Benátky n/J – Třebíč 2:1 (kon.) | Ústí n/L – Jihlava 4:3 (kon.) | Havířov – Litoměřice 2:1 (kon.)
Motor ČB – Prostějov 3:2 (kon.) | Chomutov – Kladno 1:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 11.10.2014, 17:00 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Motor tohle utkání nakonec zvládl a hlavně díky dobře zvládnuté třetí třetině si připisuje tři body. Hosté dnes nehráli vůbec špatně a dvě třetiny byli minimálně vyrovnaným týmem. Krásný gól Michala Švihálka však poté odstartoval budějovický obrat a domácí si už v závěru zápas pohlídali. (19:29:11)

60:00

59:56
    Puk je v rohu a rozhodčí přerušuje hru. Ještě jedno vhazování před Bláhou.

59:43
    Domácí vyhrávají vhazování. Kotouč je v rohu.

59:41
    Oddechový čas pro domácí.

59:41
    Obrovská příležitost Prostějova. Lukáš Luňák se dostal k odraženém kotouči před brankou a mohl dorážet téměř do prázdné klece. Střela mu ale nesedla a Bláha jeho pokus za přispění Petra Punčocháře zlikvidoval.

59:08
    Tenhle zápas rozhodně neskončí klidně. Necelou minutu před koncem zápasu je vyloučen Rok Pajič (CEB) za sekání a Prostějov bude mít velkou šanci zápas vyrovnat.

58:28
    Nouza připravil nahrávku Strakovi, který pálil z první, ale branku netrefil.

58:00
    Začínají poslední dvě minuty třetí třetiny a Motor je v útočném pásmu.

56:40
    Mohlo být rozhodnuto. Josef Straka na modré čáře obral hostujícího hráče o puk a mířil sám na Kociána. Vyčkával s kličkou do poslední chvíle, pak zvolil kličku do bekhendu, ale nestačil přehodit kotouč přes beton prostějovského brankáře.

55:56
    Karol Korim chyboval v obranné třetině a Marek Vaniš mohl trestat. Jeho střela ale skončila v náručí Ondřeje Kociána.

54:48
    David Kuchejda se hezkou kličkou dostal až před branku, ale bekhendem Kociána nepřekonal.

53:52
    Domácí se snaží pojistit zápas další brankou.

52:20
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Budějovice se zaslouženě ujímají vedení. Tenhle tlak snad nemohl skončit jinak. Dan Růžička nahodil z rohu útočného pásma před branku, kde kotouč baseballovým způsobem zavěsil ze vzduchu do branky MARTIN HEŘMAN. Asistence: Růžička, Rob.

51:38
    Pajič se na modré čáře hezky opřel do hostujícího obránce. Začíná se trochu přiostřovat.

50:10
    A znovu Josef Straka. Tentokrát nic nevymýšlel, napřáhl z kruhů a jeho tvrdá střela se zastavila o Kociánovu masku. Rozhodčí raději přerušil hru.

Jakub Musil

Branky a nahrávky: 14. Pajič (Boháč, Punčochář), 44. Švihálek (Nouza, Straka), 53. Heřman (Růžička, Rob) – 19. Indra (Malý), 28. Roupec (Indra, Coufal)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Růžička,Chmelíř, Kříž – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Heřman, Rob, Prokeš – Vaniš.
    LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Šimboch) – Roupec, Kolibár, Malý, Knesl, Skřivánek, Korim – Luňák, Indra, Coufal – Meidl, Černý, Káňa – Moučka, Poulíček, Kubica – Kovařík, Stejskal, Belay.

Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Kokrment.