Kladno – Třinec 5:7 (kon.) | Olomouc – Jihlava 5:4 (po pr.) | Kometa Brno – Slavia 2:3 (0:2 po s.n.)
HC Plzeň – Vítkovice 5:3 (kon.) | Pardubice – Sparta 4:0 (kon.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
Liberec – Chomutov 3:2 (2:0 po s.n.) | Zlín – Č. Budějovice 4:0 (kon.)
HC Litvínov
3:4 (2:0, 0:2, 1:2)
BK Mladá Boleslav
Sobota 11.10.2014, 16:00 • ZS Ivana Hlinky, Litvínov • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

HC Litvínov: Spěšný – Moravec, Baránek, Šesták, Cvrk, Šefl, Sklenička, Vostárek – Kučera, Čapek, Weitz, Stříbrný, Zdeněk, Ujfaluši, Řezníček, Sýkora, Šimeček, Válek, Štěpka.

BK Mladá Boleslav: Růžička – Tůma, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Pätoprstý, Chvátal, Posedníček, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Sonnek, Motloch.

00:01

00:02
    Zahajovací buly dnešního utkání vyhrává Volf.

00:49
    Ani jeden tým se nedostal do útočné třetiny a oba týmy jedou střídat.

01:19
    Borovec nahazuje na bránu Spěšného a jede se svou formací střídat.

01:34
    Růžička si připisuje první zákrok po střele Davida Vostárka od modré.

01:37
    Zdeněk zkoušel střelu hned po buly, což se mu povedlo, Růžička byl ale na svém místě.

02:20
    Agilní Zdeněk si s kotoučem vybruslil z rohu kluziště až před Růžičku, nakonec ale trefil hostujícího gólmana do přilby.

02:56
    Stříbrný se protáhl po mantinelu až k Růžičkovi, nakonec byl hákován Bernardem a ten si odsedí dvě minuty na trestné za hákování.

03:17
    Domácí se snaží rozehrát, hosté ale aktivně napadají a nedávají domácím příliš šancí na rozehrávku.

04:20
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Jakub Zdeněk od modré nahodil na JAROSLAVA ŠIMEČKA, který těsně před Růžičkou sklepl puk do brány. Asistence: Jakub Zdeněk, Karel Šefl.

05:20
    Ďurač mohl jet sám na Spěšného, nevěřil si, a tak zkusil střelu, která se mu ale nepovedla a Spěšný chytá.

05:58
    Ujfaluši spolu se Stříbrným zaměstnávali hostující obranu, která ale dobře zapracovala a zneškodnila tak šanci domácích.

06:31
    Litvínovským nevyšla rozehrávka a je z toho icing.

06:52
    Šimeček se dral mezi obránce, nakonec mu ale puk z hokejky do rohu kluziště odstřelil Pořízek.

07:38
    Zdeněk se snažil přihrát Sýkorovi mezi obránce, Sýkora ale na jeho přihrávku nedosáhl.

07:57
    Ondřej Sýkora si protáhl střídání, rozhodl se vystřelit na Růžičku, který jeho pokus chytá do lapačky.

08:39
    První lajna domácích si vytvořila velký tlak, který skončil střelou Ujfalušiho. Střela domácího útočníka našla ovšem jen beton hostujícího gólmana.

09:35
    Na druhé straně si dokázala Boleslav také vytvořit tlak, ten skončil v okamžiku, kdy se puk dotkl ochranné sítě.

10:06
    Vostárek se rozhodl pro obtížnou přihrávku na Sýkoru, který měl nakonec k puku hodně daleko.

10:26
    Vhazování před Růžičkou vyhrál domácí Válek, puk se dostal k Baránkovi, kterého vychytal skvělý Růžička.

11:00
    Domácí vedou už 2:0! Stříbrný našel volného DAVIDA CVRKA na modré, který střelou po zemi prostřelil Růžičku. Asistence: Josef Stříbrný.

11:48
    Pätoprstý se v souboji 1 na 1 neprosadil proti Moravcovi. Dobrý zásah domácího obránce.

