Toljatti – Čeljabinsk 4:1 (kon.) | Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Petrohrad – Minsk 3:2 (kon.)
SKA Petrohrad
3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 17.11.2014, 17:30 • Ice Palace, Petrohrad • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek svátečního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (19:58:35)

Největší čas na ledě: Kovalčuk 21:40 – Krajíček 22:43

Branky a nahrávky: 28. Ericsson (Kovalčuk, Tichonov), 30. Panarin (Martensson), 31. Kovalčuk (Ericsson) – 26. Matěruchin (Meleško, Krajíček), 55. Vesce (Ellison). Diváci: 12228. Rozhodčí: Zacharov, Kiseljov – Palej, Sysujev.

Petrohrad dnes s menšími problémy splnil roli jasného favorita a porazil Dinamo Minsk 3:2. Vítězství se ale rodilo zpočátku těžce, v cestě stál výborně chytající norský brankář Lars Haugen. Skóre dokonce otevřeli hosté, když v 26. minutě využil přesilovou hru Alexander Matěruchin.

Chvíli na to ale přišla rozhodující smršť gólů, které rozhodli o vítězství SKA v dnešním zápase. Ve 28. minutě srovnal skóre švédský centr Jimmie Ericsson, vzápětí se parádní střelou do šibenice prosadil Arťomy Panarin. Další půl minutu na to se navíc trefil i Ilja Kovalčuk.

Domácí hráči měli zápas zcela pod kontrolou, přeci jen ale přišlo ve třetí třetině zdramatizování, když se v 55. minutě v přesilové hře trefil Ryan Vesce. Závěr si už ale Petrohradští pohlídali a uhájili těsnou výhru 3:2.

60:00

59:55
    Ještě jedno zakázané uvolnění Petrohradu, hostům už ale schází čas na případné vyrovnání.

59:43
    Ihned po vhazování vypálil Linglet, Ivannikov ale zastavil puk v jeho cestě do branky. Velmi důležitý zákrok v podání domácího brankáře!

59:34
    Zakázané uvolnění domácích, na ledové ploše mezitím zůstal ležet Charles Linglet, který narazil do branky.

59:01
    Lars Haugen míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti!

58:38
    Matěruchin zaváží kotouč do útočného pásma, Haugen ale stále zůstává v brance.

57:59
    Jermakov zaváží kotouč za vlastní brankou, domácí se snaží držet puk co nejdéle na svých hokejkách, aby předešli tlaku Dinama.

57:20
    Domácí se nyní sami vyhnali do středního pásma, Kutějkin už hrál s pukem ve středním pásmu.

56:53
    Igor Makarov vzal nyní celou situaci na sebe, jeho střelu ale zastavila Haugenova lapačka.

56:12
    Makarov dobře přihrával před branku na Ponikarovského, ten se k puku ale už nedostal.

55:57
    Jevgenij Nogačjov uklidňuje hru za vlastní brankou, hosté ještě myslí na nějaký bodový zisk z dnešního zápasu.

55:26
    Elitní útok Petrohradu se usazuje v útočném pásmu, Tichonov ale rychle ztratil kotouč.

54:50
    Panarin přihrál pod sebe na Alexandrova, jeho dělovka z levé strany končí nad brankou.
    Ryan VESCE - 3:2

54:07
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají druhou přesilovou hru v dnešním zápase! Rukavišnikov v jednom ze soubojů přišel o hokejku, a tak hosté hráli v podstatě proti třem. Ellison předal puk na vrchol levého kruhu pro RYANA VESCEHO, který tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Matt Ellison.

Adam Lacek

SKA Petrohrad: Ivannikov (Salák) – Alexandrov, Kutějkin, Rukavišnikov, Kalinin, Rjasenskij, Jermakov, Grišin – Tichonov, Kovalčuk (C), Ericsson – Martensson, Červenka, Panarin – Makarov, Kablukov, Burdasov – Ponikarovskij, Ketov, Kadejkin. Trenér: Vjačeslav Bykov.
    HC Dinamo Minsk: Haugen (Karnauchov) – Nogačjov, Bailen, Krajíček, Goroško, Šinkevič, Švarný, Lisovets – Ellison, Kaljužnyj (C), Matěruchin – Linglet, Vesce, Cheechoo – Kulakov, Demkov, Meleško – Drozd, Zacharov, Gavrus. Trenér: Ľubomír Pokovič.

Rozhodčí: Zacharov, Kiseljov – Palej, Sysujev

Diváci: 12228