Jihlava – Liberec 4:6 (kon.) | Pardubice – Písek 2:1 (po pr.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Zlín – Havířov 1:2 (kon.) | Vítkovice – Třinec 0:10 (kon.) | Olomouc – Poruba 2011 10:1 (kon.)
Kladno – HC Litvínov 5:4 (kon.) | Letňany – Chomutov 6:5 (po pr.) | Kometa Brno – Vsetín 7:1 (kon.)
Slavia – HC Plzeň 2:4 (kon.)
Berani Zlín
1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
AZ Havířov
Sobota 11.10.2014, 13:00 • ZS Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu

Já se s vámi loučím. Přeji příjemný zbytek dne a u hokeje zase někdy na počtenou. (14:57:18)

Je po zápase. Hosté se v klubku radují u branky a slaví nečekanou výhru. Zlín doma totiž body nerozdává a dnes je to poprvé, co svěřenci trenéra Roberta Svobody na svém ledě prohráli. AZ držel celý zápas skvělý brankář Sonnek a o své výhře rozhodli už v první třetině, kdy se dostali do vedení 2:1 a to ubránili až do konce.

60:00

59:32
    Ling je venku z brány a Zlín je v šesti.

59:20
    Ševci v útočné třetině chystají závěrečný nápor.

59:00
    Minuta do konce. Hosté šikovně podrželi kotouč u brány Linga.

58:29
    Ne však dlouho. Puk je ve středním pásmu.

58:15
    Zlín se drží v útočné třetině.

57:56
    Puk končí mimo hřiště a znova se bude vhazovat u brány havířovského brankáře.

57:44
    Konec základní hrací doby se blíží. Nyní se bude vhazovat u branky Sonnka.

57:18
    Už to vypadalo, že se domácí usadí v útočné třetině, ale na modré puk ztratili a musí z pásma ven.

56:10
    Wróbel byl v útočném pásmu sám, tak mu nezbývalo nic jiného než to zkusit poslat na bránu. Puk tečoval o brusle zlínského hráče do ochranné sítě, takže vybojoval pro AZ buly.

55:19
    Kosorin u střídaček poslal k ledu jednoho z havířovským hráčů. To se nelíbí střídačce hostí, ale rozhodčí ukazuje, že šlo o čistý zákrok.

54:15
    Hned po bul musel Ling zasahovat. Vhazování se tak bude opakovat.

54:10
    Hráči svedli o kotouč přetahovanou v rohu zlínské obranné třetiny. Puk pak někdo z hráčů zašlápl a sudí hru přerušuje.

53:28
    Kosina to zkoušel od mantinelu, ovšem střelu nesedla a puk doputoval k Lingovi pomalu po ledě.

52:58
    Sonnek vyrazil střelu nad bránu a puk šel do ochranné sítě. Bude se tedy vhazovat po levici havířovského gólmana.

52:23
    Zlínskou akci zastavuje píšťalka rozhodčího. Jednalo se totiž o ofsajd.

51:18
    Moravčík se vřítil do pásma, z boku vystřelil na Linga, tomu puk přepadl přes záda a zastavil se na brankové čáře. Odtud ho pak rychle zlínští obránci dostali pryč. Moc nechybělo a mohl to být gól.

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 1. Peška (Stiksa) – 10. Langer (Kurovský, Cihlář), 13. Kurovský (Wróbel)

Berani Zlín: Ling (Odložilík) – Padrnos, Sirota, Hradila, Váňa, Kosorin, Procházka, Budil – Fryšara, Strmiska, Peška, Miko, Mikulec, Krejčiřík, Stiksa, Karafiát, Kotek, Gago, Dlabaja, Werbik
    AZ Havířov: Sonnek (Gerža) – Trombik, Frojda, Dudek, Kiss, Spálovský, Mrowiec – Moravčík, Wróbel, Stružík, Langer, Peterka, Hendrych, Kurovský, Němec, Kosina, Cihlář

Rozhodčí: Trombík – Mrákava, Gebauer