12:31
    Sýkora z první posouval puk na Řezníčka, ten ale puk nezachytil. I přesto domácí zůstali na puku a hrají v útočné třetině.

13:15
    Stříbrný se uvolnil u levého mantinelu, svou přihrávkou našel Válka, který ale z těžké pozice Růžičku nepropálil.

13:40
    Lukáš Válek se provinil ofsajdem a vhazovat se bude ve středním pásmu.

14:04
    Dominik Tůma se dostal ke střele od modré čáry, jeho střelu ale Spěšný viděl a také v pohodě lapil.

14:29
    Posedníčkova střela byla zblokována Sýkorou a Spěšný si tak může pro tentokrát oddychnout.

15:42
    Stříbrný ujel obráncům a byl podražen jedním z obránců Boleslavi. Bylo nařízeno trestné střílení.

15:42
    Stříbrný se rozhodl pro střelu mezi betony Růžičky, který si ale mezírku mezi betony pohlídal a vychytal tak domácího útočníka.

16:10
    Vyloučen Štěpka za nebezpečnou hru vysokou holí.

16:25
    Šťáva vystřelil nebezpečně od modré, Spěšný ale dobře zasáhl.

16:48
    Hosté se usadili v útočném pásmu a bude se snažit něco vymyslet.

17:03
    Vše končí zásahem domácího brankáře. Vhazovat se bude po pravici Spěšného.

17:59
    Hes vystřelil od modré, puk ještě před Spěšným změnil několikrát směr, i přesto dokázal domácí gólman zasáhnout.

18:10

18:52
    Cvrkova střela od modré se nevešla mezi tři tyče hostující brány.

19:06
    Minutu před koncem třetiny se bude vhazovat před Růžičkou. Uvidíme jestli z této šance domácí ještě něco vytěží.

19:28
    Hostům se podařilo vyhrát vhazování a ihned se usadili v obranném pásmu Litvínova.

19:59
    Stříbrný zadovkou našel Ujfalušiho, který měl šanci skórovat. Střela domácího útočníka ale nenadělal Růžičkovi žádně větší problémy.

20:00

Domácí jdou do kabin za stavu 2:0. O první branku utkání se v přesilovce postaral Jaroslav Šimeček, když šikovně tečoval střelu Zdeňka. Druhý gól Litvínova zaznamenal David Cvrk.

Druhá třetina začne 16:50.

20:01

20:02
    I další zahajovací buly třetiny vyhrává Volf.

20:41
    Vyloučen Baránek na dvě minuty za krosček.

20:50
    Šesták byl po dlouhém boji u mantinelu obrán o puk a Boleslav je v útočné třetině.

21:22
    Šimeček vyvezl kotouč a hosté budou začínat od své brány.

21:52
    Bernad nebezpečně vypálil od modré čáry, naštěstí pro domácí ale bránu netrefil.

22:27
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Jakub Kotala svou přihrávkou přes celé pásmo našel volného JANA SONNKA, který střelou mezi Spěšného betony snižuje na 1:2. Asistence: Jakub Kotala, David Bernad.

22:57
    Puk mimo ledovou plochu a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

23:02
    Spěšný dokázal Červinského střelu od modré vyrážečkou poslat do rohu kluziště.

23:43
    Ďurač se neprosadil v osobním souboji proti Šeflovi.

24:13
    Tůma pokazil rozehrávku, když trefil Řezníčkovo brusli, toho si ale nevšiml Sýkora a z šance pro domácí sešlo.

25:08
    Ujfaluši se snažil vysunout Stříbrného, ten ale puk nezachytil.

25:34
    Vyloučen Moravec na dvě minuty za držení protihráče.

26:04
    Žalud dostal dobrou nahrávku od Hese, první jmenovaný ale svou střelu nezamířil přesně.

26:48
    Hosté se stále drží v útočném pásmu, bránu ale ještě pořádně neohrozili.

27:14
    Druhá střela Boleslavi v této přesilovce. Tentokrát střílel Šťáva od modré, Spěšný ale chytá!

27:19
    Šťáva si připisuje další střelu, znovu od modré, Spěšný ale opět chytá.

