Olomouc – Třinec 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 2:0 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 1:2 (kon.)
Chomutov – Pardubice 1:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Liberec – HC Plzeň 7:2 (kon.)
HC Litvínov – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Jihlava – Slavia 1:4 (kon.)
Berani Zlín
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 20.09.2014, 13:00 • ZS Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Hokeji zdar a tomu juniorskému zvlášť. Dnes na nás čeká duel dvou tabulkových sousedů. Pátý PSG Zlín přivítá čtvrté HC Vítkovice Steel.

HC Vítkovice Steel

Hostům z Ostravy patří čtvrté místo, když v dosavadních deseti zápasech posbírali 19 bodů při skóre 30:20. V posledních pěti duelech si Vítkovičtí připsali dvě výhry, když dokázali porazit České Budějovice a Jihlavu. V posledním utkání zavítali svěřenci Jakuba Petra na led Olomouce, kde podlehli svému soupeři těsně 1:2. Podaří se jim obrat o body Zlín?

PSG Zlín

Ševcům náleží v extraligové tabulce páté místo. V deseti zápasech získali stejný počet bodů jako Vítkovice, tedy 19, ale mají o tři branky horší skóre. Beranům se daří především na domácím ledě, kde ve čtyrech duelech získali plný počet 12 bodů. Naposledy zdolali 6:2 Třinec. Zlín táhne především nejproduktivnější hráč extraligy a zároveň nejlepší nahrávač Dominik Matula. Ten si ve dvaceti zápasech připsal už 20 (3+17) kanadských bodů.

PSG Zlín: Haloda (Čáp) – Řezáč, Kužílek, Velčovský, Žabčík, Stuchlík, Procházka, Řezníček – Hořanský, Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Stránský, Galuška, Matula, Hladiš, Sedláček

HC Vítkovice Steel: Šimeček (Wanecki) – Adamík, Hawlík, Demel, Šendera, Puzič, Charvát, Rudl – Ballner, Gřeš, Illéš, Kafka, Blahuta, Kuťák, Ollender, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar.

Rozhodčí: Held – Goňa, Wesley.

Domácí už jsou na ledové ploše a čekají na svého soupeře.

Už i hosté jsou připraveni a tak zápas za malou chvíli může začít.

00:01

00:19
    Jako první si pokusil o útočnou akci hostující Sysala, ale zlínští obránci ho těsně před zakončením obrali o kotouč.

00:27
    Adamík si hned v začátku utkání odsedí dvě minuty za hákování. Zlín si tak zahraje první přesilovku zápasu.

01:17
    Vítkovicím se povedlo dostat kotouč z pásma až k bráně Halody.

01:51
    Ševci se opět nastěhovali do útočného pásma a Šimeček musel čelit střele od modré, kterou ale drží v náruči.

02:15
    Hosté vyhazují a přesilovka Zlína pomalu končí.

02:51
    Puk však i nadále zůstává v pásmu Vítkovic.

03:39
    Vítkovicím se rýsovala nadějná šance, ale Ollender nezvládl přihrát před bránu, kde čekal jeho volný spoluhráč.

04:36
    Hosté si vytvořili tlak v útočné třetině. Velkou šanci měl Beneš, ale sám před Halodou zamířil jen do jeho betonu. Zlín si však počínal nedovoleně, takže na trestnou putuje Žabčík za nedovolené bránění.

05:20
    Zlín se osvobozuje alespoň vyhozením do středního pásma.

05:56
    Rudl vyslal dělovku od modré, ale tu pohotovou lapačkou zneškodnil Haloda.

06:36
    Domácí jsou v plném počtu, ale brání se velkému tlaku Vítkovic, které Zlín svírají v kleštích a obrana společně s Halodou má plné nohy a hokejky práce.

07:18
    Domácím se konečně povedlo vymanit z obranného sevření a zavezli puk do obranného pásma Vítkovic.

08:18
    Golfákem to zkusil z kruhu Sedláček, ale beton Šimečka byl na místě.

09:15
    Vítkovičtí bojují o puk v útočné třetině, ale nedaří se jim.

10:00
    Jsme v polovině třetiny a vidíme zatím svižný hokej. Hraje se každou chvíli před jinou bránou, ale na nějakou vážnější šanci stále čekáme.

