Philadelphia – Tampa 1:3 (kon.) | Toronto – Anaheim 6:2 (kon.) | Detroit – Columbus 0:1 (1:2 po s.n.)
Florida – Washington 2:1 (6:5 po s.n.) | Montreal – Carolina 4:1 (kon.) | St. Louis – Los Angeles 5:2 (kon.)
Nashville – Boston 3:2 (1:0 po s.n.) | Winnipeg – Buffalo 5:1 (kon.) | Chicago – Minnesota 5:3 (kon.)
Calgary – NY Rangers 2:5 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:1 (po pr.)
Montreal Canadiens
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Carolina Hurricanes
Středa 17.12.2014, 01:40 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je ode mně pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou.

Československá stopa

A. Sekera (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 22:16
    M. Jordán (CAR) 0+0, 0 střela, čas na ledě 15:21
    T. Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:16
    J. Sekáč (MTL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:43 (04:05:37)

Hvězdy utkání

1. Alex Galchenyuk (MTL) 3 + 0
    2. Max Pacioretty (MTL) 0 + 3
    3. David Desharnais (MTL) 0 + 1

Je dobojováno! V poslední dvacetiminutovce jsem viděli velice pohledný hokej. Nejprve se hostům podařilo zdramatizovat utkání, když Rask snížil na 2:1, ale poté udeřili domácí. V závěru třetiny se dokázal prosadit dvakrát Galchenyuk, který tak slavil nejen branku na 3:1 a 4:1, ale také hattrick. Pro dvacetiletého benjamínka je to první hattrick v NHL!

60:00

59:40
    Canadiens se drží v útočném pásmu a kombinují. Troufám si říci, že je rozhodnuto!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:34
    Montreal během přesilové hry, ale nikam nespěchá a spíše si užívá velké ohlasy publika.

58:10
    Terry (CAR) dostává dvě minuty za držení. V závěru zápasu ještě uvidíme přesilovou hru domácích.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
    Alex GALCHENYUK - 4:1

57:50
    Montreal právě vstřelil branku!
    A máme tady hattrick a na ledové ploše se shromažďují čepice a plyšáci. Max Pacioretty se dostal ve středu pravého kruhu k puku a následnou přihrávkou našel na druhé straně volné ALEXE GALCHENYUKA, který trefuje zcela odkrytou branku. Asistence: Max Pacioretty.

57:24
    Montreal po vyhraném vhazování se nachází stále v útočném pásmu.
    Alex GALCHENYUK - 3:1

56:42
    Velice důležitá branka utkání. Max Pacioretty vybojoval kotouč na červené čáře a poslal ho na ALEXE GALCHENYUKA, který si poradil se samostatným únikem na jedničku. Asistence: Max Pacioretty.

55:40
    Po delší době se k puku dostává Montreal.

55:08
    Hosté jsou ve třetí třetině jako vyměnění. V posledních minutách hry pozorujeme velice pohledný hokej.

54:36
    Následuje komerční přestávka.

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 10. Prust (Desharnais, Parenteau), 29. Galchenyuk (Pacioretty, Markov), 57. Galchenyuk (Pacioretty), 58. Galchenyuk (Pacioretty) – 47. Rask (Skinner, Lindholm)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Gončar, Jemelin, Beaulieu, Gilbert – Pacioretty, Galchenyuk, Gallagher – Andrighetto, Plekanec, Sekáč – Prust, Desharnais, Parenteau – Bournival, Malhotra, Weise
    Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Faulk, Liles, Gleason, Hainsey, Jordán – Gerbe, Staal, Dwyer – Boychuk, Nash, Terry – Skinner, Rask, Lindholm – Malone, McClement, Shugg