27:34

27:49
    Neskutečné. V pořadí již třetí střela Šťávy a opět neúspěšná.

28:24
    Borovcovo střela od mantinelu se také neujala. Spěšný si na jeho střelu počkal a lapil ji do lapačky.

28:46
    Další vyloučen a znova domácí. Vyloučen Čapek za podražení.

29:19
    Hosté si přihrávají puk v útočné třetině, nikam do ale nevede.

29:49
    Domácí Zdeněk vyhazuje. Boleslavští musí začít od znova.

30:17
    Stříbrný dobře našel volného Baránka, ten ale střelou zápěstím našel pouze přípravného Růžičku.

30:46

30:58
    Štěpka se snažil ohrozit hostující bránu, Růžička ale stál na svém místě.

31:18
    Šimeček stál v dobré střelecké pozici, o puk ho ale čisté obral bránící Pätoprstý.

31:44
    Sonnek už stál v dobré pozice na střelu, vzápětí ale přišlo písknutí rozhodčího – ofsajd.

32:10
    Přesilovka pro domácí. Vyloučen Volf za držení protihráče.

32:30
    Baránek z první jen o kousek minul pravý roh hostující brány.

32:57
    Průškovi se nakonec podařilo vyhodit a domácí musí začínat zpoza své brány.

33:49
    Stříbrný adresoval přihrávku Baránkovi, ta se k němu také dostala, následná střela domácího obránce byla ale zblokována.

34:10

34:49
    Bernad zkoušel štěstí nahozením od modré, které ale gól nepřineslo. Spěšný byl v pozoru.

35:08
    Řezníčkova zadovka na Zdeňka byl úspěšná, to se ale nedá říct o střele druhého jmenovaného, která bránu netrefil.

35:56
    Domácí jsou při napadání pasivní a hosté tak mají klid na svou rozehrávku.

36:35
    JAKUB KOTALA se dostal k puku po chybě jednoho z domácích obránců, dostal se do samostatného úniku na Spěšného, který si nepohlídal mezírku mezi betony, kudy taky puk šel do brány. Asistence: Dominik Tůma.

37:43
    Baránek se nezachoval sobecky na přihrál ještě lépe postavenému Lukáši Válkovi, který ale z mezikruží trefil Růžičku pouze do výstroje.

38:15
    Boleslav se na chvíli usadil v útočném pásmu, z tohoto menšího tlaku ale nic nevytěžila.

38:53
    Moravec měl dost času na rozehrávku, tu ale pokazil a je z toho zakázané uvolnění.

39:05
    Čapek se obětavé položil do Volfovi přihrávky a zamezil tak dobré šanci hostů.

40:00

Boleslavští vstřelili gól, který ovšem padl už po ukončení 2. třetiny.

Druhá třetina se lépe povedla hostům, když dokázali srovnat na 2:2. O góly Mladé Boleslavi se postarali Sonnek a Kotala.

Třetí třetina začne v 17:37.

40:01

40:02
    Válek vyhrává zahajovací buly 3. třetiny.

40:36
    První lajna Litvínova teď pořádně zmáčkla hosty, které osvobodil až zásah Růžičky proti střele Cvrka.

40:48
    Šesták vypálil od modré, jeho střelu Růžička udržel se štěstím ve výstroji.

40:55
    Pätoprstý vyhodil puk z buly na domácí střídačku. Buly se tudíž bude znovu opakovat.

41:13
    Baránkova dělovka skončila na holenním chrániči Ďurače.

41:57
    Šimečkovu střelu vyráží Růžička vyrážečkou do rohu kluziště.

42:20
    První šance hostí, když se opět k puku po chybě jednoho z domácích dostal Kotala, tentokrát ale proti Spěšnému neuspěl.

43:07
    Volf nadvakrát nedokázal překonat Spěšného, který v obou případech dobře zasáhl.

43:49
    Válek s písknutím dohrál jednoho z hráčů hostí a ihned se omlouval. Ani přes to se nevyhne vyloučení, odsedí si dvě minuty za hrubost.

