
    Zakázané uvolnění Zlína vrací hru před brankáře Halodu.

48:58
    Ševci zvyšují na 4:2! Útočná pětka domácích nadělala v třinecké obraně pořádný zmatek a JIŘÍ VELČOVSKÝ nakonec dotlačil puk až za čáru. Svoboda se marně natahoval, na tento puk už nedosáhl. Asistence: Michal Hlaváč, Dominik Matula.

48:03
    Oceláři zvýšili své tempo a začínají dostávat Ševce pod tlak.

47:02
    Franek ukázal šikovné ruce a dobrou techniku. Rychle se prosmýkl mezi třemi hráči a trefil horní tyč domácí branky!

46:03
    Zlínská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

45:32
    Domácí brankář pravým betonem vytěsnil rychlou střelu jednoho z třineckých hráčů.

44:20
    Na Zlínu jde vidět, že se soustředí hlavně na dobrou obranu, domácí hráči se nevydávají do riskantních útočných výletů.

43:12
    Stuchlík pohotovým obranným zákrokem zabránil třinecké šanci. Následnou střelu od modré čáry skryl Haloda do své výstroje.

42:05
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před brankou gólmana Svobody.

41:09
    Haloda betonem vyrazil pokus Ondřeje Kovařčíka.

40:50
    Obě mužstva začala poněkud opatrně.

40:01

Ve druhé části padl pouze jeden gól, a to do sítě Třince. Zlín tedy otočil skóre a do poslední třetiny si ponese těsný náskok. Jak celý zápas skončí? Čeká nás jistě zajímavý a možná i dramatický závěr, proto buďte s námi u toho.

Další třetina začne přibližně v 14:40.

40:00

39:23
    Galuška se natahoval po odraženém puku, Svoboda si prostor před svou brankou ale pohlídal.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:19
    Stuchlík z dálky prověřil třineckého gólmana, ten jeho pokus bez problémů vyrazil.

37:52
    Prudká rána od modré čáry proletěla jen těsně nad třineckou brankou.

37:02
    Rozhodčí odpískal přihrávku rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.

36:05
    Nepřesná rozehrávka Ševců končí pouze zakázaným uvolněním.

35:36
    Domácí si vytvořili dlouhý tlak v útočném pásmu, branku však nevstřelili. Hosté hrají v plném počtu.

Svoboda chytá do lapačky nahození od modré čáry a přerušuje hru.

33:36
    Zlínský Hlaváč byl před brankou tvrdě sražen k zemi, ale hlavní rozhodčí nic neviděl. Po protestu domácího útočníka a poradě s čárovými však přeci jen vylučuje. Růžička (TRI) odchází na dvě minuty za nedovolené bránění.

33:20
    Hlaváč drží v rohu za třineckou brankou puk a snaží se vymyslet nějakou gólovou akci.

31:44
    Domácí otáčejí skóre zápasu! Jeden z třineckých útočníků přišel v útočném pásmu o puk, čehož využil DANIEL KAROLA. Zlínský forward jel prakticky od červené čáry sám na Svobodu a přesně provedenou kličkou, kterou zakončil mezi betony, posílá svůj celek do vedení. Asistence: Filip Stránský.

30:50
    Velčovský tečoval Hořanského střelu, Svoboda vyráží.

29:27
    Řezáč to zkusil z pravé strany od mantinelu, ale netrefil branku.

28:30
    Zlín má v těchto chvílích více ze hry, obrana Třince má hodně práce.

27:40
    Vyoral si dojel pro vyražený puk, následným rychlým výjezdem zpoza branky ale Svobodu nepřekvapil.

25:47
    Brankář Třince je v těchto chvílích nejlepším hráčem na ledě, své mužstvo velmi drží. Hosté hrají v plném počtu.

25:03
    Svoboda kryje další pokus domácích. Kužílek je zpět ve hře a domácí budou dohrávat zbytek přesilovky.

24:50
    Velký tlak Zlína! Matula dostal přihrávku do prostoru před brankou, jeho střelu však vyrazil skvělým zákrokem Svoboda! Mezitím je Bednář vrací do hry.