10:42
    Demel se ocitl před brankou, ale dostal přihrávku za sebe, takže se musel ke střele postavit zády a jeho bekhend skončil na betonech Halody.

11:08
    Zlín je vykázán z útočné třetiny. Jeden z útočníku se ocitl v brankovišti, což hlavnímu rozhodčímu neuniklo.

11:48
    Hawlík vyslal z jízdy tvrdou ránu, ale Haloda zasahovat nemusel.

12:48
    Zlín právě vstřelil branku!
    Ševci jdou do vedení. Hořanský nabral rychlost ujel svým protihráčům a společně s MICHALEM HLAVÁČEM jeli sami na jednoho obránce. Hořanský nejprve volil střelu, ale tu Šimeček zlikvidoval, ovšem připraven k dorážce byl Hlaváč, který puk bez potíží dorazil za záda vítkovického brankáře. Asistence: Adam Hořanský, Dominik Hladiš.

13:29
    Haloda si připisuje zákrok proti střele u mantinelu a drží puk ve výstroji. Bude se vhazovat u zlínská brány.

14:25
    Zlín se snaží od vlastní brány založit útok, ale vítkovičtí velmi dobře napadají s čímž mají domácí hráči docela velké problémy.

15:08
    Pavel Sedláček si jde odsedět dvě minuty za podražení. Vítkovice mají možnost na vyrovnání.

15:36
    Haloda musel čelit střele z bezprostřední blízkosti. Naštěstí pro něj i pro Zlín to byla střela dost z úhlu a zlínský brankář si s ní poradil.

15:56
    Vítkovice tráví celou přesilovku v útočné třetině, ale jejich rána od modré opět ztroskotala na pozorném zlínském brankáři.

16:28
    Domácím se povedlo vyhodit kotouč, ale hosté už jsou znovu nastěhovaní před Halodou.

16:39
    Další rána od modré a opět byl zlínský gólman s číslem 42 připraven zasáhnout.

16:58
    Ševci dostali puk do středního pásma a hosté se následně vystavili do ofsajdu.

17:09
    Zlín je v plném počtu.

17:39
    Zakázané uvolnění domácích přesouvá hru zpět před zlínskou klec.

18:05
    Nyní poslali puk přes všechny čáry hosté. Že by si po delší době konečně zachytal i Šimeček?

18:29
    Vítkovice vyhrály buly v útočné třetině, ale nahození Puziče Haloda v pohodě zachytil.

18:58
    Blahuta dostal přihrávku před bránu, ale z dobré pozice minul zlínskou klec.

19:33
    Kužílek se na modré napřáhl k ráně, ale trefil jen bránícího hráče.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:45.

Je za námi prvních dvacet minut hry a zatím sledujeme vyrovnaný hokej. Zlín těsně vede, když se o jediný gól po chybě hostující obrany postaral Michal Hlaváč.

20:01

20:06
    Jen co hra začala už zase stojí. Sudí píská ofsajd Vítkovic.

20:44
    Nahození od modré z hole zlínského obránce končí jen na chráničích vítkovických hráčů.

21:11
    Bude se vhazovat po levici Šimečka.

21:36
    Zakázané uvolnění Vítkovic znamená, že se hra přesune zpět před Šimečka.

22:09
    Blahuta si najel na střed hřiště mezi kruhy, ale střela mu příliš nesedla a nasměřoval ji těsně mimo levé tyče brány Halody.

23:07
    Vítkovické napadání zlínských obránců přineslo zisk útočné třetiny.

23:29
    Když si domácí vzali puk zpět, raději ho hodili přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

23:54
    Puk vyletěl z hřiště a ještě štěstí že netrefil zlínskou střídačku, která stačila před letícím kotoučem uhnout.

24:41
    Šimeček musel čelit hned dvěma ostrým střelám od modré.

25:05
    Domácí byli blízko dalšímu gólu. První střelu Šimeček jen vyrazil k volnému Matulovi, který však nebyl v dobrém postavení a svou střelu nasměroval jen do betonů brankáře.

25:12
    Zlín si zahraje přesilovku. Hosté jdou do čtyř za hákování.

26:38
    Zlín kombinuje v útočné třetině a vítkovičtí mají co dělat, aby zlínskému tlaku odolaly.

27:25
    Hosté v plném počtu, ale další branku mohl přidat Matula. Tomu předkládal před branku přihrávku Karola, ale zlínský útočník puk těsně minul.