44:00
    Bernadovo nahození od modré bylo před Spěšným sraženo do rohu kluziště. Domácí gólman si prozatím může odpočinout.

44:38
    Šesták se vydal na útočný výlet, snažil se ještě obehrát Žalud, což se mu nepovedlo a hosté mohou pokračovat v přesilové hře.

45:22
    Hráči zaklínili puk u mantinelu v obranné třetině Boleslavi a rozhodčí přerušují hru – vhazování ve středním pásmu.

45:49

46:12
    Šimeček vybojoval pro svůj tým vhazování v útočné třetině.

46:23
    Zdeněk ale následně prohrál buly a na puku jsou opět mladoboleslavští.

46:46
    Šťávova střela po ledě od modré se nevešla mezi tři tyče a k puku se dostávají litvínovští.

47:05
    Čapek vybojoval v rohu puk a domácí kombinují v útočném pásmu.

47:35
    Vše končí střelou Moravce, ta byla sražena do ochranné sítě a rozhodčí budou vhazovat v obranné třetině hostů.

48:22
    Sýkora byl na lede povalen jedním z obránců hostí, rozhodčí ale rozpažují.

48:54
    Domácí vedou 3:2! LUKÁŠ VÁLEK se prosadil individuálně, když se natlačil až před Růžičku a bekhendovou střelou posílá Litvínov do vedení! Asistence: Marek Baránek, Josef Stříbrný.

49:53
    Sýkora se snažil ještě uvolnit lépe postaveného Řezníčka, přihrávka k němu ale bohužel pro domácí nedošla.

50:42
    Weitz vyloučen na dvě minuty za hákování.

50:49
    Hosté vzápětí vyrovnávají na 3:3! PATRIK PODSEDNÍČEK se dostal k odraženému kotouči jako první a v pohodě ho dorazil do odkryté brány. Asistence: Milan Průšek.

51:39
    Šance pro domácí, vyloučen Tůma za nedovolené bránění.

51:45
    Baránkova raketa skončila na koleni Borovce, který s bolestivou grimasou "jede" střídat.

52:31
    Stříbrný pokazil nahrávku na Baránka a domácí přicházejí o útočné pásmo.

53:07
    Zdeněk spolu se Sýkorou se prokombinovali až do útočného pásma.

53:39

53:55
    Baránek nikým nehlídaný střílel z mezikruží, Růžička ale fantasticky zasáhl lapačkou.

54:35
    Hráči dlouho bojovali o puk ve středním pásmu, nakonec ho mají na hokejkách domácí.

54:46
    Hosté se dožadují vyloučení jednoho z domácích, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

55:16
    Weitz pokazil lehkou přihrávku, i přes to mají puk domácí.

55:39
    Baránek jel spolu se Stříbrný dva na jednoho, první jmenovaný se ale rozhodl vystřelit, což hostující gólman čekal a chytá!

56:37
    Hosté vedou 4:3! Spěšný si vybral slabou chvilku v nejméně vhodný okamžik, když si JAKUBOVO KOTALOVO střelu od zadního mantinelu srazil sám do branky. Ondřej Šťáva.

57:38
    Domácí se ještě snaží zvrátit toto utkání, zatím se jim to ale nedaří.

58:07
    Řezníček už už zakončoval, ještě před tím mu ale puk odstřelil jeden z hostujících obránců.

58:47
    Hosté pouze vyhazují a jedou střídat. Teď už se budou soustředit pouze na bránění.

59:05
    Domácí hrají bez brankáře.

59:11
    Spěšný zpět v bráně, vhazovat se bude ve středním pásmu a domácí mají oddechový čas.

59:15
    Domácí vyhrávají buly, Spěšný jede na střídačku.

Martin Stříbrný

Branky a nahrávky: 5. Šimeček (Zdeněk, Šefl), 11. Cvrk (Stříbrný), 49. Válek (Baránek, Stříbrný) – 23. Sonnek (Kotala, Bernad), 37. Kotala (Tůma), 51. Podsedníček (Průšek), 57. Kotala (Šťáva)

BK Mladá Boleslav: Růžička – Tůma, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Pätoprstý, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Sonnek, Motloch.