24:20
    Pěnčík vyhazuje puk až za zlínskou branku.

23:47
    Tak s tresty se teď roztrhl pytel. Heider (TRI) dostává menší trest za držení, domácí si zahrají přesilovku 4 na 3.

23:03
    Početní výhoda domácích končí. Kužílek (ZLN) si jde sednout na dvě minuty za podražení.

22:49
    Přesilovka pro Zlín. Bednář (TRI) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

21:56
    Domácí hrají v plném počtu.

20:40
    Řezáč s Růžičkou se do sebe pustili po odpískání, rozhodčí je však záhy oddělil od sebe. Vylučovat se nebude.

20:17
    Hosté dohrávají přesilovku, zatím se jim však nedaří proniknout do útočného pásma.

20:01

Dvacet minut utkání je za námi a skóre 2:2 jen potvrzuje, že to bylo nesmírně zajímavých dvacet minut. Hosté si nejprve vypracovali dvougólové vedení, Zlín však na to dokázal zareagovat a ještě do přestávky vyrovnal.

Další třetina začne přibližně v 13:53.

20:00

19:56
    Karola (ZLN) odchází na dvě minuty za sekání.

19:30
    Třinecký Kofroň stíhal vyhozený puk, Haloda však zariskoval a vyjel pro kotouč také. Hbitým skokem na poslední chvíli jej útočníkovi hostů vypíchl, a zastavil tak velkou šanci, která se Třinci rýsovala.

19:00
    Do konce úvodní třetiny zbývá jedna minuta.

18:38
    Svoboda přerušuje hru, vhazovat se bude v útočném pásmu Zlína.

17:26
    Hned o chvíli později musel domácí Haloda hasit další problémy ve svém brankovišti. Všechno ale zvládl na jedničku, a drží tak vyrovnaný stav.

16:56
    Je vyrovnáno! TOMÁŠ PAVLŮSEK vpadl do třinecké obrany a tvrdou ranou po zemi prostřelil brankáře Svobodu. Asistence: Lumír Galuška.

16:29
    Zákrok levým betonem si připisuje domácí Haloda.

15:54
    Matula dostal přihrávku za obránce a řítil se sám na Svobodu. Jeho bekhendový pokus však skončil pouze v náruči třineckého brankáře!

15:00
    Domácí mužstvo první branka povzbudila a žene se za další.

14:12
    Domácí odpovídají na třineckou trefu tím nejlepším možným způsobem – gólem v přesilovce. Zlínská formace sehrála rychlou přímočarou akci, na jejímž konci stál JAN VYORAL, který snižuje. Asistence: Filip Stránský, Jiří Velčovský.

12:50
    Útočná snaha domácího celku byla zastavena ofsajdem.

12:29
    Domácí mají šanci na snížení stavu. Christov (TRI) dostává menší trest za hákování, Zlín si zahraje první dnešní přesilovku.

11:58
    Třinec právě vstřelil branku!
    Využitá přesilovka a dvoubrankové vedení hostů! TOMÁŠ FRANEK pronikl do útočného pásma a tvrdou střelou mezi betony překonal brankáře Halodu. Asistence: Michal Roman, Alex Pisarik.

11:07
    Domácí jsou viditelně nespokojeni s průběhem zápasu, a tak zvýšili na tvrdosti.

10:25
    Hosté však dostanou další příležitost. Matula (ZLN) si jde sednout na dvě minuty za sekání.

10:01
    Zlín hru v početní nevýhodě zvládl, Hořanský se vrací na led.

09:34
    Icing třineckého mužstva.

09:20
    Domácí ovšem hru v oslabení zatím zvládají. Po dalším vyhození si Svoboda sjel za branku, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou další útočné akce.

08:26
    Zlínští se na chvíli osvobodili, hosté jsou však zpátky na puku a také v útočném pásmu. Haloda musí být ve střehu.

08:01
    Hořanský (ZLN) si počínal nešetrně v útočném pásmu a odchází na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro hosty.