28:27
    Kotouč je mimo mantinely. Sudí nařizuje vhazování ve středním pásmu.

28:47
    Tentokrát si přesilovku zahrají hosté. Zlínský Hlaváč dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

28:54
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté přesilovou hru bleskurychle využívají. Kuťák vyhrál buly, posunul kotouč na Blahutu, ten ho předal na modrou, odkud vyslal dělovku ADAM HAWLÍK a propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Blahuta, Filip Kuťák.

29:34
    Kafka si odsedí dvě minuty za sekání, takže přesilovou hru si zahraje pro změnu Zlín.

29:59
    Střelu Procházky tečovala vítkovická obrana a puk končí na ochranné síti.

30:06
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

30:27
    Šimeček vyráží dělovku od modré do rohu kluziště.

31:32
    Vítkovice hrají v plném počtu a musí být nesmírně rádi, protože měly co dělat, aby zlínskému tlaku odolaly. Největší šanci měl asi Matula.

32:54
    Po chvilkové odmlce se puk opět nachází před bránou Vítkovic.

33:56
    Hladiš byl v útočné třetin úplně sám a tak mu nezbývalo nic jiného, než zkusit vystřelit. Jeho rána od mantinelu nakonec skončila na vyrážečce Šimečka a od ní šla do ochranné sítě.

34:15
    Hladiš v další šanci. Tentokrát dostal puk mezi kruhy, odkud orazítkoval tyč hostující klece.

34:44
    Hosté se nepřesnou přihrávkou na modrou sami vyhnali z útočné třetiny.

35:32
    Sysala otestoval pozornost Halody střelou od mantinelu.

36:43
    Ollender jel se svým spoluhráčem sám na jediného obránce, ale jeho přihrávka byl o něco rychlejší než vítkovický útočník, takže z dobré šance nakonec nic nebylo.

37:42
    Ševci uklidňují hru za svou bránou. Poslední minuty jsou poměrně hektické na obou stranách.

38:41
    Sudé píská Matulovi hru vysokou holí. Vhazovat se bude na útočné modré Zlína.

38:51
    Po střele od mantinelu drží Haloda kotouč někde ve výstroji. Rozhodčí píská a bude se vhazovat.

38:59
    Illéš v gólové šanci. Dostal puk před Halodu, už na něj čekala odkrytá brána, ale vítkovický útočník nasměroval puk jen do skvěle postaveného Halody.

39:48
    Hladiš v závěru ještě vnikl do útočné třetiny a střelou přes obránce vystrašil Šimečka.

40:00

Další třetina začne přibližně v 14:30.

Po dvou třetinách sledujeme stále vyrovnanou partii. Vítkovicím se zásluhou Hawlíka podařilo vyrovnat skóre. Šance na gól měl i Zlín, ale tentokrát zůstala jejich snaha bez vstřelené branky. Uvidíme co přinese třetí třetina. Určitě se máme na co těšit.

40:01

40:07
    Ofsajd do kterého se vystavil Pavel Sedláček.

40:33
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává hostující Šendera.

40:45
    Hosté puk hned po vhazování dostávají až za bránu Halody.

41:41
    Ševci kombinovali v útočné třetině, ale nyní se po nepřesné přihrávce povedlo Vítkovicím vyhodit.

42:02
    Přesilovka využita a domácí opět vedou. Karola poslal přihrávku před bránu, kde na puk číhal PAVEL SEDLÁČEK. I za pomocí hrubé síly se mu podařilo puk dostat přes Šimečka do sítě. Asitence: Daniel Karola

42:43
    Velčovský si jde odpykat dvě minuty za podražení. Výhodu přesilovka tak budou mít Vítkovice.

43:31
    Ballner byl v dobré pozici před bránou, ale Halodova lapačka byla rychlejší než puk a zlínský brankář si připisuje další povedený zákrok.

44:10
    Střela od modré z hole vítkovického beka končí těsně vedle zlínské klece.

44:44
    Domácí jsou v plném počtu.

44:55
    Haloda opět drží svůj týmy, když dobře zasáhl proti střele od modré.

45:28
    Vítkovický útočník si najel na střed hřiště a Haloda byl opět v permanenci, když jeho rána zachytil mezi betony.

46:27
    Hosté vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hra se tedy přesune před Šimečka.

