Chelsea – West Ham 2:0 (kon.) | Burnley – Liverpool 0:1 (kon.) | Crystal Palace – Southampton 1:3 (kon.)
Everton – Stoke 0:1 (kon.) | Leicester – Tottenham 1:2 (kon.) | Manchester Utd. – Newcastle 3:1 (kon.)
Sunderland – Hull City 1:3 (kon.) | Swansea – Aston Villa 1:0 (kon.) | West Brom – Manchester City 1:3 (kon.)
Arsenal – Queens Park 2:1 (kon.)
Chelsea FC
2:0 (1:0)
West Ham United
Pátek 26.12.2014, 13:45 • Stamford Bridge, London • Anglická Premier League

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního dne. (15:48:28)

Rozhodčí Oliver ukončil dnešní londýnské derby, ve kterém byla úspěšnější domácí Chelsea, která nad West Hamem zvítězila 2:0. Domácí tým byl od úvodních minut aktivnější a vyhrál naprosto zaslouženě. Hráči v modrých dresech často zaměstnávali gólmana Adriána, který si připsal celkem 7 důležitých zákroků, ale dvakrát inkasoval, avšak i přesto zaslouží obrovskou pochvalu, protože byl nejlepším hráčem West Hamu. To brankář Courtois byl dnes prakticky bez práce, jen posbíral pár centrovaných balonů, ale zasahovat nemusel ani jedenkrát. Chelsea vstřelila vedoucí gól ve 31. minutě, když se po rohovém kopu prosadil Terry a druhý gól přidala v 62. minutě, to zase Costa vyškolil obranu West Hamu a poté přesnou střelou nedal Adriánovi šanci. Hru West Hamu oživil Amalfitano, který se však na hřiště dostal až v 74. minutě, což už bylo celkem pozdě. West Ham odjíždí s prázdnou a Chelsea se raduje z tříbodového zisku, díky kterému si drží první příčku v tabulce.

90+3

90+3
    Hosté se před standardní situací ubránili, ale balon se jim získat nepodařilo.

90+3
    Chelsea vyrazila do protiútoku na jehož konci byl Fàbregas, ale jeho rána byla tečována na rohový kop.

90+2
    Amalfitano měl na hrací plochu přijít mnohem dříve, protože hru West Hamu opravdu hodně oživil a je aktivní.

90+2
    Amalfitano poslal zajímavý centr před branku, ale jeho spoluhráči vytoužený gól nezaznamenali.

90+1
    Amalfitano je velmi aktivní a hru West Hamu oživil, tentokrát vybojoval rohový kop.

90+1
    Tlak West Hamu pokračuje, ale Chelsea se brání velmi pozorně a ráda by dnešní zápas dohrála s vychytanou nulou.

90
    Druhý poločas je nastaven o 3 minuty.

90
    Zápas se blíží do svého konce, ale West Ham neúnavně vyvíjí tlak na Chelsea a snaží se o vstřelenou branku.

89
    Tentokrát dostal Drogba přesnou přihrávku a vystřelil, ale jeho pokus se do branky nevešel.

89
    O přihrávku za obranu si řekl Drogba, ale pozorný Adrián byl velmi rychlý a balon lapil do náruče.

88
    Aktivní Amalfitano obehrál na pravém křídle protihráče a poté poslal zajímavý centr před branku, ale gólman Courtois nikoho ke střele nepustil.

88
    Hosté ze svého tlaky vytěžili rohový kop, ale hlavičkující Collins střelu na branku nevyslal.

87
    Amalfitano se ocitl v další obrovské šanci, tentokrát však nastřelil pouze tyčku! Song mu poslal parádní přihrávku do vápna, kde Amalfitano obehrál své protihráče a poté vystřelil po zemi, ale jak už bylo řečeno, trefil pouze tyč.

87
    Na centrovaný balon si ve vápně vyskočil hlavičkující Amalfitano, ale jeho pokus branku o kousíček minul. Stav skóre se tak v 87. minutě nemění, West ham stále prohrává o 2 góly.

86
    U míče jsou hosté, kteří by rádi vystřelili alespoň jedenkrát na branku, zatím se jim to však nedaří.