07:43
    Hlaváč nahodil puk do útočného pásma, kde o něj jeho spoluhráči bojují.

06:50
    Další buly před Halodou, hraje se zatím nahoru dolů se šancemi na obou stranách.

06:16
    Svoboda skryl do své výstroje střelu jednoho z domácích a přerušuje hru.

05:50
    Haloda raději přikryl vyhozený kotouč. Vhazování v útočném pásmu Třince.

05:28
    Kofroň si najížděl za zlínskou obranu, přihrávky do úniku se však nedočkal.

04:10
    Menší tlak Zlína skončil pro hosty dobře, Svoboda nemusel zasahovat.

02:40
    Domácí se snaží o rychlé vyrovnání a tlačí se do útočného pásma.

01:37
    Hosté rychle otevírají skóre zápasu. LUKÁŠ BEDNÁŘ se dostal k odraženému kotouči a nenápadnou střelou se trefil mezi betony domácího gólmana. Hodně smolnou branku inkasoval brankář Haloda. Asistence: Michal Kovařčík, Vít Christov.

00:44
    Řezáč zastavil na modré čáře třinecké vyhození, domácí toho však nedokázali patřičně využít.

00:29
    Je tady první přerušení hry, píská se zakázané uvolnění hostů.

00:01

Tak zřejmě šlo o nějaký problém s kostkou nad ledem, všechno je už vyřešeno.

Hráči obou mužstev jsou již na ledě, rozhodčí však řeší nějaký problém s časoměřiči, a proto pořád čekáme na začátek.

PSG Zlín: Haloda (Čáp) – Řezáč, Kužílek, Velčovský, Žabčík, Stuchlík, Procházka, Talán – Hořanský, Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Stránský, Galuška, Matula, Hladiš, Sedláček.

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Dudáček) – Pisarik, Heider, Stránský, Roman, Chroboček, Zahradníček – Pěnčík, Franek, Kofroň, O. Kovařčík, Severa, Petrák, Bednář, Růžička, Pala, Fejko, Christov, M. Kovařčík.

Také hosté nasbírali dosud šestnáct bodů, jejich cesta k nim se však od té zlínské lišila. Začátek sezony nevyšel Ocelářům úplně nejlépe a ze čtyř domácích duelů vytěžili jen pět bodů. V následujících zápasech se však postupně dostali do pohody a nyní přijíždí do Zlína se šňůrou tří výher, kterou budou chtít na východě Moravy ještě prodloužit. Zda se jim to podaří, to se dozvíme už za pár hodin.

PSG Zlín

Mladí Ševci zahájili sezonu ve velkém stylu. Z prvních sedmi zápasů vyhráli hned šest a získali šestnáct bodů. Poslední dvě utkání však prohráli a proti Třinci se tedy budou chtít vrátit na tu správnou vlnu. Pomoci by jim v tom mohl domácí led, na kterém dosud neztratili ani bod, a také útočník Dominik Matula, jenž s 19 body (3+16) vede tabulku kanadského bodování i tabulku nahrávačů.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje. Na Zimním stadionu Luďka Čajky už za několik hodin vypukne duel mezi domácím Zlínem a Třincem. Zápasy těchto dvou tradičních soupeřů nabízí zajímavé momenty nejen na dospělé, ale také na mládežnické úrovni, a proto se máme jistě na co těšit. Tentokrát půjde navíc i o souboj dvou sousedů v tabulce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 15. Vyoral (Stránský, Velčovský), 17. Pavlůsek (Galuška), 32. Karola (Stránský), 49. Velčovský (Hlaváč, Matula), 52. Pavlůsek (Galuška), 55. Haničinec (Galuška) – 2. Bednář (M. Kovařčík, Christov), 12. Franek (Roman, Pisarik)

Berani Zlín: Haloda (Čáp) – Řezáč, Kužílek, Velčovský, Žabčík, Stuchlík, Procházka, Talán – Hořanský, Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Stránský, Galuška, Matula, Hladiš, Sedláček.

Rozhodčí: Fiedler – Novák, Smilek