47:19
    V boji o puk v rohu kluziště vyšli vítězně domácí, kteří kotouč vyváží do středního pásma.

48:07
    Nahození od mantinelu Šimeček schoval do své rukavice.

48:48
    Ševci se usadili v útočném pásmu, ale zatím se nedostali ani ke střele.

49:06
    Hru přerušuje ofsajd Vítkovic. Bude se vhazovat.

49:45
    Je vyrovnáno! TOMÁŠ JÁCHYM si najel do útočné třetiny. Poprvé trefil jen brusle bránícího hráče, ale puk se k němu odrazil zpět a na podruhé se nemýlil. Svou střelu poslal k tyči zlínské brány a máme vyrovnáno. Bez asistence.

50:48
    Vítkovice mohly jít do vedení. Střela od modré byla tečována a proskákala jen těsně vedle tyče zlínské klece.

51:53
    Vítkovice zahrály na zakázané uvolnění. Ve stejném čase si vzali hosté oddechový čas.

53:02
    Boj o puk v rohu obranné třetiny Zlína a kotouč nakonec získávají domácí.

54:06
    Řezníček poslal kotouč na zakázané uvolnění a nyní si domácí trenér bere oddechový čas.

54:39
    Blahuta to zkusil na domácí obránce kličkami, ale neprošel.

55:15
    Ševci vybojovali útočné pásmo, když nahození od modré schoval Šimeček pod lapačkou.

55:29
    Vítkovický Ollender a domácí Řezáč putují na trestnou. Oba si odsedí dvě minuty za hrubost.

56:08
    Ofsajd hostů. Bude se tedy vhazovat na obranné modré Zlína.

56:57
    Rána od modré vypadla Halody z náruče, naštěstí pro Zlín mimo bránu a o zbytek se postarali pozorní obránci.

57:32
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

58:09
    Hladiš hledal před bránou svého spoluhráče, ale puk byl o něco rychlejší než najíždějící zlínský útočník.

58:39
    Ofsajd Vítkovic a vypadá to, vypadá, že vše směřuje k prodloužení.

58:52
    Velčovský si to od modré namířil středem hřiště přímo na branku a nakonec vybojoval buly v útočné třetině.

59:18
    Karola dostal přihrávku na kruh, odkud pálil jen těsně nad bránu Šimečka.

59:57
    Kužílek putuje na dvě minuty na trestnou za zdržování hry.

60:00

Zápas nakonec dospěl do nerozhodného stavu a rozhodnout bude muset buď prodloužení, nebo nájezdy. Zlín navíc začne v oslabení a to bude hrát ještě minutu a osmapadesát sekund.

60:01

60:07
    Zlín vyhrává vhazování a posílá puk za bránu Vítkovic.

60:28
    Ollender dostal přihrávku mezi kruhy, vypálil z první a puk poslal jen nad bránu.

61:14
    Domácí trestají chybu hostující obrany, která za sebou nechala volného MICHALA HLAVÁČE, jež dostal puk od Dominika Matuly a jel sám na Šimečka. Zlínský útočník zvolil kličku do forhendu a poslal puk nad betony vítkovického gólmana. Asistence: Dominik Matula.

Zlín i nadále zůstává ne svém ledě neporažený. Dnes měl ale největší problémy. Vítkovice předvedly dobrý výkon a zaslouženě si odváží bod. Ševci byli přece jen o něco lepší a i díky několika povedeným zákrokům gólmana Halody získávají bod navíc.

Já se s vámi ze stadionu Luďka Čajky loučím. Díky za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (15:18:13)

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 13. Hlaváč (Hořanský, Hladiš), 43. Sedláček (Karola), 62. Hlaváč (Matula) – 29. Hawlík (Blahuta, Kuťák), 50. Jáchym

Berani Zlín: Haloda (Čáp) – Řezáč, Kužílek, Velčovský, Žabčík, Stuchlík, Procházka, Řezníček – Hořanský, Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Stránský, Galuška, Matula, Hladiš, Sedláček
    HC Vítkovice Ridera: Šimeček (Wanecki) – Adamík, Hawlík, Demel, Šendera, Puzič, Charvát, Rudl – Ballner, Gřeš, Illéš, Kafka, Blahuta, Kuťák, Ollender, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar.

Rozhodčí: Held – Goňa, Wesley